Autor Wątek: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...  (Przeczytany 308714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #195 dnia: Październik 20, 2014, 09:26:38 pm »
Dla Pety manga, w której jest dużo cycków (Peta to facet!) to gówno więc nie ma co brać pod uwagę jego zdania  :lol:   :wink:
Ej no, bo wyjdzie ze lubie fujarki :)
A tak serio to TA manga, to straszka kupa i nawet cycki jej nie ratuja. Mowa o Chirality jak dobrze pamietam tytul. Sorry JPF :)
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2014, 09:30:12 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline amsterdream

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #196 dnia: Październik 21, 2014, 02:10:51 pm »
Wy naprawdę chcecie kupić mangę shoujo z bishami? Próbowałem przeczytać przykładowe plansze, dotarłem do 11 strony i dalej nie dałem rady. Za darmo bym tego nie chciał.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2014, 02:19:03 pm wysłana przez amsterdream »

Offline adro

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #197 dnia: Październik 21, 2014, 09:55:28 pm »
za 2 dychy mozna lyknac, chyba sie nie udlawie, najwyzej dostane odruchu wymiotnego :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #198 dnia: Listopad 03, 2014, 09:20:34 pm »
Przeczytał już ktoś Istotę zła od Waneko?

Offline Kris1982

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #199 dnia: Grudzień 11, 2014, 09:26:35 pm »
Jakie macie zdanie o mandze Eden z Egmontu?

Offline graves

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #200 dnia: Grudzień 11, 2014, 10:27:17 pm »
Jakie macie zdanie o mandze Eden z Egmontu?
Takie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #201 dnia: Grudzień 12, 2014, 10:52:20 am »
Takie.

uszczuplając odpowiedz graves'a - jak najlepsze :)

Offline Kris1982

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #202 dnia: Grudzień 14, 2014, 12:23:31 am »
Czy za 500 zł warto kupić całość mangi Eden?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #203 dnia: Grudzień 14, 2014, 07:40:34 am »
Czy za 500 zł warto kupić całość mangi Eden?
Ja bym powiedział, że to seria warta każdych pieniędzy. Jedna z najlepszych, jakie czytałem w życiu. Ale znam też takich, którym nie podeszła.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #204 dnia: Grudzień 14, 2014, 12:31:28 pm »
Czy za 500 zł warto kupić całość mangi Eden?

ja za swój komplet dałem połowę tej kwoty, ale już z 5 lat temu chyba. tak jak pisze Dariusz - warto. bardzo warto. obok Sandmana i Rorka to najlepsza seria jaką z życiu czytałem :) cały czas czekam na coś w tym stylu...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #205 dnia: Grudzień 14, 2014, 05:43:57 pm »
ja za swój komplet dałem połowę tej kwoty, ale już z 5 lat temu chyba. tak jak pisze Dariusz - warto. bardzo warto. obok Sandmana i Rorka to najlepsza seria jaką z życiu czytałem :smile: cały czas czekam na coś w tym stylu...
A swoją drogą, jakieś wydawnictwo mangowe mogłoby ponownie wydać to w Polsce. Licencja Egmontu chyba już dawno wygasła, a, z dużą dozą prawdopodobieństwa, rzecz trafiłaby na magnowe listy bestsellerów. 

Offline peta18

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #206 dnia: Grudzień 14, 2014, 05:56:39 pm »
A swoją drogą, jakieś wydawnictwo mangowe mogłoby ponownie wydać to w Polsce. Licencja Egmontu chyba już dawno wygasła, a, z dużą dozą prawdopodobieństwa, rzecz trafiłaby na magnowe listy bestsellerów.
No wlasnie Egmont wydajac tytuly japonskiej Kodanshy i nie konczac ich, zepsul strasznie opinie o polskich wydawcach w oczach Japonczykow. Dopiero teraz ostatnio udalo sie znow przekonac Kodanshe do naszego kraju. Ale czy ktos siegnie po ten tytul? Obawiam sie, ze szanse sa marne.
Buk, Hodor i Dziczyzna

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #207 dnia: Grudzień 14, 2014, 11:26:10 pm »
No wlasnie Egmont wydajac tytuly japonskiej Kodanshy i nie konczac ich, zepsul strasznie opinie o polskich wydawcach w oczach Japonczykow. Dopiero teraz ostatnio udalo sie znow przekonac Kodanshe do naszego kraju. Ale czy ktos siegnie po ten tytul? Obawiam sie, ze szanse sa marne.
Czy uważasz, że szanse są marne, bo masz jakieś konkretne info (np. o braku zainteresowania polskich wydawców tym tytułem), czy może twierdzisz tak na podstawie intuicji?

Offline peta18

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #208 dnia: Grudzień 15, 2014, 05:18:59 am »
Czy uważasz, że szanse są marne, bo masz jakieś konkretne info (np. o braku zainteresowania polskich wydawców tym tytułem), czy może twierdzisz tak na podstawie intuicji?
Intuicja mi podpowiada, chyba zadne mangowe wydawnictwo w Polsce nie siegalo po wznowienie tytulu juz u nas wydanego przez inne wydawnictwo. Spytam sie dzisiaj naczelnego JPFu czy byliby zainteresowani tym tytulem, bo to oni jak sie nie myle odnowili kontakty z Kodansha. Chyba Studio JG tez z nimi ma kontakt, ale nie jestem pewien na 100%.

EDIT: poszukalem i doczytalem - Studio JG wydaje przynajmniej 2 tytuly z Kodanshy. Waneko kiedys wydawalo, ale przerwalo i pewnie mieli swoj udzial w dobiciu wizerunku Polski w oczach szefow tego japonskiego wydawnictwa.
Pozostaje jeszcze kwestia, czy ktores wydawnictwo polskie bedzie chcialo wydac dosc ta liczaca ok. 20 tomow serie i czy Kodansha, danemu polskiemu wydawnictwu bedzie chciala udzielic licencji na ten tytul. A liczba tomow jest dosc istotna, bo popi****lki w postaci 1-4 tomow to mniejszy "problem", gorzej pociagnac serie przez kilka lat.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2014, 05:30:40 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline keram

Odp: Różne pytania o komiksy azjatyckie do użytkowników forum...
« Odpowiedź #209 dnia: Grudzień 15, 2014, 03:46:41 pm »
[quote
No wlasnie Egmont wydajac tytuly japonskiej Kodanshy i nie konczac ich, zepsul strasznie opinie o polskich wydawcach w oczach Japonczykow. Dopiero teraz ostatnio udalo sie znow przekonac Kodanshe do naszego kraju. Ale czy ktos siegnie po ten tytul? Obawiam sie, ze szanse sa marne.
[/quote]

Zawsze interesowało mnie dlaczego Egmont poniósł klęskę na polu mangi.
Ograniczenie publikacji frankofońskich tłumaczy się małymi nakładami dobrymi dla Taurusa, a nie dla takiego giganta jak Egmont. Jednak mangi (ponoć) mają w Polsce nakłady znacznie wyższe niż frankofony, dlaczego więc Egmont odpadł mimo iż JPF i Waneko przetrwały a nawet pojawili się nowi wydawcy.

Przy okazji :
Ranma1/2
Inu Yasha
ile tomów wyszło po polsku?

 

anything