trawa

Autor Wątek: Blitzkrieg  (Przeczytany 29882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deytonus

Blitzkrieg
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 10, 2005, 03:06:25 pm »
Gram w tego Blitza 2 i mam mieszane odczucia. Szczerze? Zero taktyki  :roll:
W Blitzu eins zanim zaatakowałem głupie miasteczko zazwwyczaj zaczynało się od zwiadu, może jakieś lotnictwo, troszkę artylerii, okrążenie czołgów, piechota po budynkach. Dużo myślenia i kombinowania, inaczej możemy spodziewać się strat.
Blitz 2? Wjeżdżam do miasta i pyk. w jedynce najprostsze działo mogło od razu rozwalić czołg, tymczasem ciężkie japońskie pelotkie nie mogą popsuć M3 Stuarta za pierwszym strzałem!
Piechota to w ogóle parodia - ginie toto od razu po ujrzeniu przez czołgi. Jeśli ktoś grał w Stalingrad, to wie, ile potrafi wytrzymać piechota i to w realistyczny sposób. A tutaj? Nawet siedząca w okopach nie wytrzymuje kilku sekund.
Jestem po prostu zniesmaczony ...  :roll:

***

  • Gość
Blitzkrieg
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 10, 2005, 07:42:34 pm »
Cytat: "Deytonus"
Nawet siedząca w okopach nie wytrzymuje kilku sekund.

Ja mam zupełnie inne wrażenie, piechota siedząca w okopach jest bardzo mocna :oops: Fakt jeżeli nie ma żadnego działa ppanc (za okopem) można podjechać tak, żeby czołg walił z kaem'u a sam będącł poza zasięgiem ognia...

Jeżeli chodzi o taktykę, faktycznie jest tu trochę gorzej niż w I, ale wszystko zależy od misji.

Offline Rasputin

Blitzkrieg
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 11, 2005, 06:43:56 am »
Zainstalowałem Talvisotę, czy u was też tekst jest nieczytelny? Ściągałem z fińskiej strony więc może dlatego, zrobiłem dwa podejścia w rosyjskiej i angielskiej wersji językowej i ciągle jakieś "robaczki". Fińską wersję sobie darowałem. Demo chodziło bez problemu i było całkiem, całkiem. O tym, że zamiast rosyjskiej ładuje się fińska kampania przynajmniej uprzedzali na wstępie. Może zrobiłem błąd ładując to do Blitzkriega, bo początkowo ten dodatek chciał się podpiąć pod Kubański Kryzys. Może ktoś mi coś doradzi? Na szczęście mam zapasy scenariuszy na przynajmniej rok grania, ale jestem pazerny. No właśnie, zna ktoś może jakieś "egzotyczne" stronki ze scenariuszami do Blitzkriegowej rodzinki? Jest gdzieś coś czego nie można dorwać na Blitzkrieg Portal, czy Blitzkrieg-Maps?

Offline Deytonus

Blitzkrieg
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 11, 2005, 03:25:47 pm »
Argh ... jak tylko skończę kampanię USA (jestem w zagłębiu Ruhry) to następne gram na Bardzo Trudnym. Zobaczymy, jak sobie poradzę  :)
Trudniejsze niż Stalingrad toto nie będzie :)

Offline ibn Erales

Blitzkrieg
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 26, 2006, 09:54:36 pm »
Haha. Ponoć od błądzenia znacznie gorszym trwanie w błędzie.

Oznajmiam zatem, wszem i wobec, ze zostałem nawrócony na ściezkę tej głupiej, nierealistycznej, arcadowej gierki, która zupełnie przez pomyłkę jest także niezwykle miodna i wciągająca.


Rzekłem.
Bijcie.
i]Ráno mě probouzí tma sahám si na zápěstí
zda mi to ještě tluče zdali mám ještě štěstí
nebo je po mně a já mám voskované boty
ráno co ráno stejné probuzení do nicoty[/i]

Morituri Nolumus Mori

Offline SirAlexander

Blitzkrieg
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 27, 2006, 06:29:53 am »
erales - z grubsza udało ci się opisać moje odczucia podczas pisania recenzji ;-)
zacząłem w jednych okopach a skończyłem w drugich ;-)
SirAlexander
SZARA STRONA MOCY

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Blitzkrieg
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 05, 2008, 05:24:39 pm »
Próbuję szczęścia, bo może ktoś jeszcze pamięta... :)
Dodatek "Horyzont w ogniu", misja "Forteca Europa" – po przetrwaniu ostrzału artyleryjskiego pojawia się mniej więcej takie zadanie: "Odeprzyj atak. Jeśli się nie uda, dostaniesz nowe zadanie". Czy jest w ogóle możliwe odparcie tego ataku? Do tej pory nie udało mi się, mimo że kilka razy wszystko wskazywało na to, że obrona się powiodła. I druga sprawa: po porażce nie pojawia się to nowe zadanie, chociaż otrzymuję posiłki.

 

anything