Autor Wątek: Ankieta JPF  (Przeczytany 69119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 10, 2014, 02:50:53 pm »
Mowilem raczej o ostatnich wypowiedziach w tym temacie, ale ogolna radosc z wydania Berserka bardzo mnie cieszy :razz: .
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline amsterdream

Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 02, 2015, 03:35:07 pm »
Nie chciałem już zakładać nowego tematu więc wrzucam to tu:
http://waneko.com.pl/kolejna-ankieta/
Ankieta Waneko.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #122 dnia: Wrzesień 02, 2015, 08:42:12 pm »
Generalnie te ankiety Waneko to można potluc... sami przy nich piszą, że tytuł, który zdobędzie najwięcej głosów niekoniecznie musi zostać wydany, że może to być inny z listy, a tak w ogóle to nawet jak jakiegoś tytułu w ankiecie nie ma to nie oznacza, że się nie ukaże. Trochę taki pic na wodę te ankiety.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline amsterdream

Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 02, 2015, 08:48:08 pm »
Według mnie po prostu sondują zainteresowanie poszczególnymi tytułami i zabezpieczają się gdyby nie udało im się dostać licencji. Jak jakaś manga zbierze dużo głosów to wydaje mi się, że będą się o nią starać. Jest tam kilka zacnych tytułów więc warto zagłosować. Jakby ktoś był zainteresowany to mogę coś więcej o nich napisać.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2015, 08:57:47 pm wysłana przez amsterdream »

Offline absolutnie

Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 02, 2015, 09:10:37 pm »
Jest tam kilka zacnych tytułów więc warto zagłosować. Jakby ktoś był zainteresowany to mogę coś więcej o nich napisać.
Ja poproszę.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline degel123

Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 02, 2015, 09:44:14 pm »
Poproszę słów kilka o PunPunie. W sensie czy są cycki, seks, jeśli tak czy często. Bo rozumiem że manga porusza jakieś poważne tematy?

Offline amsterdream

Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 02, 2015, 10:19:29 pm »
Yotsubato! to zabawna komedia w której poznajemy świat widziany oczami dziecka.
Oyasumi Punpun to kolejna manga Inio Asano, znanego u nas z Solanina i Osiedla promienistego. Komiks obyczajowy w którym śledzimy losy Punpuna. Poznajemy go jako zwykłego chłopca, który chce polecieć w kosmos. Chłopiec jest jednak przedstawiony jako karykaturalny ptak, który zmienia postać w zależności od nastroju. Bardzo specyficzna manga.
Shiki to najlepszy japoński komiks grozy (obok twórczości Junji Ito), z jakim miałem przyjemność obcować. Akcja dzieje się w małej wiosce odciętej od świata na którą inwazję przypuszcza grupa wampirów. Jednak nic tu nie jest takie jakie wydaje się na pierwszy rzut oka i autor prowadzi fabułę w taki sposób, że wraz z rozwojem akcji zaczynamy bardziej kibicować wampirom niż ludziom. Mamy tu głębie, dylematy moralne i gore.
Bakuman to manga autorstwa Tsugumi Ohba i Takashiego Obate a więc duetu odpowiedzialnego za Death Note. Tym razem postanowili opowiedzieć historię początkujących mangaków. Rzecz bardziej dla młodzieży, ale dość sprawnie poprowadzona więc i starszemu czytelnikowi może sprawić przyjemność z lektury.
Boku no Hero Academia to manga z Jump Comics, która na pewno spodoba się wszystkim fanom superbohaterów. Co powstanie z połączenia Dragon Balla i amerykańskich komiksów superhero? Właśnie ten komiks.
Btooom! to niemal klon Battle Royale. Główny bohater trafia na wyspę na której wszystko jest wyjęte jakby żywcem z gry video i musi walczyć o przeżycie. Manga jest dość mocno inspirowana BR więc jak komuś podobał się pierwszy tytuł to i ten powinien przypaść do gustu.

Reszta tytułów to według mnie przeciętne lub słabe rzeczy. Bardziej młodzieżowe lub do płci żeńskiej skierowane.

Offline Dembol_

Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 02, 2015, 10:43:15 pm »
Mnie się wydaje, że lepiej nie głosować jeśli się nie ma pojęcia na co.

Offline absolutnie

Odp: Ankieta JPF
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 02, 2015, 10:56:07 pm »
Dziękuję.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

 

anything