trawa

Autor Wątek: Kapitan Żbik  (Przeczytany 562721 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #240 dnia: Listopad 20, 2006, 09:11:40 am »
Cytat: "koko"
Moje zdanie jest takie,ze polski komiks wciaz nie ma rzetelnych,realistycznych rysownikow,i fakt,ze kontynuacje Zbika daje sie Sledziowi,jest tego najlepszym dowodem.


Mylisz się. Świadczy to tylko o tym, kto jest na liście płac Wróbla  :roll:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline koko

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #241 dnia: Listopad 20, 2006, 09:21:50 am »
Wiem,ze moje wypowiedzi moga sie wydawac wypowiedziami buca,i na to nie mam wplywu.Daleko mi do Rosinskiego,daaaaleko do innych komiksiarzy francuskich i wcale nie chce do nich rownac.Jakiekolwiek miejsce moj komiks zajmie na rynku frankofonskim-ja juz jestem szczesliwy. I nie pisze na tym forum,by sie chwalic,tym ze publikuje w Europie,bo niczym chwalebnym sie tu nie wyrozniam,kazdy moze probowac-a nuz sie uda! Smiac mi sie tylko chce z paradoksow losu,bo swojego czasu naczytalem sie i nasluchalem sporo koszmarnych opinii na swoj temat/ Sledziu tez sobie na mnie pojezdzil-jego prawo/,byc moze uzasadnionych,byc moze nie.I jakos tak sie stalo,ze szefowie wydawnictw/ludzie,ktorzy jednak badz co badz znaja sie na komiksie bardziej niz samozwanczy krytycy sztuki w naszym kraju/ dostrzegli cos w moich ilustracjach.Konkluzja- docenia cie predzej za granica,niz we wlasnym kraju-jest niestety bardzo smutna.
Zbik to moim zdaniem jest fatalny komiks -ale to tylko moja opinia-ktos go przeciez kupuje i czyta,co nie? Mysle,ze Ziuto zrobilby to o niebo lepiej! Adler tez mialby pole do popisu,bo ma facet lape jak dynamit/ chociaz czasem mu sie nie chce/,ale Sledziu byl tutaj najgorszym z mozliwych wyborow i tyle. Ja lubie podziwiac KUNSZT u rysownika i sprawnosc kreski,ktora nie przeszkadza w komunikacji rysunku,a tutaj tego nie widze.

Offline ljc

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #242 dnia: Listopad 20, 2006, 09:23:01 am »
Cytat: "Gilbaert"
Cytuj
sporo w tym racji, że uznania i pozycji Thorgala Gail jeszcze nie ma...

Ale Piotr tam nie wydał Gaila. Narysował komiks do scenariusza jakiegoś Francuza? Belga?


uznania i pozycji Rosińskiego Kowalski jeszcze nie ma...


Cytat: "Maciej"

ljc napisał:
koko napisał:
(...)I zupelnie nie rozumiem,dlaczego tak wielu polskich czytelnikow uwaza,ze komiks realistycznie rysowany to komiks klasy B. Mainstreamowy nie oznacza gorszy!

100% racji, a dodatkowo autorski, artystowski (czy jakby tego nie nazwać) wcale nie jest z definicji lepszy!
 


A kto tak twierdzi?


skoro mainstremowy jest zły, to autorski pewnie jest dobry...
skoro artyści nie chcą rysować tak jak podoba się ludziom, czyli mainsteramowo i preferują własny styl, na widok którego prymitywy wykrzywiają swe prostackie gęby, mówiąc: "ale bazgroły", to takie rysunki muszą być lepsze... przecież artysta wie lepiej...
ale pewnie jak zwykle nie mam racji...
tamtam!

Offline Maciej

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #243 dnia: Listopad 20, 2006, 09:26:46 am »
Cytat: "ljc"

skoro mainstremowy jest zły, to autorski pewnie jest dobry...
skoro artyści nie chcą rysować tak jak podoba się ludziom, czyli mainsteramowo i preferują własny styl, na widok którego prymitywy wykrzywiają swe prostackie gęby, mówiąc: "ale bazgroły", to takie rysunki muszą być lepsze... przecież artysta wie lepiej...
ale pewnie jak zwykle nie mam racji...


Czyli jednak sam sobie dopowiedziałeś te bzdury.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline ljc

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #244 dnia: Listopad 20, 2006, 09:29:06 am »
Cytat: "Maciej"
Cytat: "ljc"

skoro mainstremowy jest zły, to autorski pewnie jest dobry...
skoro artyści nie chcą rysować tak jak podoba się ludziom, czyli mainsteramowo i preferują własny styl, na widok którego prymitywy wykrzywiają swe prostackie gęby, mówiąc: "ale bazgroły", to takie rysunki muszą być lepsze... przecież artysta wie lepiej...
ale pewnie jak zwykle nie mam racji...


Czyli jednak sam sobie dopowiedziałeś te bzdury.


a gdzie napisałem, że ktoś tak powiedział, albo zacytowałem kogoś?
tamtam!

Offline Maciej

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #245 dnia: Listopad 20, 2006, 09:31:33 am »
Zaraz się zapętlisz.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline empro

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #246 dnia: Listopad 20, 2006, 09:47:38 am »
głos sobie pozwolę zabrać też w tej dyskusji, choć Zbika jeszcze nie czytałem (czekam na paczkę z Mandry, więc jeszce nie prędko mogę sie spodziewać), pozwoliłem sobie zaś przeglądnąc ilustracje Śledzia w Empiku :) i przyznam, że jak wielbicielem Śledzia jestem i byłem zawsze to wydaje mi się że Żbika trzasnął sporo poniżej swoich możliwości, i za to można go troszkę zjebać, tak jak się zachwycałem co potrafił machnąć w kolorowym OS, tak Żbik się mi nie podobał, jakoś tam nie pasuje mi po prostu,
ale jak mówiłem, to ocena na szybko, zaledwie po krótkim rzucie oka, i może ona ulec całkowitej zmianie po lekturze całęgo zeszytu,

więc na razie proszę nie brać tego tak bardzo na poważnie :)

Piotrze zaś, masz rację że udało Ci się przebić dalej niż na krajowy rynek, ale nie znaczy to, że co kilka zdań należy o tym przypominać, i oceniać wszystko i wszystkich krajowych (w sensie publikowania na krajowym rynku) twórców, bo to się mija z celem i zaczyna przypominać przechwałki w piaskownicy,

rysowników realistycznych mamy od groma w naszym kraju, i niekiedy są to prawdziwi mistrzowie, ktorzy w ręku mają niezłą moc, sam spotkałem niejednego i widziałem prace, które z powodzeniem mogłyby konkurować pewnie z najlepszymi w Europie, ale cóż z tego, skoro sytuacja na naszym rynku jest taka, że krajowych komiksów niewiele jednak wydawnictw chce wydawać, płacą niewiele, a przygotowanie albumy z taką realistyczną kreską w dobrych kolorach to kupa pracy i dużo czasu, a efekty (czyli pieniążki) moga być marne, i tak się zamyka koło, a z kolei żeby wyjść z tego rynku przydałoby sie mieć jakąś publikacje na swoim koncie, i tu mamy jeszce błedniejsze koło,
a szkoda to wielka, i mam nadzieję, że jakoś, kiedyś, może... sie to wszystko zmieni,

i ostatnie, wcale nie uważam, że Zbik musi byc rysowany realistycznie, musi byc rysowany tak żeby pasował do całości, na pewno Żbika nie powinien rysować Asu, pewnie też nie Lachowicz, na pewno też nie ja :) ale Śledziu może z powodzeniem, tylko niech nie wiem, bardziej się postara, mniej się spieszy :) czy jakoś tak

takie mi zdań kilka do głowy przyszło i dziękuję za uwagę, post i tak za długi mi pewnie wyszedł :)

Offline ljc

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #247 dnia: Listopad 20, 2006, 09:50:09 am »
Cytat: "Maciej"
Zaraz się zapętlisz.


masz coś przeciwko loopom?

jak się pętla zaciśnie, to przestanę pisać  - jak raczyłeś napisać - bzdury - zatem lepiej byłoby gdybyś - nawet mimowolnie - nie ostrzegał mnie, tylko pozwolił, żeby ta pętla jednak się mogła zacisnąć wystarczająco ciasno...
tamtam!

KRL

  • Gość
Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #248 dnia: Listopad 20, 2006, 09:53:04 am »
Lombard? A co to jest? Gdzie to jest? To jest to wydawnictwo, którego komiksy nie wychodzą w Polsce, bo wszystkie próby wydania tego kończą sie bankructwem polskich wydawnictw? A Thorgala ludzie kupują bo to jedyny komiks jaki znają z dzieciństwa? To to wydawnictwo?

Offline Maciej

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #249 dnia: Listopad 20, 2006, 09:57:50 am »
Cytat: "ljc"
Cytat: "Maciej"
Zaraz się zapętlisz.


masz coś przeciwko loopom?

jak się pętla zaciśnie, to przestanę pisać  - jak raczyłeś napisać - bzdury - zatem lepiej byłoby gdybyś - nawet mimowolnie - nie ostrzegał mnie, tylko pozwolił, żeby ta pętla jednak się mogła zacisnąć wystarczająco ciasno...


Dobry loop nie jest zły  8)

Aczkolwiek mam wrażenie, że proponujesz lekko paranoiczne spojrzenie na polski komiks. Sam twierdzisz, że komiks rysowany bardziej mainstrimowo jest lepszy od tego rysowanego w inny sposób. Ale przecież nikt nie pisze że jest odwrotnie  :shock:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline ljc

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #250 dnia: Listopad 20, 2006, 10:08:20 am »
Cytat: "Maciej"
Cytat: "ljc"
Cytat: "Maciej"
Zaraz się zapętlisz.


masz coś przeciwko loopom?

jak się pętla zaciśnie, to przestanę pisać  - jak raczyłeś napisać - bzdury - zatem lepiej byłoby gdybyś - nawet mimowolnie - nie ostrzegał mnie, tylko pozwolił, żeby ta pętla jednak się mogła zacisnąć wystarczająco ciasno...


Dobry loop nie jest zły  8)

Aczkolwiek mam wrażenie, że proponujesz lekko paranoiczne spojrzenie na polski komiks. Sam twierdzisz, że komiks rysowany bardziej mainstrimowo jest lepszy od tego rysowanego w inny sposób. Ale przecież nikt nie pisze że jest odwrotnie  :shock:


nie twierdzę, że jest lepszy - twierdzę, że też jest dobry, że z definicji nie jest gorszy... (może być dobry, może być lepszy - ale nie że każdy mainstream jest dobry z definicji)
 
choć czasem tak jest, że jakiś mainsteram jest lepszy od jakiegoś autorskiego i na odwrót, ale to już trzeba rozpatrywać na konkretnych przykładach, bo generalizowanie się tu nie sprawdza

mam nadzieję, że jasno się zapętliłem :)
tamtam!

Offline koko

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #251 dnia: Listopad 20, 2006, 10:09:54 am »
Tak jest chlopie,Lombard to to wydawnictwo,ktore nalezy do najwiekszych w Europie,i dla ktorego mam zaszczyt pracowac,chociaz nigdy nie bedzie tak fajnie,jak bylo w Egmoncie. Problem z rysownikami  w Polsce polega na tym,ze ciagle nie funkcjonuje taki mechanizm,ze jak rysownik odwala knota,ktory nie zarabia-to wydawca wywala go na zbity pysk.Wtedy rysownik jest zainteresowany tym,by pracowac jeszcze ciezej i doskonalic warsztat-albo wypadnie z rynku. Tutaj rysownik przychodzi do wydawcy-O,czesc! Mam komiks! No,czesc,mowi wydawca-stary kumplu,zostaw go na biurku,to moze wydamy. Kumpel kumplowi nie odmowi,a jesli ma jaja by odmawiac /jak Kolodziejczak/,to sie na niego potem szczeka. Nie ma serii,nie ma wybijania sie do przodu,nie ma rywalizacji bo tort jest zbyt maly. Jak moj komiks sie nie sprzeda to mnie tez wywala i jestem na to przygotowany.
A co do Zbika,bo o tym topic jest,a nie o Kowalskim przeciez Dzieki Bogu- to jedno sprostowanie. Dla mnie nie ma komiksow kompletnie zlych,zawsze mozna cos fajnego znalezc / oczym Sledziu pewnie nie wie/ ,czy to jakis kadr,czy cos innego i zawsze warto o tym wspomniec,chyba ze jak Sledziu lubi sie wtykac komus rozgrazany pret do tylka. W tym przypadku musze szczerze stwierdzic,ze zapomnialem wspomniec o okladce.Jest swietna,stylowa i z pomyslem. Ale to wszystko,co mi sie w tym komiksie podoba.
Coz,opinia jest jak dupa,kazdy ma swoja.Ja sie wypowiedzialem i spadam. A innym rysownikom obecnym na forum zycze powodzenia i zachecam do wysylania prac na zachod-tam juz jest silna polska ekipa i wydanie komiksu jest mozliwe / choc nielatwe!/.Warto probowac.

Offline Maciej

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #252 dnia: Listopad 20, 2006, 10:20:13 am »
Cytat: "ljc"
Cytat: "Maciej"
Cytat: "ljc"
Cytat: "Maciej"
Zaraz się zapętlisz.


masz coś przeciwko loopom?

jak się pętla zaciśnie, to przestanę pisać  - jak raczyłeś napisać - bzdury - zatem lepiej byłoby gdybyś - nawet mimowolnie - nie ostrzegał mnie, tylko pozwolił, żeby ta pętla jednak się mogła zacisnąć wystarczająco ciasno...


Dobry loop nie jest zły  8)

Aczkolwiek mam wrażenie, że proponujesz lekko paranoiczne spojrzenie na polski komiks. Sam twierdzisz, że komiks rysowany bardziej mainstrimowo jest lepszy od tego rysowanego w inny sposób. Ale przecież nikt nie pisze że jest odwrotnie  :shock:


nie twierdzę, że jest lepszy - twierdzę, że też jest dobry, że z definicji nie jest gorszy... (może być dobry, może być lepszy - ale nie że każdy mainstream jest dobry z definicji)
 
choć czasem tak jest, że jakiś mainsteram jest lepszy od jakiegoś autorskiego i na odwrót, ale to już trzeba rozpatrywać na konkretnych przykładach, bo generalizowanie się tu nie sprawdza

mam nadzieję, że jasno się zapętliłem :)

No tak. Jestem usatysfakcjonowany tą odpowiedzią.
Ne ma co generalizować.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline mistrzu zagłady

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #253 dnia: Listopad 20, 2006, 11:14:34 am »
temat aż się prosi o offtop

Cytat: "koko"
Kumpel kumplowi nie odmowi,a jesli ma jaja by odmawiac /jak Kolodziejczak/,to sie na niego potem szczeka.

gdyby wszystkie decyzje redaktora Kolodziejczaka (z całym szacnkiem) były trafione, to GAIL byłby teraz regularną seria, zarabiającą gruba kasiurę, zaś Ty nie musiałbyś szukać pracy za granicą.
chociaż nie odmówie Ci racji w niektórych innych offtopikowych kwestiach, to sporo widzę tutaj typowo personalnych wycieczek w stronę Śledzia, niż czysto obiektywnej oceny.
osobiście uważam, że ten komiks można było zrobić na dwa sposoby - oldskulową reanimację (podróbka stylu Wróblewskiego) lub "nowofalowo", czyli dobor Śledzia byl wg mnie uzasadniony. śledziowe rysunki mają to do siebie, że plynnie się je chwyta, sa "gładkie" narracyjnie i ja to doceniam, nie muszą powalać megakunsztem i arcyprecyzją w takiej historyjce, tylko raczej powinny spełniać dobrze swoją rolę w opowieści, a jest to całkiem przyjemnie zrobione pod tym względem.

Offline borg007

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #254 dnia: Listopad 20, 2006, 11:47:59 am »
Cytat: "mistrzu zagłady"
temat aż się prosi o offtop (...)osobiście uważam, że ten komiks można było zrobić na dwa sposoby - oldskulową reanimację (podróbka stylu Wróblewskiego) lub "nowofalowo", czyli dobor Śledzia byl wg mnie uzasadniony.


Offtop jak offtop chętnie zobaczyłbym dyskusje na WSK czy MFK. To by sie działo :)

Pomysł o dwóch równoległych seriach jest ciekawy, ale czy finansowo możliwy dla Mandry? Równie ciekawe byłyby wyniki sprzedaży.
 man's got to know his limitations !

 

anything