Autor Wątek: Blitzkrieg  (Przeczytany 29877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ibn_Erales

Blitzkrieg
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 07, 2005, 10:01:33 pm »
Cytuj
D(z)ik'Zorn - nie kłóć się z ibn_Eralesem, bo nie wiem, czy masz jakiekolwiek szanse na wygraną.


Raaaany... :roll:

Cytat: "Deytonus"
Chyba sobie jednak kupię Blitza ... mam do wyboru : Blitzkrieg lub bluza KoRn - co wybrać?


Grę, rzecz jasna.
To chyba jednak odrobinę wiecej przyjemnosci niż tkwi w ciuchu.
y o bankructwie socjalizmu słyszymy od pierwszych lat powstania [...] My dlatego nie możemy zbankrutować i zniknąć, bosmy powstali z troski o ludzką krzywdę i dopóty trwać będziemy, dopóki krzywdy ludzkiej nie złamiemy.
- M.Niedziałkowski

***

  • Gość
Blitzkrieg
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 07, 2005, 10:05:32 pm »
Cytat: "ibn_Erales"
Cytuj
D(z)ik'Zorn - nie kłóć się z ibn_Eralesem, bo nie wiem, czy masz jakiekolwiek szanse na wygraną.

Raaaany... :roll:

Obawiam się, że to oni mają rację ;)

Offline ibn_Erales

Blitzkrieg
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 07, 2005, 10:11:00 pm »
Nie próbujcie mnie demonizować.
Jestem zupełnie normalnym człowiekiem.
Piję piwo, sikam po nim i używam wyrazów na de i ka.

Forum na którym nikt nie chce z tobą gadać mija się z celem.
y o bankructwie socjalizmu słyszymy od pierwszych lat powstania [...] My dlatego nie możemy zbankrutować i zniknąć, bosmy powstali z troski o ludzką krzywdę i dopóty trwać będziemy, dopóki krzywdy ludzkiej nie złamiemy.
- M.Niedziałkowski

Offline Deytonus

Blitzkrieg
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 09, 2005, 02:56:28 pm »
Nie demonizujmy, od tego jest radio maryja.
Gra jest fajna, ale jeśli ma się tyle ubrań, co ja, to bluza może być jednak bardzo ważną sprawą. Chyba zajmę się zbieraniem orzechów ...

Offline spidey

Blitzkrieg
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 09, 2005, 07:19:18 pm »
Cytat: "Deytonus"
ale jeśli ma się tyle ubrań, co ja, to bluza może być jednak bardzo ważną sprawą.

Ooo, widzę że masz podobne problemy co ja, czyli niedobór ubrań. No ale tak to już jest gdy ma sie tyle zainteresowań co mam ja  ;) .

***

  • Gość
Blitzkrieg
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 09, 2005, 07:23:16 pm »
Kupiłem dziś Blitzkrieg'a I ... Moje wrażenia ? Ogólnie dobre, no może oprócz grafiki (rozumiem gra jest dość stara) i czasami poziomu trudności. Chwilami Blitz tak mnie denerwował (chodzi głównie o misje losowe)... Przykładowo mam 3 (słownie TRZY) Humber'y (angielski pojazd opancerzony) i muszę doprowadzić konwój 3 ciężarówek do jakiegoś tam punktu. Wszystko fajnie, tylko dlaczego wszędzie działa ppanc ?! Czym ja mam je zniszczyć ?! Znalazłem inną drogę. Jadę sobie spokojnie polem, a tu 3 PzKpfw II (albo III nie jestem pewien, bo żadnego zbliżenia zrobić nie można, a grafika no cóż ;) ) Przez 0,5 godz męczyłem się, żeby zniszczyć te czołgi moimi Humber'ami... W końcu się udało, ale nie ukrywam, że misja mnie "troszkę" zdenerwowała.

Ale i tak uważam, że gierka jest niezła, Blitza II kupię na 85% :)

Offline reynevan

Blitzkrieg
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 10, 2005, 07:58:09 am »
no takie sytuacje czasem dobijają, szczególnie któraś z pierwszych misji romlowskich w burning horizon co ma się 3 wozy pancerne, a nie jakiegoś czołga :) nauczysz się grać, zobaczysz :)

no widzisz, i się blitz spodobał. ja sie ciesze że światowa premiera BK2 jest ustalona na około 28 września, ale na polską trzeba poczekać do października, mam nadzieję że to tłumaczenie się nie przedłuży tak jak w przypadku IŁ-2 Forgotten Battles. ile to było?? rok?? ale może będzie można kupić zaraz po światówce wersje angielską, żeby nie czekać?
 Gram Bretonnią. Co? Nie, nie potrzebuję piechoty. Wystarczy mi kawaleria.

Offline Deytonus

Blitzkrieg
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 10, 2005, 08:54:54 am »
Norsefir - kiedy to było? Tak szczerze, to chyba grasz na trudnym, prawda?
Jeśli tak, to zagraj sobie w kampaniję niemiecką, zobaczymy, ile wytrzymasz ^-^ Szczególnie polecam misje w roku 1943  :badgrin:
A mam dla ciebie prostą radę : pewnego razu grałem właśnie w kampanię niemiecką, jadę sobie swoimi PzKpfW II i III w pobliżu miasteczka, powolutku ...
WTEM!
Z uliczki wyjeżdża KW2 ! Wsteczny! Wsteczny! o mało co nie straciłem moich maluszków. Wysłałem skauta, namierzyłem dziada i dawaj go artylerią.
2 minuty ...
5 minut ...
10 minut ...
Wkurzyłem się nie na żarty, wzywamy bombowce. Lipa. Nawet Stukasy nic mu nie robiły. Dobra, podciągamy działa ppanc. od tyłu. Bydlak ledwie obraca wieżę i miażdży moje PaK40. Ale w końcu skontatowałem, że siedział on w na skrzyżowaniu, więc poprowadziłem piechotę opłotkami, rozwaliłem mu gąsienice, zwiałem, a potem łączonym atakiem - piechota z flanki i czołgi z tyłu ubiłem bydlaka. A za zwycięstwo dostałem PzKpfW IV z działem 75 mm!
A więc używaj piechoty w liczbach co najmniej 3 drużyn, jeśli nie możesz sobie poradzić z czołgiem.

***

  • Gość
Blitzkrieg
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 10, 2005, 10:12:18 am »
Tak, tyle że w tamtej misji nie było piechoty ;) A była to kampania, misja losowa we Francji.

Cytuj
jest ustalona na około 28 września, ale na polską trzeba poczekać do października, mam nadzieję że to tłumaczenie się nie przedłuży tak jak w przypadku IŁ-2 Forgotten Battles

Ostatnio, gry są lokalizowane dość szybko (oprócz KotOR :cry: ), ponieważ opłaca się to twórcom gier. Można kupić grę po angielsku w Polsce (taniej) i sprzedawać na Zachodzie (gdzie jak wiemy jest dość drogo, no dobra może dla nas, ale każdy woli kupić taniej ;) )A wydanie gry po polsku skutecznie taki manewr uniemożliwia.

Offline D(z)ik'Zorn

Blitzkrieg
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 10, 2005, 11:08:13 am »
No nie wiem czy tak szybko, Worms 4 już chyba kwartał są lokalizowane(może je wydali nidawno, bo już nie pamiętam). Kiedyś najdłużej cenega(stare im group bodajże) lokalizowała. Kozaków rok, a art of war 2 lata jakieś :?

Nie no pancer II i III się na pierwszy rzut oka różnią :) W blitzu misje losowe tylko na początku sprawiają problem, bo później się tylko powtarzają...
eep disco evil!!

***

  • Gość
Blitzkrieg
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 10, 2005, 11:14:17 am »
Cytat: "D(z)ik'Zorn"
Cenega

 :evil: Nie lubię tej firmy ! Po swoich kilku "słynnych" lokalizacjach straciłem do nich zaufanie, chociaż przyznaję, że ostatnio robią wszystko żeby odbudować dobrą opinię...

Offline Deytonus

Blitzkrieg
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 10, 2005, 12:25:48 pm »
Wypluj te słowa  :!:
Co prawda, Cenega także ma u mnie minusy, ale właśnie gram w Bard's Tale (recenzja za chwilkę będzie) i mogę powiedzieć szczerze : tak dobrej lokalizacji jeszcze nie widziałem. Co prawda nie mogę porównać wersji pl do wersji oryginalnej, ale co jakiś czas muszę podnosić się z podłogi grając w Barda, bo te wszystkie piosenki i humor ... ach! Cudo!

Worms IV wydali w miarę szybko. Jak dla mnie to największą wpadką była polonizacja GTA 3 przez Play It. Ale w sumie ta firma upadła, więc co mamy kopać trupa ...

***

  • Gość
Blitzkrieg
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 10, 2005, 06:19:13 pm »
Cytat: "Deytonus"
Wypluj te słowa  :!:

Nie :p Ostatnie spolszczenia faktycznie są dobre, podoba mi się też pomysł "wersja angielska+ jak chcesz patch polonizujący". Lokalizacja Silent Hunter'a była znakomita, SC: Chaos Theory przyzwoita, jednak nadal jak widzę znaczek "Cenega" to myślę sobie: "a nie mógł tego zrobić CD Projekt ?".
Cytat: "Deytonus"
ale właśnie gram w Bard's Tale

O jak miło :) Też sobie kupiłem (tego samego dnia co Blitzkrieg), jeszcze nie grałem, ale mój brat gra i mówi że całkiem fajne.

Żeby za bardzo nie oddalić się od tematu. Mam pytanie co do Blitza (bo nie ma instrukcji- nie, nie to nie pirat, oryginał tylko nie dali instrukcji, ani normalnej, ani na .pdf):
1. Co dokładnie daje opcja ukrywania się, zasadzki (nie pamiętam jak się to nazywa)
2. W jaki sposób można unieruchomić wrogi czołg ?
3. Czy można w jakiś sposób zakupić jednostki ? Bo mam tylko 3 czołgi, 3 działa i to koniec... Czy można kupić piechotę ?

Offline Deytonus

Blitzkrieg
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 10, 2005, 07:08:19 pm »
Cytuj
1. Co dokładnie daje opcja ukrywania się, zasadzki (nie pamiętam jak się to nazywa)


Polega to na tym, że twoja jednostka czeka do czasu, aż zostanie wykryta przez przeciwnika na oddanie strzału. Ewentualnie, gdy będzie ku temu najlepsza możliwość (np. strzał w tył czołgu).

Cytuj
2. W jaki sposób można unieruchomić wrogi czołg ?

Piechota posiada odpowiednie granaty, ale żeby ich użyć musi znaleźć się bardzo blisko czołgu. Druga możliwość to użycie min przeciwpancernych.

Cytuj
3. Czy można w jakiś sposób zakupić jednostki ? Bo mam tylko 3 czołgi, 3 działa i to koniec... Czy można kupić piechotę ?

Nie, nie można. Ale jeśli będziesz miał wysokie statystyki, to awansujesz i dostaniesz kolejne 3 działa, potem 3 czołgi, potem znowu działa i tak w koło macieju. Za wykonywanie misji losowych dostajesz wymienione w odprawie nowe pojazdy. Za wykonanie misji historycznej dostajesz wszystkie pojazdy z misji losowych w dowolnej ilości (czyt. możesz ulepszyć swoje czołgi i działa ile razy chcesz, a nie tylko raz, jak w misjach losowych).
piechota nie zdobywa doświadczenia, nie przechodzi z misji na misję, nie można jej kupić, ale jeśli z oddziału pozostanie choć jeden wojak, to za pomocą ciężarówki możesz uzupełnić cały oddział (C+ lewy klik obok oddziału).

pozdrawiam :)

Offline reynevan

Blitzkrieg
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 10, 2005, 07:43:14 pm »
tjaaa z takim KW2 to musiałem się nieźle pierniczyć. nie miałem blisko w danym momencie piechty, więc robiłem co mogłem, akurat on stał między dwoma domami, no to ja jakoś podjechałem go od tyłu, i dwoma panzermi 3 atakowałem w stylu "strzel i się wycofaj". on na szczęście mnie nie ścigał, więc zaraz stawał i wracał na miejsce no i ja od nowa to samo. wreszcie za którymśtam razem, porządny PzKpfw III oddał swój celny strzał i promocja. z pierwszego stopnia chyba na trzeci ale nie jestem pewien bo dawno grałem :)

jednak najlepiej walczyło mi się panterami i tygrysami :)
 Gram Bretonnią. Co? Nie, nie potrzebuję piechoty. Wystarczy mi kawaleria.