Autor Wątek: Manzoku  (Przeczytany 347057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ljc

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1110 dnia: Styczeń 26, 2009, 12:34:44 pm »
kas, myślę, że Twoim podstawowym problemem jest przykładanie do hobbystycznego rynku komiksowego ekonomicznych zasad z rynku nieruchomości.

(...)
Myślę, że Twoim problemem jest to, że przeceniasz hobbystyczność wydawania komiksów w Polsce. Owszem prócz Egmontu i jakiś mangowych wydawnictw pewnie, większość wydawnictw komiksowych jest hobbystyczna w tym sensie, że ta działalność jest wykonywana po godzinach. Wydawane przez KG, Timof&co, czy Sutoris komiksy, to nie uprawianie ogródka czy zbieranie kapsli. To komercyjny produkt, z którym wychodzą do odbiorców – klientów, którzy płacą im za konkretny towar. Dlatego też podlegają prawom rynku i ekonomia jest ich chlebem powszednim, bo muszą skalkulować nakład, koszty etc. Są zarejestrowani, płacą podatki (jak sądzę). To jeszcze hobby, czy już biznes? No właśnie. Imo hobby kończy się tam, gdzie pojawia się kasa. Wtedy zaczyna się chyba praca, która daje mnóstwo frajdy…

Nie wierzę też, żeby którekolwiek z wydawnictw dokładało do działalności, tzn.: żeby każdy kolejny druk komiksu był na minusie. Pewnie, wtopy się zdarzają, ale jeśli z odosobnionych wypadków przekształcają się w stały trend, to takie wydawnictwo przestaje wydawać.
tamtam!

Offline kmh

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1111 dnia: Styczeń 26, 2009, 12:39:32 pm »
I myślisz, że KG, Timof i Sutoris utrzymują się z wydawania komiksów?

Albo mają rozpisany biznes plan wg którego już za 10 lat będą mogli wprowadzić się do swoich willi na Kajmanach.

Wydawanie "aby wyjść na zero i mieć za co wydać na następne komiksy" jak najbardziej podpada pod moją definicję hobby.
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline BOUNCER

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1112 dnia: Styczeń 26, 2009, 01:14:37 pm »
Cytuj
Albo mają rozpisany biznes plan wg którego już za 10 lat będą mogli wprowadzić się do swoich willi na Kajmanach

Ze skrajności (nawet ironicznej) w ......

Cytuj
Wydawanie "aby wyjść na zero i mieć za co wydać na następne komiksy" jak najbardziej podpada pod moją definicję hobby

.... kolejną skrajność.

Z całym szacunkiem do  uczetników forum jak i wydawców (czasami 2 w 1). Nie wydaje mi się aby swoją pracę robili za darmo. Rozumiem niski zarobek na komiksach ale nie przesadzajmy też z tym "hobbystycznym" wydawaniem komiksów.
Oczywistym jest fakt, że jeśli wydawnictwo zaliczy kilka wtop to przestanie wydawać. Dlatego kalkulowane są zarówno pozycje jak i nakłady wydawane u nas w kraju. 
Każdy w jakiś sposób zaczyna a w tej branży rozwinąć skrzydła jest wyjątkowo trudno. Stąd wniosek , że jak ktoś ma znajomość tematu, z czasem na sukces jest skazany - mały, ale zawsze sukces.
Reasumując:
Nie myślę , że na komiksach w Polsce można dorobić się "willi na kajmanach", ale szczerze wątpię, że wydawane są one jedynie "hobbystycznie", tak aby pokryć koszt ich wydania.

Offline ljc

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1113 dnia: Styczeń 26, 2009, 01:33:54 pm »
I myślisz, że KG, Timof i Sutoris utrzymują się z wydawania komiksów?

Albo mają rozpisany biznes plan wg którego już za 10 lat będą mogli wprowadzić się do swoich willi na Kajmanach.

Wydawanie "aby wyjść na zero i mieć za co wydać na następne komiksy" jak najbardziej podpada pod moją definicję hobby.
wymienione wydawnictwa w mojej opinii utrzymują się z wydawanie komiksów, osoby pracujące w nich nie
jeśli jest inaczej, to popraw mnie
wydaje mi się, że mają jakiś biznes plan, bo żeby wydawać komiksy, muszą mieć na to kasę, a - podkreślę to raz jeszcze - uważam, że osoby pracujace w ww. wydawnictwach regularnie nie dokładają pieniędzy - jej zdobycie po okresie inicjalnym dla wydawnictwa wymaga już planu i skalkulowania kosztów (przy każdym komiksie indywidualnie np ze wzgledu na papier)
jak się jest na zero, to się nie ma kasy na kolejny projekty...
tamtam!

Offline głowonuk

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1114 dnia: Styczeń 26, 2009, 01:56:20 pm »
Jako, że trochę uczestniczyłem w tym:
wydawania komiksów w Polsce

Na podstawie swoich doświadczeń mogę powiedzieć, że jest raczej tak:
Wydawanie "aby wyjść na zero i mieć za co wydać na następne komiksy"

Timof wydaje parę pizdryków. Uciuła trochę grosza
na następne.

Zastawi malucha - wyda "From Hell".
"From Hell" się sprzeda - wykupi malucha.

Pizdryki na benzynę.

Żeby jechać dalej
(na Wschód po licencje)

Tam gdzie zimno.

i tak dalej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2009, 02:05:11 pm wysłana przez głowonuk »
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline kmh

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1115 dnia: Styczeń 26, 2009, 01:59:13 pm »

Nie myślę , że na komiksach w Polsce można dorobić się "willi na kajmanach", ale szczerze wątpię, że wydawane są one jedynie "hobbystycznie", tak aby pokryć koszt ich wydania.

Oczywiście, prawda zapewne leży gdzieś po środku i każde wydawnictwo radzi sobie inaczej.

Mam propozycję (bo widzę, że nie zamierzacie przestać) - weźcie tak pro forma piszcie coś o Manzoku, widzę, że ta dyskusja dość naturalnie sobie zbacza, widzę, że to dla Was ciekawe - ale wiecie, nie dawajcie mi (ani np. gravesowi) okazji do czepiania się, m'kay? - b.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2009, 02:07:21 pm wysłana przez bąbielek »
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline Jarek Obważanek

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1116 dnia: Styczeń 26, 2009, 05:23:57 pm »
Cóż, Łukaszu, będziesz musiał to chyba powycinać do jakiegoś nowego, fajnego wątku w stylu "wydawnictwo komiksowe - dochodowy interes czy hobby dla bogatych?" ;)

Z całym szacunkiem do  uczetników forum jak i wydawców (czasami 2 w 1). Nie wydaje mi się aby swoją pracę robili za darmo. Rozumiem niski zarobek na komiksach ale nie przesadzajmy też z tym "hobbystycznym" wydawaniem komiksów.

Nie czuję się upoważniony do wymieniania nazwisk, ale znam kilka osób, które zainwestowanych w wydawnictwo pieniędzy nie wyjmują, a więc nie czerpią z niego żadnych zysków (osobiście nie zarabiają, nawet jeśli wydawnictwo jest na plusie).
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline matty46

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1117 dnia: Styczeń 27, 2009, 01:03:35 pm »
 Odnośnie kryzysu chodziło mi, czy uważacie że za kilka miesięcy manzoku zniknie z naszego rynku. maja naprawdę fajne pozycję a znając życie długo nikt nie wydałby ich serii do końca. Ale jeżeli piłka w grze.... ( jeżeli wydają komiksy ) trzeba im kibicować i wspierać ich finansowo  :p

Offline Death

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1118 dnia: Styczeń 27, 2009, 01:09:16 pm »
Tylko jak ich wesprzeć jak nie ma za co płacić bo się komiksy nie ukazały?  :lol:

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1119 dnia: Styczeń 27, 2009, 01:11:37 pm »
wspierać ich finansowo
Ja już dawno przestałem być idealistą i nie wspieram już nikogo dla samej idei wspierania.
Jeśli coś mi jest potrzebne/podoba mi się/chcę to mieć itp. - kupuję.
Jeśli nie - sajonara.
Life is brutal.

Offline donTomaszek

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1120 dnia: Styczeń 27, 2009, 01:22:03 pm »
Sluszna uwaga Death.
Ja rowniez chetnie wsparlbym to wydawnictwo finansowo, choc raczej tak jak Kingpin bo cos (Koziorozec ofkoz) mi sie podoba i chce miec, niz dla samej ideii, ale jezeli nie mam ku temu szansy to ariwederczi.
"Wespre" innego edytora, duzo sie ich o to prosi ostatnio.
 
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Wojtpil

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1121 dnia: Styczeń 27, 2009, 09:08:44 pm »
zaraz luty zaraz Y :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline bąbielek

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1122 dnia: Styczeń 27, 2009, 09:16:48 pm »
No masz, a ja niedobry nie poczekałem i sobie wczoraj razem z nowościami Egmontu kupiłem siódmy tom :).

Klick me up, klick me down.

Offline matty46

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1123 dnia: Styczeń 28, 2009, 12:05:12 pm »
 Manzoku jak każde wydawnictwo ruszyło z impetem na Polski rynek. Niestety tak jak wielokrotnie była już mowa rynek komiksowych odbiorców w Polsce jest dość mały. Rzeczywistośc okazała się bolesna a teraz muszą zaciskać pasa. Według mnie polityka wydawania komiksów raz na kwartał jeszcze bardziej dobije Manzoku bo łatwiej w miesiący wyszperać te parę groszy więcej (przynajmniej w moim przypadku) niz wydawac większą kasę raz na kwartał, a konkurencja nie spi i wydaje wiele fajnych pozycji. Mam do was jeszcze pytanie jak wyglądają dalsze losy OSTATNIEGO Z MĘŻCZYZN warto na nie czekać czy nie.

Offline kas1

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1124 dnia: Styczeń 28, 2009, 12:19:07 pm »
Warto czekać, warto też sprowadzić. Co kto lubi ;)

 

anything