Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1166656 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

celtic

  • Gość
Taurus...
« Odpowiedź #1320 dnia: Luty 16, 2008, 03:30:21 pm »
CHUDY , najlepiej będzie jak weźmiesz do ręki "Fathom" Mandragory , lub jakiś inny ich TP , różnicę widać od razu . Starsze wydania Mandry już mi się rozklejają i mam wrażenie że nowe "Żywe Trupy" także się z czasem rozkleją . Nie wiem czy wydawcy mają jakiś wpływ na to jakim klejem są klejone ich komiksy , pewnie tak , ale niestety dla nas wybierają opcje najtańszą  :( .

Offline graves

Taurus...
« Odpowiedź #1321 dnia: Luty 16, 2008, 04:49:28 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Hmmm..... w sumie racja. Tyle tylko, że pytałem się ze względu na ostrożność. Uwielbiam Żywe Trupy. Uważam że to obecnie jedna z najlepszych serii komiksowych wychodzących za oceanem. Ale 40 złotych nie zbieram na ulicy. Nie mam zamiaru kupować bubla, który ma spieprzone tłumaczenie lub któremu wypadają strony lub są one źle ułożone. Na takie sytuacje mnie po prostu nie stać. I to, czy lubię Walking Dead, czy nie, nie ma najmniejszego znaczenia  :) Że już o alternatywie "sprzedam polskie wydania i kupię HC-ki angielskie" nie wspomnę....

Kupiłem, przeczytałem i jestem zadowolony. Nic się nie rozkleiło, czerń- była na tyle czarna, na ile potrzeba :roll:
Przy kolejnym czytaniu lub nieostrożnym obchodzeniu, może się coś posypać - jak we wszystkich klejonych bez zszywania. (OT - wczoraj przeczytałem 1 tom Michel Vaillant, który kupiłem ostatnio - nie przetrwał pierwszego czytania, chociaż się starałem jak mogłem - okładka mi została w ręce - tak bywa z komiksami klejonymi).
Złego tłumaczenia nie zauważyłem w ŻT, bo nie znam oryginału - nic się nie rzuciło w oczy. Wszystko było Ok.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Jarek Obważanek

Taurus...
« Odpowiedź #1322 dnia: Luty 19, 2008, 08:40:20 pm »
CHUDY, z grubsza są dwie metody druku książek.

1. Kartki drukowane "luzem" i sklejane ze sobą na styk (o tym się mówi "klejone").
2. Kartki drukowane w zeszycikach, które są następnie łączone ze sobą na kleju (to są "szyte" czy też "szyto-klejone")

Różnicę widać patrząc na książkę od góry/dołu, tzn. widać wyraźnie czy kartki są zatopione w kleju czy też są owe zeszyciki. Egmont, KG i Timof (a propos sporu o ŻT!) robią szyte, mangowcy robią klejone.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Taurus...
« Odpowiedź #1323 dnia: Luty 19, 2008, 08:44:53 pm »
I wszystko jasne. Dzięki serdeczne za rozwianie moich wątpliwości  ;)

Offline TAURUS MEDIA

Taurus...
« Odpowiedź #1324 dnia: Luty 19, 2008, 08:50:23 pm »
Śpieszyłem z informacją, ale Jarek mnie uprzedził. No to tak dla formalności:

Żywe Trupy 4 tak jak i wszystkie inne dotychczas wydane przez nas komisy są szyte i klejone. Kapela, ŻT 5 oraz Ja,Vampir 2 również będą edytorsko tak wyprodukowane.

Tak przy okazji na WSK przyjedzie autor Kapeli (w sprzedaży jeszcze w tym tygodniu) Jose Carlos Fernandes. Szczegółowy plan jego wizyty w Polsce podam na początku przyszłego tygodnia.
TAURUS MEDIA

Offline graves

Taurus...
« Odpowiedź #1325 dnia: Luty 19, 2008, 10:58:15 pm »
Cytat: "TAURUS MEDIA"
Żywe Trupy 4 tak jak i wszystkie inne dotychczas wydane przez nas komisy są szyte i klejone.

Bardzo ciekawe, bo ŻT 4 bardzo się różnią od trzech poprzednich, gdzie widać "składane zeszyciki" - a w 4 są luźne kartki. Tak to widać "z góry" - nie rozrywałem okładki.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Blacksad

Taurus...
« Odpowiedź #1326 dnia: Luty 27, 2008, 07:32:51 am »
Nie wiem, czy to tutaj, ale nie będę zaśmiecał oddzielnym tematem: 'Najgorsza kapela świata" to dla mnie komiks lutego, jak na razie. Dawno się tak nie ubawiłem - tym nazewnictwem instytycji, nazwiskami postaci itd. Wiem, że to żonglerka cytatami, trochę bez ładu i składu, ale do tego dochodzą świetne historie, pełne nostalgicznych, filozofujących point, fajny jesienny nastrój (między innymi dzięki kolorystyce), poza tym przemyślana koncepcja całości.

Polecam niezdecydowanym i tym, którzy lubią "Blakiego":)
Chrzań się, Smirnov

Offline [robak]

Taurus...
« Odpowiedź #1327 dnia: Luty 28, 2008, 03:17:19 pm »
Ileż ten komiks ma tomów? :)

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Taurus...
« Odpowiedź #1328 dnia: Luty 28, 2008, 04:56:52 pm »

Offline Blacksad

Taurus...
« Odpowiedź #1329 dnia: Luty 29, 2008, 07:29:13 am »
Dwa (o ile też będą podwójne) przed nami. Gdyby (tfu, tfu!...) coś się stało, to byłaby najbardziej przeze mnie nieodżałowana, zarzucona  seria "Taurusa". Nadzieja w tym, że taniej im przyszło kupić licencję na komiks portugalski niż na amerykańskie "Goon" i "Losers". No i że polscy czytelnicy "wstrzelą się" w ten nastrój, kupią i zbilansują koszta.
Chrzań się, Smirnov

Offline Blacksad

Taurus...
« Odpowiedź #1330 dnia: Marzec 07, 2008, 08:20:41 am »
Od poprzedniego postu minął tydzień - i co? i nic? Nie kupiliście "Najgorszej kapeli..." czy po prostu Wam się nie podobała? Dziś przeczytałem ją drugi raz - i wciąż jestem pod wrażeniem:)
Chrzań się, Smirnov

Offline Raf Fariszta

Taurus...
« Odpowiedź #1331 dnia: Marzec 07, 2008, 08:40:05 am »
Ja zakupię dopiero przy okazji zakupów WSKowych - Twój post sprzed tygodnia zaostrzył mój apetyt na ten komiks.....
Nocy Matko Dnia

Offline Damian xyz

Taurus...
« Odpowiedź #1332 dnia: Marzec 07, 2008, 08:57:17 am »
Ja również dołączę Kapelę do zakupów po WSKowych i już nie mogę się doczekać.

Offline redevil

Taurus...
« Odpowiedź #1333 dnia: Marzec 07, 2008, 09:57:37 am »
A korzystając, że czasem przedstawiciel Taursa tu zagląda to ciekawi mnie, czy rozważają wydanie w formie, np. zeszytowej, okładek do serii "Żywe trupy", których to niestety jesteśmy pozbawieni w trejdach. A zacne to okładki, wygrywały nawet bodajże nagrody dla najlepszych okładek roku.

N.N.

  • Gość
Taurus...
« Odpowiedź #1334 dnia: Marzec 07, 2008, 01:02:41 pm »
Cytat: "Blacksad"
Od poprzedniego postu minął tydzień - i co? i nic? Nie kupiliście "Najgorszej kapeli..." czy po prostu Wam się nie podobała? Dziś przeczytałem ją drugi raz - i wciąż jestem pod wrażeniem:)


U mnie w okolicy tego nigdzie nie ma, więc pewnie dopiero na WSK nabędę