Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy polskie

komentarze do oceny komiksow wydanych w polsce

(1/7) > >>

Clayman_:
to moze w ten sposob?
to moze ja zaczne sprawe trzeciego testamentu
calkowicie zawiodl moje oczekiwania,niezla okladka sugerowala cos w stylu sredniowiecznego odpowiednika "siedem",z artykulow w sk dowiedzialem sie ze komiks jest bardzo dobrze narysowany (zamieszczono nawet reprodukcje okladek),niestety po przeczytaniu okazalo sie ze historia jest strasznie nudna a grafik nie wychilil sie poza poprawna srednia

Rzezbiarz:
Nie zgodzę sie z mym przedmowcą.
Trzeci Testament bardzo mi się podoba.
Scenariusz jest doskonaly, ciekawa historia i trzyma w napięciu jak trzeba.
Rysunki są na dobrym poziomie: świetnie narysowana architektura i wnętrza, nieco gorzej ludzie.
Ale ogólnie na 5+.
Za to Egmont na 2.

jax:
what?
historia jest nudna!??
to właśnie historia i suspens są siłą tego komiksu, który bardzo mi się podoba
czepiać się można najwyzej rysnku (że sztywny jakiś i poprawny tylko) i wyblakłych kolorów, co nie zmienia faktu że to świetny komiks

daauyi:
popieram
fabula jest swietna, tym bardziej ze opiera sie w glownej mierze na autentycznych wydarzeniach podlanych nutka fantasy.
dla mnie dodatkowa gratka sa pewne szczegoliki niezauwazalne dla przecietnego smiertelnika. ale o zwojach z qumran nie bede sie rozpisywal bo to nie miejsce na to :)

scenariusz - 5 (1/6)
rysunki - 3.5 (1/6)

pozdr
maciek

Karol Kremens:
Egmont na 2? A kto dal by Tobie Bilala, Gaimana i Ennisa (a podobno w 2003 "Watchmen" Moore'a. Za sama odwage przy tym tytule juz jest 4)? O Sakai nie wspominajac.

Wspomne jednak o Usagi. Ktos sie tam czepial, ze daje ocena nizsza, bo Zolwie Ninja w jednym z odcinkow sa na goscinnych wystepach. Coz, ja niezaleznie od tego daje 5 i w porywach 6 (za takie panele jak spotkanie w karczmie Inazumy i subtelny ruch dloni ronina w kierunku glowni katany - pieknie nie dopowiedziana gesta atmosfera).

Sandman - przerwane, wiec i bez puenty (ost. odcinek polskiego 2 tomu, ze starsza siostra Snu - 6), niemniej 5. Wierze, ze inaczej niz pokrojony, ten komiks w Polsce by nie przetrwal cenowo.

100 Naboi - coz tu duzo mowic. Swietne wyczucie realiow, powoli rozwijajca sie fabula. Dlatego wysoka ocena (tym bardziej, ze wraz z kolejnymi odcinkami wszystko zacznie nabierac sensu).

Universe - koszmarek fabularny, szczerze mowiac. Seria zostala przerwana bez konkluzji (moze i lepiej, przynajmniej oszczedzone bylo nam patrzenie, dokad to wszystko prowadzi), a to co jest, jest niespojne.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej