trawa

Autor Wątek: Ankieta JPF  (Przeczytany 69160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Ankieta JPF
« dnia: Wrzesień 08, 2005, 09:18:01 am »
http://www.jpf.com.pl/index.php?id=ankieta
bez zbednego gadania ,jakie tytuly zobaczylibyscie w ofercie JPF .
Ja jeszcze nie zaglosowalem , ale popre Domu i Berserka . Reszte tytulow powiem szczerze srednio kojarze
Te dwa najbardziej chcialbym zobaczyc w ofercie JPF
O DOmu pojawilo sie juz pare atykulow , ktore narobily mi smaka na te pozycje
O Berserku czytalem w sk . Artykul dotyczyl najlepszych komiksow o samurajach (byl to przedruk z wizarda ). Jestem chlernie ciekaw czy ten tytul jest taki zajebisty . MOze z zaproponowanych tytulow warto jeszcze jakies poprzec . Jakie sa wasze typy , opinie itd dotyczace propozycji zmieszconych w ankiecie
Zapraszam do dyskusji
Mile widziane jakies krotkie uzasadnienie , dlaczego akurat ten tytul
pozdrawiam
Aha jeszcze jako wlasna propozycje umieszcze Lone wolf i cub
Ponoc najlepszy komiks o samurajach(czytalem na jego temat bdb artykul w Kazecie )
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Fenrir

Ankieta JPF
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2005, 10:12:25 am »
zaznaczylem te same pozycje co Ty, do tego dodajac Apleseeda (cyberpunka nigdy za wiele). Z wielka przyjmnoscia zobaczylbym tez Blame!.
A Berserk nie opowiada o samurajach. Akcja dzieje sie raczej na terenach europejskich, zas bohaterowie sa najemnikami.

Offline Krejt

Ankieta JPF
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2005, 11:44:58 am »
Domu, Appleseed.
Beck, FLCL, Monster.

Offline spidey

Ankieta JPF
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2005, 06:22:07 pm »
Ja zaznaczyłem tylko Domu bo reszta mi jakoś nie podchodzi. Co do Apleseeda to mam już całośc więc na pewno nie kupię chociaż komiks zacny a Berserk nie jest aż tak dobry jak niektórym się wydaje. A z własnych propozycji podałem Black Jacka i Lone wolf And Cub - najkrócej pisząc (bo nie chce mi się dłużej :p ) dwa niesamowicie zajefane komiksy :D .

Offline d-s

Ankieta JPF
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2005, 06:24:35 pm »
krejt - naprawde masz ochote na cos co ma kilkanascie tomow (monster)? ja po vgai w taki interes nie wchodze.

Offline syfon

Ankieta JPF
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2005, 09:09:19 pm »
Zaznaczyłem: Appleseed, Domu, Battle Royal, Monster, FLCL.

Od siebie zaproponowałem: Uzumaki, Gyo, Gantz, Golden Boy
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

N.N.

  • Gość
Ankieta JPF
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2005, 11:38:51 pm »
Cytat: "spidey"
A z własnych propozycji podałem  Lone wolf And Cub -


Powiedz mi Spidey, skąd Ty właściwie wiesz, że to jest zajefajny komiks? Pytam, bo zachwalam ten tytuł od lat i do tej pory zawsze słyszałem, że to w Polsce nie ma szans, bo to shit jest i nawet nie wygląda jak manga. Pamiętam też, że na kilku kolejnych łódzkich imprezach byłem jedynym kupującym kolejne odcinki tej serii. Wszyscy miłośnicy mangi omijali "Kozure Okami" szerokim łukiem... (a były to czasy niesamowitego boomu na komiks japoński).

Offline spidey

Ankieta JPF
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2005, 12:28:29 am »
Pytasz N.N. skąd właściwie wiem że to jest "zajefany" komiks ? Przeczytałem na jego temat wiele pochlebnych artykułów i recenzji. To sprawiło że się bardzo zainteresowałem tym komiksem. Oto jeden z  tych artykułów (Wizard - przedruk w Świecie Komiksu 35):
" "Lone Wolf and Cub" uznawana jest za jedną z najlepszych powieści komiksowych. Wyobraź sobie wszystkie powody, dla których uwielbiasz komiksy - znajdziesz je właśnie w "Lone Wolf and Cub". A ten komiks powstał ponad trzydzieści lat temu. Jeśli szukasz bohatera tak twardego jak Wolverine, z zasadami których nigdy nie łamie, przeczytaj "Lone Wolf and Cub". Szukasz historii, która zawiera wiele równoległych wątków, łączących się w jedną zaskakującą całość, jak w "100 nabojach" ? Siegnij po "Lone Wolf and Cub". Jeśli szukasz dramatycznej akcji i potyczek, jakie są w "New X-Men", sięgnij po "Lone Wolf and Cub" ".
Rok temu gdy byłem w stanach udało mi się przywieźć "Lone Wolf and Cub" tom 1, wydawnictwo Dark Horse Comics. Po przeczytaniu go doszedłem do wniosku że jest to "zajefany" komiks i z chęcią przeczytałbym go po polsku. A to że "nie wygląda to jak manga" jest dla mnie nawet zaletą i wydaje mi się że głównym powodem dlaczego wszyscy fani mangi omijali ten komiks szerokim łukiem, oni juz tak mają (vide Black Jack).

Offline Macias

Ankieta JPF
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 09, 2005, 12:32:49 am »
Wklikalem "Holyland".
Mam tego 8 tom po japonsku i za cholere nie kumam o co chodzi. Ale po pierwsze-manga jest nietypowa graficznie ( w sumie moznaby powiedziec ze brzydka) i moze to mnie zauroczylo? Albo fakt,ze jest o sztukach walki w ujeciu niby "realnym" ( kto trenuje ciut bardziej sensowne rzeczy ten wie, ze spoo akcji stamtad to bajeczki,ale i tak jak na komiks nie jest zle)?
A moze....
Cholera wie, ale i tak tego nie wydadza,wiec moj glos jakby sie nie liczy.

Offline Krejt

Ankieta JPF
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 09, 2005, 08:37:51 am »
Cytat: "d-s"
krejt - naprawde masz ochote na cos co ma kilkanascie tomow (monster)? ja po vgai w taki interes nie wchodze.

Tak, bo mój organizm cierpi na niedobór dobrej mangi. W Polsce obecnie wychodzi multum komiksów rodem z Japonii, a ja na dobrą sprawę kupuję tylko dwa (Miecz Niesmiertelnego i GTO), bo reszta to straszna słabizna jest.
A że tasiemiec? Nie szkodzi.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Ankieta JPF
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2005, 10:29:38 pm »
Ja bym chciał Blame!'a zobaczyć po polsku, pożądnie wydanego (a nie po włosku ;)

Offline eviltutor

Ankieta JPF
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 29, 2005, 09:10:28 pm »
Cytat: "N.N."
Wszyscy miłośnicy mangi omijali "Kozure Okami" szerokim łukiem... (a były to czasy niesamowitego boomu na komiks japoński).



a ja myślałem, że "Lone wolf and cub" to taki świety Graal mangi i chca miec go wszyscy otaku, to ja juz nic nie wiem i nie rozumiem

tzn jesli nie taka manga to jaka i o  czym ?

oddaje głos na Berserk
w dodatkowym secie "Lone wolf & Cub" i Uzumaki
You may go anywhwere you wish in the castle, except where the doors are locked, where of course you will not wish to go"
Count Dracula to Jonathan Harker

Offline Soul Taker

Ankieta JPF
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 01, 2005, 09:55:06 pm »
obowiązkowo Berserk no i Ayashi no ceres

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Ankieta JPF
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2005, 10:34:25 am »
Kiedy wreszcie JPF wyda "Appleseed"? Bardzo chciałbym to przeczytać przed obejrzeniem najnowszego filmu, a że film zapowiada się wspaniale, chciałbym go obejrzeć teraz, zaraz, natychmiast albo jeszcze szybciej! Straszny czuję dyskomfort...

Offline empro

Ankieta JPF
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2005, 11:46:33 am »
a ten Appleseed Semicowy ??
to jakaś insza para kaloszy ??

(pytam bo sie na mandze nie znam za bardzo :))