Autor Wątek: BAZYLISZEK- turniej klasy master - Warszawa 15-16.X.2005  (Przeczytany 13650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Glorfindel

BAZYLISZEK- turniej klasy master - Warszawa 15-16.X.2005
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 21, 2005, 07:28:39 pm »
WAŻNE : W scenariuszu Tajne rozkazy nastąpila zmiana
rozkaz "anihilacja" wymaga wybicia 75% wroga i nie stracenia 75% własnych jednostek ( a nie 50)

Poza tym: zacznijcie już nadsyłac rozpiski
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline potworek

BAZYLISZEK- turniej klasy master - Warszawa 15-16.X.2005
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 21, 2005, 09:38:06 pm »
No i dobrze, wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy...  :D
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline xioze

BAZYLISZEK- turniej klasy master - Warszawa 15-16.X.2005
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 22, 2005, 07:47:55 am »
Cytat: "Glorfindel"
WAŻNE : W scenariuszu Tajne rozkazy nastąpila zmiana
rozkaz "anihilacja" wymaga wybicia 75% wroga i nie stracenia 75% własnych jednostek ( a nie 50)

Poza tym: zacznijcie już nadsyłac rozpiski

jaki sens - nie lepiej już zrobić zabicie 75 % bez limitu na własne straty  :?:
Albo kto zabije więcej  :shock:  ;)
Nie żebym się czepiał ale taki cel scenariusza to żaden cel - poprostu idziesz i zabijasz - to że 75% to tylko idziesz szybciej 8)

Offline Glorfindel

BAZYLISZEK- turniej klasy master - Warszawa 15-16.X.2005
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 22, 2005, 08:17:55 am »
Cytuj
jaki sens - nie lepiej już zrobić zabicie 75 % bez limitu na własne straty  :?:


zdecydowanie nie, można by wtedy stracić wszystkie jedostki a i tak cel zrealizować co , kłoci się z ideą tego scenariusza-
Rozbiciem przeciwnika przy zachowaniu jakiejś tam liczby własnych wojak

Cytuj
Nie żebym się czepiał ale taki cel scenariusza to żaden cel - poprostu idziesz i zabijasz - to że 75% to tylko idziesz szybciej 8)


wcześniej nie miałeś zastrzeżeń co do tego scenariusza - akurat nie sądze, aby zwięszenie progu możliwych do mponiesienia strat coś tu zmieniało
chodzi , o to , że kilka armii (Elfy, Gobliny,Rohan) nie miało szans go zrealizować, co zresztą dowiodła empiria
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline xioze

BAZYLISZEK- turniej klasy master - Warszawa 15-16.X.2005
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 22, 2005, 10:33:34 am »
Cytuj
wcześniej nie miałeś zastrzeżeń co do tego scenariusza
Miałem - ale pomińmy :roll:
Cytuj
akurat nie sądze, aby zwięszenie progu możliwych do mponiesienia strat coś tu zmieniało
chodzi , o to , że kilka armii (Elfy, Gobliny,Rohan) nie miało szans go zrealizować, co zresztą dowiodła empiria

Po części masz racje pare armii miało przy tym prze... Rohan Gobliny - akurat biedne Elfy nie dokońca -  8)
Chodzi o to że do pozostałych - co zresztą mówiłem wcześniej ten scenariusz pasuje jak ...
Kartofel obok Buraczek a na Końcu różyczka - takie porównanie ogrodnicze

Offline Tufzog

BAZYLISZEK- turniej klasy master - Warszawa 15-16.X.2005
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 22, 2005, 11:30:42 am »
Witam,

Jak dla mnie to teraz ten scenariusz jest za malo skomplikowany technicznie.

Przeciwnicy dostana to samo i bedzie durna wycinanka.

Cala trudnosc tego scenariusza opierala sie wlasnie na utrzymaniu tych 50 procent. Jak dla mnie to szkoda ze tak sie stalo.

Pozdrawiam,
Tufzog

PS. Moze marudze ale takie mam pierwsze odczucie.
dzie dwóch się kłóci tam Mitril korzysta

Gdzie diabeł nie może tam Mitril'a pośle

Offline RaDu

BAZYLISZEK- turniej klasy master - Warszawa 15-16.X.2005
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 22, 2005, 01:31:24 pm »
macie jakies pomysly jak zrealizowac el tego scenariusza? bo przyznam pierwszy raz bede gral i nie wiem co poczac  :?
anowie trzymać się kupy
Kupy nikt nie ruszy

Offline Pablo_von_kozlow

BAZYLISZEK- turniej klasy master - Warszawa 15-16.X.2005
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 22, 2005, 01:39:33 pm »
o rohabei od pocżatku mówiłem ze ta armia będzie miałą pod górkę  :evil: ale nikt mnie nie słuchał
-22 WWA nocnych Marków aglomeracja

Offline xioze

BAZYLISZEK- turniej klasy master - Warszawa 15-16.X.2005
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 22, 2005, 01:58:44 pm »
Cytat: "RaDu"
macie jakies pomysly jak zrealizowac el tego scenariusza? bo przyznam pierwszy raz bede gral i nie wiem co poczac  :?

Zależy czym grasz jak wylosujesz to a przeciwnik np 20% wyprowadzić czy zabić generała - to masz ogólnie z górki . :D
Obejżyj jak się rozstawia duzo ludzi robi błąd i majac wylosowane np 20% rozstawia się w paru Grupach ( Nie mówie o Herudaio - bo on tak zawsze ;) ) po rostawieniu postaraj sie odgadnąć cel scenariusza
Jeżeli to 20% u przeciwnika blokuj miejsze grupki wycinaj większe , jeżeli będzie chciał zabić twojego generała - tu jeszcze łatwiej poprostu walczysz oszczędzając swojego :D  itp
Co byś nie robił i tak cały ten scenariusz sprowadza się do zabijania - no ale na tym polegają gry bitewne :D

Offline Glorfindel

BAZYLISZEK- turniej klasy master - Warszawa 15-16.X.2005
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 23, 2005, 04:39:06 pm »
zgłoszenia napływają szybciej niż na jakikolwiek turniej, który organizowałem :D

przypominam, że termin upływa 2 października, ale w przypadku przekroczenia limitu decyduje kolejność zgłoszeń
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Haldir z Lothlorien

BAZYLISZEK- turniej klasy master - Warszawa 15-16.X.2005
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 23, 2005, 06:13:20 pm »
JA mam pytanie dotyczace  Konkursu malarskeigo....


Cytuj
Do tej kategorii zgłaszać należy modele lub grupy modeli wyprodukowane w dowolnej skali przez dowolnego producenta z przeznaczeniem:
ˇ Do dowolnego systemu osadzonego w realiach szeroko rozumianej science - fiction
Przykładowe systemy to: Warhammer 40000, Necromunda, Gothic, Inquisitor, Warzone, Dark Age, Warmachine, Void, i.t.p
lub
ˇ Gier czy też prezentacji historycznych, osadzonych w realiach XX wieku.
Przykładowe systemy i firmy to: Mein Panzer, Foundry, Italeri.


Odwołując się do drwóch ostatnich linijek...

Czy istanieje możlwiośći wystawienia dioramki typu

Flak 36/88mm z obsługą 6  panów w mundurkach Reichswhery

Całość w kliomacie Afrika Korps:D

Na kliamtycznej pustynnej podstawce w skali 1/35 producent Tamiya:D:D:D
b]Mitril [/b] się zbliża

Offline Glorfindel

BAZYLISZEK- turniej klasy master - Warszawa 15-16.X.2005
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 23, 2005, 08:53:15 pm »
pytania do konkursu malarskiego kierujcie pod adres podany w regulaminie tegoż konkursu - ja nawet go nie czytalem 8)
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Pablo_von_kozlow

BAZYLISZEK- turniej klasy master - Warszawa 15-16.X.2005
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 23, 2005, 11:33:24 pm »
tak w zeszłym roku był zapis o modele italiera to raczej może być  :o
-22 WWA nocnych Marków aglomeracja

Offline Glorfindel

BAZYLISZEK- turniej klasy master - Warszawa 15-16.X.2005
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 28, 2005, 12:02:14 pm »
przypominam o kończącym się terminie nadsyłania rozpisek
(2 pażdziernik)

Szczególnie chcialem o tym przypomnieć graczom z Krakowa, Wrocławia i Trójmiasta - jak na razie mam od Was tylko dwa zgłoszenia

nie chcę straszyć, ale miejsca naprawdę się mogę skończyć - zwłaszcza jak mazowieckie leniuchy poprzysyłają rozpiski w komplecie (ze stałych bywalców mazowieckich turniejów brakuje mi ok 15 osób....)
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Glorfindel

BAZYLISZEK- turniej klasy master - Warszawa 15-16.X.2005
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 29, 2005, 09:45:49 pm »
Uwaga rozpoczynamy akcje Przygarnij Kropka!


apel do wszystkich Warszawiaków:

czy jesteście w stanie przenocować z piątku na sobotę przed Bazylem
kilka osób?

chodzi o chłopaków z Gdańska i Opola , którzy nie mają żadnych sensownych połaczeń

ja u siebie zmieszczę prawdopodobnie tylko jedną osobę, a jest zapotrzebowanie na większą ilość łóżek

osoby, które dysponują wolnym lokum niech się deklarują w tym topiku
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]