trawa

Autor Wątek: Alpha  (Przeczytany 18621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rzezbiarz.wg

Alpha
« dnia: Październik 22, 2002, 01:04:42 pm »
A co myślicie o Alphie?

zatapatit

  • Gość
Alpha
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2002, 06:12:18 pm »
Omegi lepsze ale droższe.


bez sensu

Offline mykupyku

Alpha
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2002, 12:37:59 am »
mnie nie powala, mam do kolekcji ale jesli ktoś przeczyta na stojaco w empiku to tez bedzie ok :)

to dobra sensacja, ale ja nie wiem czy komiks tak rysowany to odpowiednie medium dla takiego przekazu; moze film i książka?

ale dla miłośników gatunku to perełka
opyright by mykupyku

Offline krytyk

Alpha to jest to!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2002, 02:12:50 pm »
Alpha to według mnie jest to! Wspaniałe rysunki i ciekawa treść. Wiecej takich komiksów!!!

Offline Macias

Alpha
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2002, 03:55:14 pm »
respekt dla rysownika,ale wole  nieco mniej realistyczny styl( np: Garego Franka,tez jest realistyczny,ale z domieszka wlasnego stylu,a w alpha dobre rzemislo i nic po za tym)

Offline krytyk

Alpha
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2003, 02:30:58 pm »
Szczerze mówiac jestem bardzo zdziwiony tak "zimnym" przyjęciem w Polsce komiksów z serii "Alpha". Genialna (niedoceniona) kreska i ciekawe, sensacyjne scenariusze. Ludzie co z wami?! Dosłownie "opadła mi szczeka" gdy zobaczyłem że "Lista" nie ukaze się jako album. Niby rozumiem że było to w "Swiecie Komiksu", ale to chyba nie powinno przeszkadzać, w końcu ukazało sie tam wiele innych komiksów i wcale im to nie zaszkodziło. A przecież "Lista" to jak dla mnie (na razie nie czytałem jeszcze "Sankcji") najfajniejszy z komiksów tej serii. Wspaniale pokazana walka o cenny "spadek" po Stasi (wywiad i tajna policja byłej NRD). Nasz bohater nie jest tu (w przeciwieństwie do pierwszych trzech albumów) już żóltodziobem w swoim fachu, lecz bardzo sprytnym graczem. Podstepy, strzelaniny i poscigi w ciekawych plenarach. Miodzio!

Offline JANKE'S

Alpha
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2003, 05:09:55 pm »
Spoko, Lista ukaże sie trochę póżniej. Pewnie Egmont doszedł do wniosku że trzeba jeszcze troche odczekac zanim po odcinakch w ŚK ukaże sie w wersji albumowej. Choć publikowany w tym samym czasie Skorpion juz wyszedł. No ale to Marini.

Offline jax

Alpha
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2003, 07:31:00 am »
dla mnie 'Lista' była fatalna (właśnie przez nią zniechęciłem w ogóle do Alphy i nie kupiłem albumów) - sensacyjna sztampowa aż do bólu historyjka poparta dziwnie sztywnym rysunkiem realistycznym
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Alpha
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2003, 01:13:46 pm »
Ja tez nie czuje sie odbiorca tego komiksu, ale doceniam jego naturalnosc. Jesli chodzi o te klimaty to o wiele bardziej lubie serie Van Hamma jak Largo Winch czy XIII...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline krytyk

Alpha
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2003, 01:33:12 pm »
Cytat: "jax"
dla mnie 'Lista' była fatalna (właśnie przez nią zniechęciłem w ogóle do Alphy i nie kupiłem albumów) - sensacyjna sztampowa aż do bólu historyjka poparta dziwnie sztywnym rysunkiem realistycznym


To co ty nazywasz szatampowością ja nazwe klasyczną historią sensacyjną. Jest w niej wszystko co być powinno: sensacja, przygoda i (nawet) dylemat bohatera co wybrać wiernośc rozkazom i czy sobie/uczciwości.
Dziwnie sztuczny rysunek realistyczny?! Sorry ale nie rozumiem.
To wspaniały i mistrzowski rysunek! Dla mnie poprostu arcydzieło. Pomysl człowieku jak ten rysownik musiał się nad tym napracować!? To nie kilka prostych kresek przy których musisz mocno wysilac wyobraźnie, tu patrzysz i wiesz na co.

Offline krytyk

Alpha
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2003, 10:58:34 am »
Dla tej garstki ludzi któzy lubia Alphe tak jak ja, dobra widomość: Lombard zapowiada pod koniec roku wydanie kolejnego (7) albumu z serii zatytułowanego: "Snow white, 30 sekundes! "
Na tej stronie możecie obejżeć okładke:
http://www.lombard.be/Univers.cfm?Lang=Fr
Mam nadzieje ze Egmont kontynułujac serie wyda to wkrótce i u nas.

Offline nori

Alpha
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 30, 2003, 09:02:16 am »
mi Alpha przypadla bardzo do gustu - i stawiam ja obecnie w swojej biblioteczce bardzo wysoko. W sankcjach na poczatku troche zrazil mnie rysunek - takie corelowskie cliparty ale po skonczeniu czytania zlapalem sie na tym ze zaczolem album przegladac wlasnie pod katem rysunku i ywazam go za genialny - szczegulnie przywiazanie wagi rysownika do szczegulow - juz nie wspominajac o modelach samochodow - majstersztyk.
Reasumujac - wedlug mnie - bardzo dobra seria.
A co do tresci to po prostu jest to porzadna sensacja i uwazam ze nie ma tu wplywu medium - alpha sprawdzila sie w komiksie co nie znaczy ze bylaby lepsz/gorsza w ksiazce czy filmie - tu jest po prostu bardzo dobra - a o to przeciez chodzi...
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Alpha
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 30, 2003, 05:09:27 pm »
Tak, Alpha to jest to! Ja, milosnik realistycznej kreski jestem bardzo zadowolony! Obok XIII czy Largo to jedna z moich ulubionych serii. Shelton tez mi sie podoba, wlasnie jestem po lekturze drugiego tomu. Ale Alpha jest lepsza.

Offline nori

Alpha
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 30, 2003, 05:45:03 pm »
drugi tom Shelton'a wywolal u mnie mieszane uczucia <SPOILER> Takiego zakonczenia (a raczej rozwoju wypadkow) sie nie spodziewalem. Przypomnial mi sie taki film nie pamietam dokladnie tytulu - bodajrze "miecz gideona" tam akcja zawiazywala sie podobnie. No coz nie zawsze wszystko moze konczyc sie dobrze... </SPOILER>
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Alpha
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 30, 2003, 05:59:15 pm »
Cytat: "nori"
drugi tom Shelton'a wywolal u mnie mieszane uczucia


Dla mnie jest ok. W tego typu komiksach wlasnie o to chodzi, aby nie byly zbyt przewidywalne.