Autor Wątek: Kapitan Żbik  (Przeczytany 556085 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1035 dnia: Marzec 11, 2015, 09:18:35 am »
pst... PIT jest do końca kwietnia...

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1036 dnia: Marzec 11, 2015, 10:40:32 am »
pst... PIT jest do końca kwietnia...

chyba Ty!!

a tak serio, to w głowie siedział mi termin wysłania stowarzyszeniowego CIT-8...
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline kalbaro74

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1037 dnia: Marzec 11, 2015, 11:52:25 am »
Ale że co? Tzn że marzec już się skończył?
Jeżeli PIT musisz złożyć w marcu, to znaczy, że terminem jest 1 (2,4,7..itd) marzec, czy mam jednak czas do końca marca?
Jak podadzą tytuł,póżniej trafi do drukarni,aż wreszczie do sprzedaży to minie co najmiej miesiąc

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1038 dnia: Marzec 11, 2015, 02:43:47 pm »
Nie ponaglajcie, nie ponaglajcie. Powinniśmy się cieszyć, jeśli w ogóle pojawią się kolejne żbiki.

Offline Mefisto76

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1039 dnia: Marzec 13, 2015, 12:44:07 pm »
Domyślam się, jaki zgryz musiał mieć wydawca przy tylnej okładce ostatniego "Ryzyka", chcąc zgodnie z oryginałem umieścić na nim zajawkę "Dziękuję Kapitanie" i jednocześnie wiedząc, jakie problemy są z tym, żeby naprawdę go wydać.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Ongrys

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1040 dnia: Marzec 13, 2015, 03:58:03 pm »
Domyślam się, jaki zgryz musiał mieć wydawca przy tylnej okładce ostatniego "Ryzyka", chcąc zgodnie z oryginałem umieścić na nim zajawkę "Dziękuję Kapitanie" i jednocześnie wiedząc, jakie problemy są z tym, żeby naprawdę go wydać.

Zgryz to może nie, ale optymistycznie liczyłem, że uda się nawiązać kontakt i przygotować zeszyt. Kontakt nawiązałem, ale odpowiedź była odmowna...

No i teraz pewnie przez tą zapowiedź zamieszanie będzie... Tak więc w przyszłości będę ostrożniejszy w zapowiedziach.

fragsel

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1041 dnia: Marzec 13, 2015, 04:30:53 pm »
Tak więc w przyszłości będę ostrożniejszy w zapowiedziach.

teraz to już nie ma wyjścia. po tej zapowiedzi tylne okładki już muszą się zgadza z oryginałem...
jak się nagle  przestawicie z oryginalnych zapowiedzi na realne, to będzie rejwach...

ja sam będę bardziej rozczarowany niż dowolnych dwóch przeciwników okładki Ekspedycji od Pruszyńskiego razem wziętych...

Offline kalbaro74

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1042 dnia: Marzec 13, 2015, 04:32:40 pm »
Czyli nie można liczyć na "Dziękuję kapitanie"?

Offline Ongrys

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1043 dnia: Marzec 13, 2015, 06:32:46 pm »
teraz to już nie ma wyjścia. po tej zapowiedzi tylne okładki już muszą się zgadza z oryginałem...

I tak się nie zgadzają - w oryginale zapowiedzi były w środku zeszytu...

jak się nagle  przestawicie z oryginalnych zapowiedzi na realne, to będzie rejwach...

Nie, nie będziemy dawać realnych, bo po pierwsze stworzyłoby to nową kolejność serii, a po drugie - przez dwa miesiące od publikacji zeszytu wiele może się zdarzyć.

Po prostu nie będzie zapowiedzi konkretnego zeszytu, tylko taka ogólna.

Czyli nie można liczyć na "Dziękuję kapitanie"?

Nie wiadomo. Na razie nie. Ale wszystko się zmienia. Ktoś może odmówić udzielenia licencji, a za rok czy dwa zmieni zdanie. A może nie zmieni. Może sprzedaż (która według mnie i tak nie jest zła) wzrośnie dwukrotnie i będzie można proponować autorom dwukrotnie większe honoraria niż obecnie, co może wpłynąć na zmianę decyzji. W kwestii Żbika wszystko zmienia się dość płynnie, więc nie będę nic przesądzać. Do tej pory trzymała nas oryginalna kolejność. W tej chwili już wiadomo, że nie uda się jej zachować, ale w zamian zyskujemy większą elastyczność. Pewne jest tylko jedno - póki możemy - wydajemy kolejne zeszyty. Jak się uda - spróbujemy zwiększyć częstotliwość - to zależy głównie od udzielanych licencji.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2015, 06:42:13 pm wysłana przez Ongrys »

Offline mica

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1044 dnia: Marzec 13, 2015, 08:32:41 pm »
a kim była ta osoba, która odmówiła? i czy uzasadniła jakoś?

Offline Ongrys

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1045 dnia: Marzec 13, 2015, 08:38:58 pm »
a kim była ta osoba, która odmówiła? i czy uzasadniła jakoś?

Z oczywistych względów nie będę informował o szczegółach rozmów dotyczących licencji. Wydawnictwo ograniczy się do informowania o publikowanych komiksach.

Offline mica

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1046 dnia: Marzec 13, 2015, 08:43:30 pm »
Jasne, pytałem z ciekawości. W sumie to bez znaczenia, bo to jedyny numer którego autorami są Rocki i Safjan, więc nie ma to wpływu na inne zeszyty.

A dzięki temu szybciej dochodzimy do Rosińskiego ;)

Offline Kokosz

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1047 dnia: Marzec 13, 2015, 08:54:09 pm »
A dzięki temu szybciej dochodzimy do Rosińskiego ;)

Taaa :D

Offline kalbaro74

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1048 dnia: Marzec 13, 2015, 09:24:30 pm »
To teraz powinien być "Diadem Tamary",a najpewniej będzie "Wzywam 0-21".

Offline mica

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1049 dnia: Marzec 13, 2015, 09:46:39 pm »
zakładając, że z tych którzy już udzielili zgody nikt się nie rozmyślił to Wzywam 0-21 to pewniak, podobnie jak Strzał przed północą.


Do Diademu Tamary oprócz Rosińskiego potrzebny jest jeszcze Bryczkowski - chciałbym się mylić, ale czuję że jednak zobaczymy Wzywam... w następnej kolejności. Ongrysie, spraw żebym się mylił :D