trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1141229 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Taurus Media
« dnia: Wrzesień 15, 2005, 10:41:12 am »
Pewnie juz czytaliscie newsy na waku i Gildii:
Zapamiętajcie nazwę Taurus Media.
To nowe wydawnictwo komiksowe na polskim rynku.

Pierwsze trzy tytuły spod ZNAKU BYKA ukażą się już na 16. Międzynarodowym Festiwalu w Łodzi.
Jakie albumy będą publikowane pod nowym szyldem? Wybraliśmy tytuły, które na pewna zainteresują polskiego czytelnika. Łączące zapierającą dech w piersi akcję z głębokim podłożem psychologicznym i społecznym.
Oddzielną grupę będą stanowiły komiksy, które stały się – i scenariuszowo, i graficznie – kamieniami milowymi współczesnej kultury.
Więcej szczegółów niebawem!


Kraza juz plotki , ze jeden z planowanych komiksow to tytul , na ktory wszyscy czekamy
 Chyba znowu szykuje sie maly boomik i walka o klienta . Jedni wydawcy odchodza drudzy przychodza ,normalna kolej rzeczy, oby tylko najnowsi wydawcy zdolali utrzymac sie na rynku.Manzoku , taurus , Dom komiksu ,robi sie naprawde interesujaco . Szkoda , ze Ci forumowicze , ktorzy cos tam wiedza , nie chca puscic pary z ust , ale w sumie moze i nie moga
Czy wiadomo kiedy pojawia jakies konkrety odnosnie oferty wydawniczej Byczka
Co o tym myslicie , czy rynek zlapal drugi oddech i znowu czeka nas zalew dobrych komiksow.Czy nowi wydawcy zdolaja odniesc sukces na naszym malo przyjaznym rynku
 Zapraszam do dykusji
serdecznie pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2018, 08:05:27 pm wysłana przez CD Jack »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
Taurus...
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2005, 10:58:52 am »
Zastanawia mnie ten nagły wysyp nowych wydawców.

Z reguły uważam, że szklanka jest do połowy pełna, więc liczę, że choć jednemu z nich coś się uda. Tym bardziej, że po kilku miesiącach posuchy i bardzo ostroznych działań wydawców, łatwiej chyba okreslić co się sprzedaje i jaki nakład zaplanować.
O ile wiem, ekskluzywna seria Egmontu sprzedaje się nieźle (wg ich strony pierwsze dwa tomy już wyczerpane.)

Może to jest i właściwa ścieżka - celować w target znawców i prawdziwych miłosników. Nieduże nakłady, dośc wysoka cena.
Eksperyment z masowym nabywcą prostych i tanich komiksów w sumie nie wypalił.
I know your deepest, secret fear...
J.M.

Offline wilk

Taurus...
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2005, 11:17:57 am »
Mysle ze "zalew" to nam nie grozi, choc oczywiscie bardzo bym sie cieszyl z takiego obrotu sprawy. :)

Z wlasnych (zupelnie subiektywnych wiec nie czepiajcie sie ;)) obserwacji wynika, iz rok 2002 byl szczytem wysypu co najmniej dobrych komiksow. Od tego roku wartych uwagi tytulow bylo z roku na rok coraz mniej, az do slabego obecnego. W koncu wiec powinien pojawic sie ktos nowy, bo mysle ze czytelnikow takich jak ja jest troszke wiecej, a wiec istnieje tez pewna nisza na rynku. Nie sadzilem jednak, ze nowych wydawcow bedzie az troje...

Cytuj
Może to jest i właściwa ścieżka - celować w target znawców i prawdziwych miłosników. Nieduże nakłady, dośc wysoka cena.
Eksperyment z masowym nabywcą prostych i tanich komiksów w sumie nie wypalił.


Ja tak wlasnie mysle. :) Tylko wazne tez by nie zapominac o odpowiedniej dystrybucji.

Offline spidey

Taurus...
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2005, 12:05:03 pm »
Cytat: "Viritim"
Może to jest i właściwa ścieżka - celować w target znawców i prawdziwych miłosników. Nieduże nakłady, dośc wysoka cena.

Wam to się chyba w głowach już poprzewracało :shock: . Chcecie wysokich cen  :?:  :shock:  :?. Normalnie głowa boli człowieka  :? . Wysokich cen chcą :lol: . Według mnie komiksy JUŻ sa stanowczo za drogie a tu znajdą się tacy którym to odpowiada :? . Jeżeli te Manzoku, Dom Komiksu i Taurus bedą wydawały komiksy w cenie 35-40 zł wzwyż to na pewno z mojego portfela nie dostaną nawet złotówki. Nawet jezeli będą to hity na które od dawna czekam.

Cytat: "Viritim"
O ile wiem, ekskluzywna seria Egmontu sprzedaje się nieźle (wg ich strony pierwsze dwa tomy już wyczerpane.)

Ja nie kupiłem żadnego komiksu z serii Mistrzowie Komiksu. Chociaz z checią przeczeytałbym te komiksy nie mam najmniejszego zamiaru nabijać im kieszeni kabzą. Przeciez te ceny są przesadzone. Czyż nie zauważyliście że Egmont próbuje znależc frajerów co sie rzucą na te komiksy niezważając na cene. A ci którzy kupują od nich te komiksy tylko pomagają w zapaści rynku bo Egmontowi zaczyna się wydawać że niedługo swoje komiksy bedzie mógł wydawać za 200 zł bo napisze że nakład to tylko 50 egzemplarzy i pomyśli sobie ze i tak znajdą sie frajerzy którzy to kupią. A to że kilka osób w wąskim gronie przeczytało Arkhama czy Kindgom Come to jest własnie typowy przykład że mamy zapaść rynku. Czy wydaje się wam że 12 letni Krzysiu spod piątki bedzię mógł sobie pozwolić na kupno komiksu za 100 zł ? Prędzej go ojciec opieprzy że chyba go popierd.....(to jest przykład z którym spotkałem sie w swoim życiu).

Offline wilk

Taurus...
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2005, 01:21:19 pm »
Cytat: "spidey"
Cytat: "Viritim"
Może to jest i właściwa ścieżka - celować w target znawców i prawdziwych miłosników. Nieduże nakłady, dośc wysoka cena.

Wam to się chyba w głowach już poprzewracało :shock: . Chcecie wysokich cen  :?:  :shock:  :?. Normalnie głowa boli człowieka  :? . Wysokich cen chcą :lol: . Według mnie komiksy JUŻ sa stanowczo za drogie a tu znajdą się tacy którym to odpowiada :? . Jeżeli te Manzoku, Dom Komiksu i Taurus bedą wydawały komiksy w cenie 35-40 zł wzwyż to na pewno z mojego portfela nie dostaną nawet złotówki. Nawet jezeli będą to hity na które od dawna czekam.


Przeciez nikt nie chce wysokich cen.  :roll: Chcemy tylko komiksow. A jesli potencjalna grupa odbiorcow na dany typ komiksu jest relatywnie waska, wtedy naklad tez jest niski. A jesli naklad niski to i cena wysoka. Ot i tyle.

Cytuj
A ci którzy kupują od nich te komiksy tylko pomagają w zapaści rynku bo Egmontowi zaczyna się wydawać że niedługo swoje komiksy bedzie mógł wydawać za 200 zł bo napisze że nakład to tylko 50 egzemplarzy i pomyśli sobie ze i tak znajdą sie frajerzy którzy to kupią.

Tylko ze "problem" z komiksem jest taki, że nie mozna go traktowac jak "towar". To nie jest mleko, maslo czy cokolwiek innego co kupujesz kierujac sie przede wszystkim cena. Tutaj w gre wchodza wykupiona licencja i jedyny wybor jaki masz chcac dany komiks miec to albo zaakceptowac cene dajmy na to egmontowego "Feralnego Majora" albo kupic za granica ten komiks po francusku. Po prostu nie pojdziesz sobie do sklepu obok i nie kupisz "Feralnego Majora" z innego polskiego wydawnictwa za nizsza cene. :)

Offline teresa_orlowski

Taurus...
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2005, 01:56:13 pm »
Pani (panie?) Tereso - zawartość tego posta została usunięta, jako że nie wnosiła nic wartościowego do dyskusji i stanowiła jedynie próbę obrażenia innego forumowicza.
Kolejne tego typu wypowiedzi będą usuwane bez ostrzeżenia.  
Pozdrawiam - gash

Offline spidey

Taurus...
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2005, 02:11:43 pm »
wilku może i masz 100% racje, tylko jak już wcześniej napisałem, ja nie mam najmniejszego zamiaru nabijać kieszeni wydawnictw za wszelką cenę, a dokładniej to ujmując nie kupuje komiksów za wszelką cenę. Osobiście wyznaje żelazną zasadę której prawie nigdy nie łamie - nie kupuje komiksów powyzej 30 zł. Dla mnie to 30 zł to jest górna granica jaką moge zapłacić za komiks. Oczywiscie jakis wyjątek od tej reguły może się zdarzyć ale tylko wtedy jeśli dany komiks ma adekwatną grubość i jakość wydania do tej wyższej ceny (tak, jestem osobą tak nielubianą przez niektóre wydawnictwa przeliczającą ilość stron w stosunku do ceny :p ). Praktycznie w mojej kolekcji znajduje się, jeśli się nie mylę, tylko jeden komiks którego cena przekroczyła 30 zł - Kaznodzieja 5 - Dumni Amerykanie, ale tutaj można powiedzieć że wysoka cena była uzasadniona - prawie 250 stron bodajże. Na pewno kupie też Essentiale z Mandragory i wydanie zbiorcze 4 tomów 100 naboi których akurat nie mam a których wysokie ceny też sa uzasadnione. Essentiale po 550 stron, 100 naboi ponad 400 stron.
Wilku ja po prostu zauważyłem że osoby kupujące tak drogie komiksy po części przyczyniają się do alienacji komiksu bo tylko nieliczni pasjonaci dla których pieniądze nie mają znaczenia (dla mnie mają) decydują się na kupno tak drogich komiksów a przeciętni czytelnicy takich pieniędzy nie wydadzą za papier (niektórzy ludzie to nie mają nawet na chleb).

Offline spidey

Taurus...
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2005, 02:20:55 pm »
Cytat: "teresa_orlowski"
Cytat: "spidey"
Wam to się chyba w głowach już poprzewracało :shock: . Chcecie wysokich cen  :?:  :shock:  :?. Normalnie głowa boli człowieka  :? . Wysokich cen chcą :lol: . Według mnie komiksy JUŻ sa stanowczo za drogie a tu znajdą się tacy którym to odpowiada :? . Jeżeli te Manzoku, Dom Komiksu i Taurus bedą wydawały komiksy w cenie 35-40 zł wzwyż to na pewno z mojego portfela nie dostaną nawet złotówki. Nawet jezeli będą to hity na które od dawna czekam.


akurat na ciebie ci wydawcy nie liczą buraku jeden :badgrin:


Mam pytanie. Kto się podszywa pod pseudonimem teresa_orlowski. Czyżby jakiś wydawca który zauważył że ktoś próbuje otworzyć ludzią oczy i miesza w jego interesach :roll: . Może ktoś z nowo powstałych wydawnictw :roll: . A może jakiś forumowicz który ma coś wspólnego z którymś wydawnictwem :roll: .
A tak wogóle osobnik ten powinien dostać ostrzeżenie poniewaz mnie obraził a jak wiadomo za obrażanie innych użytkowników dostaje się ostrzezenia.

Offline freshmaker

Taurus...
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2005, 02:32:57 pm »
to że eksluzywne rzeczy są drogie i wychodzą w małych nakładach dostosowanych do wąskiego grona odbiorców jest rzeczą całkowicie normalną i nie widze sensu zeby to tlumaczyc. w kazdym razie, spidey, wydajac MK egmont skupia sie na ludziach ktorych stac na dane komiksy. jezeli ta grupa jest wystarczajaca zeby zapewnic zysk na odpowiednim poziomie, egmont moze nawet zrezygnowac z wydawania "komiksow do 30zl" jako dzialalnosci malo oplacalnej.

a sytuacja z ekskluzywnymi wydaniami ma miejsce na rynku dvd, ksiazkowym, cd etc. wiec nie wiem czym sie tak podniecasz.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline spidey

Taurus...
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2005, 03:07:51 pm »
Cytat: "freshmaker"
to że eksluzywne rzeczy są drogie i wychodzą w małych nakładach dostosowanych do wąskiego grona odbiorców jest rzeczą całkowicie normalną i nie widze sensu zeby to tlumaczyc. w kazdym razie, spidey, wydajac MK egmont skupia sie na ludziach ktorych stac na dane komiksy. jezeli ta grupa jest wystarczajaca zeby zapewnic zysk na odpowiednim poziomie, egmont moze nawet zrezygnowac z wydawania "komiksow do 30zl" jako dzialalnosci malo oplacalnej.

a sytuacja z ekskluzywnymi wydaniami ma miejsce na rynku dvd, ksiazkowym, cd etc. wiec nie wiem czym sie tak podniecasz.


Jak chcesz żeby komiks zszedł do jeszcze większej niszy niż w tej w której znajduje się obecnie to nie podniecam się niczym. Jeżeli niektórym odpowiada to że komiksami interesuje się coraz mniejsza grupa odbiorców to nie mam z tobą o czym gadać. Według mnie wydawnictwa powinny dażyć do obniżania cen, do przyciagania coraz większego grona odbiorców. Widzę że niektórym wydaje się że komiks za 100 zł zainteresuje nowego odbiorce. NIGDY. Wątpie że znajdą się nowi czytelnicy. Zresztą ostatnio to co wyprawia Egmont woła o pomstę do nieba - coraz wieksze ceny, coraz gorsze jakości wydania, coraz gorsze tłumaczenie. Na przeciwległym biegunie znajduje się Mandragora która wydaje komiksy na dobrym kredowym papierze za odpowiedną cene (nie mówie o polskich tytułach). Sądze że większość osób tak jak i ja 100 razy wolałoby żeby licencje na Kaznodzieje miała Mandragora. Wtedy komiks ten wydany byłby na dobrym kredowym papierze a nie na jakiejś pulpie, za tą sama a może nawet niższą cene od egmontowskiej.

Offline empro

Taurus...
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2005, 03:13:37 pm »
Spidey: a jak kiedyś będziesz kupował samochód to też się będziesz kierował tą zasadą: byle cięższy ale do granicy 20tys pln ??

Komiksu nie można przeliczać na strony, cena zależy od wielu czynników i niestety u nas jest dość wysoka. Ale tak samo kształtują się ceny książek a komiksy można porównać do książek a nie do gazet z 1pln.

Ważne żeby komiks był dobrze narysowany, fabularnie ciekawy a do tego przydałoby się jeszcze dobrze przygotowanie edytorskie i jeśli Egmont pociągnie serie MK i będzie trzymał wysoki poziom (jak dotychczas) to i cena nie odstraszy potencjalnych klientów. Chociaż fakt, że jest wysoka, ale w końcu jest to "towar luksusowy" tak jak Lexus który waży pewni porównywalnie to Wartburga a ceną się nieco różni  :roll:

Offline Rybb

Taurus...
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2005, 03:15:33 pm »
Poczekamy zobaczymy

Gilbaert

  • Gość
Taurus...
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2005, 04:10:47 pm »
Cytuj
Mam pytanie. Kto się podszywa pod pseudonimem teresa_orlowski. Czyżby jakiś wydawca który zauważył że ktoś próbuje otworzyć ludzią oczy i miesza w jego interesach

Bożesz, nawrót choroby umysłowej. Siostro młotek. Wybijmy mu to z głowy.
Zastanów się co piszesz.

Offline Macias

Taurus...
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2005, 04:29:41 pm »
Cytat: "Gilbaert"
Cytuj
Mam pytanie. Kto się podszywa pod pseudonimem teresa_orlowski. Czyżby jakiś wydawca który zauważył że ktoś próbuje otworzyć ludzią oczy i miesza w jego interesach

Bożesz, nawrót choroby umysłowej. Siostro młotek. Wybijmy mu to z głowy.
Zastanów się co piszesz.
Byl podobny gosc na forum Dk co uwazal,ze ma monopol na otwieranie ludziom oczu poprzez trabienie podobnych dyrdymalow.
Moze brat Spideya?
Spidey,poczytaj o sytuacji na rynku,pomysl i potem napisz cos madrego,zamiast takich farmazonow.
Taurus,Manzoku,Dom Komiksu ->Pewnie u3ma sie ten ostatni,bo to taki Zin Zin Press pewnie bedzie. A dwa pierwsze predzej czy pozniej pojda w piach.

Offline spidey

Taurus...
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2005, 04:43:47 pm »
Prawda jest taka że ceny komiksów zbliżają się do cen unijnych ale nasze zarobki już nie. Ale jak chcecie to kupujcie sobie komiksy nawet za 200 zł bo widze że niedługo ich ceny takie będą a moje najukochańsze hobby-komiksy niestety będą tylko zabawką dla snobów  :roll:  .
A później okaże się że każde wydawnictwo skończy jak Amber i będą przeceniać swoje komiksy po 2.50 w hipermarketach (serio, w hipermarkecie Carrefour kupiłem kiedyś całą serię XII po 2,50 za każdy tom - niezły interes zrobiłem :D , niektórzy płacili po 15 zł czy jueszcze więcej :lol: a ja takie grosze, opłacało się poczekać :D ).