trawa

Autor Wątek: komentarze do oceny komiksow wydanych w polsce  (Przeczytany 18454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Clayman_

komentarze do oceny komiksow wydanych w polsce
« dnia: Październik 22, 2002, 12:29:03 pm »
to moze w ten sposob?
to moze ja zaczne sprawe trzeciego testamentu
calkowicie zawiodl moje oczekiwania,niezla okladka sugerowala cos w stylu sredniowiecznego odpowiednika "siedem",z artykulow w sk dowiedzialem sie ze komiks jest bardzo dobrze narysowany (zamieszczono nawet reprodukcje okladek),niestety po przeczytaniu okazalo sie ze historia jest strasznie nudna a grafik nie wychilil sie poza poprawna srednia
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Rzezbiarz

  • Gość
komentarze do oceny komiksow wydanych w polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2002, 12:50:13 pm »
Nie zgodzę sie z mym przedmowcą.
Trzeci Testament bardzo mi się podoba.
Scenariusz jest doskonaly, ciekawa historia i trzyma w napięciu jak trzeba.
Rysunki są na dobrym poziomie: świetnie narysowana architektura i wnętrza, nieco gorzej ludzie.
Ale ogólnie na 5+.
Za to Egmont na 2.

Offline jax

Trzeci Testament
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2002, 01:00:31 pm »
what?
historia jest nudna!??
to właśnie historia i suspens są siłą tego komiksu, który bardzo mi się podoba
czepiać się można najwyzej rysnku (że sztywny jakiś i poprawny tylko) i wyblakłych kolorów, co nie zmienia faktu że to świetny komiks
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline daauyi

komentarze do oceny komiksow wydanych w polsce
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2002, 01:04:41 pm »
popieram
fabula jest swietna, tym bardziej ze opiera sie w glownej mierze na autentycznych wydarzeniach podlanych nutka fantasy.
dla mnie dodatkowa gratka sa pewne szczegoliki niezauwazalne dla przecietnego smiertelnika. ale o zwojach z qumran nie bede sie rozpisywal bo to nie miejsce na to :)

scenariusz - 5 (1/6)
rysunki - 3.5 (1/6)

pozdr
maciek
_et in arcadia ego

Offline Karol Kremens

komentarze do oceny komiksow wydanych w polsce
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2002, 01:05:36 pm »
Egmont na 2? A kto dal by Tobie Bilala, Gaimana i Ennisa (a podobno w 2003 "Watchmen" Moore'a. Za sama odwage przy tym tytule juz jest 4)? O Sakai nie wspominajac.

Wspomne jednak o Usagi. Ktos sie tam czepial, ze daje ocena nizsza, bo Zolwie Ninja w jednym z odcinkow sa na goscinnych wystepach. Coz, ja niezaleznie od tego daje 5 i w porywach 6 (za takie panele jak spotkanie w karczmie Inazumy i subtelny ruch dloni ronina w kierunku glowni katany - pieknie nie dopowiedziana gesta atmosfera).

Sandman - przerwane, wiec i bez puenty (ost. odcinek polskiego 2 tomu, ze starsza siostra Snu - 6), niemniej 5. Wierze, ze inaczej niz pokrojony, ten komiks w Polsce by nie przetrwal cenowo.

100 Naboi - coz tu duzo mowic. Swietne wyczucie realiow, powoli rozwijajca sie fabula. Dlatego wysoka ocena (tym bardziej, ze wraz z kolejnymi odcinkami wszystko zacznie nabierac sensu).

Universe - koszmarek fabularny, szczerze mowiac. Seria zostala przerwana bez konkluzji (moze i lepiej, przynajmniej oszczedzone bylo nam patrzenie, dokad to wszystko prowadzi), a to co jest, jest niespojne.

Offline Clayman_

komentarze do oceny komiksow wydanych w polsce
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2002, 01:12:36 pm »
usagi:dobra rzecz ale te zolwie wydaly mi totalnie nie na miejscu,mysle ze mozna bylo to jakos innaczej rozwiazac,

100 naboi:ciagle nie moge zrozumiec tych zachwytow,niezly rysunek,ale scenariusz?nie wiem,moze to dlatego ze rowniez spodziwalem sie czegos innego,mialem nadzieje na cos w stylu "gry",nikt nic nie wie kto jest kim,we wstepie wzmianka o wszechobecnej paranoi klimacie wielkiego spisku,za malo tego bylo,duzo za malo,moze w kolejnych albumach sytuacja sie poprawi ale chyba nie zmusze sie po raz kolejny na wydanie 30 zlotych kiedy w kolejce czeka kilka innych,duzo ciekawszych moim zdaniem,komiksow
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Rzezbiarz.wg

komentarze do oceny komiksow wydanych w polsce
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2002, 01:13:02 pm »
Egmont na 2 za forme edytorska 3 Testamentu, nie za caloksztalt. Wydawalo mi sie, ze to jasne.

Egmont "dal" nam Bilala - znakomicie! uwielbiam!
A Gaimana i Ennisa dla mnie mogloby smialo nie byc.

zatapatit

  • Gość
komentarze do oceny komiksow wydanych w polsce
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2002, 06:07:59 pm »
Dlaczego dałem Blacksadowi dwóję?
A czy ten komiks zasługuje na lepszą ocenę? Jakie on ma zalety? Opowieść skomplikowana jak historyjka z donaldówy. Sympatycznie, przyznaję, narysowana ale w sumie nic ciekawego.

Offline mykupyku

komentarze do oceny komiksow wydanych w polsce
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2002, 12:34:08 am »
Cytat: "zatapatit"
Dlaczego dałem Blacksadowi dwóję?
A czy ten komiks zasługuje na lepszą ocenę? Jakie on ma zalety? Opowieść skomplikowana jak historyjka z donaldówy. Sympatycznie, przyznaję, narysowana ale w sumie nic ciekawego.


w warstwie rysunkowej jest to komiks bardzo dobry
fabuła jest sztampowa, choc niektóre zdania i dialogi sa iscie literackie a całość zgrabna i bez wad

połaczenia sztampy z takim rysunkiej dalo efekt bardzo dobry, ale cóż niektórzy ciagle gdzies gonia i chcieliby nowosci i zmiany i zaskoczenia - ale komiks to nie rynek telefonow komórkowych, Blacksad na chwilę zatrzymuje czas i robi to bardzo dobrze, na pewno nie na 2

pojedynek bokserski tez nie jest skomplikowany a potrafi wciągnąc, prawda? liczy się klimat, ale ten trzeba poczuć
opyright by mykupyku

Offline DrEary

Blacksad
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2002, 09:50:47 am »
wszystko jest kwestią nastawienia.
Można napisać, że Blacksad ma fabułę sztampową, banalną i przewidywalną, albo że "stanowi umiejętną mieszankę nieśmiertelnych motywów, jest istną kopalnią zapożyczeń i odniesień do filmu noir i powieści Raymonda Chandlera, prowadzi z czytelnikiem grę blablabla itp. itd."

jak dla mnie warto wydac te pieniadze na TAK wygladajacy komiks, a fabula jest calkiem przyjemna - w koncu zrobic dobry komiks z oklepanych schematów fabularnych to tez sztuka zaslugujaca na docenienie (vide "Western")



http://czubasa.blog.pl
Nadąża pan? Doskonale, nie lubię mrugać do ślepego nietoperza ...."

zatapatit

  • Gość
komentarze do oceny komiksow wydanych w polsce
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2002, 10:44:52 am »
"Western" dobrym komiksem?
A to ci heca

Offline Digitalis

komentarze do oceny komiksow wydanych w polsce
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 26, 2002, 04:54:15 pm »
Oj zatapatit, zaczynasz przeginać. Najpierw Blacksad, teraz Western.
Zjechałeś dwie rewelacyjne pozycje, to może powiesz co sam tak naprawdę lubisz :?:
ill Your Darlings!!!

zatapatit

  • Gość
komentarze do oceny komiksow wydanych w polsce
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 26, 2002, 05:37:33 pm »
Nie przypominam sobie żebym zjechał choć jeden tytuł. Blacksad i Western to według mnie komiksy słabe i wcale bym się ich nie czepiał, ale po prostu irytują mnie ochy i achy wywołane tymi komiksami. Albumy te wcale nie są warte zachodu w związku z tym ja także zamilknę na ich temat.
A co lubię? Kaznodzieję za realizm i humor. El Borbaha za groteskę. Sen Potwora bo jest po prostu piękny. Mignolę, Millera, Moore'a, Gaimana bo to zawodowcy. Van Hamme'a i Rosińskiego też lubię.

Offline DrEary

Western i Blacksad
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 29, 2002, 02:09:47 pm »
ochy i achy to moze przesada, ale to jest najwyzszy profesjonalizm i rzemieslnictwo moim zdaniem (ale moze za malo w zyciu widzialem...)
Nadąża pan? Doskonale, nie lubię mrugać do ślepego nietoperza ...."

Offline Rzezbiarz.wg

komentarze do oceny komiksow wydanych w polsce
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 30, 2002, 09:03:52 am »
Blacksad i Western slabe???
A Kaznodzieja, Miller i Mignola swietne?????

Oczom nie wierze.
No coz.... sa gusta i gusciki.