Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1153710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1755 dnia: Lipiec 19, 2011, 02:30:05 pm »
W polskim wydaniu będzie format A4. Jaki jest w oryginalnym wydaniu?
22.6x30.3x0.9 cm czyli nieco większy niż A4. Pewnie wynika to z tego, że wymiary liczone są na podstawie oprawy.

http://bd.casterman.com/albums_detail.cfm?Id=2413

Offline skil

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1756 dnia: Lipiec 19, 2011, 03:18:34 pm »
Tak, był w A4.
Na stronie wcześniej chyba widziałem wymiary 17x26 cm, teraz jest już A4. Dla mnie to istotne.
Po tym co w Taurusie zrobili z Bezianem podchodzę ostrożnie do ich komiksów.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Ajron

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1757 dnia: Lipiec 19, 2011, 03:46:40 pm »
22.6x30.3x0.9 cm czyli nieco większy niż A4. Pewnie wynika to z tego, że wymiary liczone są na podstawie oprawy.

http://bd.casterman.com/albums_detail.cfm?Id=2413

Tak, był w A4.
Na stronie wcześniej chyba widziałem wymiary 17x26 cm, teraz jest już A4. Dla mnie to istotne.
Po tym co w Taurusie zrobili z Bezianem podchodzę ostrożnie do ich komiksów.

Spoko, rozumiem podejście. Dzięki za informację. Ja sobie najprawdopodobniej "Zabójcę" również sprawię.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1758 dnia: Lipiec 19, 2011, 10:51:00 pm »
Nie wiem jak francuskie, ale angielskie to 17cm na 26cm (szerokość na wysokość).

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1759 dnia: Lipiec 20, 2011, 12:44:46 am »
Są przykładowe plansze: http://komiks.nast.pl/nowosci/16199/Zabojca-1-Niewypal-wizualizacja/Wolałbym  coś Hermanna, Leo albo ogólnie jakieś dobre frankofońskie sci-fi.
Chłopie, mnie to się "Wieże z Bois-Maury" już śnią po nocach :-/

Offline Ajron

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1760 dnia: Lipiec 20, 2011, 08:45:47 am »
W ogóle nie rozumiem dlaczego sięgnięto akurat po tą serię?

Pewnie dlatego, że uznano że to dobry komiks i warto go przedstawić polskim czytelnikom. To chyba najbardziej prawdopodobne wytłumaczenie.

Offline Thiago

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1761 dnia: Lipiec 20, 2011, 12:12:52 pm »
Sięgnięto po tą serię gdyż... Wiele serii tworzą Francuzi, a nawet więcej niż ich rynek może wchłonąć. A stosunkowo mały procent ich komiksów - sprzedaje się w USA, ba zdobywa prestiżowe amerykańskie nagrody. A "Zabójca" takowym towarem - okrytym glorią uznania w USA się stał. Stąd wiara rodzimego wydawcy, że w Polsce ta w sumie niewielka seria - powinna się, jako tako sprzedać.     

Offline Rork

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1762 dnia: Lipiec 20, 2011, 05:06:30 pm »
W sklepie Gildii już jest. Cena atrakcyjna :-)

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/164270-zabojca-1-niewypal

Offline Piniooo

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1763 dnia: Lipiec 20, 2011, 07:42:53 pm »
Cena okładkowa 37 zł nie jest jakoś atrakcyjna za album w SC.
Thorgale Egmontu w HC są po 29,90 zł i tak wiele osób narzeka.
Nie bądźmy hipokrytami, cena nie zwala z nóg, a nawet jest zawyżona.

ps. i tak kupię Zabójce bo seria może być dobra.

Offline weiter

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1764 dnia: Lipiec 20, 2011, 09:59:21 pm »
Czy zawyżona?
Thorgale z Egmontu mają po 48 stron, a Zabójca 64.


Offline spidey

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1765 dnia: Lipiec 20, 2011, 10:34:07 pm »
Pewnie dlatego, że uznano że to dobry komiks i warto go przedstawić polskim czytelnikom. To chyba najbardziej prawdopodobne wytłumaczenie.

Może i dobry, ale nie chciałbym żeby Taurus wtopił a Zabójcy nie wróżę jakiegoś wielkiego sukcesu. Komiksy sensacyjne nigdy się w Polsce dobrze nie sprzedawały - XIII ledwo został dociągnięty do końca, nie wspominając o zawieszonym Largo. IMO Taurus powinien sięgnąć po jakiegoś większego pewniaka - Invincible, Jeremiah, Wieże z Bois-Maury, Kenia, może coś z Marvela... sam najchętniej przeczytałbym coś sci-fi bo teraz jest u nas w tym segmencie spora luka.

A cena faktycznie atrakcyjna, nie widziałem jeszcze droższego frankofońskiego komiksu w SC :badgrin:

Offline Dembol_

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1766 dnia: Lipiec 20, 2011, 10:38:19 pm »
Taurus powinien sięgnąć po jakiegoś większego pewniaka
Pewniakami to są Asterix, Thorgal i Kaczor Donald.

Offline Jaszcząb

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1767 dnia: Lipiec 21, 2011, 08:26:15 am »
Cytuj
Może i dobry, ale nie chciałbym żeby Taurus wtopił a Zabójcy nie wróżę jakiegoś wielkiego sukcesu. Komiksy sensacyjne nigdy się w Polsce dobrze nie sprzedawały - XIII ledwo został dociągnięty do końca, nie wspominając o zawieszonym Largo.

A jak się ma dobra sprzedaż "Torpedo" do Twojej teorii?

Offline Ajron

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1768 dnia: Lipiec 21, 2011, 09:39:35 am »
Może i dobry, ale nie chciałbym żeby Taurus wtopił a Zabójcy nie wróżę jakiegoś wielkiego sukcesu. Komiksy sensacyjne nigdy się w Polsce dobrze nie sprzedawały - XIII ledwo został dociągnięty do końca, nie wspominając o zawieszonym Largo. IMO Taurus powinien sięgnąć po jakiegoś większego pewniaka - Invincible, Jeremiah, Wieże z Bois-Maury, Kenia, może coś z Marvela... sam najchętniej przeczytałbym coś sci-fi bo teraz jest u nas w tym segmencie spora luka.

Cóż, w sumie innej odpowiedzi nie można się było spodziewać. Na szczęście Taurus i inne wydawnictwa nie zwracają uwagi na to co wywróżysz i kierują się znacznie lepszymi powodami.

Sam też jestem zasmucony słabą sprzedażą komiksów sensacyjnych, ale naprawdę nie mam zamiaru narzekać, że jakiś wydawca próbuje dalej wydawać komiksy.

Offline weiter

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1769 dnia: Lipiec 21, 2011, 09:49:32 am »

A cena faktycznie atrakcyjna, nie widziałem jeszcze droższego frankofońskiego komiksu w SC :badgrin:

A taki komiks widziałeś: Trolle z Troy: Trolle w szkole?
Jest tylko o 2 zł tańszy, ale o 1/3 cieńszy.

 

anything