trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1165632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

J.K. Gordon III

  • Gość
Taurus...
« Odpowiedź #1290 dnia: Styczeń 24, 2008, 12:55:42 pm »
Ja równiez naciskam! Lud chce Mr. Puncha!

Offline reston

Taurus...
« Odpowiedź #1291 dnia: Styczeń 24, 2008, 01:39:59 pm »
To ja chociaż naciskam na odpowiedź - co z tym Punch`em?

Offline donTomaszek

Taurus...
« Odpowiedź #1292 dnia: Styczeń 24, 2008, 01:41:44 pm »
Punch wcale nie jest taki wybitny jak wielu sadzi.
Calosc opiera sie na starej anglosaskiej tradycji "wedrownych przedstawien kukielkowych", malo znanej poza wyspami. Stad tez moze byc niezrozumialy dla niektorych (nie chce ryzykowac twierdzeniem - dla wiekszosci) czytelnikow.
To tylul raczej do poogladania.
Zdecydowanie bardziej polecalbym Signal To Noise.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline TAURUS MEDIA

Taurus...
« Odpowiedź #1293 dnia: Styczeń 24, 2008, 02:04:59 pm »
Z tymi "naciskami" to był żart.
Poprostu znależliśmy drukarnię która wydrukuje Vampira w zmniejszonym nakładzie za rozsądną cenę (tak przy okazji podziękowania dla Timofa)

W temacie Zbira to nie unikam odpowiedzi tylko nie mogę na tą chwilę powiedzieć niczego co chociażby ocierało się o konkret. Seria należy do moich ulubionych i bardzo chętnie wydawalibyśmy następne części ale cenowo na chwilę obecną byłby to horror.

Nad Mr. Punchem (jakkolwiek śmiesznie by to nie zabrzmiało) ciągle pracujemy.

Temat cen:

- Kapela 50,00
- Żywe Trupy 40,00
- Vampir 37,00
TAURUS MEDIA

Offline Damian xyz

Taurus...
« Odpowiedź #1294 dnia: Styczeń 24, 2008, 03:25:35 pm »
Dzięki za odpowiedź.
Zbir jest też moją ulubioną serią dlatego nieustannie o niego dopytuję:)
A jak miałby wyglądać ten cenowy horror? Może nie taki diabeł straszny:)

ramirez82

  • Gość
Taurus...
« Odpowiedź #1295 dnia: Styczeń 24, 2008, 03:49:41 pm »
temat cen, a cena Stranger In Paradise pominięta... no podajcie, podajcie.

Offline TAURUS MEDIA

Taurus...
« Odpowiedź #1296 dnia: Styczeń 24, 2008, 07:08:04 pm »
Odpowiadając na pytanie.

Cenę Obcego w Raju kalkulujemy na poziomie 50-55 złotych (344 strony)

Pozdrawiam
TAURUS MEDIA

Offline Ty_draniu

Taurus...
« Odpowiedź #1297 dnia: Styczeń 24, 2008, 07:33:02 pm »
korzystając z okazji,  takie oto stwierdzenie padło 12.09.2007 :
Cytat: "TAURUS MEDIA"
Zakupów na Kartę można dokonywać tylko bezpośrednio tylko w sklepie stacjonarnym (na razie)


chciałbym spytać ile potrwa owo na razie, bo nie wiem czy w tej Warszawie wiecie, że na prowincji ludzie też komiksy czytają i nie obraziliby się za możliwość zakupu o atrakcyjnej cenie  :)
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline freshmaker

Taurus...
« Odpowiedź #1298 dnia: Styczeń 24, 2008, 10:46:01 pm »
a czy orginalny tpb nie kosztuje przypadkiem 18$?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

celtic

  • Gość
Taurus...
« Odpowiedź #1299 dnia: Styczeń 25, 2008, 05:49:58 pm »
Pamiętam , że w swoich planach mieliście także komiks "Danger Girl " , co z nim , poszedł w odstawkę?

Offline reston

Taurus...
« Odpowiedź #1300 dnia: Styczeń 25, 2008, 11:07:34 pm »
A czy możecie trrochę sprecyzować na czym praca nad Punch`em polega? Dalej problemy z materiałami?

Offline Julek_

Taurus...
« Odpowiedź #1301 dnia: Luty 13, 2008, 06:18:12 pm »
No i niby ten Taurus żyje i wydaje, ale z wydawcy, który miał rozłożyc na łopatki konkurencję i przodować w wydawaniu komiksów w Polsce, zrobił się taki kocmołuch.

No i z pięknego startu, bogatej oferty i interesujących zapowiedzi nie ostało się nic. Aferki z porzucaniem rozpoczętych serii, zawieszki, kulejąca stronka internetowa, pogłoski o śmierci i upadku.

I tak mnie refleksja nasza, może offtopic, ale komiksowo coraz bardziej się oddalamy. Hiper-mega-giga podnietka nad popierdółkami typu <Lucyfer> czu inne <Strangers in Paradise>, które w Hameryce wydają <Exit Wounds> czy <Arrival>, znakomicie debiutuje Tom Neely, pojawia się nowy Ware, nowy Scott Pilgrim, <Alice in Sunderland>. Nie mówiąc już o Paulu Popie, co lepszych dokonaniach Granta Morrisona, Tominie, Hornshmeierze, o których w Polsce przeciętny czytelnik nic nie słyszał.

No a Taurus ciągnie (po co zaczynał?) popierdółkę w stylu <Ja, Wampir> i rozkminia <Mr.Puncha> najlepszego scenarzysty we wszechświecie.

W pytke.

Offline TAURUS MEDIA

Taurus...
« Odpowiedź #1302 dnia: Luty 13, 2008, 08:38:36 pm »
Witam
W odpowiedzi na powyższego posta mi też nasuwa się pare refleksji:

1. Myślę że w znacznej mierze światek udzielających się na forach fanów komiksu napędza się plotkami przez siebie wygenerowanymi. Kto i kiedy mówił o "rozkładaniu na łopatki", "przodowamiu" - ja osobiście przy każdej okazji mówiłem, że chcemy wpasować się w rynek komiksowy i nigdy nie zakładałem żadnej hegemonii Taurusa. Identycznie ma się sprawa ze "śmiercią" naszego wydawnictwa.

2. Że nasza oferta rozmija się z gustami niektórych fanów - no cóż to chyba normalna sprawa. Nie rozumiem tylko tej pryncypialności w ocenach. Niepodoba mi się coś to normalnie tego nie zbieram (i oczywiście nie kupuję)

3. Czy nasz rynek rozmija się z tym zza Wielkiej Wody - chyba zawsze tak było i najprawdobodobniej będzie. Nie wszystko co wychodzi w USA sprzedałoby się w Polsce na takim poziomie aby chociaż zwrócić nakłady pieniężne (nie mówiąc o jakimkolwiek proficie). Sam posiadam wiele z takich komiksów, ale nie marudzę że ktoś tego w Polsce nie wydaje.

Panu XDrugiejSzansy doradzam udać się do KRS lub gminy i zarejestrować własną działalność wydawniczą (koszt znikomy), a potem jak mówiąc kolokwialnie umoczy kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy na takich komiksach to może zmieni mu się optyka.
TAURUS MEDIA

Offline reston

Taurus...
« Odpowiedź #1303 dnia: Luty 13, 2008, 08:54:22 pm »
Korzystając z obecności wydawcy na forum ponawiam pytanie o aktualny stan prac nad Punche`em.

Offline Julek_

Taurus...
« Odpowiedź #1304 dnia: Luty 14, 2008, 11:24:26 am »
Taka jest natura inernetowego forum. Z pozycji portfela, który zasila kiesę wydawców, mogę sobie pitolić ile wlezie o komiksach, które chciałbym zobaczyć na sklepowej półce i poczytać po polsku, o rynku, który spełniałby moje potrzeby. Ba! Pitolić i lamentować to ja sobie mogę cały czas i bez wykładania kasy.

I tu nie chodzi tylko o Taurusa, bo jak powiedziałem padło na niego przypadkowo, równie dobrze mógłbym napisać podobnego posta w temacie o Egmoncie czy Mandragorze.

Nie narzekam na wydawce, narzekam sobie na rynek.
Bo mam zły humor.
Bo ma biedną ofertę.
No offence.

Zresztą to samo tyczy się mojej oceny działalności. <Quenn & Country> z <Walking Dead> nie były merytorycznie od <Sandmana> czy <Preachera> gorsze, dlaczego by nie mogły powtórzyć sukcesu dwóch serii Egmontu? Do tego dochodzi <300>, <Mr.Punch> czy rzekomo <Mystery Play> i <Y>. Komiksowe pewniaki i przesłanki jakieś w zakresie forumowego pitolenia, że Taurus mógł odegrać wiodącą rolę na polskim rynku. Mylę się? Po co zakładać wydawnictwo, jesli nie wierzy się w sukces przedsięwzięcia?

A wydawca, który wysyła swojego czytelnika do urzędu gminy po numer KRS postępuje dosyć niepoważnie. Ja nie piszę żadnemu z wydawców, że skoro nie trafia w moje gusta, powininen ze swojej komiksowej działalności zrezygnować.