Autor Wątek: Godny następca Baldur's Gate?  (Przeczytany 94633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lucius

Godny następca Baldur's Gate?
« dnia: Wrzesień 04, 2005, 11:47:37 am »
Przeglądałem to forum i nieznalazłem podobnego tematu, więc pytam...

Jaki jest godny następca kultowej sagi Baldur's Gate  :?:

Uprzejmie proszę o opinie - najlepiej cRPG (ale niekoniecznie) - natomiast w rzadnym wypadku "turówka".
Pozdrawiam.

Offline Raven

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2005, 07:01:19 pm »
Nie ma godnego nastepcy BG. W crpg już nic ponad to co udało się w BG, nie da się zrobic. Ewentualnie jakąś cudowną rewolucję graficzną, ale to dopiero za 10/15 lat, bo obecnie wcale crpgi w 3D nie są ładne.
Ba, może i BG nie ma następców, ale na pewno ma lepszych poprzedników- Fallouty i Torment.
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Deytonus

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2005, 07:05:12 pm »
Torment poprzednikiem BG? E, czy coś tu się komuś nie miesza przypadkiem?
Ja powiem ze swojej strony tylko tyle, że gdyby nie denna kampania, to Neverwinter Nights mogłoby zasługiwać na to miano. Może nie w pełni ...

***

  • Gość
Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2005, 07:15:18 pm »
Cytat: "Raven"
bo obecnie wcale crpgi w 3D nie są ładne

Masz rację obecnie grafika 3D w takich grach jest okropna ! Fe, fe, niedobry KotOR ! Błe !

Cytuj
Ja powiem ze swojej strony tylko tyle, że gdyby nie denna kampania, to Neverwinter Nights mogłoby zasługiwać na to miano.

A tu faktycznie, grafika trochę nie tego ;) Kampania to już w ogóle... Underdark był już całkiem dobry, gdyby tylko wprowadzono normalną drużynę, zrobiono z tego bardziej RPGa niż hack'n'slash... No i gdyby to był Warhammer, a nie D&D :p  :p  :p

Offline Ribald

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2005, 10:15:36 pm »
można teraz sprawdzić coś, co się na następcę kreuje
Świątynia pierwotnego zła

Tylko czemu turówka :/
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Perek

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2005, 01:43:21 pm »
I czemu taka straszliwe nudna ...

W sumie to pozostaje pokładać nadzieje w Wiedzminie i Bard's Tale ...
Co prawda to nie 'grupowy' Baldur, ale i tak może być fajnie.

A na Jedynego Godnego Następcę Baldura proponuję poczekać jeszcze z 10 lat .

***

  • Gość
Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2005, 03:15:32 pm »
A Gothic III ? A The Elder Scrolls IV ?

Offline Adri

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 05, 2005, 04:39:03 pm »
Kto jest następcą sagi Baldura... Trudno powiedzieć lecz Gohtic 3 i Morrowind  
są innymi typami Rpgów, chociaż od biedy... Najprędzej do tytułu następcy kwalfikuje się Bard's Tale.

Offline Raven

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2005, 05:40:30 pm »
Cytat: "Deytonus"
Torment poprzednikiem BG? E, czy coś tu się komuś nie miesza przypadkiem?
Poprzednikiem BG2. Liczy się fakt,że jest lepszy od jedyneczki i dwójeczki.
Cytat: "Norsefir"
Fe, fe, niedobry KotOR ! Błe !
jest cukierkowy i poligoniasty. Nawet w najwyższych ustawieniach graficznych (a do tych trzeba nie lada kompa) zdarzały się paskudztwa. Ja oczekuję perfekcji. A wykorzystując grafikę 2D Baldury czy Torment ją osiągnęły. Wiem,ze łatwiej zrobić dobrą grę 2D niż 3D, ale tak czy siak obecna sytuacja nie sprzyja rpgom.
Cytuj
A Gothic III ? A The Elder Scrolls IV ?
W Gothic 3 nie grałem ,ale biorąc pod uwagę poprzedników, nie przypuszczam by był zbyt interesujący. Morrowind jest zupełnie odmienny od BG, i mi się on nie podoba. To kwestia gustu, ale tak czy siak ze względu na fundamentalne różnice o tytuł następcy BG nie może się ubiegać ze względów czysto technicznych.
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

***

  • Gość
Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 05, 2005, 05:49:40 pm »
Cytat: "Raven"
Ja oczekuję perfekcji. A wykorzystując grafikę 2D Baldury czy Torment ją osiągnęły. Wiem,ze łatwiej zrobić dobrą grę 2D niż 3D, ale tak czy siak obecna sytuacja nie sprzyja rpgom.  


Chcesz perfekcji, a narzekasz na wymagania :?

Cytat: "Raven"
 W Gothic 3 nie grałem ,ale biorąc pod uwagę poprzedników, nie przypuszczam by był zbyt interesujący. Morrowind jest zupełnie odmienny od BG, i mi się on nie podoba.


Bo Gothica III jeszcze nie ma, chyba że coś przegapiłem ;) Poza tym nie mówię o Morrowidzie tylko o The Elder Scrolls IV.

Offline misio141

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 05, 2005, 06:05:27 pm »
następcą pierwszego Baldurs Gate nie musieliśmy długo czekać bo niedługo potem zrobili jego drugą część, ale na następce Baldura 2 trzeba bedzie poczekać jeszcze długo poczekać, gdyż ta gra jest prawie idealna, w najbliższym czasie jedyną grą która mogłaby jej doruwnać jest Wiedźmin
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline barty

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2005, 08:05:18 pm »
Dla mnie Baldur's Gate jest jedyny w swoim rodzaju. Nad 1 spędziłem wiele nocy i od tamtego czasu żadna gra z tego rodzaju nie zaciekawiła mnie na dłużej.

Offline Karry

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2005, 07:18:32 pm »
fakt faktem - BG jest jedyny w swoim rodzaju.  gra wywołuje jak najlepsze wspomnienia...  
znam ją na pamięc :D w sumie to moja ulubiona, najlepsiejsza gra do której zawsze chętnie wracam.. to nic, że grafika juz nie ta, dzwięk pozostawia wiele do życzenia i jest duzo błędów.. eh... długo tak moge...

a jak jeszcze sie zagłębić w świat modowania to uuuu....    ;)    


nie ma godnego następcy, i go nie będzie, bo zbyt uczuciowo podchodze do sprawy.  Jest za to wiele dobrych gier jak na przykład Kotor ( w nieco innej tematyce ;) )


w 2006 ma wyjsc bg3 - zapowiada sie straszny szit :/
ewność siebie wynika z niewiedzy.

Children of Bhaal

Offline SirAlexander

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 28, 2005, 08:44:23 am »
nie ma godnego następcy BG2...

o czym się właśnie przekonuję bo... od nowa gram w BG ;-) dżiz! ależ ta gierka wciąga! dopiero wykonałem kilka większych questów i jak sobie pomyślę ile jeszcze przede mną... ;-)

po co komu nastepca ;-)
SirAlexander
SZARA STRONA MOCY

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 28, 2005, 03:15:07 pm »
Można tylko usiąść i zapłakać, bo wątpię, by w tych czasach 3D i po-co-komu-skomplikowana-fabuła-z-dużą-ilością-wątków powstała taka gra. Szczególnie, że Black Isle chyba już nieistnieje ?

 

anything