Autor Wątek: Godny następca Baldur's Gate?  (Przeczytany 94638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SquizzZ

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 09, 2005, 10:24:56 am »
Cytat: "Nilgar"
o cholera?! to znaczy, że ja lubię siekanki, a nie crpg?!  :shock:

No wiesz, to jest tak, że klasyfikacja cRPG-ów to generalnie bardzo delikatna materia, często będąca punktem zapalnym dla co bardziej zacietrzewionych graczy... :)
IMO dość obiektywną próbą zdefiniowania tego, czym charakteryzuje się cRPG jako gatunek, jak powstał, skąd się wywodzi, etc. jest chociażby ten artykuł w Wikipedii - http://en.wikipedia.org/wiki/CRPG.
Faktem jest niezbitym, iż komputerowe cRPG zaczęły się od Hack'n'Slashy i rozmaitych Dungeonów (czyli troszkę ambitniejszych Hack'n'Slashy), na co zdecydowanie powinno się brać poprawkę przy postulatach mających na celu wyklnięcie gier Diablo-podobnych z grona gier cRPG.  (sam się na tym często łapię, och głupi ja... 8) )
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline Lucius

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 09, 2005, 10:59:10 am »
http://pl.wikipedia.org/wiki/CRPG
- jak wyżej, tyle że po polsku...
Pozdrawiam.

***

  • Gość
Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 09, 2005, 12:11:25 pm »
Najlepszą definicją jest po prostu rozwinięcie skrótu RPG ;)

Offline SquizzZ

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 09, 2005, 01:16:52 pm »
Cytat: "Norsefir"
Najlepszą definicją jest po prostu rozwinięcie skrótu RPG ;)

Ja tak próbowałem i mi wyszło, że jeszcze ani jeden cRPG nie powstał. :p (no może poza Krondorem i Falloutem)
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline KithKanan

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 16, 2005, 03:03:07 pm »
Dla mnie BG nie bedzie mial nastepcy, jest to fenomen w tego typu grach. Uważam, że wcale nie ma tak brzydkiej grafiki jak niektórzy myślą, bo dotąd nie wyszla gra z taką fabułą posiadająca lepszą grafke. A co do Sacreda to jest imo tylko klonem Diablo. Mimo ,że Diablo nie można porównywać do BG to dla mnie jest fajną przerwą w BG i PT, dobrą zabawą, i grą zrecznosciową z elementami rpg. W trybie multiplayer jest nawet świetna ale na singlu diablo zarowno 1 jak i 2 jest "cienkie"
Ludziom przydałby się czasem dzień wolny od życia..." Św. Augustyn

Offline Muerte

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 20, 2005, 10:02:37 am »
Witam
Ja troszku offtopic, ale dotyczac BG. Aktualnie gram sobie w BG1 odnajdujac ja w kurzu innych CD i pojawil mi sie problem: nie wiecie przypadkiem czy do twierdzy Trolli sie wchodzi, a jak tak to w ktorym miejscu bo mecze sie i mecze ?
pozdrawiam i przepraszam ze offtopicowanie, ale dziekuje z gory za pomoc
ll my friends are gone, they died (gonna take you down)
They all screamed, and cried (gonna take you down) - KoRn "Thoughtless"

Offline Raven

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 20, 2005, 11:56:37 am »
Cytat: "Muerte"
nie wiecie przypadkiem czy do twierdzy Trolli sie wchodzi, a jak tak to w ktorym miejscu bo mecze sie i mecze ?
A w bg1 była twierdza trolli?? Grałem w to ładnych pare lat temu, ale chyba nie ;/
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Lucius

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 20, 2005, 12:30:58 pm »
Hehe... Odpowiedziałem na priv-a, ale teraz widzę, że się pomyliłem...

Myślę, że mowa o Twierdzy Gnoli, w południowo-zachodniej części mapy...

Tak, czy inaczej wiadomo o co chodzi...
Pozdrawiam.

Offline Ribald

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 20, 2005, 01:08:29 pm »
Od Nashkel idziesz w kierunku południowo zachodnim i w rogu mapy otoczona wodą znajduje się owa twierdza (koniecznie zwiedź jaskinie)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline voytazz

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 18, 2005, 11:45:12 am »
gry które w jakimś stopniu zastąpiły mi BG to Gothic I i II Morrowind i Arcanum. Za to NWN totalnie mnie rozczarował, na początku było wszystko ładnie pięknie, cudowna muzyka, tworzenie bohatera również świetne lepsze od tego z BG2 no i potam zacząłem grać:/ nie było tragicznie co prawda ale zeby nazywać TO następcą BALDUR'S GATEA, nigdy w życiu, nie ma tu tego klimatu i grafika 3d w tym wypadku nie wypaliła.

Na waszym miejscu nie oczekiwałbym że BG3 (jeśli kiedykolwiek wyjdzie) dorówna swoim wielkim poprzednikom. Prawa do DnD ma ATARI więc nie sądze żeby oni potrafili zrobić wspaniałego eRPeGa który będzie następcą BG2. Mogą oni jedynie zbeszcześcić świętość jaką jest niewątpliwie seria Baldur's Gate.

Mam jeszcze cichą nadzieje że Bioware wykupi prawa do DnD i oni stworzą BG3, mimo niezbyt udanego NWN chyba tylko oni są godni tworzenia następcy wielkich BGtów.

Offline Lucius

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 18, 2005, 11:52:13 am »
Cytat: "voytazz"
... nie oczekiwałbym że BG3 ... dorówna swoim wielkim poprzednikom. ...

Raczej nie masz szans, żeby BG3 było lepsze od poprzedników... ale nadzieję można mieć ;)
Pozdrawiam.

***

  • Gość
Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 18, 2005, 11:52:38 am »
Według mnie będzie tak:

1. KotOR III                                        (cześć Ribald ;))
2. Fallout III                                        (cześć Norsefir ;))
3. Baldur's Gate III                       (no tak...)

Offline Dziex

Re: Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 18, 2005, 06:04:00 pm »
Cytat: "Lucius"
Przeglądałem to forum i nieznalazłem podobnego tematu, więc pytam...

Jaki jest godny następca kultowej sagi Baldur's Gate  :?:

Uprzejmie proszę o opinie - najlepiej cRPG (ale niekoniecznie) - natomiast w rzadnym wypadku "turówka".

Się za bardzo tym Baldurem niektórzy podniecacie. Gra owszem świetna, ale w moim osobistym rankingu CRPG jest gdzieś na czwartym miejscu.
- Oba Fallouty
- KotOR (jedynka, dwójka jakoś nie przypadła mi do gustu)
- Torment
- i ..... Baldur II

Offline Girwan

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 19, 2005, 11:25:06 am »
a ja stawiam Baldur przed Tormentem.
Wg mnie jednak bardziej rozległy swiat.

Choć na moją decyzję może też wpływa fakt, że wolę życie na powierzni niż pod :-)



Offline voytazz

Godny następca Baldur's Gate?
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 19, 2005, 04:16:20 pm »
a ja jakoś nie potrafie sie przekonać do TORMENTA, może za moało grałem ale przedewszystkim wole zapomniane krainy od  PLANESCAPE'a. Ciekawą grą jest również Divine Divinity ale do miana następcy BG nie może nawet startować.