Autor Wątek: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...  (Przeczytany 308620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #165 dnia: Maj 05, 2014, 06:11:21 pm »
Siemka, ostatnia lektura Monstera przypomniała mi o komiksie japońskim, który delikatnie mówiąc odpuściłem. Większość mang jakie czytałem, pochodziła od wydawnictwa J.P.F. - stąd moje pytanie, jakie komiksy polecacie z innych wydawnictw, chodzi o lepsze tytuły. No chyba, że z nowości J.P.F-u jest coś warte uwagi, oprócz SNK oczywiście :wink:

Zależy czego szukasz w mandze, ale ja bezustannie polecam tytuł - Tu Detektyw Jeż. Można kupić za grosze, ale naprawdę bardzo solidne czytadło. Tylko nie zrażaj się formą wydania.

Poleciłbym też Death Note, ale to z JPF no i tytuły Hanami na czele z Taniguchim. Do tego jeszcze Dziennik z zaginięcia.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #166 dnia: Maj 05, 2014, 06:24:15 pm »
Na pewno szukam dobrego scenariusza, ostatnio czytałem mangi: Resident Evil, Doubt, Judge i Monster. Od samego początku kupuję Naruto...
Zastanawiam się nad zakupem Blue Heaven, Another, Death Note, Opowieści Panny Młodej, Prophecy, Ao No Exorcist i Pluto... jak widzisz trochę tego jest i nie wiem za bardzo, co wybrać na początek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #167 dnia: Maj 05, 2014, 06:40:56 pm »
Prophecy było naprawdę dobre. Tego samego autora jest jeszcze Deads Hunt, mi się podobało, ale nie jest to tytuł wysokich lotów, a raczej sieczka na odstresowanie się po ciężkim dniu heh. Death Note mam w komplecie - przyznam szczerze, że nie czytałem ale tylko dlatego, że obejrzałem już trzy razy serial i cięzko mi się zabrać, znając to co się wydarzy. Jeśli nie oglądałeś to szczerze ci moge polecić, szczególnie pierwszą część. Another czytam, niezłe, ale nie jest to chyba tytuł musowy, choć jeśli lubisz japoński klimat grozy to powinno się spodobać.
 
Z tytułów, które wymieniłeś wynika, że tytuły Taniguchiego do ciebie nie trafią.

Co do "Jeża" to w 2012 roku napisałem kilka słów na temat tej mangi. Sprawdź sobie i może się przekonasz. Kurde sam nie wiem czemu ten tytuł tak dobrze wspominam.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #168 dnia: Maj 05, 2014, 06:41:22 pm »
Z Hanami polecam: "Pluto", "Muzyka Marie", "Dziennik z zaginiecia", ew. cos Taniguchiego np. "Zoo zima". "Ikigami" tez daje rade.
Z JPFu: "Another", "Dr Slump" (ale tylko dla fanow zrytego humoru), "Dragon Ball' (dla fanow zrytego humoru i nawalanek, to samo uniwersum co Dr Slump), wszystko Junjego Ito ("Uzumaki", "Gyo", Black Paradox", "Remina. Gwiazda piekieł" i inne które beda wydane), "Doubt" (i najprawdopodobniej "Judge" bo ten sam autor i tak jakby kontynuacja - na razie nie czytam zbieram tomy : ), "Full Metal Alchemist", "Cowboy Bebpop", "Akira", "Battle Angel Alita", "Klan Poe", "7 miliardow Igiel" i dobrze sie zapowiada "Blue Heaven" ale jeszcze nie czytalem :smile:
Studio JG: "Prophecy", "Opowiesc Panny Mlodej", podobno dobra jest "Emma"
Waneko: "Battle Royale" (ale tylko dla fanow makabry, mnie juz troche znuzyl ten tytul, jest za dlugi), "bosonogi Gen"  podobno dobry jest "Welcome to NHK".
Yumegari: "6000" na razie przeczytalem 1 tom i chce czytac dalej.

Kazdy ma swoj gust, wiec roznie to bywa :smile:
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #169 dnia: Maj 05, 2014, 06:44:10 pm »
Dzięki panowie! peta18, Dragon Ball? wszystkie 42 tomy mam na półce, to anime i manga mojego dzieciństwa. Darzę ten tytuł ogromnym sentymentem! :wink:

Co do Judge przeczytałem pierwszy tom, potencjał jest większy niż w Doubt (takie odnosi się wrażenie po pierwszym tomie). Jednak również postanowiłem zakupić pozostałe tomy za jednym zamachem.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 06:52:11 pm wysłana przez Itachi »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #170 dnia: Maj 05, 2014, 06:46:32 pm »
Tak FMA również powinno ci podejść jak słusznie Peta zauważył, choć mnie nieco ten tytuł wynudził już pod koniec. Cowboy również bardzo dobry, choć nie przebija anime, które było genialne. A Ito to pozycja obowiązkowa dlatego anwet nie wspominałem  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #171 dnia: Maj 05, 2014, 06:51:57 pm »
Death Note mam w komplecie - przyznam szczerze, że nie czytałem ale tylko dlatego, że obejrzałem już trzy razy serial i cięzko mi się zabrać, znając to co się wydarzy. Jeśli nie oglądałeś to szczerze ci moge polecić, szczególnie pierwszą część.

Jakie tomy należą do pierwszej części? Czy może miałeś na myśli pierwszy tom?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #172 dnia: Maj 05, 2014, 06:54:38 pm »
Jakie tomy należą do pierwszej części? Czy może miałeś na myśli pierwszy tom?

Wiesz co to jest jedna całość, ale w serialu było to niejako podzielone na dwie serie. Nie jest to "oficjalnie" podzielone, ale gołym okiem widać różnice i bez problemu taki podział można odnaleźć nawet obserwując scenariusz. Nie chce Ci zdradzać fabuły, ale pierwsza część była niesamowita, a druga już nieco słabsza i zaczynała nużyć. Tak czy inaczej musisz poznać obydwie, zeby wiedzieć jak się zakończyła historia:) Nie wiem jak sprawa się ma w mandze. Peta chyba czytał cały ten tytuł więc może podpowie?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

WKKM Must Die

  • Gość
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #173 dnia: Maj 05, 2014, 07:05:40 pm »
Od samego początku kupuję Naruto...

To tak jak i ja. Chociaż teraz to już raczej z rozpędu niż dla przyjemności.

Offline Dembol_

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #174 dnia: Maj 05, 2014, 08:38:17 pm »
Polecę wydawnictwami. Kolejność tytułów nie gra roli.
JPF: Seria Mega Manga, Blue Heaven, mangi Junjiego Ito, Akira, Battle Angel Alita.
Waneko: Dogs, Battle Royale, Black Lagoon, od biedy Highschool of the Dead.
Hanami: PLUTO, mangi Jiro Taniguchiego (IMO najsłabsze to Księga Wiatru i Podniebny Orzeł, najlepsza Odległa Dzielnica), Dziennik z Zaginięcia, Ikigami, Muzyka Marie, Solanin.
Studio JG: Opowieści Panny Młodej, Emma.
Yumegari: 6000.
Egmont: Gunsmith Cats.
Z niedokończonych: Miecz Nieśmiertelnego, Vagabond, Samotny Wilk i Szczenię, Rurouni Kenshin (coś nie mamy szczęścia do mang o samurajach i wojownikach).

Offline peta18

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #175 dnia: Maj 05, 2014, 08:44:30 pm »
"Death Note" komiks jest tak samo podzielony jak serial animowany. Chyba pierwsze 6 tomow zamyka pewien etap. Nastepne 6 jest kontynuacja i rozwinieciem. Tak szczerze, to ta seria na tej "czesci 1" powinna sie zakonczyc. Ponzniej to juz jest jakas tragedia, choc generalnie calej serii nie uwazam za dobry komiks - przecietny to raczej dobre okreslenie. Pierwszy tom mi sie podobal, a znastepnymi bylo juz coraz gorzej. Fajny pomysl, ale przekombinowany. Ale co ja tam wiem, rzesze mlodziezy wielbia te serie.
Ja nastomiast bardzo mocno wkrecilem sie w Full Metal Alchemist. Pierwsza wersja anime mnie wkrecila w komiks (bardzo dobra OAVka-kontynuacja pierwszej wersji serialu). W tym komiksie jest wszystko - humor, akcja, dramat i groza. Bardzo dojrzale przedstawione sa tam rozne dylematy moralne, poczawszy od tworzenia hybryd na filozoficzno-kognitywistycznym problemie identycznosci tozsamosci skonczywszy.
Ale wiem, ze seria ta nie podobala sie niektorym osobm z forum, wiec zeby nie bylo, kupujcie na wlasne ryzyko :smile: Mozna sprobowac anime, ale nie polecam drugiej wersji, nie urzekla mnie tak jak pierwsza i wazne pierwsza wersja rozni sie fabularnie od komiksu. Oczywiscie ogolny zarys jest ten sam, ale z odcinka na odcinek pojawia sie coraz wiecej roznic. A rozwiniecie swiata FMA w OAVce - super.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #176 dnia: Maj 05, 2014, 08:46:22 pm »
Hola hola Peta mam "trójkę" z przodu więc ciężko mówić, że jestem młodzieńcem heh  :wink:
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 08:49:30 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline peta18

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #177 dnia: Maj 05, 2014, 08:49:07 pm »
Hola hola Petan mam "trójkę" z przodu więc ciężko mówić, że jestem młodzieńcem heh  :wink:
Ja tez mam "trojke" z przodu, ale dalej czuje sie mlodziencem :) i raczej szybko sie to nie zmieni.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Itachi

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #178 dnia: Maj 05, 2014, 09:47:32 pm »
To tak jak i ja. Chociaż teraz to już raczej z rozpędu niż dla przyjemności.

No niestety, to jest dopiero przekombinowała manga :wink: Potencjał był powiedzmy na 60 tomów, dalej to już zwyczajny wyzysk.

Ja nastomiast bardzo mocno wkrecilem sie w Full Metal Alchemist. Pierwsza wersja anime mnie wkrecila w komiks (bardzo dobra OAVka-kontynuacja pierwszej wersji serialu). W tym komiksie jest wszystko - humor, akcja, dramat i groza. Bardzo dojrzale przedstawione sa tam rozne dylematy moralne, poczawszy od tworzenia hybryd na filozoficzno-kognitywistycznym problemie identycznosci tozsamosci skonczywszy.
Ale wiem, ze seria ta nie podobala sie niektorym osobm z forum, wiec zeby nie bylo, kupujcie na wlasne ryzyko :smile: Mozna sprobowac anime, ale nie polecam drugiej wersji, nie urzekla mnie tak jak pierwsza i wazne pierwsza wersja rozni sie fabularnie od komiksu. Oczywiscie ogolny zarys jest ten sam, ale z odcinka na odcinek pojawia sie coraz wiecej roznic. A rozwiniecie swiata FMA w OAVce - super.

Zabawna sprawa, mam w domu pierwsze sześć tomów tej mangi. Sam już nie pamiętam, dlaczego skończyłem na tym etapie. Później chciałem ją sprzedać (bo po co mi 6 tomów), a teraz być może do niej wrócę, bo ceny znacząco spadły, wiec pojawiła się szansa. Potencjał w tej historii jest, być może przy okazjo otwarcia nowego sklepu nadrobię kolejne tomy.

Offline Kris1982

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #179 dnia: Lipiec 28, 2014, 11:41:36 pm »
Jestem na etapie składania pierwszego zamówienia jeżeli chodzi o mange i nie za bardzo się orientuję co powinno się w nim znaleść. Nie czytałem jeszcze żadnego komiksu japońskiego i czas to zmienić. Chcę kupić 3-4 serie bądz pojedyńcze albumy. Jak narazie wybrałem tylko Pluto , możecie polecić mi jakieś Must Have który trzeba znać. Co wiem to napewno nie interesują mnie żadne Dragon Balle , Naruto, Bleeche itp. Zdecydowanie gustuję w poważnym komiksie to pewnie bedzie to samo z mangą. Wiem że to rozległy temat ale ta pierwsza pomoc w pierwszym zamówieniu by mi się bardzo przydała pewnie póżniej sam wyrobię sobie odpowiedni gust ale teraz chodzę po omacku a tu na forum żadnych podsumowań roku nie znałazłem. Będe wdzięczny za każdą pomoc.

 

anything