Autor Wątek: hexy -- ratunku!  (Przeczytany 1660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jarlsg

hexy -- ratunku!
« dnia: Wrzesień 09, 2005, 01:03:17 pm »
chcemy z kumplem zaczac gre w Wooden ships, iron men -- sprawa rozbija sie jednak o mapke z hexami. nie mamy takiej, a jest konieczna. moje pytanie brzmi: skad wytrzasnac mapke?
nie chce mi sie jej samemu rysowac... czy ma ktos moze jakis dobry generator do heksow?

Offline nahar

hexy -- ratunku!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2005, 09:05:02 pm »
Po pierwsze - mogę Ci wysłać oryginalną (skany) mam z eMule). Po drugie ja osobiście gram na hexach z Battletecha - trochę trudno dostępny ale może akurat macie. Hexy te są większe niż przeciętne ale my używamy modeli z Piratesów Wizkida, które są duże. Mapy z Battletecha mają dwie strony na odwrocie górek i krzaków są "czyste" plansze. Jak macie od kogo pożyczyć to polecam ksero A3.

No i przede wszystkim polecam granie modelami z Pirates of Spanish Main. Klimat to ma niesamowity - żetony się chowają, a na zdjęciach w necie wydziałem tylko jakieś badziewne modeliki.

A co do plansz w ostateczności moge skserować swoje i Ci podesłać.
Chętnie tez zagram o ile bywacie w Krakowie.
Zajrzyj też na forum Taktyki i Strategii (chyba ze tam byłeś). Również proszę o opinię na temat abordażu (bo moim zdaniem jest badziewny - opracowałem swoją wersję).
paweł

Offline jarlsg

hexy -- ratunku!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2005, 10:22:44 pm »
hehe :) udalo mi sie juz zrobic numerowana siatke hexmapem, poswiecilem caly wieczor na przeniesienie jej do fotoszopy, bo wersja demo hexmapa nie ma mozliwosci zapisywania mapek. teraz musze znalezc naiwnego, ktory mi to wydrukuje w A2.
co do figurek PSM: mam kilka :) ale planuje w to grac wiekszymi flotami i ludzmi, ktorzy z pirates nie maja nic wspolnego.

Offline nahar

hexy -- ratunku!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2005, 11:18:29 am »
Tzn - jakie to miały by być floty? W Pirates masz francję, brytanię, hiszpanię usa (najważniejszych graczy na morzu okresu AGE of Sail). Nie ma ruskich i turków, ale to pikuś - będą w nowym dodatku (turcy) a za ruskich moze robic brytnia, bandery mieli bardzo podbne.
Ja mam około 30-40 modeli wiec juz mozna sobie zagrać coś duzego.


Ja na razie największą bitwę zagrałe 4 na 4 statki. Trochę to trwa (godzin). Na necie jest opisy jak gra trwała kilka dni.

No i nadal proszę o opinie nt zasad, co byś zmienił itp.
paweł

Offline jarlsg

hexy -- ratunku!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2005, 04:56:40 pm »
jeszcze nie gralem, wiec nie wiem co bym zmienil. jak tylko zaczne, to dam znac :) musi tylko kumpel skonczyc sesje i bedziemy walczyc.

 

anything