Autor Wątek: Kapitan Żbik  (Przeczytany 559715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kalbaro74

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #990 dnia: Styczeń 24, 2015, 06:38:25 pm »
Ciekawy jestem co będzie po "Ryzyku", "Dziękuję kapitanie" czy "Wzywam 0-21"?

Offline Holsten

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #991 dnia: Styczeń 24, 2015, 07:56:36 pm »
Z tego co ja się orientuje, to chyba rozmowy z właścicielami praw do poszczególnych tytułów jeszcze trwają.

Offline kalbaro74

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #992 dnia: Styczeń 24, 2015, 08:41:52 pm »
Chodzi mi o to że "Wzywam 0-21" to ci sami autorzy co "Ryzyko",a"Dziękuję kapitanie" to inny rysownik i scenarzysta.

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #993 dnia: Styczeń 24, 2015, 10:29:22 pm »
To wyjaśnij mało kumatemu, o co chodzi, że się zdecydowali?


Twój pierwszy komentarz był do wstepnej wersji okładki - ostatecznie lilijka nie została obniżona. W trzecim też nie obniżono lilijki i znów Ci nie pasuje.


Czy aby na pewno dobrze się przyjrzałeś najnowszej okładce? Ale skoro tylko mi nie podoba się, że tytuł serii zasłania częściowo lilijkę (i głupio to wygląda), a reszta jest zadowolona, to już nie będę więcej marudził.

Offline kalbaro74

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #994 dnia: Styczeń 24, 2015, 11:00:08 pm »
Oglądałem okładkę "Ryzyka3" i mogliby opuścic trochę rysunek w dół i wszyscy by byli zadowoleni,ale mi to nie przeszkadza trzymam tylko kciuki aby Ongrys wydał cała serię do końca.

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #995 dnia: Styczeń 24, 2015, 11:54:40 pm »
Nawet nie trzeba przesuwać ilustracji. Wystarczy zmniejszyć żółte pole z ceną i o tyle przesunąć niebieskie pole z lilijką. 

Offline vision2001

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #996 dnia: Styczeń 31, 2015, 08:44:45 pm »
Ciekawe czy Centrum Komiksu dało prawo do wykorzystania zdjęcia z ich sklepu internetowego :wink:
http://bonito.pl/k-42029698-kapitan-zbik-nr-3-ryzyko-cz-3
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline misiokles

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #997 dnia: Styczeń 31, 2015, 09:00:43 pm »
Można, na tzw. prawie cytatu. A logo CK wyraźnie wskazuje kto jest 'autorem' okładki.

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #998 dnia: Styczeń 31, 2015, 09:57:20 pm »
A na czym niby te autorstwo polega? Że ściągneli obrazek ze strony ongrysa?

Offline graves

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #999 dnia: Styczeń 31, 2015, 10:31:15 pm »
Nawet nie trzeba przesuwać ilustracji. Wystarczy zmniejszyć żółte pole z ceną i o tyle przesunąć niebieskie pole z lilijką. 
Lepiej ceny nie ruszać. Jest identyczna jak w oryginale.
4 pierwsze zeszyty były po 10 zł, od 5 do 16 po 8.
Ciekawe, czy kolejne numery bedą trzymały się też oryginalnej ceny okładkowej :smile:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline kalbaro74

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1000 dnia: Styczeń 31, 2015, 11:20:14 pm »
Lepiej ceny nie ruszać. Jest identyczna jak w oryginale.
4 pierwsze zeszyty były po 10 zł, od 5 do 16 po 8.
Ciekawe, czy kolejne numery bedą trzymały się też oryginalnej ceny okładkowej :smile:
Wątpię żeby ONGRYS na to poszedł musi na siebie zarabiac, a ŻBIK by był zapółdarmo.

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1001 dnia: Luty 01, 2015, 03:29:34 am »
Lepiej ceny nie ruszać. Jest identyczna jak w oryginale.
4 pierwsze zeszyty były po 10 zł, od 5 do 16 po 8.
Ciekawe, czy kolejne numery bedą trzymały się też oryginalnej ceny okładkowej :smile:


Chodziło mi o coś takiego (to moja na szybko zrobiona wersja).


http://i51.photobucket.com/albums/f389/frontowik/zbik03_zpsqyofyvig.jpg~original


Jak się porówna moją propozycję z tym co wydano, to widać, że kwadrat z lilijka i ceną nie przemieścił się w dół ani o milimetr.

Offline kalbaro74

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1002 dnia: Luty 01, 2015, 06:39:40 pm »

Chodziło mi o coś takiego (to moja na szybko zrobiona wersja).


http://i51.photobucket.com/albums/f389/frontowik/zbik03_zpsqyofyvig.jpg~original


Jak się porówna moją propozycję z tym co wydano, to widać, że kwadrat z lilijka i ceną nie przemieścił się w dół ani o milimetr.
To może zostaniesz wykonawcą okładek w Ongrysie dla Kapitana Żbika

Offline Ongrys

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1003 dnia: Luty 01, 2015, 08:08:13 pm »

Nawet nie trzeba przesuwać ilustracji. Wystarczy zmniejszyć żółte pole z ceną i o tyle przesunąć niebieskie pole z lilijką. 


Chodziło mi o coś takiego (to moja na szybko zrobiona wersja).


Wydaje się to być dobrym pomysłem, bo faktycznie w kilku okładkach pole z ceną jest wieksze niz na poozstałych. Ale też na niektórych okładkach całość (lilijka z ceną) koresponduje z tytułem i obniżenie nawet samej lilijki może tę kompozycję zaburzyć.





Każda okładka jest inna, w każdej będzie to pewnie rozwiązywane indywidualnie. W każdym razie dziękujemy za sugestię.


Lepiej ceny nie ruszać. Jest identyczna jak w oryginale.
4 pierwsze zeszyty były po 10 zł, od 5 do 16 po 8.
Ciekawe, czy kolejne numery bedą trzymały się też oryginalnej ceny okładkowej :smile:


Niestety, nawet ceny 10 zł nie uda nam się utrzymać, nie mówiąc już o 8 zł. Kolejny wydany zeszyt zapewne będzie miał nadrukowane 12 zł.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2015, 08:17:34 pm wysłana przez Ongrys »

Offline kalbaro74

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1004 dnia: Luty 01, 2015, 08:34:32 pm »
Jak zobaczyłem okładkę TAJEMNICA IKONY już myślałem że to zapowiedż kolejnego ŻBIKA,a tu taka niespodzianka podwyżka ceny,ale ja i tak będę dalej kupował i życzę ONGRYSOWI aby wydali wszystkie 53 komiksy ze ŻBIKIEM