trawa

Autor Wątek: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...  (Przeczytany 308679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #180 dnia: Lipiec 28, 2014, 11:52:27 pm »
Jestem na etapie składania pierwszego zamówienia jeżeli chodzi o mange i nie za bardzo się orientuję co powinno się w nim znaleść. Nie czytałem jeszcze żadnego komiksu japońskiego i czas to zmienić. Chcę kupić 3-4 serie bądz pojedyńcze albumy. Jak narazie wybrałem tylko Pluto , możecie polecić mi jakieś Must Have który trzeba znać. Co wiem to napewno nie interesują mnie żadne Dragon Balle , Naruto, Bleeche itp. Zdecydowanie gustuję w poważnym komiksie to pewnie bedzie to samo z mangą. Wiem że to rozległy temat ale ta pierwsza pomoc w pierwszym zamówieniu by mi się bardzo przydała pewnie póżniej sam wyrobię sobie odpowiedni gust ale teraz chodzę po omacku a tu na forum żadnych podsumowań roku nie znałazłem. Będe wdzięczny za każdą pomoc.
Weź (z Hanami) Odległą dzielnicę, Zoo zimą, Solanina i Muzykę Marie.

Offline Kris1982

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #181 dnia: Lipiec 29, 2014, 10:41:31 pm »
To z obyczajowych i dramatów coś juz mam podajcie jeszcze jakiś horror ,thriller może być dark fantasy ale tylko żeby nie było śmieszne ogólnie jakieś mroczne.

N.N.

  • Gość
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #182 dnia: Lipiec 29, 2014, 11:01:03 pm »
To z obyczajowych i dramatów coś juz mam podajcie jeszcze jakiś horror ,thriller może być dark fantasy ale tylko żeby nie było śmieszne ogólnie jakieś mroczne.
To z obyczajowych i dramatów coś juz mam podajcie jeszcze jakiś horror ,thriller może być dark fantasy ale tylko żeby nie było śmieszne ogólnie jakieś mroczne.
Weź komiksy, które zrobił Junji Ito. Najlepsze jest "Uzumaki", ale w zasadzie nie zawiedziesz się na żadnym. Lepszych horrorów po polsku nie znajdziesz. Możesz zresztą poczytać o nich w temacie o horrorach z JPF

Offline kosmoski

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #183 dnia: Lipiec 29, 2014, 11:03:55 pm »
Weź komiksy, które zrobił Junji Ito. Najlepsze jest "Uzumaki", ale w zasadzie nie zawiedziesz się na żadnym. Lepszych horrorów po polsku nie znajdziesz.

ewentualnie jest jeszcze Monster (kategoria: thiller), zostało jednak jeszcze kilka tomów do końca, to co jest do kupienia to właściwie raptem początek dłuższej historii...

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #184 dnia: Lipiec 30, 2014, 08:56:48 am »
Dziś jest też premiera Hideout. Zapowiada się ciekawie, cena też niezła więc warto zaryzykować.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Kris1982

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 02, 2014, 01:10:20 pm »
Jakie jest wasze zdanie na temat tych dwóch serii Crying Freeman i Heat ?

Offline Dembol_

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 12, 2014, 10:08:42 am »
Jakie jest wasze zdanie na temat tych dwóch serii Crying Freeman i Heat ?
Niezłe opowieści sensacyjne o azjatyckich gangsterach. Pełno tam gadek o honorze, oddaniu swojemu gangowi, powinnościach, męskich łez po stracie przyjaciela itd. Jeśli podoba Ci się kino akcji z Hong Kongu to komiksy też powinny Ci przypaść do gustu. Obie narysowane realistycznie. Fabularnie trochę wkurza niezniszczalność głównych bohaterów, którzy z każdą przeciwnością losu radzą sobie bez problemu (tyle przynajmniej pamiętam z lektury) i, choć miłe dla oka, to raczej zbędne wstawki erotyczne.
Obecnie JPF oferuje obie serie w niezłych cenach:
http://www.mangarden.pl/pl/p/Heat-Komplet-1-17-gratis/1430
http://www.mangarden.pl/pl/p/Crying-Freeman-Komplet-1-10-gratis/1431

Offline Kris1982

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 12, 2014, 01:00:03 pm »
Właśnie dla tego pytałem. Dzięki za info.

Offline AvengerGT

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #188 dnia: Październik 10, 2014, 10:14:24 pm »
Tak sobie spojrzałem, co w sklepie gildii pojawiło się z mangi jako zapowiedź, i proszę - Akusaga - Istota zła
http://www.sklep.gildia.pl/manga/251105-akusaga-istota-zla
Zna ktoś i czy warte uwagi? Jak na powiększony format i ponad 400 stron, cena jest rewelacyjna. Zamknięta historia bo udało im się upchnąć 2 tomiki w jednym.
Pytam raczej z ciekawości bo mangę pewnie i tak wrzucę do koszyka - chyba że ktoś bardzo niepochlebnie wypowie się na jej temat, to się zastanowię  :razz:

Offline Dembol_

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #189 dnia: Październik 20, 2014, 01:47:59 pm »
Tak sobie spojrzałem, co w sklepie gildii pojawiło się z mangi jako zapowiedź, i proszę - Akusaga - Istota zła
http://www.sklep.gildia.pl/manga/251105-akusaga-istota-zla
Zna ktoś i czy warte uwagi? Jak na powiększony format i ponad 400 stron, cena jest rewelacyjna. Zamknięta historia bo udało im się upchnąć 2 tomiki w jednym.
Pytam raczej z ciekawości bo mangę pewnie i tak wrzucę do koszyka - chyba że ktoś bardzo niepochlebnie wypowie się na jej temat, to się zastanowię  :razz:
Przykładowe strony:
http://waneko.pl/istotazla/istotazla.swf

Offline adro

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #190 dnia: Październik 20, 2014, 05:16:16 pm »
ciekawa sprawa, cena rewelka, trzeba brac  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #191 dnia: Październik 20, 2014, 06:22:07 pm »
Również dołożyłem do koszyka, tyle stron za taką cenę to wręcz nieprawdopodobne.

Offline peta18

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #192 dnia: Październik 20, 2014, 07:23:42 pm »
Obejrzalem przykladowe strony i podziekowalem. Wyglada mi to na jakas kupe, ale oceniam "ksiazke po okladce", wiec kupa moze sie okazac moja opinia :D
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline adro

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #193 dnia: Październik 20, 2014, 08:20:38 pm »
za taka cene to nawet potencjalne gowno lepiej smakuje :lol: :razz:
pzdr

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #194 dnia: Październik 20, 2014, 08:50:52 pm »
Dla Pety manga, w której jest dużo cycków (Peta to facet!) to gówno więc nie ma co brać pod uwagę jego zdania  :lol:   :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything