Autor Wątek: Kapitan Żbik  (Przeczytany 558701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #930 dnia: Październik 22, 2014, 06:51:04 pm »
No to czekamy!

Offline adro

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #931 dnia: Październik 22, 2014, 07:11:34 pm »
no czekamy  :razz:
pzdr
ps ciekawe czy ongrysowi udalo sie przekabacic kolejnych autorow, oby tak :biggrin:
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline TePe

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #932 dnia: Październik 22, 2014, 09:31:18 pm »
Napis "Kapitan Żbik nr 2" nad logo jest trzy razy większy niż w pierwszej części choć jest bardziej czytelny, czarny na białym tle (w jedynce był na czarnym).


Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #933 dnia: Październik 23, 2014, 02:50:51 pm »
Kiepsko to wygląda z tym napisem, tzn. cały układ z przesuniętą zbyt mocno w dół lilijką. I po co ta numeracja, jak nie mają zamiaru po kolei wydawać. 

Offline graves

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #934 dnia: Październik 23, 2014, 06:09:43 pm »
Kiepsko to wygląda z tym napisem, tzn. cały układ z przesuniętą zbyt mocno w dół lilijką. I po co ta numeracja, jak nie mają zamiaru po kolei wydawać. 
A co ma wspólnego numeracja z kolejnością wydawania?
Numeracja powinna być oryginalna, a kolejność nie musi być. Można wydać numer 1,2,3, 15,16 itd. Jak będzie można to wtedy się uzupełni luki :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #935 dnia: Październik 23, 2014, 06:57:15 pm »
Obawiam się, że numerację dadzą swoją. Każdy kolejny zeszyt będzie miał następny numer bez względu jaką ma oryginalną numeracje.

fragsel

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #936 dnia: Październik 23, 2014, 07:04:14 pm »
a jakie masz ku temu podstawy? ja się nie obawiam. tam są miłośnicy komiksów. to nie jakieś pierwsze lepsze moloch wydawnictwo...

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #937 dnia: Październik 24, 2014, 07:46:00 am »
Obawiam się, że numerację dadzą swoją. Każdy kolejny zeszyt będzie miał następny numer bez względu jaką ma oryginalną numeracje.

Że niby Leszek z Ongrysa nie zachowa oryginalnej numeracji? Jestem w stanie się założyć, że nie ma takiej opcji. Numeracja będzie taka jak w oryginale, jedynie kolejność wydawania może się zmienić.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #938 dnia: Październik 25, 2014, 03:47:23 pm »
Może z tą numeracją, to były obawy na wyrost - zobaczymy. Ale te przesuniecie lilijki w dół to koszmar. W Ryzyku 2 jakoś to jeszcze ujdzie, ale w takich zeszytach jak Skoda czy Wąż z rubinowym oczkiem, Wodorosty i pasożyty 2, to będzie wyglądało koszmarnie. Ktoś projektował te okładki pod taki układ jaki był i nie powinno się tego zmieniać.

Offline Ongrys

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #939 dnia: Październik 26, 2014, 01:32:37 pm »
Może z tą numeracją, to były obawy na wyrost - zobaczymy. Ale te przesuniecie lilijki w dół to koszmar. W Ryzyku 2 jakoś to jeszcze ujdzie, ale w takich zeszytach jak Skoda czy Wąż z rubinowym oczkiem, Wodorosty i pasożyty 2, to będzie wyglądało koszmarnie. Ktoś projektował te okładki pod taki układ jaki był i nie powinno się tego zmieniać.

Nie były także projektowane pod zastosowanie jednolitego logotypu serii, a wydaje mi się, że jest on konieczny.


W pierwszym zeszycie logotyp jest mniejszy, ale okazał się zupełnie nieczytelny.


Zastanawialismy się także nad umieszczeniem tytułu serii w żółtym polu, zamiast ceny, ale to też całkiem zmienia wygląd okładki...

Drodzy czytelnicy, jeśli macie inną propozycję jak ten logotyp mógłby wyglądac i gdzie mógłby być umieszczony, zapraszam do wykonania próbki i przesłania jej na adres wydawnictwa.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2014, 01:35:47 pm wysłana przez Ongrys »

Offline TePe

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #940 dnia: Październik 26, 2014, 08:37:50 pm »
W pierwszym zeszycie logotyp jest mniejszy, ale okazał się zupełnie nieczytelny.
Nieczytelny ponieważ jest czarny z  białym obramowaniem na czarnym tle, gdybyście zrobili go białego na czarnym tle na pewno byłby czytelny.
Ja bym nie rezygnował z logotypu z pierwszego numeru (jest subtelny w porównaniu z tym nowym, nachalnym), w drugim tło pod nim jest zupełnie białe, więc czarne litery wystarczą.

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #941 dnia: Październik 26, 2014, 11:31:40 pm »
Zgadza się - w pierwszym numerze jest w sam raz pod względem wielkości i układu.

Offline kaczogród

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #942 dnia: Październik 29, 2014, 09:05:02 pm »
Czy wiadomo czy oprócz zapowiedzianych 3 pierwszych tomów wydawnictwo Ongrys ma zamiar wydać na nowo stare Żbiki ?
Czy to tylko jednorazowa akcja ?
tertium non datur

Offline TePe

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #943 dnia: Październik 29, 2014, 10:26:07 pm »
Czy wiadomo czy oprócz zapowiedzianych 3 pierwszych tomów wydawnictwo Ongrys ma zamiar wydać na nowo stare Żbiki ?
Czy to tylko jednorazowa akcja ?
Wiem, że chcieliby wszystkie, ale są problemy ze znalezieniem właścicieli praw.
Trochę będzie to trwało i nie będą w kolejności, ale na pewno na trzech się nie skończy.

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #944 dnia: Październik 30, 2014, 03:17:21 pm »
Czy 2 zeszyt już jest w kioskach? W glidi ma być za 30 dni, ale pierwszy numer był z opóźnieniem i nie wiem czy teraz będzie tak samo.