Autor Wątek: Kapitan Żbik  (Przeczytany 561603 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jef.costello

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 19, 2006, 02:08:49 pm »
tak sobie spoglądam na okładkę, nie żebym sie czepiał, ale ten płaszcz to tak się ładnie zawija i faluje, że chyba jest takiego trochę kroju jak nogawki w dzwonach - kilka razy by się mógł pan komisarz nim obwinąć. choć po dłuższje chwili bezrozumnego namysłu kiełkuje we mni epodejrzenie, że jest tu inspiracja garderobą batmana, peleryną co się w lotnię zamieniała. takie nawiązanie to rozumiem
(nie żebym się czepiał, tak tylko sobie w oczekiwaniu na komiks, analizuję dostepne źródła ;-) )

czy numer policyjnej blachy na logo serii jest przynależny do kogoś? czy to może zaszyfrowany przekaz, podprogowa kombinacja cyfr, która po dłuższym wpatrywaniu się zmusza do wpłacenia wszystkich pieniędzy na radio maryja.

btw, skoro już temat odzieżowy poruszyłem - to czy marynarka się znalazła? czy podzieliła los bluzy, którą pewnie jakiś wierny fan nosi, a może tylko przed lustrem przymierza czasem.

Offline graves

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 19, 2006, 02:13:42 pm »
Cytat: "jef.costello"
tak sobie spoglądam na okładkę, nie żebym sie czepiał, ale ten płaszcz to tak się ładnie zawija i faluje, że chyba jest takiego trochę kroju jak nogawki w dzwonach - kilka razy by się mógł pan komisarz nim obwinąć.
(nie żebym się czepiał, tak tylko sobie w oczekiwaniu na komiks, analizuję dostepne źródła ;-) ).

Płaszcz jest fajny. Wygląda jak Batmana ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline jef.costello

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #137 dnia: Październik 19, 2006, 02:22:27 pm »
Cytat: "graves"
Płaszcz jest fajny. Wygląda jak Batmana ;)

to samo mi przyszło do głowy jak post już wysłałem ;-) próbowałem wpis swój wyedytowac, ale się mi forum wywaliło, no i mam za swoje. ;-)
zdecydowanie peleryna-lotnia batmana.

Offline P. Śledziu

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #138 dnia: Październik 19, 2006, 03:18:26 pm »
Cytat: "jef.costello"
tak sobie spoglądam na okładkę, nie żebym sie czepiał, ale ten płaszcz to tak się ładnie zawija i faluje, że chyba jest takiego trochę kroju jak nogawki w dzwonach


Bo to takie nawiązanie do mody lat 70-tych.


Cytuj
czy numer policyjnej blachy na logo serii jest przynależny do kogoś? czy to może zaszyfrowany przekaz, podprogowa kombinacja cyfr, która po dłuższym wpatrywaniu się zmusza do wpłacenia wszystkich pieniędzy na radio maryja.


Alfabet sie kłania. Ż - to literka nr 32 w alfabecie, B to 3 itd.

Cytuj
btw, skoro już temat odzieżowy poruszyłem - to czy marynarka się znalazła? czy podzieliła los bluzy, którą pewnie jakiś wierny fan nosi, a może tylko przed lustrem przymierza czasem.


Znalazła.
Uczciwemu znalaźcy gratuluję obywatelskiej postawy
Żbik

<><
url=http://mrherring.blogspot.com]Śledziowy blog[/url]

Offline clarence

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #139 dnia: Październik 19, 2006, 07:06:21 pm »
Cytat: "jef.costello"
czy numer policyjnej blachy na logo serii jest przynależny do kogoś? czy to może zaszyfrowany przekaz, podprogowa kombinacja cyfr, która po dłuższym wpatrywaniu się zmusza do wpłacenia wszystkich pieniędzy na radio maryja.


Nie jest. Blachy maja 6 cyferek.

Ale wersja <>< jest lepsza :)

Offline jef.costello

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #140 dnia: Październik 19, 2006, 07:51:16 pm »
Cytat: "P.Śledziu"
Bo to takie nawiązanie do mody lat 70-tych.

a przy okazji do klasycznych kadrów Polcha, jego Żbik cały w brązach też tak zamaszyście chodził. nie tylko do Bielszowic ;-)

http://images3.fotosik.pl/210/a8f8430c1388739emed.jpg

a sam Polch - też robił czytelną aluzję do klasycznych wzorców. odzieżowych i w ogóle ;-)

http://images3.fotosik.pl/210/6f8dba5200836993med.jpg

Offline redkac

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #141 dnia: Październik 19, 2006, 07:53:55 pm »
a propos tego Dirty Harry to nieźle Ani Mru Mru wykoncypowali u Majewskiego:

- skoro Dirty Dancing to Wirujący Seks to Dirty Harry to Wirujący Harry  :lol:

jednak polskie tłumaczenie rządzi  :D
o dobrze, że komuś jest dobrze. I bardzo dobrze.

Offline P. Śledziu

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #142 dnia: Październik 24, 2006, 07:20:28 am »
Prace nad Żbikiem zakończone. Teraz od wydawcy zależy, kiedy zeszyt wejdzie na rynek. Pewnie jakoś wkrótce. Dla zainteresowanych, jak to będzie w kolorkach wyglądało - mały samplik ---> http://www.digart.pl/zoom/502088/Komisarz_Zbik.html

Idę spac.
<><
url=http://mrherring.blogspot.com]Śledziowy blog[/url]

Offline Raf Fariszta

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 24, 2006, 08:37:29 am »
No dla mnie bomba Panie kolego....
Nocy Matko Dnia

Offline tranway

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 24, 2006, 09:28:38 am »
No wygląda niesamowicie! SzaKunec Śledziu :)
Czekam z niecierpliwością. Mam nadzieję, że Mandragora szybko uwinie się z wydaniem....

Offline redkac

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #145 dnia: Październik 24, 2006, 01:31:21 pm »
ja tam się nie chcę czepiać bo kadr jest widziany od dołu ale on ma końską twarz, prawie jak Giertych  :D
o dobrze, że komuś jest dobrze. I bardzo dobrze.

Offline tyler_durden

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #146 dnia: Październik 24, 2006, 02:48:21 pm »
generalnie to bardzo fajnie to wygląda, ale na kadrze w kawiarni ta pani ma jakiegoś czarnego wąsa. chyba, że to wyjątkowo czarna kawa ją upaprała ;-)
o not talk about fight club

J.K. Gordon III

  • Gość
Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #147 dnia: Październik 24, 2006, 06:50:16 pm »
no, bardzo ładne - czekam niecierpliwie. jak myślisz Śledziu, w połowie listopada będzie?

a tak w ogóle to Smutny na stałe przeniósł sie do stolicy, czy to tylko jakaś wycieczka?

pozdrawiam

Offline empro

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #148 dnia: Październik 24, 2006, 07:15:14 pm »
na TVP Kultura właśnie sobie chłopaki (i te mocno starsze chłopaki) gadają o Zbyku :)

J.K. Gordon III

  • Gość
Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #149 dnia: Październik 24, 2006, 07:22:59 pm »
gdybym miał TVP kultura, nie siedziałbym teraz przed kompem :)