Autor Wątek: nowe projekty mandragory  (Przeczytany 17828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
nowe projekty mandragory
« dnia: Wrzesień 15, 2005, 08:57:12 am »
no to wiemy co to seria z wroblem..
http://mandragora.com.pl/index.php?id=4&idg=3

 i co wy na to:?

Offline Maciej

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2005, 09:04:52 am »
:?
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeech
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Fenrir

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2005, 09:14:25 am »
pomysl bardzo dobry. Pewnie Mandra by na tym duzo zarobila, tylko...historia Polski i Jezus Chrystus ? Jaki dzieciak bedzie to chcial czytac ? nie lepiej bylo dac jakichs superbohaterow ?

Anonymous

  • Gość
nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2005, 09:20:17 am »
Jesus Christ Superstar.

Offline wilk

Re: nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2005, 09:29:36 am »
Cytat: "karol_konw"
no to wiemy co to seria z wroblem..
http://mandragora.com.pl/index.php?id=4&idg=3

 i co wy na to:?

Juz to skads znamy. ;)

Piast Kolodziej, Kazimierz Wielki, Wladyslaw Lokietek (tyle pamietam). Watpie zeby to sie dzieciakom podobalo...

Offline Kowal^

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2005, 09:35:11 am »
Straznicy Orlego Piora3: Jak nas ruscy lali
scen. Sienkiewicz
rys. Matejko
boze zlituj sie nad nami

Offline empro

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2005, 09:51:10 am »
no fakt, że kiedyś to już było, ale pamiętam, że mi się podobały te komiksy więc może dzieciaki teraz też polubią :)
a i rodzice chętnie kupią :) pewnie

ciekawym kto to rysuje/pisze bo tam nic nie powiedzieli :)

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2005, 09:58:06 am »
Cytat: "empro"
no fakt, że kiedyś to już było, ale pamiętam, że mi się podobały te komiksy więc może dzieciaki teraz też polubią :)
a i rodzice chętnie kupią :) pewnie

ciekawym kto to rysuje/pisze bo tam nic nie powiedzieli :)


U mnie napisali...

STRAŻNICY ORLEGO PIÓRA #1: SZARA DRUŻYNA
scenariusz: Wojciech Birek
rysunki: Sławomir Kiełbus

INRI #1
scenariusz: Tobiasz Piątkowski
rysunki: Mariusz Zabdyr
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Anonymous

  • Gość
nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2005, 10:00:25 am »
Cytat: "empro"
no fakt, że kiedyś to już było, ale pamiętam, że mi się podobały te komiksy więc może dzieciaki teraz też polubią :)
a i rodzice chętnie kupią :) pewnie

ciekawym kto to rysuje/pisze bo tam nic nie powiedzieli :)


jezus:D
jak eni powiedzili:
dbirek i kielbus
inri piatkwoski zabdyr- tego to aj sie kurde boje:|
bo birek z kielbusem wygladaja okej
ale zycie jezus..
tosz smiac sie nawet z tego nie bedzie mozna:D

Offline syfon

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2005, 10:09:30 am »
No nie wiem, nie wiem. Jak bedzie w kiosku obok kaczora donalda to jeszcze, ale jak w empiku obok wilqa, heavymetala i mandragorowskich zeszytów to się Mandragorze szybko odechce.
Chłopaki chyba troche za bardzo szarżują, żeby sie tylko nie przejechali na tym zbytnio.

Zresztą oddałbym całą te serie z wróblem i 3/4 innych zapowiadanych tytułów za nowego transmetropolitana albo częstsze wydawanie 100naboji.
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

Offline empro

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2005, 11:19:32 am »
Kiełbusowa okładka bardzo ładnie się zapowiada :)
Miejmy nadzieję, że ten "najmłodszy target" jednak zaupi i Mandra będzie mogl;a dzięki temu zrobić dobrze też temu "starszemu targetowi" mocno ustęsknionemu za Transem :)

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2005, 12:23:40 pm »
Cytat: "syfon"
No nie wiem, nie wiem. Jak bedzie w kiosku obok kaczora donalda to jeszcze, ale jak w empiku obok wilqa, heavymetala i mandragorowskich zeszytów to się Mandragorze szybko odechce.
Chłopaki chyba troche za bardzo szarżują, żeby sie tylko nie przejechali na tym zbytnio.


Gdybanie. Ale skoro zacząłeś to pogdybajmy, że ten komiks o Jezusie będzie rozprowadzany dodatkowo przez stolikową sprzedaż w kościołach a ten o historii Polski dostał dofinansowanie np. z Ministerstwa Edukacji - w takim przypadku wyglądałoby to zupełnie inaczej, prawda :-) Ogólnie jest to znakomity krok ku popularyzacji medium wśród młodziezy. I bardziej mi odpowiadają walory poznawczo-edukacyjne takiej serii niż popularyzowanie komiksu wśród młodzieży poprzez "Kaczora Donalda". Osobiście trzymam kciuki za komercyjny sukces.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline spidey

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2005, 01:43:47 pm »
No nie wiem. Ostatnio coś przekombinowują nam te wydawnictwa. Mandragora jakieś komiksy edukacyjne  :? , Egmont jakieś wydania w językach regionalnych  :?  :lol: (czy oni myśla że ktoś to kupi  :lol: ).
Ja na pewno nic z tych rzeczy nie kupie. Lepiej by odłożyli kase na nowe tomy Transmetropolitana czy Kaznodzieji a nie marnuja mamone na bzdety  :roll: .

Offline andruth

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2005, 02:21:12 pm »
Czytałem  scenariusze Birka do serii historycznych ( bo są dwie) i rzecz jest w porządku.O kilka conajmniej poziomów wyższa niż dawna seria "Sportu i Turystyki".Kiełbus rysuje fajnie wiec generalnie powinno być OK.

Choć marzyłby sie jakiś porządny, realistyczny rysownik w tej serii od czasu do czasu...

Offline syfon

nowe projekty mandragory
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2005, 02:29:00 pm »
Cytat: "CD Jack"

Gdybanie. Ale skoro zacząłeś to pogdybajmy, że ten komiks o Jezusie będzie rozprowadzany dodatkowo przez stolikową sprzedaż w kościołach a ten o historii Polski dostał dofinansowanie np. z Ministerstwa Edukacji - w takim przypadku wyglądałoby to zupełnie inaczej, prawda :-) Ogólnie jest to znakomity krok ku popularyzacji medium wśród młodziezy. I bardziej mi odpowiadają walory poznawczo-edukacyjne takiej serii niż popularyzowanie komiksu wśród młodzieży poprzez "Kaczora Donalda". Osobiście trzymam kciuki za komercyjny sukces
Nie ma co wymyślać takich absurdów. Gdybanie to też nie jest. Problem ,w tym przypadku, jest bardzo realny. Chodziło mi o najzwyklejszą w świecie dostępność danego tytułu. My interesujemy się komiksem, wiemy "co, gdzie, kiedy" lecz w tym przypadku "target" jest bardzo specyficzny, bo tym targemtem nie są, tak naprawde, dzieci tylko ich rodzice. A rodzic nie będzie latał specjalnie po empikach czy "wybranych księgarniach" i szukał czy przypadkiem ktoś nie wydaje komiksów "o Jezusku" albo Piaście Kołodzieju. Rodzić musi iść z dzieciakiem i dzieciak musi tytuł zobaczyć za szybą w kioseku, albo wracając z podwórka czy szkoły.
A ten pomysł z rozprowadzamiem po parafiach wcale aż tak głupi nie jest.
Zaś dzieci poznające komiks przez komiksy które "bawiąc - uczą" prędzej ciepną w kąt taką bajecze niż komiks z xmenami czy innymi kolorowymi latadełkami.
Tak więc mimo że bardzo bym chciał aby pomysł mandry wypalił to nie wrózę mu sukcesu. Mogę się oczywiście mylić... mam wręcz nadzieję że się mylę.
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

 

anything