trawa

Autor Wątek: Kapitan Żbik  (Przeczytany 559692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #615 dnia: Luty 03, 2013, 06:37:19 am »
opieram swoją wiedzę jedynie na kilku komentarzach na facebooku (kultura gniewu, sklep gildii, znajomi), po których wysuwam wniosek o hmmm... "rynkowym sukcesie" nowego żbika - i to jeszcze zanim sam komiks się ukazał. czyżby było na naszym rynku miejsce na zeszytókę, pod warunkiem że jest o kapitanie/pułkowniku żbiku?

gdzieś widziałem wzmiankę o nakładzie 1500 egz (nie wiem, nie chce mi się teraz sprawdzać gdzie wybaczcie) który "zniknął" raz-dwa.

Ciekawe, czy Żbik w kioskach na starą modłę (no, nie mówię tu może do końca o setkach tysięcy egzemplarzy) miałby szansę na regularne występy? czy już zbytnio fantazjuję?
Mandragora kiedys probowala reaktywowac Żbika w zeszytowce i cos nie wyszlo. Nie wiem jaki trzeba miec minimalny naklad zeby ruszyc do kioskow, ale na pewno duzo wiekszy niz w przypadku ksiegarni i pytanie czy "x razy wiecej" odbiorcow Żbika by sie znalazlo?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #616 dnia: Luty 03, 2013, 07:07:24 am »
Chyba nie mandragora tylko muza, i zrobili to w fatalny sposób, więc to nie jest dziwne, że nikt tego nie chciał kupować. Zresztą żbiki Polcha do najlepszych w serii nie należą. Mam nadzieję, że jeśli dobrze się sprzeda Tajemnica, może KG skusi sie na próbe reedycji starych żbików np. tych od rosińskiego. A co do sprzedaży w kiosku, to moim zdaniem to byłby chybiony pomysł znając preferencje pań kioskarek w eksponowaniu licznego towaru. 

Offline peta18

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #617 dnia: Luty 03, 2013, 07:28:01 am »
Chyba nie mandragora tylko muza... 
Byc moze Muza tez, ale Mandragora chcial reaktywowac (stworzyc nowego) Żbika poprzez serie "Komisarz Żbik" z rysunkami Śledzia i scenariuszem Krupki, wyszedł tylko jeden numer i padło, tutaj wiecej
http://komiksomania.pl/publicystyka/galeria/najslynniejsze-komiksy-ktore-nigdy-sie-nie-ukazaly-komisarz-zbik/p/2.html.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline mica

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #618 dnia: Luty 03, 2013, 10:42:54 am »
Ale nawet pod twoim linkiem jest napisane, że seria przestała się ukazywać ze względu na brak zainteresowania artysty, dla którego ta chałtura nie przedstawiała zbytnich wartości artystycznych. A że Mandragora upadła, to już raczej kwestie ze Żbikiem niezwiązane.



Offline peta18

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #619 dnia: Luty 03, 2013, 10:51:05 am »
Ale nawet pod twoim linkiem jest napisane, że seria przestała się ukazywać ze względu na brak zainteresowania artysty, dla którego ta chałtura nie przedstawiała zbytnich wartości artystycznych. A że Mandragora upadła, to już raczej kwestie ze Żbikiem niezwiązane.
no tak, ale nie pisalem ze Żbik pad bo padla Mandragora, tylko ze projekt reaktywacji padl.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline vision2001

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #620 dnia: Luty 03, 2013, 11:07:39 am »

Jaki Żbik 'reaktywacja' w Mandragorze wyszedł - każdy widzi.

Mandragora w pierwszej kolejności zaproponowała rysowanie serii Filipowi Myszkowskiemu. Ten rozpoczął pracę, ale nie czując się dobrze w realnej kresce zarzucił projekt. Potem na warsztat tytuł wziął Śledziu. Hmmm... To już nie ten Żbik, którego każdy kojarzy...
Piąty (!) numer miał być rysowany przez Macieja Mazura, więc scenariusz na bank był przygotowany.
Osobiście mam tylko wznowienia komiksów zrobione przez Muzę i żałuję, że nikt obecnie nie stara się wznowić tej serii w lepszej jakości, a o kontynuacji pewnie można sobie pomarzyć...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mica

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #621 dnia: Luty 03, 2013, 11:19:00 am »
nawet napisali tam, że właściciel Mandry mówił o zawieszeniu, a nie zakończeniu serii.

Zresztą, to tylko dywagacje - przypuszczam, że dla wydawnictw (zwłaszcza takich jak Kultura Gniewu, które raczej nie są nastawione na kioskową dystrybucję serii milicyjnych) wydawanie Żbika to jednak raczej problem niż okazja. Zakładając nawet, że wszystkie legalne kwestie da się łatwo rozwiązac (wygląda na to, że Krupka i Polch mają jakieś prawa do tytułu i są skłonni z Kulturą Gniewu współpracować przy tym bądź co bądź jednorazowym projekcie), to regularna współpraca mogłaby już wyglądać inaczej.
Poza tym doszłaby cała kwestia dystrybucyjno-logistyczna.

Wiem, że to niebezpieczne sformułowanie na forum pełnym młodych, niezależnych artystów komiksowych, ale ja chciałbym Żbika w kioskach :smile: Gotów byłbym opłacić dożywotnią prenumeratę, niezależnie od wartości artystycznych, haha. No ale ja już z innej epoki jestem.

Offline vision2001

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #622 dnia: Luty 03, 2013, 11:24:10 am »
Ale KG puściło kioskowo Yorgie'go. Tylko, że to trochę inny produkt niż zapowiedziany Żbik, bo jednak ma on więcej niż 28 stron...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mica

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #623 dnia: Luty 03, 2013, 11:38:26 am »
racja! nieługo zacznę się wycofywać z tej deklaracji opłacania prenumeraty :)

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #624 dnia: Luty 07, 2013, 06:40:41 pm »
Nigdy dotychczas nie wydane w wersji albumowej przygody Kapitana Żbika, a   teraz wręcz Pułkownika Żbika, są niezwykle wyczekiwaną premierą. Za   kilka dni komiks ma trafić do dystrybucji, ale już w styczniu (dzięki   przedsprzedaży) stał się jednym z największych przebojów miesiąca! Dziś   mamy dla was trzy plansze z tego wydania, które znajdziecie tutaj...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #625 dnia: Luty 12, 2013, 11:08:13 pm »
Na alegro są goście, którzy wystawiają to po 60-90 zł. Czy oni na głowę upadli?

Offline Mefisto76

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #626 dnia: Luty 13, 2013, 07:01:38 pm »
Na alegro są goście, którzy wystawiają to po 60-90 zł. Czy oni na głowę upadli?

Nie, są zupełnie normalni przy gościu, który wystawił to za 250 :)

http://allegro.pl/pulkownik-zbik-tajemnica-plazy-w-pourville-i3024011915.html
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline BenekMazur

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #627 dnia: Luty 22, 2013, 07:12:31 am »
Kapitan Żbik zagościł na YouTube:


Kapitan Żbik - Kryptonim Walizka - komiks

Offline mica

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #628 dnia: Luty 23, 2013, 09:38:21 pm »
przeczytał już ktoś? jak wrażenia?

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #629 dnia: Luty 24, 2013, 09:04:03 am »
Wrażenia pozytywne, no ale ja wychowałem się na żbikach więc moja opinia jest podszyta sentymentem. Format moim zdaniem mógłby być trochę większy. Graficznie podoba mi się to bardziej niż stare żbiki Polcha czy okres wiedźminowski, niemniej wczesnego funkego kovala to nie przebije, ale nie jest źle. Fabularnie też jest ciekawie - pofantazjowali sobie chłopaki, a zakończenie jak to w życiu - prozaiczne. Moim zdaniem za sztywna okladka  jeśli to miało nawiązywać do zeszytówek.

 

anything