Autor Wątek: Hermann  (Przeczytany 280648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #705 dnia: Styczeń 12, 2017, 08:03:34 am »
Ale się jaram  :biggrin:

Mam nadzieję, że będzie wydawany w tych grubych integralach: http://www.bedetheque.com/BD-Bernard-Prince-INT1-Integrale-1-106699.html
Dokładnie  :smile: Niech się nie bawią w Wydawnictwo Komiksowe i wydają integrale  :smile:

Te Integrale zbierają po 5 tomów? czyli zostaną jeszcze 3 albumy z 18 z czego Hermann rysował pierwsze 13 i 18ty do scenariusza syna  :sad: albumy 1-13 zbierają dużo lepsze oceny.

Jest jeszcze seria piracka.
O to chodzi http://www.bedetheque.com/serie-18706-BD-Diable-des-sept-mers.html ? to tylko dwa albumy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2017, 08:30:09 am wysłana przez JanT »

Offline TePe

Odp: Hermann
« Odpowiedź #706 dnia: Styczeń 12, 2017, 08:52:26 am »
Tak, o to chodzi. Kiedyś miałem te albumy, myślałem że tomów było ciut więcej.

Offline Death

Odp: Hermann
« Odpowiedź #707 dnia: Styczeń 12, 2017, 09:12:32 am »
Właśnie się zdziwiłem o co chodzi z tą serią piracką, bo zawsze wiedziałem, że są 4 długie serie Hermanna: Bois-Maury, Jeremiah, Comanche i Bernard Prince. Poza tym jakieś krótsze. Fajny ten piracki. Może Wydawnictwo Komiksowe wyda w jednym tomie. To zaledwie 2 tomy po 46 plansz.

Offline rzem

Odp: Hermann
« Odpowiedź #708 dnia: Styczeń 12, 2017, 10:26:14 am »
Ten Bernard Prince w ilu integralach wyszedł na Zachodzie?

Offline skil

Odp: Hermann
« Odpowiedź #709 dnia: Styczeń 12, 2017, 10:33:11 am »
Ten Bernard Prince w ilu integralach wyszedł na Zachodzie?
Póki co wyszły trzy: 1 i 2 po 5 albumów, 3 zbiera 4 albumy, więc został jeszcze jeden również z 4 albumami.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

JanT

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #710 dnia: Styczeń 12, 2017, 10:56:25 am »
Fajny ten piracki.
To lepiej zobacz na oceny  :smile:

Offline rzem

Odp: Hermann
« Odpowiedź #711 dnia: Styczeń 12, 2017, 12:45:27 pm »
Póki co wyszły trzy: 1 i 2 po 5 albumów, 3 zbiera 4 albumy, więc został jeszcze jeden również z 4 albumami.


Czyli niedużo i też spoko. Dzięki.
Napaliłem się na ten tytuł. Mam jakąś jazdę na klasyczne europejskie komiksy, więc inicjatywy takie jak ta czy Taurusa z Luc Orient trafiają we mnie z podwójną siłą.

Offline Death

Odp: Hermann
« Odpowiedź #712 dnia: Styczeń 12, 2017, 03:40:25 pm »
4 integrale to pewnie 4 lata i mamy całość (wnioskuję po tym, że Vasco też ma być 1 rocznie).

Offline bluebeery

Odp: Hermann
« Odpowiedź #713 dnia: Styczeń 13, 2017, 05:43:39 pm »
4 integrale to pewnie 4 lata i mamy całość (wnioskuję po tym, że Vasco też ma być 1 rocznie).
Jeden rocznie?! Mam nadzieję że to żart...

Offline Death

Odp: Hermann
« Odpowiedź #714 dnia: Styczeń 13, 2017, 06:01:58 pm »
Ale co tu płakać, skoro to integrale po 5 albumów? Jakby wypuszczali pojedyncze zeszyty i byłoby 5 rocznie, to nikt by nie płakał. Tak obstawiam, że max jeden na rok, skoro Vasco #2 ma być na jesieni (czyli po prawie roku od jedynki), a zawiera 3 tomy. Tutaj więcej, bo aż pięć historii w integralu (trzeci cztery). Mam nadzieję, że będzie przynajmniej jeden rocznie, bo w równo 3 lata między 1. i 4. tomem bylibyśmy z serią gotowi. 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2017, 06:35:07 pm wysłana przez Death »

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Hermann
« Odpowiedź #715 dnia: Styczeń 13, 2017, 08:17:33 pm »
fakt, nie ma co płakać... choć żałuję, że Vasco dopiero na jesieni, nie miałem pojęcia, że tylko 1 tom rocznie. najgorsze, co teraz mogłoby się stać, to porzucenie w pewnym momencie którejś z tych "starych" serii (Vasco, Druuna, Storm, Bernard, Luc Orient...), o wiele trudniej będzie później taką serię reaktywować. Z jednej strony fajnie jest dostać zrównoważoną ofertę, a z drugiej znów metoda "wydajemy szybko jakiś tytuł póki jest na niego ssanie" wydaje się o wiele skuteczniejsza (patrz Blueberry).
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hermann
« Odpowiedź #716 dnia: Styczeń 13, 2017, 11:50:51 pm »
a z drugiej znów metoda "wydajemy szybko jakiś tytuł póki jest na niego ssanie" wydaje się o wiele skuteczniejsza (patrz Blueberry).

ale to robi duży wydawca, który bez problemu wpompowuje dużą kasę w jeden tytuł (a jednocześnie w kilkadziesiąt innych)
ja myślę, że jeden tak gruby integral na rok to nie jest jakaś tragedia (oby tylko w miarę regularnie), a chyba nawet bałbym się też, że zostanę zalany jednym tytułem dostając kilka takich grubych intergali "na raz"

Offline bosssu

Odp: Hermann
« Odpowiedź #717 dnia: Styczeń 14, 2017, 10:10:49 pm »
Przeczytałem sobie ostatnio Comanche i bardzo pozytywnie go oceniam. Taki Blueberry na większym luzie i brak jest "twarzowej" maniery Hermanna a w dodatku jest wiele świetnych kadrów.
Niestety nie zamierzam zbierać tej serii ze względu na format wydania.
Strasznie nie lubię tych powiększonych formatów, po drugie pojedyńcze zeszyty w twardych oprawach przy 15-tu tomach zajmą kupę miejsca na półce.
Jakże świetne by było wydanie 3 integrali po 5 albumów i by było po serii, a tak choć bardzo lubię te klimaty to odpuszczam jej zbieranie.
Uważam, że w przypadku Jeremiaha dużo jednak pomogło nie pchanie się w twarde okładki.

Offline rzem

Odp: Hermann
« Odpowiedź #718 dnia: Styczeń 15, 2017, 10:17:26 am »
Przeczytałem sobie ostatnio Comanche i bardzo pozytywnie go oceniam. Taki Blueberry na większym luzie i brak jest "twarzowej" maniery Hermanna a w dodatku jest wiele świetnych kadrów.
Niestety nie zamierzam zbierać tej serii ze względu na format wydania.
Strasznie nie lubię tych powiększonych formatów, po drugie pojedyńcze zeszyty w twardych oprawach przy 15-tu tomach zajmą kupę miejsca na półce.
Jakże świetne by było wydanie 3 integrali po 5 albumów i by było po serii, a tak choć bardzo lubię te klimaty to odpuszczam jej zbieranie.
Uważam, że w przypadku Jeremiaha dużo jednak pomogło nie pchanie się w twarde okładki.


Ja Comanche zbieram, ale podzielam ból dużego formatu i twardej okładki. Jak potrzebne będzie miejsce na bardziej konkurencyjne tytuły, to serię trafi terminacja. Gadane było już o tym, ale powtórzę, że dla pojedynczych albumów miękka to optymalny wybór.


Tez trochę zasmucił mnie fakt, że zbiorcze albumy raz na rok, ale przeliczyłem ilość w integralu i wychodzi jak przy obecnym harmonogramie Jeremiaha. Cienszy Vasco mógłby być częściej.

JanT

  • Gość
Odp: Hermann
« Odpowiedź #719 dnia: Styczeń 15, 2017, 11:20:39 am »
Jak się nie mylę to o Vasco była mowa że co 8 miesięcy  :smile: Ale tego jest dużo to tak dwa razy na rok by było OK.

I także podzielam ból twardych opraw w pojedynczych albumach  :sad: ale Wydawnictwo Komiksowe powiedziało że tak będą wydawać wszystko i koniec  :doubt: a integrali się boją.