Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1171630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adro

Taurus...
« Odpowiedź #1305 dnia: Luty 15, 2008, 06:20:42 pm »
Drugiej spokojnie Hornshmeier ma sie ukazac dzieki KG, exit wounds tez ma ktos u nas wydac w najblizszym czasie. Na Tomine'a przyjdzie czas predzej czy pozniej. Nie ma co tak zrzedzic, bo ostatnimi czasy na naszym ryneczku dzieje sie naprawde dobrze. Pewnie, ze mozna narzekac, ze tego nie ma, albo jakis autor jest u nas calkowicie pomijany. Mozna na peczki wymieniac takich autorow(nie tylko z Ameryki), tylko jaki to ma sens, czy przyspieszy to publikacje ich komiksow w Polsce.Zreszta odpowiedz przedstawiciela Taurus Media jest sluszna. Niektorych rzeczy nie da sie u nas wydac, bo nikt by tego nie kupil. Nie ma takiego wydawnictwa, ktore bedzie gotowe umoczyc iles tysiecy zlotych, tylko po to zeby jakis fan komiksow przestal narzekac, na to co jest publikowane w Polsce.
A wiec dajmy sobie na wstrzymanie z takim zrzedzeniem.
pozdro
BTW Mnie akurat kontynuacja Ja wampira cieszy i nie uwazam tego komiksu za popi****lke. Poza tym Taurus robi bardzo dobrze, probujac dokonczyc serie, ktore rozpoczal. Lepiej miec kompletna serie, niz rozgrzebywac kolejne dlugie cykle. A Strangers in paradise to ponoc bdb komiks jest. Mnie ciesza ostatnie wiesci z Taurusa i mam nadzieje, ze wydawca wypusci tego "beznadziejnego" Puncha duetu Gaiman/McKean.
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

N.N.

  • Gość
Taurus...
« Odpowiedź #1306 dnia: Luty 15, 2008, 06:48:59 pm »
Cytat: "adro"
Poza tym Taurus robi bardzo dobrze, probujac dokonczyc serie, ktore rozpoczal.


Naprawdę próbuje? Bo mi się wydaje, że niespecjalnie mu to wychodzi.

Offline spidey

Taurus...
« Odpowiedź #1307 dnia: Luty 15, 2008, 11:10:57 pm »
Cytat: "TAURUS MEDIA"
Z tymi "naciskami" to był żart.
Poprostu znależliśmy drukarnię która wydrukuje Vampira w zmniejszonym nakładzie za rozsądną cenę (tak przy okazji podziękowania dla Timofa)


Ta wasza nowa drukarnia to odstawia niezlą fuszerkę. Kupiłem dzisiaj najnowszy tom Żywych Trupów i jakość druku w porównaniu do porzednich tomów jest dużo gorsza - na kilkanastu stronach czarny kolor jest czymś przybrudzony, jakby szpula drukarska byla posypana jakimiś paprochami, jakby tego było mało komiks nie jest szyty tylko klejony i już po jednokrotnym czytaniu zaczął się rozklejać :!:.
Wiadomo cena druku rośnie, sprzedaż maleje więc w celu dociągnięcia serii do końca jest tnięcie kosztów, i nie czepiałbym się tego gdyby nie jeden malutki szczególik - cena pozostała na tym samym poziomie. A rządać 40zł za tak beznadziejnie wydrukowany komiks to niezłe przegięcie, szkoda że przez taką fuszerkę będę musiał zrezygnować z tej świetnej serii.
A Timof to niech lepiej pilnuje własnych spraw a nie wyszukuje innym jakieś szajsy.

Offline Cheshire Cat

Taurus...
« Odpowiedź #1308 dnia: Luty 15, 2008, 11:23:25 pm »
Masz racje spidej. Lepiej nie wydawać nic. Tak poza tym to znowu masz problemy z czytaniem lub z zbyt wybujałą wyobraźnią. Jest napisane: tańszą "drukarnię, która wydrukuje Vampira" a nie: "tańszą drukarnię, która wydrukowała nie pozszywane Żywe Trupy". Tak w ogóle to moje Trupy się nie rozklejają (just keep on walking).
"Oh, you can't help that, we're all mad here. I'm mad. You're mad."

Offline spidey

Taurus...
« Odpowiedź #1309 dnia: Luty 15, 2008, 11:37:39 pm »
Tak, cieszmy się że rzucą na byle ochłapy beznadziejnie wydrukowane za wygórowaną cene, ważne że coś wydali :o
Jeżeli Twój egzemplarz się nie rozkleja to masz szczęście a czy przynajmniej kolor czarny wygląda w nim jak czarny?
Poza tym jaką masz gwarancję że w tej tańszej drukarni nie zostały wydrukowane Trupy? Nazwa drukarni znikła ze stopki redakcyjnej więc wnioski można wysnuć różne. Poza tym nr 2 - to już nie można nawet czegoś skrytykować?

N.N.

  • Gość
Taurus...
« Odpowiedź #1310 dnia: Luty 15, 2008, 11:58:25 pm »
Cytat: "spidey"


tnięcie kosztów,

piszemy "cięcie"
 
Cytuj
rządać

piszemy "żądać",
a jeśli piszemy nieortograficznie, to odwalamy fuszerkę. A skoro odwalamy fuszerkę, to chyba nie powinniśmy innym zarzucać, że ją odwalają. Prawda?

Offline spidey

Taurus...
« Odpowiedź #1311 dnia: Luty 16, 2008, 12:20:14 am »
Ja za czytanie moich postów nie pobieram opłat, Taurus za czytanie swoich komiksów pobiera, więc mogę sobie im zarzucać do woli.

Skrytykowałem Taurusa za coś co nie powinno mieć w ogóle miejsca (czyli kiepski druk komiksów) a chwilę potem Cheshire i N.N. mają do mnie pretensje że w ogóle śmiałem to zrobić. Czy Wy jesteście normalni? Poza tym po co robicie burdel w tym wątku i off-topujecie jak ta opinia w ogóle was nie dotyczy a wypowiedzieć powinien się raczej przedstawiciel Taurus Media.

Offline adro

Taurus...
« Odpowiedź #1312 dnia: Luty 16, 2008, 02:46:46 am »
NN spokojnie, mysle ze Taurus robi co moze, aby jakos pokonczyc te serie, ktore rozpoczal. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Zapowiedzi napawaja mnie optymizmem, ale jak to sie wszystko potoczy, okaze sie w praniu(de facto wszystko zalezy od czytelnikow).W kazdym badz razie mysle, ze nie bedzie tak zle.
Spidey po co te nerwy, moze trafil ci sie po prostu wadliwy egzemplarz. Moje Zywe trupki sa jak najbardziej w porzadku i nic sie nie rozkleja.Moze mialem jakiegos farta, albo Ty miales pecha.
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Taurus...
« Odpowiedź #1313 dnia: Luty 16, 2008, 03:00:48 am »
Do Spideya:

Po pierwsze naucz się czytać ze zrozumieniem. Podajesz cytat i piszesz bzdury czyli:

Cytat: "TAURUS MEDIA"
Poprostu znależliśmy drukarnię która wydrukuje Vampira w zmniejszonym nakładzie za rozsądną cenę (tak przy okazji podziękowania dla Timofa)


Cytat: "spidey"
Ta wasza nowa drukarnia to odstawia niezlą fuszerkę. Kupiłem dzisiaj najnowszy tom Żywych Trupów


Taurus dopiero w drukarni poleconej przez Timofa wydrukuje komiks! Tak bez ogólników zapytam, właściwie nawet wprost: co ty masz do Timofa, że tak się uparłeś by go szkalować? W jakim celu produkujesz zdania typu:

Cytat: "spidey"
A Timof to niech lepiej pilnuje własnych spraw a nie wyszukuje innym jakieś szajsy.
?

Jak widać powyżej nie miało to żadnego związku z komiksem Taurusa, a zaraz ponizej sam zarzucasz Cheshire i N.N., że "robicie burdel w tym wątku i off-topujecie jak ta opinia w ogóle was nie dotyczy". Chyba sam nieźle off-topujesz i masz problemy z przyjmowaniem krytyki.

I jeszcze jedno:

Cytat: "spidey"
Ja za czytanie moich postów nie pobieram opłat, Taurus za czytanie swoich komiksów pobiera, więc mogę sobie im zarzucać do woli.


Może ty za czytanie przez innych twoich postów nie pobierasz opłat, ale nie znaczy to że inni za to nie płacą by je czytać (płacą chociażby dostawcy internetu) więc i tobie można, według twojej nomenklatury "zarzucać (bez "sobie"! bo to bzdura jest) do woli" odwalanie fuszerki jaką wytknął N.N. w postaci "tnięcie kosztów" czy "rządać". I, co za tym idzie, sam najpierw bądź solidny by innym zarzucać niesolidność, lub biblijnie to ujmując musisz być sam bez winy by w innych rzucać kamieniem. A skoro tak nie jest to spodziewaj się, że kamienie do ciebie mogą wrócić...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Gashu

Taurus...
« Odpowiedź #1314 dnia: Luty 16, 2008, 07:22:53 am »
Cytat: "spidey"

Jeżeli Twój egzemplarz się nie rozkleja to masz szczęście


Może to Ty, ze swoim rozklejającym się egzemplarzem, miałeś po prostu pecha. :)
A propo zarzucanych Taurusowych serii. Wydawnictwo porzuciło wydawanie  "Losersów" - na szczęście serię można łatwo skompletować po angielsku. Niestety "Z opowieściami rybaka" nie będzie już tak łatwo (przynajmniej dla mnie - jedyne co umiem powiedzieć po francusku to "omlet z serem"  :( ) - wielka szkoda, że ta seria musiała zniknąć z oferty wydawnictwa.
Mam jeszcze nadzieję, że Q&C nie podzieli jej losu...
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Taurus...
« Odpowiedź #1315 dnia: Luty 16, 2008, 11:25:30 am »
Cytat: "Gashu"
Mam jeszcze nadzieję, że Q&C nie podzieli jej losu...

Taurus dosyć jasno napisał niedawno, że "Q&C: Operation: Declassified" wyda jako zbiorcze wydanie w okolicach czerwca. Wcześniej w planach mieli wydanie tego w częściach, ale to było jeszcze za czasów gdy nie byłaby do przełknięcia sama myśl o aktuanych cenach, a co dopiero faktyczne sprzedawanie komiksów w granicach stówy czy drożej. Egmont jednak przetarł szlaki :)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Taurus...
« Odpowiedź #1316 dnia: Luty 16, 2008, 12:03:17 pm »
Od dawna mnie na forum nie było (sesja, nauka etc. itd.) i jakoś mniej interesowałem się naszym komiksowym półświatkiem. Właśnie miałem zamiar kupić ostatnio 4 tom Walking Dead z Taurusa, ale jakieś słuchy mnie naszły, że to źle wydrukowane, że tłumaczenie słabe.....

W takim razie pytam się - Czy warto kupować 4 tom Walking Dead? I jak z innymi pozycjami Taurusa z ostatniego "wysypu", jeżeli chodzi o warstwę edytorską?

Offline nayroth

Taurus...
« Odpowiedź #1317 dnia: Luty 16, 2008, 12:33:44 pm »
CHUDY, odpowiedz sobie sam na swoje pytanie. Popatrz na część trzecią i zastanów się czy zastąpienie nici klejem uzasadnia wzrost ceny o ponad 40%. Czy za pozostałe tomy dałbyś 4 dychy? Czwórka nie jest ani lepsza ani gorsza treściowo od poprzednich, więc sprawa sprowadza się do tego jak bardzo lubisz tę serię. Czy na tyle żeby płacić troszkę więcej za troszkę gorszą jakość, czy nie.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Taurus...
« Odpowiedź #1318 dnia: Luty 16, 2008, 12:50:11 pm »
Hmmm..... w sumie racja. Tyle tylko, że pytałem się ze względu na ostrożność. Uwielbiam Żywe Trupy. Uważam że to obecnie jedna z najlepszych serii komiksowych wychodzących za oceanem. Ale 40 złotych nie zbieram na ulicy. Nie mam zamiaru kupować bubla, który ma spieprzone tłumaczenie lub któremu wypadają strony lub są one źle ułożone. Na takie sytuacje mnie po prostu nie stać. I to, czy lubię Walking Dead, czy nie, nie ma najmniejszego znaczenia  :) Że już o alternatywie "sprzedam polskie wydania i kupię HC-ki angielskie" nie wspomnę....

A odnośnie zastąpienia nici klejem..... Zdefiniuj mi, co to znaczy zastąpienie nici klejem. Właśnie przeglądam swoje egzemplarze Żywych Trupów i widzę, że we wszystkich jest zarówno klej, jak i nici. Wygląda to tak, jakby tom podzielili na części, które są zszywane a następnie sklejane.

Może to, co napisałem powyżej, jest głupotą, ale jeżeli tak to wynika to z mojej niewiedzy, za którą najmocniej przepraszam.  :)

Offline yurek1

Taurus...
« Odpowiedź #1319 dnia: Luty 16, 2008, 02:29:07 pm »
jeśli chodzi o tłumaczenie, to już gdzieś o tym pisałem: po jednym (dość szybkim) przeczytaniu wprost rzuca się w oczy kilka rażących błędów. nie czytałem tego tomu jeszcze po raz drugi, więc nawet nie chce mi się szukać przykładów. nie mam też opcji porównania z oryginałem.
ja też lubię Trupki i myślę, że chyba jednak zainwestuję w oryginał, bo szkoda nerwów.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

 

anything