trawa

Autor Wątek: Blitzkrieg  (Przeczytany 29981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

***

  • Gość
Blitzkrieg
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 04, 2005, 08:44:28 pm »
Cytat: "Deytonus"
Był był. Amerykańce mieli chyba M26, superbroń, która mogła rozwalić Mausa, a niemiaszki wspomnianą Myszkę, która mogła rozwalić m26.
i koło się zamyka.

Zaczyna mi się nie podobać ta gra :(

Offline Deytonus

Blitzkrieg
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 05, 2005, 02:24:36 pm »
Ale to tylko jedna misja, więc się nie bój. Jak dla mnie Blitzkrieg to wzór drugowojennych RTW. Co prawda błędów jest naprawdę dużo, ale i tak jest super.

Offline reynevan

Blitzkrieg
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 05, 2005, 03:41:39 pm »
nom super. Był taki scenariusz w Bliztkiregu (może nawet w dodatku: Burning Horizon) co była taka duuża armia ruskich i się broniło przed 3 falami ataków niemców a później kontrę trza było wyprowadzić. Okropnie dużo woja :) Co do czołgów w Blitzu 2. Dużo mówicie? Ja nie mam nic przeciwko, a nawet się cieszę, tylko trzeba pamiętać, że zajmowanie małych miasteczek, czy odcinka frontu nie trzymało po kilka set tysiecy ludzi, czy po 200 czołgów. to było uwarunkowane od tego jakie dywizje stacjonowały i nacierały, a atakowano mniejszymi grupami ze wsparciem może nie 50 tanków, ale po 20-30 to raczej tak. Znamy oczywiście bitwę pod kurskiem (operacja Zitadelle) w kanale prochorowskim :) tam było więcej niż tylko 50 :D Ale ja zawsze lubiłem czołgi  to będę się cieszył mając pod sobą tyle :D
 Gram Bretonnią. Co? Nie, nie potrzebuję piechoty. Wystarczy mi kawaleria.

Offline D(z)ik'Zorn

Blitzkrieg
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 05, 2005, 05:00:15 pm »
Kursk :) Tam można by ze złomu po czołgach całą flotę tytaniców pwytopić :lol:

W blitzkreigu były też shermany(chyba w ostatniej misji szkopów) z wyrzutnią rakiet :) A przecież to był dopiero prototyp :)
eep disco evil!!

Offline Deytonus

Blitzkrieg
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 05, 2005, 09:11:08 pm »
Caliope? Tak, był i to nawet dość szybko w kampanii amerykanów. Działały identycznie jak katiusze. I owszem były to prototypy.
A w ogóle podoba mi się to, że w Blitzkriegu oduczają nas głupiego nawyku wszystkich dowódców świata - wjeżdżania czołgiem do miasta. Jeśli wiedzemy, czołgi szybko zginą.

Offline spidey

Blitzkrieg
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 05, 2005, 09:39:19 pm »
Blitzkrieg - graficznie toż to potworek jakiś :? merytorycznie zresztą też :?
Nie ma co się tym zachwycać.

***

  • Gość
Blitzkrieg
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 05, 2005, 09:40:45 pm »
Cytat: "Deytonus"
A w ogóle podoba mi się to, że w Blitzkriegu oduczają nas głupiego nawyku wszystkich dowódców świata - wjeżdżania czołgiem do miasta.

YYyyyy... Ja takiego nawyku nie mam... I np. Niemcy w czasie II WŚ też nie, świadczy o tym m.in. zakaz wysyłania PzKpfw VI na teren "zabudowany"... W Stalingradzie też sobie nie przypominam, żeby były jakieś korpusy pancerne ;)

Cytuj
Blitzkrieg - graficznie toż to potworek jakiś Confused merytorycznie zresztą też Confused

Chłopie... Podpadasz mi ostatnio ;)

Offline Deytonus

Blitzkrieg
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 05, 2005, 09:43:07 pm »
Dik & Reynevan - lejemy go teraz, czy później ?  ;)
Najpierw poznaj grę, a potem się wypowiadaj.
Norsefir - ja także nie mam takiego zwyczaju, ale np. w Codename Panzers można było tak robić bez obaw.

Offline reynevan

Blitzkrieg
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 06, 2005, 05:38:10 am »
ee chyba później ja teraz do szkoły musze :p
 Gram Bretonnią. Co? Nie, nie potrzebuję piechoty. Wystarczy mi kawaleria.

Offline ibn_Erales

Blitzkrieg
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 06, 2005, 08:03:41 am »
Cytat: "Deytonus"
Dik & Reynevan - lejemy go teraz, czy później ?  ;)
Najpierw poznaj grę, a potem się wypowiadaj.


Jeśli piwo smakuje jak szczyny to nic nie zmusi mnie aby dopić je do końca...
y o bankructwie socjalizmu słyszymy od pierwszych lat powstania [...] My dlatego nie możemy zbankrutować i zniknąć, bosmy powstali z troski o ludzką krzywdę i dopóty trwać będziemy, dopóki krzywdy ludzkiej nie złamiemy.
- M.Niedziałkowski

Offline spidey

Blitzkrieg
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 06, 2005, 12:00:54 pm »
Cytat: "ibn_Erales"
Cytat: "Deytonus"
Dik & Reynevan - lejemy go teraz, czy później ?  ;)
Najpierw poznaj grę, a potem się wypowiadaj.


Jeśli piwo smakuje jak szczyny to nic nie zmusi mnie aby dopić je do końca...

święte slowa ibn_Erales, święte słowa :p
(to tak odnośnie Blitzkriega)

Offline Deytonus

Blitzkrieg
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 06, 2005, 02:03:44 pm »
Nie mogę się z tym zgodzić. Dostałem raz do recenzji Kult : Heretic Kingdoms. Po jakiś 2 godzinach grania byłem skłonny dać jej co najwyżej czwórkę. Ale kolejnego dnia, po 4 godzinach gra dostała 7.
Może podobnie jest z Blitzem?

Offline D(z)ik'Zorn

Blitzkrieg
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 06, 2005, 04:02:32 pm »
No ja się już zastanawiam po tym potworku i szczynach czy by czasem nie zrobić małego "uświadomienia" :) A tak serio to przecież blitz ma już chyba 2 czy 3 lata i jeśli ktoś niedawno do niego siadł to nie dziwota, że grafa się nie podoba i rozgrywka troche straciła.

Codename pancers tak jak już pisałem to totalna porażka na tle realizmu.

Cytuj
Jeśli piwo smakuje jak szczyny to nic nie zmusi mnie aby dopić je do końca...


W przypadku blitza nie zgodze się(no chyba że nie lubisz strategi osadzonych w tych klimatach). Być może pijesz piwo z muszli a nie z puszki i mylisz pojęcia :p A blitz to jak Heineken ;)
eep disco evil!!

Offline Deytonus

Blitzkrieg
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 06, 2005, 05:14:36 pm »
Cytuj
Być może pijesz piwo z muszli a nie z puszki i mylisz pojęcia

No bez przesady, zachowajmy resztki kultury. Bo poprosi się Skwiza o ocenzurowanie całego wątku  ;)

CD : Panzers - tak, realizm sux. Ale tylko w przypadku piechoty, która potrafi przez minutę strzelać do innego oddziału i dopiero wtedy zginąć.
Zauważyłem, że w BK2 juz nie zwracam uwagi na wartości pancerzy (przedni, boczny, tylni), bo po prostu po utracie czołgu zamawiam nowy. A w jedynce przed każdym atakiem czytałem uważnie statystyki czołgów moich i wroga.

Offline D(z)ik'Zorn

Blitzkrieg
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 06, 2005, 05:23:32 pm »
Nie no przesadziłem, sory :) Ale ja nie pisze na tym forum poważnie(może poza paroma postami w WFB). Prosze nie czuć się urażonym, bo się tylko drocze ;)
eep disco evil!!

 

anything