trawa

Autor Wątek: Kapitan Żbik  (Przeczytany 559715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #825 dnia: Wrzesień 17, 2014, 02:45:29 pm »
Opieram się na swoim doświadczeniu w tym zakresie, a sytuacja jest jednoznaczna

Niby w którym aspekcie. Nie podałeś żadnych argumentów na poparcie tej tezy, poza (jak to słusznie napisał Turucorp) wyrwanymi z kontekstu przepisami. Już CI napisałem, że jest potrzebna wykładnia i orzecznictwo aby sprawę "jednoznacznie" rozstrzygnąć. 

Offline mica

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #826 dnia: Wrzesień 17, 2014, 02:49:29 pm »
ciekawe, czy reedycje wpłyną w ogóle na ceny archiwalnych zeszytów? z jednej strony wydawałoby się, że w niewielkim przynajmniej stopniu powinny, z drugiej publikacja - jak rozumiem nieodległa - zapowiadanej książki o Żbiku może ewentualny trend spadkowy szybko odwrócić.

Offline Garf

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #827 dnia: Wrzesień 17, 2014, 02:52:36 pm »
Sprawa z publikacją komiksu na blogu zaciekawiła mnie tak, że zapytałem o opinię prawnika w serwisie Legalna Kultura (rzecz jasna nadałem pytaniu charakter ogólny, nie wymieniając żadnych tytułów, adresów ani nicków). Proponuję zawiesić dyskusję do chwili, gdy otrzymam odpowiedź.

Osobom, które mają jakieś wątpliwości co do niuansów prawa autorskiego polecam dział "Prawnik odpowiada" ww. serwisu. Można znaleźć odpowiedzi na parę interesujących kwestii.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline turucorp

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #828 dnia: Wrzesień 17, 2014, 03:03:07 pm »
Opieram się na swoim doświadczeniu w tym zakresie, a sytuacja jest jednoznaczna i nie jest to żadne widzimiesię, o czym świadczy choćby stosunek wydawcy do takiej formy zamieszczenia materiałów na blogu.
Szkodliwa jest twoja postawa wg. której komiks zeszytowy to drobny utwór w rozumieniu prawa autorskiego.

"Stosunek wydawcy" nie jest i (raczej) nigdy nie bedzie jednoznaczna i bezdyskusyjna wykladnia prawa (podobnie jak Twoja opinia).
Skoro juz tak bardzo chwalisz sie swoja znajomoscia PA, to mam taka mala prosbe, zebys oswiecil mnie maluczkiego i przytoczyl odpowiedni paragraf JEDNOZNACZNIE definiujacy "drobny utwor".
Przy okazji, moja opinia odnosi sie jedynie do jednoznacznego interpretowania niejednoznacznych przepisow i ferowania na tej podstawie wyrokow, a nie do tego czym jest "zeszyt komiksowy", sugeruje uwazniejsza lekture moich wypowiedzi.
BTW Graf, nie ma problemu, chciaz trzeba pamietac, ze taki prawnik wyrazi jedynie swoja opinie a nie wiazacy wyrok ;)

Offline starcek

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #829 dnia: Wrzesień 17, 2014, 03:05:29 pm »
Niby w którym aspekcie. Nie podałeś żadnych argumentów na poparcie tej tezy, poza (jak to słusznie napisał Turucorp) wyrwanymi z kontekstu przepisami. Już CI napisałem, że jest potrzebna wykładnia i orzecznictwo aby sprawę "jednoznacznie" rozstrzygnąć.
Obawiam się, że to Wy dowolnie sobie żonglujecie definicjami i przepisami. To podpadanie komiksu zeszytowego pod drobny utwór to już w ogóle perełka.

Skoro juz tak bardzo chwalisz sie swoja znajomoscia PA, to mam taka mala prosbe, zebys oswiecil mnie maluczkiego i przytoczyl odpowiedni paragraf JEDNOZNACZNIE definiujacy "drobny utwor".
Nie doczytałeś, że nie ma takiej definicji? Wszak to teoretyczne państwo..
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2014, 03:10:15 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline maximumcarnage

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #830 dnia: Wrzesień 17, 2014, 03:09:23 pm »
Obawiam się, że to Wy dowolnie sobie żonglujecie definicjami i przepisami.

Ja niczym nie żongluję. Czekam aż przedstawisz orzecznictwo w podobnych sprawach.

Offline starcek

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #831 dnia: Wrzesień 17, 2014, 03:13:06 pm »
Ja niczym nie żongluję. Czekam aż przedstawisz orzecznictwo w podobnych sprawach.
Gdy tylko podasz orzecznictwo wg którego drobny utwór może liczyć 24 strony.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline turucorp

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #832 dnia: Wrzesień 17, 2014, 03:14:35 pm »
Obawiam się, że to Wy dowolnie sobie żonglujecie definicjami i przepisami. To podpadanie komiksu zeszytowego pod drobny utwór to już w ogóle perełka.

Poprosilem grzecznie o podanie jednoznacznej definicji tej "perelki"?
Poprosilem, wiec...

BTW Mica, nie wiem jak ta edycja wplynie na ceny, ale patrzac na reakcje znajomych kolekcjonerow i uwzgledniajac sytuacje jaka miala miejsce np. przy reedycji Janosika, spadek cen pierwszego wydania moze byc spory (to sie wyklaruje przy drugim-trzecim zeszycie)

Offline maximumcarnage

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #833 dnia: Wrzesień 17, 2014, 03:17:02 pm »
Gdy tylko podasz orzecznictwo wg którego drobny utwór może liczyć 24 strony.

Musiałbym podać wykładnię, a nie orzecznictwo. Widać, że nie bardzo orientujesz się w pojęciach, podobnie jest zresztą z przepisami.

Offline silent.bob

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #834 dnia: Wrzesień 17, 2014, 03:27:35 pm »
Napiszcie lepiej gdzie Żbika można kupić w Poznaniu.
Czy Gildia będzie sprzedawać?

Offline mica

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #835 dnia: Wrzesień 17, 2014, 03:28:15 pm »
będzie, ale dopiero jak dostanie, także nie ma przedsprzedaży

Offline starcek

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #836 dnia: Wrzesień 17, 2014, 03:29:14 pm »
Musiałbym podać wykładnię, a nie orzecznictwo. Widać, że nie bardzo orientujesz się w pojęciach, podobnie jest zresztą z przepisami.
Hmm ciekawe, w orzecznictwie nie będzie wykładni.
Powiedzcie - komiks 24 stronicowy to drobny utwór, a 28 to jeszcze tak, czy już nie?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline turucorp

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #837 dnia: Wrzesień 17, 2014, 03:40:03 pm »
Napiszcie lepiej gdzie Żbika można kupić w Poznaniu.

Jezeli nawet na mojej prowincji jest w empikach i inmedio to w Poznaniu chyba nie powinno byc problemu?


Powiedzcie - komiks 24 stronicowy to drobny utwór, a 28 to jeszcze tak, czy już nie?


Z tego co mnie pamiec nie myli, to Ty twierdziles, ze sprawa jest jednoznaczna i bezdyskusyjna?

Offline maximumcarnage

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #838 dnia: Wrzesień 17, 2014, 03:40:23 pm »
Powiedzcie - komiks 24 stronicowy to drobny utwór, a 28 to jeszcze tak, czy już nie?

Żeby uniknąć innych "ciekawych" pytań polecam Ci taki program dla prawników. Nazywa się LEX. Jest tam cała baza haseł, wraz z bibliografią i orzecznictwem sądów w sprawach karnych, cywilnych, administracyjnych itd. Klikając na przepis odpowiedniej ustawy, masz odnośniki prowadzące do wyroków sądów w podobnych sprawach.

Offline silent.bob

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #839 dnia: Wrzesień 17, 2014, 03:44:58 pm »
Jezeli nawet na mojej prowincji jest w empikach i inmedio to w Poznaniu chyba nie powinno byc problemu?

Byłem w jednym empiku (KingCross) i w trzech kioskach. Nikt nic nie słyszał o jakimś Żbiku.