trawa

Autor Wątek: Manzoku  (Przeczytany 345082 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1020 dnia: Styczeń 20, 2009, 02:28:19 pm »
Jaki procent klientów Manzoku jest klientami kultury gniewu?
Nie wiem. Ja jestem klientem Manzoku i KG. 1 z 1000 klientów, to ile to jest 0,1%? Słaby z matmy jestem...
Choć KG to chyba bardziej, bo biorę wszystko jak leci a z Manzoku nie.
A moje pytanie było trochę prowokujące, chyba zauważyłeś...

Offline holcman

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1021 dnia: Styczeń 20, 2009, 02:33:30 pm »
A moje pytanie było trochę prowokujące, chyba zauważyłeś...

Zauważyłem, tylko nie wiem czemu miała służyć ta prowokacja?
Oprócz tego, że po godzinach bawię się z kolegami w wydawanie komiksów, jestem od ponad 20 lat ich nabywcą.
Kupuje jakieś 80% tego co się ukazuje (część rzeczy dostaję) i mam chyba prawo wyrazić swoje zdanie, zdanie klienta (i to harkorowego powiedziałbym)?
Czy nie mogę?

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1022 dnia: Styczeń 20, 2009, 02:37:22 pm »
Jasne, że możesz!
A ja mogę zadawać prowokujące pytania.
Takie są uroki rozmów w Internecie i na forum.
Tak się składa, że ja nabywcą też jestem ponad 20 lat i też kupuję porównywalne ilości co Ty, więc sobie możemy pogadać jak równy z równym.

Offline holcman

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1023 dnia: Styczeń 20, 2009, 02:39:04 pm »
Jasne, że możesz!

To się bardzo cieszę.

Offline under

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1024 dnia: Styczeń 20, 2009, 02:51:22 pm »
poprawiac? wychwyciła? maszyna? drukarska? ... taaaa chyba kuzwa markerem niech sobie juz daruja te poprawianie i tlumaczenia ... i tak z tego co widze ludzie maja anielska cierpliwosc do tych amatorow

a jeszcze nie tak dawno uzywali takich fachowych slow jak dynamika sprzedazy

Offline kmh

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1025 dnia: Styczeń 20, 2009, 03:00:14 pm »
poprawiac? wychwyciła? maszyna? drukarska? ... taaaa chyba kuzwa markerem niech sobie juz daruja te poprawianie i tlumaczenia ... i tak z tego co widze ludzie maja anielska cierpliwosc do tych amatorow

No ale co mamy zrobić? Ukamienować ich? Ukarać za to, że próbują wydawać komiksy ale ciągle im nie wychodzi?
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1026 dnia: Styczeń 20, 2009, 03:02:49 pm »
Też nie rozumiem tej sytuacji:
Jak to jest że akurat gdy Kingpin przestał narzekać
to nagle wszystkim pękła żyłka z powodu Manzoku?
Wyluzujcie.

Offline holcman

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1027 dnia: Styczeń 20, 2009, 03:10:51 pm »
Też nie rozumiem tej sytuacji:
Jak to jest że akurat gdy Kingpin przestał narzekać
to nagle wszystkim pękła żyłka z powodu Manzoku?
Wyluzujcie.

A co tu jest do rozumienia? Dzisiaj po prostu pojawiła się dość zaskakująca dla mnie informacja od wydawcy, który jak się okazuje "obecnie nie zajmuje się komiksami". Na tę informację dość emocjonalnie zareagowałem, bo mnie zmartwiła. I nie ma to nic wspólnego z tym, że Kingpin przestał narzekać (co jest prywatną sprawą Kingpina).

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1028 dnia: Styczeń 20, 2009, 03:21:37 pm »
W takim razie polecam Aleję Komiksu.
Tam na stówę Ciecieląg przekuje tego smutnego njusa
w kolejny przykład propagandy sukcesu  :eek:

Offline holcman

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1029 dnia: Styczeń 20, 2009, 03:32:59 pm »
W takim razie polecam Aleję Komiksu.
Tam na stówę Ciecieląg przekuje tego smutnego njusa
w kolejny przykład propagandy sukcesu  :eek:

I bardzo dobrze! Niech ktoś wleje trochę nadziei w moje serce!

Offline kas1

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1030 dnia: Styczeń 20, 2009, 03:54:27 pm »
Bojkot! A to ci dobre... Jeżeli top sprzedaży w sklepach wygląda jak ten na Gildii, to odpowiedź o przyczyny takiego stanu rzeczy jest oczywista. Zbyt mała sprzedaż w stosunku do zakładanej. Jeżeli tak jest, to poczekają do maja, aż trochę tego nakładu zejdzie a jak nie to się niestety zwiną... Trochę to dziwne. Egmont swoimi "limitowanymi nakładami" spowodował, że taka "Czwarta siła" sprzedaje się lepiej niż cały pakiet czy nawet dwa innego wydawcy... Patrząc na zapowiadaną ofensywę Egmontu źle to wróży innym wydawcom... 

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1031 dnia: Styczeń 20, 2009, 04:02:25 pm »
Egmont swoimi "limitowanymi nakładami" spowodował, że taka "Czwarta siła" sprzedaje się lepiej niż cały pakiet czy nawet dwa innego wydawcy...
A tego zdania to tak do końca nie rozumiem...

Offline kas1

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1032 dnia: Styczeń 20, 2009, 05:25:58 pm »
Proste. Ludzie kupują jak najszybciej bo obawiają sie że jak nie kupią, to za 3-4 miesiące nakład się wyczerpie i będą musieli przepłacać na Allegro.

Offline freshmaker

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1033 dnia: Styczeń 20, 2009, 05:47:47 pm »
nie muszą. w polsce wśród komiksowych czytelników występuje pewna maniera - "trzeba mieć wszystko co wychodzi!"
w tym roku wygrają po prostu najlepsze komiksy. z mk wyczerpały się tylko nakłady najlepszych albumów, pozostałe są bez problemu do kupienia.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Ajron

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1034 dnia: Styczeń 20, 2009, 05:48:48 pm »
Właśnie Manzoku rozesłało maila o następującej treści:

Cytat: Manzoku
Jak widzicie, na stronie głównej już od około tygodnia widnieje banner zapowiadający kolejne dwa tomy komiksu Y: Ostatni z mężczyzn. Niestety, drodzy Czytelnicy, musicie uzbroić się jednak w jeszcze odrobinę cierpliwości.

Przyczyna opóźnienia jest błaha, niemniej istotnie wpływająca na dalszą pracę. Na etapie druku próbnego okazało się, że okładki i kilka stron dotknął efekt tzw. „pikselozy”. Chociaż podczas obróbki materiałów i składu komiksu nic takiego nie było widać, po wydrukowaniu jakość kilku stron była niezadowalająca. Ponowna obróbka tych samych materiałów tylko w niewielkim stopniu polepszyła efekt końcowy, dlatego, w trosce o utrzymanie dotychczasowej wysokiej jakości wydawanych przez nas komiksów, zdecydowaliśmy się poczekać na nowe pliki, które otrzymamy razem z materiałami do czwartego tomu serii oraz m.in. komiksu Moonshadow. Pod koniec tygodnia rozpoczniemy  ponowny skład brakujących stron i oddamy je do druku. Wiąże się to, niestety, z opóźnieniem daty premiery komiksów. Mamy nadzieję, że to rozumiecie.

========================

Drodzy Czytelnicy, od pewnego czasu zastanawiamy się nad zmianami w częstotliwości wydawania komiksów. Prawdopodobnie wkrótce nasze komiksy będą wydawane raz na kwartał, za to w o wiele większej ilości. Co o tym sądzicie? Jednocześnie nasze wydawnictwo czyni starania w rozszerzeniu profilu działalności wydawniczej i przedstawieniu Czytelnikom ciekawych tytułów literatury światowej. Być może pozwoli to nieco ograniczyć koszty związane z drukiem i dystrybucją, dzięki czemu nie odczujecie tak boleśnie podwyżek, które byłyby nieuchronne. Zapraszamy do dzielenia się z nami wszelkimi opiniami i uwagami na ten temat.
Pozdrawiamy, Manzoku