Autor Wątek: Kapitan Żbik  (Przeczytany 560656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gierek666

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #570 dnia: Wrzesień 05, 2007, 09:28:25 pm »
Cytat: "adro"
Moim zdaniem powinni odsunac Pana Krupke od pisania scenriuszy do nowych zeszytow zbika. Ta seria jest idealna do kllimatow ala Pitbull czy cos takiego. mozna zrobic komiks o parszywym zyciu gliniarzy(sledztwa w ciemnych zaulkach, kontakty z podejrzanymi typami, tajemniczy i brutalni mordercy,gangsterzy,skorumpowani i uzaleznieni od roznych uzywek gliniarze,dziwki, alfonsi, roznej masci menele, wykolejency, poprancy   i tego typu sprawy). Nowe czasy, nowy zbik  :lol:  :p. Moznaby pokazac korupcje w polityce na niewyobrazalna skale, brudne interesy na linii politycy-gangsterzy-biznesmeni- szare eminencje z sb i innych specsluzb, paranoje podsluchiwania, a wszystko z twarzami przypominajacymi edgara, ziobre, kaczorow, tuska, olejniczka, millera, kwasa, kaczmarka i innych hehehe, to byloby cos :lol:  :p .        


Też bym chciał, żeby powstał zajefajny polski komiks w klimatach Pittbula, a tutaj pan Krupka raczej średnio by sobie poradził. No może trochę głupio odsuwać autora od jego bohatera, ale zawsze można na bazie Żbika stworzyć jakąś nową postać, glinę z krwi i kości (np. taki Borewicz też by sie  nadawał na pierwowzór, nawet chyba bardziej niż Kapitan). Tak czy siak, możliwości jest wiele, a wydarzenia w kraju aż się proszą, by przelewać je na papier. No ale jakoś mało kto się za to chce zabrać. Szkoda.

Offline JAPONfan

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #571 dnia: Wrzesień 06, 2007, 08:41:53 am »
Cytat: "Gierek666"

Też bym chciał, żeby powstał zajefajny polski komiks w klimatach Pittbula, a tutaj pan Krupka raczej średnio by sobie poradził. No może trochę głupio odsuwać autora od jego bohatera, ale zawsze można na bazie Żbika stworzyć jakąś nową postać, glinę z krwi i kości (np. taki Borewicz też by sie  nadawał na pierwowzór, nawet chyba bardziej niż Kapitan). Tak czy siak, możliwości jest wiele, a wydarzenia w kraju aż się proszą, by przelewać je na papier. No ale jakoś mało kto się za to chce zabrać. Szkoda.


Panie nowy komiks o policjancie, a pan wie jakie ze Żbikiem są kłopoty? A to przecież taki dobry komiks jest. Pewnie dużo osób widzialo "Purpurowe rzeki" z Reno i Casselem. A czytal ktos ksiażkę? Tam jest policjant, bije sie z kolesiami z żylety, zna karate, wymusza zeznania ogolnie miły typ.
Tylko żeby wydawnictwo łykneło taki komiks teraz trzeba by im pokazac trzy narysowane zeszyty i kolejnych 4 scenariusze zey ich zapewnic ze nie bedzie wtopy.

Offline Gierek666

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #572 dnia: Wrzesień 06, 2007, 09:12:54 pm »
Ja uważam, że Żbik nie jest dobrym komiksem. Bohater stereotypowy i wyidealizowany aż do wyrzygania, dialogi bardzo niedobre, ogólnie mało wciągająca fabuła. Tak to wygląda moim zdaniem. Do rysunków się nie przyczepię (ani w starych Żbikach, ani w nowych), ale to za mało, żebym sięgał regularnie po ten komiks.
"Purpurowych rzek" nie widziałem.
A co do relacji na płaszczyźnie autor-wydawca, to mniej więcej kojarzę klimaty. No i dlatego żałuję, że nie ma jak w takich warunkach stworzyć jakiejś serii z jajem, która nie pierdyknie po 3ch zeszytach (lub po pierwszym).

Offline indyjr

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #573 dnia: Styczeń 30, 2008, 08:19:30 pm »
Mam takie głupie pytanie - Żbika już nie będzie ???

Ponad rok po terminie wydania drugiej części z rysunkami Śledzia, po świetnie zapowiadających się planszach Andrutha, projekt umarł...
NO RETREAT, NO SURRENDER

Offline zychu

Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #574 dnia: Styczeń 30, 2008, 08:55:18 pm »
Cytuj
po świetnie zapowiadających się planszach Andrutha, projekt umarł...


projekt umarł razem z wydawnictwem,jakbyś nie zauważył..:) Watpię żeby ktoś inny przejął inicjatywę po śp.Mandrze..

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #575 dnia: Maj 15, 2008, 08:37:55 am »
Może warto zaktualizować dane strony o Zbiku tutaj -> http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/kapitan_zbik

Nowy adres (no nie taki nowy) -> http://www.komiks.net.pl/zbik/
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Julek_

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #576 dnia: Maj 18, 2008, 11:25:36 pm »
Nie warto tego teamtu skleić z poprzednim topikiem o Żbiku?

(tym - http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,20733.0.html)

Tamten temat jest o kontynuacji, ten o pierwotnej serii. Jak dla mnie to mogą zostać dwa tematy z takim podziałem. wilk.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2008, 10:01:37 am wysłana przez wilk »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #577 dnia: Kwiecień 30, 2009, 04:06:28 pm »

btw, ktos wie czy taurus nadal planuje wydać ten western Michała Urbaniaka(?) ? pamietam,ze tamte plansze zrobily na mnie calkiem dobre wrazenie, ma ktos linka?

aha i plansze tego westernu tez sobie znalazlem , dla zainteresowanych:
http://www.caravellebd.com/FR/Western.htm
i nie michal, a (chyba) Mirosław Urbaniak, plansze jak dla mnie w pytke

Sorry, ze odswiezam ten stary temat, ale na sierpien Glenat planuje kolejny album Urbaniaka "London Thing". Moze to zainteresuje fanow sledzacych polskie sukcesy za granica. :)


http://www.glenatbd.com/bd/london-thing-9782874440274.htm
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Mefisto76

Odp: Kaptejn Żbik Returns !
« Odpowiedź #578 dnia: Styczeń 13, 2010, 09:25:27 am »
 Cóż za NEWS dzisiaj!

 http://wiadomosci.onet.pl/2110220,11,sukces_polskiej_policji_odzyskano_cenne_dzielo,item.html

 Co to oznacza?

 Panie Bogusławie! Może Pan skończyć wreszcie "Gdzie jest Wybrzeże w Purville?" :):):)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 10:14:11 am wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #579 dnia: Listopad 24, 2012, 08:30:53 am »
Jestem ciekaw jak żbiki są dzisiaj postrzegane przez młodsze pokolenia. Często spotykam argument, że taki komiks nie miałby dzisiaj racji bytu. Czy rzeczywiście? Ja wychowałem się na żbikach, nie wszystkie rzeczy mi się podobają, ale wydaje mi się, że znalazłoby się kilka-kilkanaście tytułów z całej serii, które bardziej wyszły obronną ręką z młyna historii. Lubie kryminały, zagadki i osobiście z wielką przyjemnością przywitałbym nowy komiks kryminalny narysowany realistyczną kreską (a nie taką jak w Kim jest biała mewa).   

fragsel

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #580 dnia: Listopad 24, 2012, 09:09:57 am »
z wielką przyjemnością przywitałbym nowy komiks kryminalny narysowany realistyczną kreską   
Zapomnij. Mogę sobie wyobrazić komiks kryminalny bez konia i lokomotywy, ale kto Ci tu w tym kraju narysuje plecy kobiety?

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #581 dnia: Listopad 24, 2012, 09:32:37 am »
Ha,ha jak widzę tamta dyskusja przeszła do legendy -ale dajmy już jej spokój. Dla mnie komisarz żbik to nowy cykl i ani mnie grzeje, czy ziębi jak został narysowany (ale pewnie bym zgrzytał zębami, gdyby stary poczciwy major żbik tak został potraktowany). Biała mewa miała przede wszystkim bardzo słaby scenariusz, więc trudno dywagować czy ten komiks odniósłby sukces nawet, gdyby go narysował sam Rosiński, czy choćby Wróblewski. W moim  pytaniu rozdzieliłbym kwestie samego rysunku od tego czy jest obecnie zapotrzebowanie na tego typu historie. 

fragsel

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #582 dnia: Listopad 24, 2012, 09:39:50 am »
No pewnie nie. Był Henryk Kaydan i nie ma Henryka Kaydana.

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #583 dnia: Listopad 24, 2012, 10:01:38 am »
Nie wiem, czy to najlepszy przykład. Kaydan to taki komiks w sensacyjnym wydaniu, zresztą luźno trzymający się realiów naszej rzeczywistości, z  taką sobie kreską .
Z filmów z ostatnich lat zaskoczyła mnie Dziewczyna z tatuażem, który jest własnie takim kryminałem z zagadką w starym stylu (albo inny film Finchera Zodiac). Więc może nie jest tak, źle. Pewnie wszystko sprowadza się od wykonania, detali.

fragsel

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #584 dnia: Listopad 24, 2012, 10:11:46 am »
W moim  pytaniu rozdzieliłbym kwestie samego rysunku od tego czy jest obecnie zapotrzebowanie na tego typu historie. 


z  taką sobie kreską


To ja już się zgubiłem. To w końcu rozdzielamy te kwestie czy nie?


A co do trafności mojego przykładu to bym dyskutował. Że Kaydan nie trzyma się rzeczywistości? A Żbik się trzymał? Pewnie najbardziej w tym odcinku z łodzią podwodną w jeziorze. A wskaż inny przykład bliższy Żbikowi. Z opisu może Benedykt Dampc, ale jak nie czytałem to się nie wypowiadam. Zresztą jeśli pasuje to też dobry przykład że zapotrzebowania nie ma

 

anything