trawa

Autor Wątek: Kapitan Żbik  (Przeczytany 558796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mica

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1080 dnia: Marzec 18, 2015, 10:57:26 pm »
nexus ma rację, tam gdzie Ongrys dodał logotyp serii była do tej pory numeracja, na nowym Fiacie zniknęła, został sam tytuł Kapitan Żbik.


detal co prawda, ale dobrze wypatrzony ;) sam nie zwróciłem uwagi.

fragsel

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1081 dnia: Marzec 19, 2015, 05:34:26 am »
Co do kolejności to tylna okładka wskazuje następny album wydawany oryginalnie i ta chronologia pozostanie.

to ja może przypomnę:

Po prostu nie będzie zapowiedzi konkretnego zeszytu, tylko taka ogólna.

Offline Ongrys

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1082 dnia: Marzec 19, 2015, 06:36:34 am »
Na tylniej stronie okładki powinna byc zapowiedż następnego Żbika w oryginalnej  kolejności np. po Śledzic Fiata 03-17 WE powinna byc Tajemnica ikony, może Ongrysowi uda się wydac wszystki Żbiki,co by fajnie się prezentowało w kolekcji.

Taki był pierwotny plan i dlatego w trzecim "Ryzyku" jest zapowiedź "Dziękuje kapitanie".

Ale po namyśle doszliśmy do wniosku, że jak ktoś kupi w kiosku zeszyt trzeci z zapowiedzią "Dziękuje kapitanie", a potem w kiosku pojawi się zeszyt siódmy, zupełnie inny, to zrobi się straszny bałagan. Nie wszyscy śledzą portale i stronę, nie wszyscy wiedzą z czego wynika taka zmiana. Ostatecznie doszliśmy do wniosku, że im mniej zamieszania, tym lepiej. Nie wprowadzamy nowej numeracji, nie zmieniamy kolejności serii. Nie będziemy dawać zapowiedzi innych zeszytów, niż były w pierwszym wydaniu. Ale też nie chcemy zapowiadać zeszytów, których nie wydamy w najbliższym czasie.

Tak więc zeszyt nie ma numeru i ma ogólną zapowiedź następnych zeszytów.

Myślę, że im później tym łatwiej będzie utrzymać oryginalną kolejność i wtedy zapowiedzi będą się pojawiać.

Niestety, taka jest specyfika reedycji Żbika. Też chciałbym, aby można było spokojnie wykupić licencję na serię jako całość i spokojnie sobie wydawać po kolei, co miesiąc. Ale nie da rady. Więc staramy się jak możemy.

Offline Koalar

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1083 dnia: Marzec 19, 2015, 08:55:45 am »
Nie wszyscy śledzą portale i stronę, nie wszyscy wiedzą z czego wynika taka zmiana.

Może dorzucilibyście do któregoś Żbika do środka jakąś ulotkę informacyjną, jak to wygląda z wydawaniem tej serii.

Więc staramy się jak możemy.

Fajnie i trzymam kciuki, żeby wyszła całość.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Ongrys

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1084 dnia: Marzec 19, 2015, 09:02:37 am »
Może dorzucilibyście do któregoś Żbika do środka jakąś ulotkę informacyjną, jak to wygląda z wydawaniem tej serii.

W "Śledzić fiata 03-17WE" będzie list od Żbika poświęcony właśnie temu.


Tylko czy ta okładka nie jest za jasna? Ten brązowy w górnej części w oryginale był znacznie ciemniejszy.

Dołożyłem trochę koloru na górną część, ale też sądzę, że druk wyjdzie ciemniejszy niż w pliku. Podobnie było z okładką integrala Hawkera - w pliku ciemnogranatowa, w druku praktycznie czarna.

Dziękuję za wszystkie konstruktywne uwagi.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2015, 09:07:19 am wysłana przez Ongrys »

Offline adro

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1085 dnia: Marzec 19, 2015, 07:45:40 pm »
walczcie, bdb inicjatywa  :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline bosssu

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1086 dnia: Marzec 22, 2015, 09:49:24 am »
Takie małe przemyślenie. Ostatnio pojawiło się dużo kolekcji sprzedawanych w idealnych stanach, I-wsze wydania osiągają zawrotne ceny. Tak sobie myślę czy to ociąganie się i odmowy ze strony właścicieli praw co do niektórych części  mają na celu wyciśnięcie jak najlepszych profitów ze starych wydań przed podpisaniem umów. Nie ma co się czarować, że prowizja od sprzedaży wznowień to nie są żadne pieniądze, a tak jak ktoś opchnie parę takich zachomikowanych sztuk ( a nie wierzę ,że taki autor nie rozdał kilku po najbliższej rodzinie po wydruku ) . Bo dlaczego się nie godzić na wznowienie?...Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
Myślę, ze w końcu każdy zgodzi się na wznowienia jak tylko opchnie zaskórniaki w dobrej cenie.
Może jest głupie to moje myślenie ale coś pewnie w tym jest.

Offline Mefisto76

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1087 dnia: Marzec 23, 2015, 10:07:49 am »
Takie małe przemyślenie. Ostatnio pojawiło się dużo kolekcji sprzedawanych w idealnych stanach, I-wsze wydania osiągają zawrotne ceny. Tak sobie myślę czy to ociąganie się i odmowy ze strony właścicieli praw co do niektórych części  mają na celu wyciśnięcie jak najlepszych profitów ze starych wydań przed podpisaniem umów. Nie ma co się czarować, że prowizja od sprzedaży wznowień to nie są żadne pieniądze, a tak jak ktoś opchnie parę takich zachomikowanych sztuk ( a nie wierzę ,że taki autor nie rozdał kilku po najbliższej rodzinie po wydruku ) . Bo dlaczego się nie godzić na wznowienie?...Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
Myślę, ze w końcu każdy zgodzi się na wznowienia jak tylko opchnie zaskórniaki w dobrej cenie.
Może jest głupie to moje myślenie ale coś pewnie w tym jest.

Kompletnie bezsensu.

"Ostatnio pojawiło się dużo kolekcji sprzedawanych w idealnych stanach, I-wsze wydania osiągają zawrotne ceny." - ostatnio był jeden spektakularny komplet w idealnym stanie, który sprzedał się za tyle, za ile powinien się sprzedać. Wcześniej miałem wrażenie, że ceny Żbików wręcz mocno spadły. O stanach już kiedyś dyskutowaliśmy, więc znam Twoje pojęcie "idealnego". Cóż, moje jest po prostu inne.

"Tak sobie myślę czy to ociąganie się i odmowy ze strony właścicieli praw co do niektórych części  mają na celu wyciśnięcie jak najlepszych profitów ze starych wydań przed podpisaniem umów" - dam głowę, że żaden z autorów nie posiada po tylu latach więcej niż jednego takiego ewentualnie egzemplarza (o ile w ogóle) swoich starych publikacji, o spadkobiercach już w ogóle nie wspominam.
Jak myślisz, że rodzina Sobali ma cały regał starych wydań RYZYKA, to się po prostu mylisz. 

"Bo dlaczego się nie godzić na wznowienie?..." - Już było to mówione wcześniej - np. Rosiński zawsze mówił, że na Żbiku UCZYŁ SIĘ RYSOWAĆ, więc to zrozumiałe, ze może niekoniecznie ma ochotę wracać do tego. I tu nie chodzi o żadne pieniądze.

"Może jest głupie to moje myślenie ale coś pewnie w tym jest" - przez grzeczność nie zaprzeczę.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2015, 02:38:51 pm wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline kalbaro74

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1088 dnia: Marzec 23, 2015, 01:14:02 pm »
Ongrys napisał na facebooku, że jest nadzieja na wydanie Żbika od Rosińskiego.

Offline Mefisto76

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1089 dnia: Marzec 23, 2015, 02:38:25 pm »
Ongrys napisał na facebooku, że jest nadzieja na wydanie Żbika od Rosińskiego.

Napisał też, że na tę chwilę takiej zgody nie ma.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline kalbaro74

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1090 dnia: Marzec 23, 2015, 02:55:30 pm »
Napisał też, że na tę chwilę takiej zgody nie ma.
"I byc może za jakiś czas zobaczymy reedycję także jego zeszytów" czyż nie lepiej to brzmi.

fragsel

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1091 dnia: Marzec 23, 2015, 03:09:35 pm »
ale przynajmniej wiemy, że powodem nie jest jakiś tam wstyd czy chęć ukrycia swoich pierwszych prac...

Offline Mefisto76

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1092 dnia: Marzec 23, 2015, 03:31:31 pm »
ale przynajmniej wiemy, że powodem nie jest jakiś tam wstyd czy chęć ukrycia swoich pierwszych prac...

O, widzę, że sporo na ten temat wiesz - to w takim razie jaki jest powód, że nadal takiej zgody nie ma?
Przecież Rosiński widział próbkę wydawniczą w postaci pierwszego Ryzyka, więc wiedział jak to będzie wyglądać - w takim razie dlaczego Twoim zdaniem nie wydał takiej zgody od razu?
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1093 dnia: Marzec 23, 2015, 03:33:56 pm »
A na pewno nie są to pieniądze. Myślę jednak, że Rosiński trochę się wstydzi swoich prac, ale się waha. Może chce zobaczyć czy rzeczywiście jest zainteresowanie reedycją.

Offline Mefisto76

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1094 dnia: Marzec 23, 2015, 03:36:40 pm »
A na pewno nie są to pieniądze. Myślę jednak, że Rosiński trochę się wstydzi swoich prac, ale się waha. Może chce zobaczyć czy rzeczywiście jest zainteresowanie reedycją.

Otóż to. Może nawet nie tyle wstydzi się, co po prostu nie chce wracać do aż tak odległych rzeczy.

I nie, Bossu - nie przeciąga w czasie wydania zgody, żeby wystawić na allegro 100 egzemplarzy Diademu Tamary.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

 

anything