Autor Wątek: Kapitan Żbik  (Przeczytany 556083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosssu

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1005 dnia: Luty 12, 2015, 06:28:11 am »
Patrząc na trzeci tom Ryzyka to widnieje zapowiedź "Dziękuję Kapitanie" czyli chronologiczna część. Wynika z tego, że jednak wydawnictwo będzie się starało wydawać serię za porządkiem. Jak przebrną przez pierwszą dziesiątkę to później chyba będzie łatwiej bo nazwiska autorów się już raczej powtarzają. Z drugiej strony na te komiksy czeka większość zbieraczy bo pozostałe są w miarę dostępne i dużo osób je posiada w konsekwencji może to spowodować mniejszą podaż.

fragsel

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1006 dnia: Luty 12, 2015, 06:31:35 am »
wcale nie wynika. po prostu takie dają zapowiedzi, żeby po wydaniu wszystkiego zapowiedzi z tyłu pasowały do następnego numeru w kolejności. i tyle...

Offline bosssu

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1007 dnia: Luty 12, 2015, 07:28:43 am »
wcale nie wynika. po prostu takie dają zapowiedzi, żeby po wydaniu wszystkiego zapowiedzi z tyłu pasowały do następnego numeru w kolejności. i tyle...
Dlaczego nie ma więc zapowiedzi wydania tomu "Wzywam 0-21"?- autorzy ci sami co przy Ryzyku więc prawa już powinni do niego mieć.

fragsel

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1008 dnia: Luty 12, 2015, 07:44:58 am »
no właśnie nie zrozumiałeś mnie.
następnym w kolejności po Ryzuku jest Dziękuję Ci kapitanie.
Więc zapowiedź w Ryzyku 3 jest na "Dziękuję Ci Kapitanie", bo czy to wydają teraz, za rok, za 10 czy za 50 lat, to i tak na półce postawisz to {no, moze przesadziłem. JA postawię to} zaraz po ryzyku, bo to 4 odcinek serii. Więc końcowy efekt ma być taki, żeby po skompletowaniu serii (nawet za 100 lat gdyby to miało nastąpić) zapowiedź następnej części pasowała do następnej części W KOLEJNOŚCI CHRONOLOGICZNEJ, a nie wydawania!!!

Offline Ongrys

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1009 dnia: Luty 12, 2015, 08:32:43 am »
Patrząc na trzeci tom Ryzyka to widnieje zapowiedź "Dziękuję Kapitanie" czyli chronologiczna część. Wynika z tego, że jednak wydawnictwo będzie się starało wydawać serię za porządkiem.

Będzie się starało, ale trudno powiedzieć, czy te starania przyniosą efekt. Zapowiedzi planujemy umieszczać zgodnie z pierwotną kolejnością, nawet jeśli nie wszystkie zeszyty uda się wydać.


Na razie staramy się, aby kolejny zeszyt (którykolwiek by to nie był) ukazał się w marcu.

Dlaczego nie ma więc zapowiedzi wydania tomu "Wzywam 0-21"?- autorzy ci sami co przy Ryzyku więc prawa już powinni do niego mieć.

Powinni, ale... Autorzy bywają kaprysni i czasem zmieniają zdanie.

Offline bosssu

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1010 dnia: Luty 12, 2015, 10:41:14 am »
no właśnie nie zrozumiałeś mnie.
następnym w kolejności po Ryzuku jest Dziękuję Ci kapitanie.

No właśnie żeśmy się nie zrozumieli a chodziło mi dokładnie o to co napisał Ongrys. Nie chodzi mi o kolejność z okładki ale prawdopodobny następny album pod względem praw autorskich, a którym jest jak napisałem "Wzywam 0-21" i którego zapowiedzi się spodziewałem w najbliższym czasie.

Powinni się cieszyć, że ktoś chce wyciągnąć te komiksy z niebytu a gaża powinna i tak być uzależniona procentowo od sprzedaży jaką będzie miał komiks.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2015, 10:47:56 am wysłana przez bosssu »

fragsel

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1011 dnia: Luty 12, 2015, 10:55:48 am »
żeby było śmieszniej to mnie tez chodziło dokładnie o to co napisał Ongrys... więc przyznaję, chyba czegoś w Twoim wpisie wcześniej nie doczytałem

ale dobrze, że już wszystko jasne, i dobrze, że trafiło na nas dwóch, a nie na jakichś pieniaczy, bo by tu festiwal brnięcia trwał do soboty nawet.

w każdym razie przepraszam i oddalam się w celu trzymania kciuków za marcowego Żbika...

Offline Mefisto76

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1012 dnia: Luty 16, 2015, 09:13:46 am »
Patrząc na trzeci tom Ryzyka to widnieje zapowiedź "Dziękuję Kapitanie" czyli chronologiczna część. Wynika z tego, że jednak wydawnictwo będzie się starało wydawać serię za porządkiem.

Niestety - po "Dziękuję Kapitanie" powinien być "Diadem Tamary", czyli zaczynają się wysokie schody...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Kokosz

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1013 dnia: Luty 16, 2015, 09:32:58 am »
Niestety - po "Dziękuję Kapitanie" powinien być "Diadem Tamary", czyli zaczynają się wysokie schody...

Wygląda na to, że już przy "Dziękuję Kapitanie" zaczynają się schody...

Offline Mefisto76

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1014 dnia: Luty 18, 2015, 07:04:33 am »
Wygląda na to, że już przy "Dziękuję Kapitanie" zaczynają się schody...

A faktycznie, bo to przecież Rocki... Nie chcę wnikać w tajemnice handlowe, ale jest chociaż jakikolwiek namiar na autora lub (raczej) jego spadkobierców?
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline kalbaro74

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1015 dnia: Luty 18, 2015, 09:08:13 am »
Ongrys mógłby uchylic rąbka tajemnicy do których części ma już prawa?
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2015, 09:12:37 am wysłana przez kalbaro74 »

Offline Kokosz

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1016 dnia: Luty 18, 2015, 12:32:31 pm »
A faktycznie, bo to przecież Rocki...

Nie chodzi o Rockiego - tu jest wszystko git. Chodzi o Safjana...
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2015, 12:39:47 pm wysłana przez Kokosz »

Offline Mefisto76

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1017 dnia: Luty 18, 2015, 12:52:26 pm »
Nie chodzi o Rockiego - tu jest wszystko git. Chodzi o Safjana...

Autor "Stawki" był autorem tego odcinka? Nie wiedziałem. Cóż, odszedł kilka lat temu - wiem, ze miał syna.... Ale po problemach z kręceniem kontynuacji Klossa podejrzewam, że to może być podobny kłopot.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Kokosz

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1018 dnia: Luty 18, 2015, 02:03:50 pm »

Autor "Stawki" był autorem tego odcinka? Nie wiedziałem. Cóż, odszedł kilka lat temu - wiem, ze miał syna.... Ale po problemach z kręceniem kontynuacji Klossa podejrzewam, że to może być podobny kłopot.


Tutaj jest spis autorów, na podstawie zestawienia przygotowanego przez Adama Ruska:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kapitan_%C5%BBbik


Z tego co wiem, właśnie przy "Dziękuję kapitanie"jest nieścisłość, bo oprócz Safjana powinien być też wpisany Krupka.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2015, 06:14:34 pm wysłana przez Kokosz »

Offline bosssu

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1019 dnia: Luty 23, 2015, 06:34:33 am »
Niby mają być wznowienia a stare egzemplarze cieszą się nadal dużą popularnością (choć akurat ten numer chodził o wiele drożej ale 400zł to też piękna cena za taki stan)
http://allegro.pl/kapitan-zbik-diadem-tamary-wyd-1-i5096163439.html