Autor Wątek: Kapitan Żbik  (Przeczytany 556326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NuoLab

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1185 dnia: Październik 23, 2015, 09:04:17 pm »
U mnie na podwórku (lata 80) w obiegu były praktycznie wyłącznie "Żbiki" Wróblewskiego i cyrkowa seria Polcha. Wcześniejszych "Żbików" Sobali zupełnie nie znałem i mimo, że mam szacunek dla wysiłku jaki Ongrys wkłada w odrestaurowanie tych komiksów to sentymentu do nich nie mam i nie kupuję. Natomiast bez zmrużenia okiem łyknąłbym (pewnie nie tylko ja) kilkuzeszytowe integrale serii Wróblewskiego. Szkoda, że zamiast przypomnieć sztandarowe dzieła Ongrys wyciąga z zapleśniałych lokalnych gazet jakieś remamenty po tym rysowniku (co samo w sobie jest chwalebne, ale nie w tej kolejności).

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1186 dnia: Październik 23, 2015, 10:01:13 pm »
Ja chcę Binio Billa - wszystkie części , w integralu !
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline kalbaro74

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1187 dnia: Październik 24, 2015, 02:34:21 pm »
U mnie na podwórku (lata 80) w obiegu były praktycznie wyłącznie "Żbiki" Wróblewskiego i cyrkowa seria Polcha. Wcześniejszych "Żbików" Sobali zupełnie nie znałem i mimo, że mam szacunek dla wysiłku jaki Ongrys wkłada w odrestaurowanie tych komiksów to sentymentu do nich nie mam i nie kupuję. Natomiast bez zmrużenia okiem łyknąłbym (pewnie nie tylko ja) kilkuzeszytowe integrale serii Wróblewskiego. Szkoda, że zamiast przypomnieć sztandarowe dzieła Ongrys wyciąga z zapleśniałych lokalnych gazet jakieś remamenty po tym rysowniku (co samo w sobie jest chwalebne, ale nie w tej kolejności).
Ja się wychowałem na Relaxie i Żbiku i też nie pamiętam Sobali,ale z chęcią kupuję pierwsze Żbiki i wspieram Ongrysa w ich wysiłku,a te kilkyzeszytowe integrale Wróblewskiego to ciekawy pomysł

Offline bosssu


Offline kalbaro74

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1189 dnia: Październik 30, 2015, 01:20:50 pm »
Ongrys po "Kryształowych okruchach" chce wydać następnego Żbika za miesiąc,Ja obstawiam "Kocie oko".

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1190 dnia: Październik 30, 2015, 09:40:42 pm »
Jak tak szybko, to chyba rzeczywiście będzie Kocie oko.

Offline Holsten

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1191 dnia: Październik 31, 2015, 10:26:47 am »
Dobrze, że seria przyśpiesza.

Offline bosssu

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1192 dnia: Październik 31, 2015, 08:23:28 pm »
Rosinski sie opiera, Wroblewskiego spadkobiercy pewnie pozwola na wznowienie, pozostaje tylko jeden niesmialy pan z kucykiem :badgrin:, ktory raczej  ;-)bedzie zachwycony pomyslem choc uwazam za najbardziej nietwarzowego Zbika w jego wykonaniu. Najbardziej lubie tego od Wroblewskiego taki "kumplowski" gosc.

Offline starcek

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1193 dnia: Październik 31, 2015, 09:24:40 pm »
Sądząc z ostatnich wypowiedzi, to Rosiński powoli pęka. I może pojawi się okienko transferowe.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline kalbaro74

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1194 dnia: Październik 31, 2015, 10:19:00 pm »
Jak Rosiński pęknie to myślę,że Ongrys wyda wtedy wszystkie Żbiki.

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1195 dnia: Październik 31, 2015, 11:41:52 pm »
Rosinski sie opiera, Wroblewskiego spadkobiercy pewnie pozwola na wznowienie, pozostaje tylko jeden niesmialy pan z kucykiem :badgrin: , ktory raczej  ;-)bedzie zachwycony pomyslem choc uwazam za najbardziej nietwarzowego Zbika w jego wykonaniu. Najbardziej lubie tego od Wroblewskiego taki "kumplowski" gosc.


Ale to własnie Polch nadał Żbikowi wygląd na którym oparł się Wroblewski, a który stał się 'jedyny słuszny'.

Offline Holsten

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1196 dnia: Listopad 01, 2015, 05:11:19 pm »
Jak Rosiński pęknie to myślę,że Ongrys wyda wtedy wszystkie Żbiki.
  Też  tak sądzę.

Offline adro

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1197 dnia: Listopad 01, 2015, 10:30:52 pm »
Dobre info z tym pekaniem Rosa  :razz:
reedycja wszystkich zbikow -byloby super
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline nexus6

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1198 dnia: Listopad 02, 2015, 06:17:53 am »
Rosiński i Wróblewski to pikuś. Trochę było tych scenarzystów i obawiam się, że nie do wszystkich uda się dotrzeć.

Offline absolutnie

Odp: Kapitan żbik
« Odpowiedź #1199 dnia: Listopad 02, 2015, 07:18:55 am »
Trochę było tych scenarzystów i obawiam się, że nie do wszystkich uda się dotrzeć.


Co konkretnie masz na myśli?
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

 

anything