Autor Wątek: Kapitan Żbik  (Przeczytany 559651 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stoffel

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1155 dnia: Lipiec 10, 2015, 10:19:14 pm »
Okładka jest zbyt współczesna. Odbiega znacznie od klimatu lat 70 tych. Jedynie nieporadne ujęcie perspektywy przypomina dokonania M. Wiśniewskiego. Kapitan Żbik to unikalny komiks. Dlaczego wydawnictwo nie liczy się z opiniami fanów i przeprowadza zmiany w tajemnicy ? Przydałyby się społeczne konsultacje

Offline misiokles

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1156 dnia: Lipiec 11, 2015, 05:49:49 am »
A w społecznych konsultacjach, najwięcej do powiedzenia mieliby ci, którzy znają góra trzy okładki starych Żbików.

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1157 dnia: Lipiec 11, 2015, 06:55:02 am »
Nie ma takich osób. To po prostu niemożliwe.

Offline Garf

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1158 dnia: Lipiec 11, 2015, 03:30:55 pm »
Matko, robi się większa burza niż w przypadku okładki "Ekspedycji"... Ja wolę nową okładkę od starego zdjęcia warszawy i milicjanta. Rozumiem, że osoby kierowane nostalgią mogą mieć inną opinię, ale moim zdaniem zamieszanie jest trochę przesadzone. Ja tam się cieszę na nowego "Żbika" i mam nadzieję, że Ongrys się nie zniechęci do przedsięwzięcia po tej historii.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1159 dnia: Lipiec 11, 2015, 05:52:22 pm »
Burza nad okładką Żbika to typowa fanowska wymiana poglądów.
Dopóki jest to dyskusja merytoryczna i kulturalna to nie widzę problemu.
Żbik to komiks kultowy i ma swoich zagorzałych i ortodoksyjnych wielbicieli, dlatego popieram pomysł aby wydawnictwo konsultowało wszelkie zmiany względem oryginału z fanami . Myślę że dla Ongrysa nie powinno to stanowić większego problemu. Ostateczna decyzja i tak należy do wydawcy.
P.s. nowa okładka też mi się nie podoba , stara ( oryginalna) też jest do du bani.                                                   Ta od Kokosza  jak dotąd - najlepsza - choć uważam że mógł się bardziej postarać!!! :evil:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2015, 09:11:40 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Kokosz

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1160 dnia: Lipiec 13, 2015, 10:36:51 am »
Ta od Kokosza  jak dotąd - najlepsza - choć uważam że mógł się bardziej postarać!!! :evil:

Moja?!? Ja tylko skomentowałem propozycję Gravesa...

Przydałyby się społeczne konsultacje

Żbik to komiks kultowy i ma swoich zagorzałych i ortodoksyjnych wielbicieli, dlatego popieram pomysł aby wydawnictwo konsultowało wszelkie zmiany względem oryginału z fanami .

A niby jak miałoby to wyglądać?

Offline rzem

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1161 dnia: Lipiec 13, 2015, 11:17:50 am »
Dajcie spokój z tymi konsultacjami. Słysząc takie propozycje, Wydawca może jedynie przybrać wyraz twarzy na wzór Kapitana z tej nowej okładki :-)


Wystarczy chłodna głowa i konsekwentne kontynuowanie raz obranej strategii. A jeśli jakieś wydarzenia nakazały Wydawcy zmianę tej strategii, to trudno- musimy się z tym pogodzić, jak to było przy okazji Ekspedycji. Też stękałem, a przy lekturze kompletnie nie liczyła się dla mnie ta okładka.


Obie okładki były na miarę naszych czasów. Ongrys usłyszał, co miał usłyszeć i teraz niech jedzie dalej.

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1162 dnia: Lipiec 13, 2015, 11:39:39 am »
Moja?!? Ja tylko skomentowałem propozycję Gravesa...

A niby jak miałoby to wyglądać?

Okładkę ktoś zaakceptował. Czy była dana zupełnie wolna ręka artyście (nawiasem mówiąc Wyrzykowski bardziej nadawałby się)  i ten przedstawił od razu finalny produkt? Nie było wstępnego szkicu? Ale jeśli ongrysowi taka okładka odpowiada to jego sprawa.

A konsultacje... Ongrys ma swoją stronkę na facebooku więc w czym problem rzucić jakieś hasło ( lub tutaj), że jest taki a taki problem i poczekać co ludzie powiedzą. Można było wrzucić jakiś szkic nowej okładki odpowiednio wcześniej.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1163 dnia: Lipiec 13, 2015, 04:40:01 pm »
Moja?!? Ja tylko skomentowałem propozycję Gravesa...

Przepraszam, pomyłka - chodziło o okładkę Gravesa skomentowaną przez Kokosza - reszta się zgadza.


A niby jak miałoby to wyglądać?


Kolega nexus6  już mnie wyręczył . Dziękuję. :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2015, 04:44:47 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline bosssu

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1164 dnia: Lipiec 20, 2015, 08:49:15 am »
Znalazłem informację, że planowana premiera WZYWAM-21 to 3 sierpień.
Co następne?...może Kryształowe Okruchy? z tych "trudniejszych" do zdobycia :smile:
Myślę, że jak Polch, Rosiński i rodzina Wróblewskiego się zgodzi to bez problemu będzie można wydać spokojnie z 80% pozostałych :biggrin:

Offline stoffel

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1165 dnia: Sierpień 21, 2015, 01:31:00 am »
Dyskusja zamarła... Ongrys przymierza się teraz do Kryształowych okruchów. Ciekawe co będzie potem bo z tego co wiem Rosiński konsekwentnie zapowiada, że nie zgodzi się na wznowienia swoich Żbików. Bez tych numerów seria upadnie bo na wznowienia Wróblewskiego wielkiego popytu nie będzie

fragsel

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1166 dnia: Sierpień 21, 2015, 05:25:52 am »
Bez tych numerów seria upadnie bo na wznowienia Wróblewskiego wielkiego popytu nie będzie

ja biorę
I te Polcha też...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2015, 05:30:10 am wysłana przez fragsel »

Offline stoffel

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1167 dnia: Sierpień 21, 2015, 09:29:28 pm »
7 ostatnich Żbików to upiorna chałtura. Można je sobie darować. Z Wróblewskiego najlepsze było Wyzwanie dla silniejszego. Mocna rzecz w tamtych czasach. Dobre są jeszcze  Dwanaście kanistrów i Kryptonim walizka. Pozostałe to przygody z cyklu Kapitan wśród młodzieży. Najsłabsze są Zerwana sieć i SP 139 zaginął

Offline absolutnie

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1168 dnia: Sierpień 21, 2015, 09:47:23 pm »
7 ostatnich Żbików to upiorna chałtura. Można je sobie darować. Z Wróblewskiego najlepsze było Wyzwanie dla silniejszego. Mocna rzecz w tamtych czasach. Dobre są jeszcze  Dwanaście kanistrów i Kryptonim walizka. Pozostałe to przygody z cyklu Kapitan wśród młodzieży. Najsłabsze są Zerwana sieć i SP 139 zaginął
Ale kogo obchodzi, czy to było dobre czy złe. Jest to Żbik (!), rysowany przez Wróblewskiego (!!!), od dawna niesdostępny na rynku (!!). I tyle.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

fragsel

  • Gość
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1169 dnia: Sierpień 22, 2015, 05:35:37 am »
Uwielbiam Zerwaną sieć. Jeden z moich ulubionych....

 

anything