Autor Wątek: Kapitan Żbik  (Przeczytany 559665 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #750 dnia: Wrzesień 16, 2014, 03:01:21 pm »
idź zgłoś to na milicję
Napiszę do emerytowanego Żbika czy dostaje tantiemy za wykorzystanie wizerunku. Ongrys we wznowieniu podał adres mailowy.  :badgrin:

@starcek - uprzejma prosba, nawet tak nie zartuj, bo po prostu nie wypada.
Toż to nie żart tylko poważne pytanie. Chociaż z drugiej strony mamy tylko "teoretyczne państwo", więc co by się ktoś przejmował prawami autorskimi.
 
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Mefisto76

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #751 dnia: Wrzesień 16, 2014, 03:06:03 pm »
Bez sensu. Równie dobrze z tego samego powodu mógł nie zgodzić się na pokazywanie na swojej przekrojowej wystawie komiksów z dzieciństwa.

A tu się pozwolę nie zgodzić - to jednak zupełnie co innego pokazać na wystawie swojego życiowego dorobku jakąś jedną prehistoryczną planszę, a co innego zgodzić na ponowną publikację całego komiksu jak np. ten poniżej, na którego samo wspomnienie ma się nieprzyjemne dreszcze, choćby nie wiem ile osób by tego bardzo chciało.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2014, 03:18:34 pm wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #752 dnia: Wrzesień 16, 2014, 03:12:20 pm »
Toż to nie żart tylko poważne pytanie. Chociaż z drugiej strony mamy tylko "teoretyczne państwo", więc co by się ktoś przejmował prawami autorskimi.
W takim razie odpowiem na Twoje "poważne pytanie", że w naszym "teoretycznym państwie" prawnicy nie pukają z pozwami do niczyich drzwi. Wyczerpujace informacje o doreczeniach pism procesowych w postepowaniu cywilnym znajdziesz w art. 131-147 kpc.

Offline adro

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #753 dnia: Wrzesień 16, 2014, 03:13:09 pm »
Ciekawa sprawa z tym dogrywaniem praw na biezaco. Moze cos z tego wyjdzie. Ciekawy jaki jest naklad tej reedycji. Inna sprawa, ze na komplet zbikow   bedziemy czekac prawie 10 lat :sad:
pzdr
PSnasze panstwo nie istnieje juz chyba nawet w teorii  :sad:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Kokosz

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #754 dnia: Wrzesień 16, 2014, 03:15:00 pm »
Jeśli planują wydawanie poza kolejnością, to pewnie najpierw wydadzą komiksy rysowane przez Zbigniewa Sobalę. Tychże jest 7 sztuk, czyli rok mają z głowy.

Zapominasz, że są jeszcze scenarzyści. Z siódemki narysowanej przez Sobalę, poza "Ryzykiem" tylko "Wzywam 0-21" oraz "Strzał przed północą" ma tych samych scenarzystów.


Tak więc nie siedem, a pięć.





Ciekawa sprawa z tym dogrywaniem praw na biezaco. Moze cos z tego wyjdzie. Ciekawy jaki jest naklad tej reedycji. Inna sprawa, ze na komplet zbikow   bedziemy czekac prawie 10 lat :sad:

Przy serii, którą tworzyło kilkadziesiąt osób nie wyobrażam sobie inaczej... Czekac aż znajdziesz i podpiszesz umowę ze wszystkimi? Przecież to nierealne...

Myslę, że właśnie w ten sposób - znaleźć tych od pierwszego zeszytu i wydać, a potem szukać dalej. Jak się uda to super.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #755 dnia: Wrzesień 16, 2014, 03:15:19 pm »
Ciekawa sprawa z tym dogrywaniem praw na biezaco. Moze cos z tego wyjdzie. Ciekawy jaki jest naklad tej reedycji. Inna sprawa, ze na komplet zbikow   bedziemy czekac prawie 10 lat :sad:
pzdr
Mlodzi jestesmy to mozemy se poczekac. Ja raptem za 10 lat bede mial zaledwie 93 lata.

Offline kapitan Żbik

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #756 dnia: Wrzesień 16, 2014, 03:28:10 pm »
Kokosz, racja, nie pomyślałem o scenarzystach.


Starcek: sądzę, że żartujesz, ale na poważnie nie obawiam się pozwów, gdyż nie mam żadnych  korzyści majątkowych z  tytułu zamieszczenia skanów komiksów na moim blogu. I nawet nie przyszło by mi coś takiego do głowy.

Offline starcek

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #757 dnia: Wrzesień 16, 2014, 03:28:58 pm »
W takim razie odpowiem na Twoje "poważne pytanie", że w naszym "teoretycznym państwie" prawnicy nie pukają z pozwami do niczyich drzwi. Wyczerpujace informacje o doreczeniach pism procesowych w postepowaniu cywilnym znajdziesz w art. 131-147 kpc.
Się zamieni słowo "pozew" na "pismo z roszczeniami spadkobierców" i już można zapukać do drzwi.  Ale zapewne kapitan wiedział, że trzeba mieć zgodą na udostępnianie i teraz może dopomóc Ongrysowi w reedycji Żbika.  :badgrin:

Starcek: sądzę, że żartujesz, ale na poważnie nie obawiam się pozwów, gdyż nie mam żadnych  korzyści majątkowych z  tytułu zamieszczenia skanów komiksów na moim blogu. I nawet nie przyszło by mi coś takiego do głowy.
Obawiam się, że się mylisz. W całości udostępniasz cudze dzieła nie posiadając do nich żadnych praw. Równie dobrze mógłbyś zamieścić piosenki swoich ulubionych wykonawców i uważać, że nie ma sprawy. Do czasu, do czasu.
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2014, 03:42:07 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline kapitan Żbik

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #758 dnia: Wrzesień 16, 2014, 03:39:36 pm »
W razie czego zawsze jest możliwość skasowania tego działu na moim blogu, gdyby ktoś wystąpił do mnie z roszczeniami. Blog od tego nie umrze, a moje szkice i tak pozostaną. Skoro nie będę mógł wykorzystać obrazków to bardziej skupię się opisach. Tragedii nie będzie.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #759 dnia: Wrzesień 16, 2014, 03:41:34 pm »
Się zamieni słowo "pozew" na "pismo z roszczeniami spadkobierców" i już można zapukać do drzwi.  Ale zapewne kapitan wiedział, że trzeba mieć zgodą na udostępnianie i teraz może dopomóc Ongrysowi w reedycji Żbika.  :badgrin:
Podaj mi podstawę prawną Twojego "pukania do drzwi", bowiem w przeciwnym wypadku będę zmuszony zawiadomić prokuraturę o popełnieniu czynów zabronionych ściganych z urzędu z art. 286 oraz 193 kk. Tak to mniej wiecej dziala w naszym "teoretycznym panstwie".


P.S. Oczywiscie jest wywod czysto teoretyczny.

Offline kapitan Żbik

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #760 dnia: Wrzesień 16, 2014, 03:47:40 pm »
OK. Zrozumiałem. W takim razie skasuję skany komiksów umieszczone na moim blogu.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #761 dnia: Wrzesień 16, 2014, 03:50:27 pm »
OK. Zrozumiałem. W takim razie skasuję skany komiksów umieszczone na moim blogu.
Ja bym na Twoim miejscu nic nie kasował.

Offline starcek

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #762 dnia: Wrzesień 16, 2014, 03:51:24 pm »
Podaj mi podstawę prawną Twojego "pukania do drzwi", bowiem w przeciwnym wypadku będę zmuszony zawiadomić prokuraturę o popełnieniu czynów zabronionych ściganych z urzędu z art. 286 oraz 193 kk. Tak to mniej wiecej dziala w naszym "teoretycznym panstwie".

P.S. Oczywiscie jest wywod czysto teoretyczny.
Zawsze można zapukać do drzwi. Regularnie robią to akwizytorzy i Świadkowie Jehowy. I od razu nie podpada to pod naruszanie miru domowego ani art. 193 kk (wdzieranie się do domu).

OK. Zrozumiałem. W takim razie skasuję skany komiksów umieszczone na moim blogu.
Możesz nie kasować, ale pamiętaj żeby w przypadku kłopotów powołać się na art. 23 ust. 2 Ustawy o prawie autorskim. Może ktoś uzna, że masz rację. Ja przynajmniej wątpię.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2014, 03:55:46 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline kapitan Żbik

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #763 dnia: Wrzesień 16, 2014, 04:03:51 pm »
Szczerze mówiąc nie chcę mieć jakichś problemów z powodu zwykłych komiksów.
Dlatego skasuję je z bloga by ktoś na mnie nie doniósł. Pozostaną tylko moje szkice.




KukiOktopus

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #764 dnia: Wrzesień 16, 2014, 04:10:07 pm »
Zawsze można zapukać do drzwi. Regularnie robią to akwizytorzy i Świadkowie Jehowy. I od razu nie podpada to pod naruszanie miru domowego ani art. 193 kk (wdzieranie się do domu).
Jesli nie odrozniasz prawnika dobijajacego sie z pozwem do Twoich drzwi od Swiadka Jehowy, to chyba masz problem. Co wiecej, nie ustosunkowales sie jeszcze do zarzutu z powolanego przeze mnie art. 286, i przede wszystkim nadal nie podales podstawy prawnej dla Twoich twierdzen. 

Możesz nie kasować, ale pamiętaj żeby w przypadku kłopotów powołać się na art. 23 ust. 2 Ustawy o prawie autorskim. Może ktoś uzna, że masz rację. Ja przynajmniej wątpię.
No i wreszcie udalo Ci sie mnie rozbawic :lol:  Pewnie, ze powolany przepis nie ma tutaj zastosowania, no chyba że pod nickiem kapitan Żbik ukrywa sie sam Jezus Chrystus.
Szczerze mówiąc nie chcę mieć jakichś problemów z powodu zwykłych komiksów.Dlatego skasuję je z bloga by ktoś na mnie nie doniósł. Pozostaną tylko moje szkice.

No i widzisz, starcek, co zrobiles... Czlowiek mial przez wiele lat fajnego bloga, ktory nikomu nie przeszkadzal a, wrecz przeciwnie, sprawial ludziom przyjemnosc, a teraz przez Twoje mondrosci go popsuje.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2014, 04:15:14 pm wysłana przez KukiOktopus »