Autor Wątek: Ankieta JPF  (Przeczytany 69219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

Ankieta JPF
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 12, 2008, 02:46:15 pm »
Zagłosowałem na "Blue Heaven" Takahashiego. Zresztą wszystko od tego gościa (może poza Tetsuwan Girl - o kobiecym baseballu) jest świetne i powinno zostać wydane.

Teraz pozostaje kibicować Uzumaki, które jest mocno porąbane, ale to naprawdę świetny horror. Ostatecznie niech będzie ten Appleseed.

Cytuj
Ankieta się zakończyła. Wydane mają być: "Clover", "Appleseed" i "Uzumaki".
Nie tyle mają być wydane co wydawnictwo w pierwszej kolejności zainteresuje się licencją na te tytuły.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Ankieta JPF
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 12, 2008, 04:12:27 pm »
Cytat: "No w każdym razie JPF na swojej stronie tak"
O postępach związanych z wydaniem tych tytułów będziemy informować.

Offline Dembol_

Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 07, 2008, 04:28:38 pm »
Pozwolę sobie przekleić newsa, którego napisałem dla manga.pl w sprawie nowych wydań JPFu.

Zgodnie z tym co napisał Endriu na Mangaforum pierwszym z nowych tytułów wydanych w serii deluxe będzie Uzumaki. Zostanie wydany w jednym tomie formatem zbliżonym do wydania Akiry. Jeśli wierzyć japońskim sklepom internetowym wydanie ma 632 strony.

Dla przypomnienia: Uzumaki opowiada o mieście, które stopniowo opanowuje szaleństwo powodowane przez spirale.

Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników horroru.

JPF dalej prowadzi negocjacje w sprawie Appleseeda. Może się to przedłużyć ponieważ licencja na Polskę była już w posiadaniu TM Semic.

Ponadto wydawca poddał pod głosowanie na swojej stronie kolejne dwa tytuły (oba w wersjach jednotomowych), których wydanie w serii jest rozpatrywane: Harukana Machi-e i Tekkonkinkreet. Informacje o nich w rozwinięciu newsa (za stroną wydawcy)


Harukana Machi-e
(Jiro Taniguchi)
48 letni Hiroshi Nakahara, wsiada przez przypadek do złego pociągu. Dziwnym zbiegiem okoliczności wraca do swojego rodzinnego miasta, gdzie czekając na kolejny pociąg postanawia w międzyczasie odwiedzić grób rodziców. Jednak na cmentarzu gwałtownie traci przytomność, po odzyskaniu świadomości okazuje się, że przeniósł się w czasie do momentu gdy miał 14 lat.
Po chwili bohater zdaje sobie sprawę, że jest to czas, kiedy jego ojciec niebawem opuści rodzinny dom bez żadnego słowa. Nigdy nie dowiedział się czemu ojciec odszedł, a także czy matka nie umarłaby z przepracowania gdyby został.
Odmłodzony Hiroshi na nowo przeżywa swoje młodzieńcze lata. Robi rzeczy, których nigdy nie robił, mając wiedzę i pamięć 48 latka stara się nie popełnić błędów których żałował w przyszłości. Jednak wciąż nie może przestać myśleć o przyczynie odejścia ojca oraz o tym w jaki sposób go teraz zatrzymać.

Tekkonkinkreet (Taiyo Matsumoto)
W Mieście Skarbów żyją dwaj chłopcy : Biały oraz Czarny. Oboje są sierotami, wychowanymi przez miasto. Na codzień zmagają się z fanatykami religinymi,Yakuzą oraz innymi czarnymi charakterami. Jednak gdy organizacja zwana "Kiddy Kastle" dąży do przebudowy i zmiany miasta, chłopcy dają z siebie wszystko, aby zachować ich ukochane miasto takim jakie jest.


Mnie te zapowiedzi bardzo cieszą.
Uzumaki jest świetne. Tekkonkinkreet widziałem w wersji anime i również było bardzo dobre. Przeglądam własnie skany Harukana Machi-e i też wydaje się niezłe.
Zapowiada się dobry czas dla dobrego japońskiego komiksu. Najpierw Kobiety od KG, a teraz takie niespodzianki.

godai

  • Gość
Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 07, 2008, 08:04:12 pm »
Tekkonikinkreet - to nie leciało kiedyś w odcinkach w magazynie Pulp? Jeśli tak, to jest to bardzo konkretna rzecz. Grafika, która mnie się kojarzy tylko z Paulem Pope'm i naprawdę "hardkorowy" scenariusz.

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 07, 2008, 09:22:07 pm »
Przyznam, ze malo kojarze te dwa tytuly(na razie  ;-)), ale cieszy jak najbardziej wydanie Uzumaki.
Jestem pewien, ze ten tytul przypadnie do gustu nie tylko fanom mangi. Horror jakich malo.

Offline Dembol_

Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 07, 2008, 11:12:08 pm »
Tekkonikinkreet - to nie leciało kiedyś w odcinkach w magazynie Pulp? Jeśli tak, to jest to bardzo konkretna rzecz. Grafika, która mnie się kojarzy tylko z Paulem Pope'm i naprawdę "hardkorowy" scenariusz.
Nie wiem. W każdym razie druga nazwa tegoż to Black & White.

godai

  • Gość
Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 08, 2008, 08:10:31 am »
Tekkonikinkreet - to nie leciało kiedyś w odcinkach w magazynie Pulp? Jeśli tak, to jest to bardzo konkretna rzecz. Grafika, która mnie się kojarzy tylko z Paulem Pope'm i naprawdę "hardkorowy" scenariusz.
Nie wiem. W każdym razie druga nazwa tegoż to Black & White.

To właśnie to. Bardzo dobra to rzecz i warto ugryźć.

Fajnie, że ktoś wydaje też jakieś rzeczy oprócz magicznych dziewczynek i głupich kinderninja z pierdzącym atakiem, których zalew w pewnym momencie praktycznie odrzucił mnie od polskich wydań mangi. (Wyjątki policzyłbym na palcach jednej ręki).

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 08, 2008, 04:33:49 pm »
Ani Uzumaki, ani Tekkonkinkreet ani Harukana... nie są mi znane. Z przytoczonych tu opisów najbardziej zainteresował mnie Tekkonkinkreet. Cieszy poszerzenie przez JPF oferty dla starszego odbiorcy. No i fakt, że mają to być wydania zbiorcze. Przynajmniej ominie nas odwieczny problem przesuwania premier kolejnych tomów. Ciekawe w jakich granicach zamknie się cena za takie grubaśne woluminy.

Offline aniou

Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 10, 2010, 07:14:15 pm »
Na profilu JPF na Facebooku pojawiła się ankieta, w której wydawnictwo pyta, którą mangą bylibyśmy najbardziej zainteresowani.

Do wyboru są:
- Soul Eater
- D.Gray-man
- Claymore
- Monster
- 20th Century Boys


Mój głos idzie oczywiścię na 20th CB, bo uwielbiam mangi Urasawy :D

Offline Komediant

Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 10, 2010, 08:56:30 pm »
Eee... a właściwie jak to było z poprzednią ankietą nt wydań deluxe? Przeczytałem właśnie starsze posty w tym temacie i narobiłem sobie smaku na te tytuły - ostatecznie nic z tego nie wyszło i nie wyjdzie?

Offline Dembol_

Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 10, 2010, 09:42:55 pm »
Nic nie wyszło i nie wygląda, żeby wyszło. Nie licząc "Haruka na Machi e" (Odległa Dzielnica) tyle, że od Hanami.

Offline spidey

Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 10, 2010, 10:04:14 pm »
Mój głos idzie oczywiścię na 20th CB

Agreed.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 11, 2010, 10:02:07 am »
Hmm, a czy ktoras z tych mang jest fajna? :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline spidey

Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 11, 2010, 04:47:17 pm »
Wszystkie mangi Urasawy SĄ fajne :)

Offline Dembol_

Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 11, 2010, 06:49:08 pm »
Monster jest super.
20th Century Boys jest bardzo fajne, ale pod koniec autor gubi lekko wątek.
Tyle, że Hanami wydaje już Pluto tego samego autora, więc stawiałbym, że oni będą mieli większe szanse wydać, któreś z w/w.
Claymore tez jest fajne, ale koło 13 tomu autor robi z tego kolejną sagę o Supersayianach o ile dobrze pamiętam.
2 pozostałe tytuły to całkiem niezłe rzeczy dla młodzieży, ale niestety nie wiem dokładnie o czym.

Poza tym JPF dość często robi ankiety i ostatnimi czasy nic z tego nie wynika.
I napisali ostatnio na swoim nowo otwartym FB:
J.P.Fantastica ‎ niestety mangi "Uzumaki" nie wydamy, mieliśmy problemy licencyjne z tym tytułem.
:(