trawa

Autor Wątek: Manzoku  (Przeczytany 347834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Johnson

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1395 dnia: Wrzesień 13, 2013, 05:10:55 pm »
Na tym forum już z kilkanaście osób deklarowało, że kupi kolejne tomy. Akurat Y to jest taka seria, że jak się przeczyta pierwszy tom, to wsiąka się na całego :smile: . Na forum alei co trochę się ktoś o Y pyta.


No ja niestety nie mogę tego potwierdzić, bo mnie Y za nic nie wciągnął. Z trudem przebrnąłem przez pierwszy tom i zapomniałem o serii, ale że od czasu do czasu czytam właśnie dobre opinie na temat tego tytułu, postanowiłem dać komiksowi drugą szansę i zakupiłem drugi tom. Zdaje się, że tym razem nawet nie doczytałem do końca. Dla mnie lipa. Scenariusz mnie nie zaciekawił. To dość dziwny u mnie przypadek, bo Vaughna generalnie lubię, a i komiksy powszechnie docenianie zwykle i mnie się podobają.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1396 dnia: Wrzesień 13, 2013, 05:48:55 pm »
to tyle samo dales rade co ja :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1397 dnia: Wrzesień 13, 2013, 06:06:21 pm »
Ja przeczytałem całość.
Mnie zaciekawił  :biggrin:
Przy okazji trochę sobie poćwiczyłem język.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

fragsel

  • Gość
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1398 dnia: Wrzesień 13, 2013, 07:37:45 pm »
Ja doczytałem do końca
Bardzo mi się podobało

Ale Ex Machina sto razy lepsza...
Dużo się można o kulisach lokalnej polityki dowiedzieć...

Offline Johnson

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1399 dnia: Wrzesień 13, 2013, 09:55:32 pm »
Cytuj
podrzuciłem Y dwóm osobom, które nie mają z komiksami nic wspólnego - co więcej, były to dwie panie. i chciały więcej.


Temu to się akurat nie dziwię. Co jak co, ale o takiej supremacji kobiet na świecie to pewnie nie jedna marzy, heh. I nieważne, że ta supremacja jest wynikiem jakiegoś kataklizmu. Na świecie są same kobiety? To oznacza spuszczone deski klozetowe w każdym domu!

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1400 dnia: Wrzesień 14, 2013, 09:12:18 am »

Temu to się akurat nie dziwię. Co jak co, ale o takiej supremacji kobiet na świecie to pewnie nie jedna marzy, heh. I nieważne, że ta supremacja jest wynikiem jakiegoś kataklizmu. Na świecie są same kobiety? To oznacza spuszczone deski klozetowe w każdym domu!
Kiepski żartowniś czy zwykły szowinista? ;-)

Offline Yaseck

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1401 dnia: Wrzesień 17, 2013, 08:36:42 am »
Taurus ostatni news na swojej stronie ma z lipca 2012...  :???:

Offline Itachi

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1402 dnia: Grudzień 05, 2014, 04:04:15 pm »
Dziennik z zaginięcia, Lwy z Bagdadu, Misterium, Muzyka Marie, Zero Girl.

Jako rzecze Amsterdream - bierz "Muzyke Marie", nie zawiedziesz się. No i tego Morrisona "Misterium" - "Azyl Arkham" bedzie miał towarzysza na półce.

Cieszę się, że posłuchałem Waszych rad i kupiłem w Multiversum Misterium. Muszę powiedzieć, że jest to w moim przekonaniu najlepsza rzecz Morrisona, jaką miałem okazję przeczytać. Słowa wyjątkowy, często można używać na wyrost, jednak w tym przypadku pasuje ono nieskazitelnie dobrze. Po lekturze w mojej głowie zrodziła się masa obrazów ze znakami zapytania, których w komiksie jest jeszcze więcej niż w Piotrusiu Panie Loisela. Przed chwilą zapoznałem się z interpretacjami innych recenzentów, widać że dojście do jakiś jednoznacznych wniosków jest mało realne. Bez wątpienia warty uwagi tekst można odnaleźć na Alei Komiksu: http://www.alejakomiksu.com/artykul/3762/Misterium-Tak-to-widze/ ale także komentarze pod nim, rzucają światło na wiele innych spraw i ewentualnego mordercy.

Jon J Muth, jego nazwisko przed lekturą, nie mówiło mi dosłownie nic. Ale ten chaotyczny, lekko zamazany,malarski styl komponuje się z odjechanymi wizjami Morrisona jak ryż z curry.

Misterium jest niezwykle dołującym komiksem, komiksem który zostawia pewną pustkę po lekturze. Komiksem, który poszukuje odpowiedzi na wiele pytań, ale ich nie znajduje. Można napisać vanitas vanitatum, et omnia vanitas...




Blaskowitz

  • Gość
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1403 dnia: Grudzień 05, 2014, 04:17:35 pm »
To teraz trzymam kciuki, że sięgniesz po te naprawdę topowe komiksy Morrisona. Jeśli cenisz sobie symbolikę, to łap śmiało Doom Patrol, ja jestem nim zachwycony. Btw. jest już dyskusja odnośnie Misterium: klik klik

Offline maximumcarnage

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1404 dnia: Grudzień 05, 2014, 04:19:49 pm »
To teraz trzymam kciuki, że sięgniesz po te naprawdę topowe komiksy Morrisona. Jeśli cenisz sobie symbolikę, to łap śmiało Doom Patrol, ja jestem nim zachwycony.

O tak, DP to jest to co fani Morrisona lubią najbardziej. Itachi, jak już przeczytasz to zapraszamy do dyskusji. Trzeba będzie założyć stosowny wątek.

Offline Itachi

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1405 dnia: Grudzień 05, 2014, 04:20:17 pm »
Btw. jest już dyskusja odnośnie Misterium: klik klik

Zabieram się za czytanie.

Offline maximumcarnage

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1406 dnia: Grudzień 05, 2014, 04:22:04 pm »
Zabieram się za czytanie.

Ale za czytanie Doom Patrol? To świetnie, będzie o czym podyskutować.

Offline Itachi

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1407 dnia: Grudzień 05, 2014, 04:28:24 pm »
Ale za czytanie Doom Patrol? To świetnie, będzie o czym podyskutować.

Miałem na myśli odpowiedni wątek na forum, zalinkowany przez Blaskowitza.

Skoro już pytasz, to można go gdzieś wyhaczyć w jakiejś rozsądnej cenie?

Offline maximumcarnage

Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1408 dnia: Grudzień 05, 2014, 04:30:36 pm »
Skoro już pytasz, to można go gdzieś wyhaczyć w jakiejś rozsądnej cenie?

Na MVM jest teraz promocja http://multiversum.pl/p/1061/52111/doom-patrol-omnibus-hc-dc-i-vertigo-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

Taniej tylko na bookdepository albo IST ale nie wiem czy zmawiasz z zagranicy.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Manzoku
« Odpowiedź #1409 dnia: Grudzień 05, 2014, 04:33:58 pm »
Na komiksy.info można było zamówić za 390 (nie wiem jak teraz). Może się wydawać drogo, ale zdecydowanie lepiej mieć jeden tak dobry komiks niż jakieś 7-8 średniaków.  Warto też pamiętać, jaka jest objętość tego komiksu.