trawa

Autor Wątek: Hermann  (Przeczytany 282728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wojtekzk

Odp: Hermann
« Odpowiedź #315 dnia: Czerwiec 10, 2014, 04:44:38 pm »
Przy wszystkich częściach Wież aktualny ich tłumacz brał czynny udział i miał decydujący wpływ na brzmienie tekstu, więc proszę nie demonizować :)
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl

ramirez82

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #316 dnia: Czerwiec 10, 2014, 05:07:42 pm »
Nie no, nic nie mam do tłumaczenia, bo i nie mam porównania. Po prostu Wojciech Birek to marka sama w sobie i wolałbym, żeby to on od początku tłumaczył Wieże.

Offline freshmaker

Odp: Hermann
« Odpowiedź #317 dnia: Czerwiec 11, 2014, 01:00:06 pm »
czy na drugi cykl też będzie możliwość wykupienia prenumeraty?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline piotrassss

Odp: Hermann
« Odpowiedź #318 dnia: Czerwiec 17, 2014, 09:26:10 pm »
Kiedy zostanie wydana całość Wież (tomy 1-10),
co myślicie o wydaniu tomów 11-15 (Bois-Maury, który jest właściwie już spin-offem) w integralu?

Offline misiokles

Odp: Hermann
« Odpowiedź #319 dnia: Czerwiec 18, 2014, 05:45:17 am »
Stacja 16 przeczytana. Pozostawiła po sobie ambiwalentne odczucia. Czegoś w historii zabrakło. Postaci, której chciało by się kibicować? Główny bohater stał się głównym bohaterem właściwie przez przypadek i stosunkowo późno dla mnie stał się głównym bohaterem. Główny villian - podobnie - 
Spoiler: pokaż
 za późno dowiadujemy się, że to komiks o villianie i kiedy komiks się kończy pozostaje uczucie rozczarowania, że jednak scenarzyście chodziło o coś innego niż rozwiązanie zagadki Stacji.


Graficznie miód malina. Duży format sprawił, że jak otworzyłem pierwsze plansze, to wydawało mi się, że moja głowa jest tuż obok postaci! Taką zimę lubię!

Mam uwagę jedynie do strony edytorskiej. Z dziwnych powodów Wydawnictwo Komiksowe lubuje się w dzieleniu wyrazów w dymkach, nawet gdy w 95% jest wystarczająco miejsca by cały tekst ułożyć bez owych podziałów. Przy takim formacie ten zabieg kłuje w oczy.

Offline bosssu

Odp: Hermann
« Odpowiedź #320 dnia: Czerwiec 18, 2014, 12:04:53 pm »
Stacja 16 przeczytana. Pozostawiła po sobie ambiwalentne odczucia.

Mam uwagę jedynie do strony edytorskiej. Z dziwnych powodów Wydawnictwo Komiksowe lubuje się w dzieleniu wyrazów w dymkach, nawet gdy w 95% jest wystarczająco miejsca by cały tekst ułożyć bez owych podziałów. Przy takim formacie ten zabieg kłuje w oczy.
Format fajny, trochę jednak za duży na takie puste rysunki i przestrzenie. Fabuła wiadomo skąd zerżnięta..brakowało tylko biegającego gostka z Krzyku. Fabularnie miałem "deżawi" z.....Thorgalem-Władcą Gór. Co do samego wydania nie wiem co się stało ale papier jest wręcz koszmarny!...niby kreda a strasznie miękki i dziwnie się przerzuca strony. przy takim formacie fajniejszy byłby sztywniejszy papier ale coś widzę, że mocno chcieli zejść z ceną.

Offline vision2001

Odp: Hermann
« Odpowiedź #321 dnia: Czerwiec 21, 2014, 10:14:04 am »

Stacja 16 - komiks, który czyta się jednym tchem i jednak trochę zbyt szybko ;) I chociaż można spodziewać się zakończenia komiksu to wcale nie jestem rozczarowany :)
Co do samego wydania nie wiem co się stało ale papier jest wręcz koszmarny!...niby kreda a strasznie miękki i dziwnie się przerzuca strony. przy takim formacie fajniejszy byłby sztywniejszy papier ale coś widzę, że mocno chcieli zejść z ceną.
Co do edycji komiksów z nazwiskiem Hermann na okładce to WK nie ma chyba szczęścia. Wieże mają albo nierówne nadruki na grzbietach albo sam grzbiet jest wygięty w stosunku do okładki (nie jest zachowany kąt 90st.). Przy Stacji 16 mam podobnie: grzbiet przekrzywiony i co ciekawe - tylna część okładki jest większa (i nie symetryczna) w stosunku do jej przedniej części. Papier rzeczywiście też mógłby być o większej gramaturze (coś jak ma Blacksad), bo przy tej wielkości albumu naprawdę słabo się te kartki przerzuca.


Wiem, nic wielkiego i się czepiam, ale jednak fajnie by było jakby i te komiksy były wydawane z precyzją i jakością jaką ma np. Kot Rabina.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Hermann
« Odpowiedź #322 dnia: Czerwiec 21, 2014, 10:24:42 am »
Stacja 16 - komiks, który czyta się jednym tchem i jednak trochę zbyt szybko :wink: I chociaż można spodziewać się zakończenia komiksu to wcale nie jestem rozczarowany :)Co do edycji komiksów z nazwiskiem Hermann na okładce to WK nie ma chyba szczęścia. Wieże mają albo nierówne nadruki na grzbietach albo sam grzbiet jest wygięty w stosunku do okładki (nie jest zachowany kąt 90st.). Przy Stacji 16 mam podobnie: grzbiet przekrzywiony i co ciekawe - tylna część okładki jest większa (i nie symetryczna) w stosunku do jej przedniej części. Papier rzeczywiście też mógłby być o większej gramaturze (coś jak ma Blacksad), bo przy tej wielkości albumu naprawdę słabo się te kartki przerzuca.


Wiem, nic wielkiego i się czepiam, ale jednak fajnie by było jakby i te komiksy były wydawane z precyzją i jakością jaką ma np. Kot Rabina.
a ja widzę też parę plusów w stosunku do wydanych wcześniej Wież... najważniejszy: w końcu zjadliwe tłumaczenie! tak trzymać, proszę...
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline adro

Odp: Hermann
« Odpowiedź #323 dnia: Czerwiec 23, 2014, 01:21:46 pm »
najwazniejsze, ze kolejny tom zostal zapowiedziany, bardzo mnie to cieszy, fajna okladka 6 WBM :razz: :biggrin:
pzdr

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Death

Odp: Hermann
« Odpowiedź #324 dnia: Czerwiec 23, 2014, 05:21:56 pm »

Offline freshmaker

Odp: Hermann
« Odpowiedź #325 dnia: Czerwiec 23, 2014, 08:15:23 pm »
noc drapiezcow za mną. klasyka pełną gębą. poziom conajmniej 2go omnibusa.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Death

Odp: Hermann
« Odpowiedź #326 dnia: Czerwiec 23, 2014, 08:34:38 pm »
Gdzie kupiłeś? CK? Bo na Gildii jeszcze nie ma.
A jak się ma poziom do tych tomów wydanych przez Amber?

Nie potrafię zrozumieć tych nakładów 500-1000 sztuk Omnibusów Jeremiaha w USA. To wręcz nieprawdopodobne, że tak mało osób to kupuje.

Offline freshmaker

Odp: Hermann
« Odpowiedź #327 dnia: Czerwiec 24, 2014, 05:13:53 pm »
kupiłem w ck. trudno mi odnieść sie do albumów z amber, bo czytałem je 10 lat temu i leżą w piwnicy.


ogólnie to album wprowadzający - typowy western. jeremiah to ciapa a kurdy król dzungli.
podoba mi sie wprowadzenie do swiata jeremiah - jedna plansza i kilka kadrów bez słów. wojna rasowa, atomówka i wlasnie swiat jeremiaha czyli mix westernu i mad maxa.


EDIT:
odnośnie nakładów to niestety tak właśnie jest. nawet na tym forum kolekcja marvela ma natrzepanych 6 wątków a np. skorpion uswiadczy kilka postów raz na kilka miesięcy.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline adro

Odp: Hermann
« Odpowiedź #328 dnia: Czerwiec 25, 2014, 08:23:18 pm »
szkoda, ze jeremiah nie bedzie wydawany tak jak wbm(szybkie wypuszczenie 5 tomow i przerwa, zeby zobaczyc, jak komiks przyjal sie na ryneczku). pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline wojtekzk

Odp: Hermann
« Odpowiedź #329 dnia: Czerwiec 25, 2014, 11:34:03 pm »
Odniosę się do uwag nt. Stacji 16:

- jeśli ktoś ma źle złożony w drukarni komiks, wymienimy - nie ma problemu.
- na dzielenie wyrazów postaram się bardziej zwrócić uwagę
- papier - wybaczcie, ale przy takim nakładzie nie dało się bez zwiększania ceny poszaleć. Co innego komiks za 100 zł a co innego walka o obniżenie ceny do jakiejś racjonalnej wysokości.

Inne:
- Prenumeraty na Wieże 6-10 nie będzie.
- Wież 11-15 jak najbardziej można się spodziewać
sklep.gildia.pl / Wydawnictwo Komiksowe / gildia.pl