Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1140966 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rork

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1860 dnia: Marzec 28, 2012, 12:24:31 pm »
Mnie bardziej zastanawiało to, dlaczego wydawnictwa, które zrezygnowały z działalnosci nie są otwarte na propozycje odsprzedania licencji (nie wiem jak to dokładnie działa bo może nie mają takiej możlwości) i w ten sposób przynajmniej w części zrekompensować sobie poniesione straty na działalności wydawniczej. A nawet gdyby to było niemożliwe to jeśli oficjalnie nie ogłosiły upadłości mogłyby poszukać partnera (innego wydawnictwa) do współpracy.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1861 dnia: Kwiecień 13, 2012, 12:26:36 am »
  Przedwczoraj ukazał się drugi tom serii Long John Silver i jednocześnie wydawnictwo Taurus Media   poinformowało, że wstępnie zapowiadany na listopad trzeci tom cyklu   ukaże się wcześniej - na przełomie września i października. Komiks   będzie nosił tytuł Szmaragdowy Labirynt
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline hans

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1862 dnia: Kwiecień 13, 2012, 09:53:18 am »
Trzeci album ma być w twardej oprawie?

Offline pioma10

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1863 dnia: Kwiecień 13, 2012, 10:06:55 am »
Trzeci album ma być w twardej oprawie?

Na stronie Taurus Media jest informacja, że w miękkiej. Ale również, że planowana data wydania to listopad.

Offline hans

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1864 dnia: Kwiecień 13, 2012, 12:02:30 pm »
Na Gildii stoi, że w twardej.
Szczerze mówiąc wolałbym w miękkiej.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1865 dnia: Kwiecień 13, 2012, 12:16:32 pm »
Na Gildii stoi, że w twardej.
Szczerze mówiąc wolałbym w miękkiej.
Zmieniłem za Taurusem na miękką.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1866 dnia: Maj 23, 2012, 10:02:27 am »
czytał już ktoś z Was Upadek Babilonu i chciałby podzielić się wrażeniami ? :wink:

Offline pioma10

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1867 dnia: Maj 23, 2012, 11:44:44 am »
czytał już ktoś z Was Upadek Babilonu i chciałby podzielić się wrażeniami ? :wink:

"Upadek Babilonu" to 1 zeszyt serii, ale w 6 zeszytach znajdą się 3 historie (1 historia - 2 zeszyty). Jak dla mnie 1 zeszyt to przede wszystkim wprowadzenie bohaterów, ale tak naprawdę to o większości z nich (ich przeszłości) nic nie wiadomo (np. członkowie WEST współpracowali już kiedyś  ze sobą, ale nie wiadomo co robili i po co - choć prawdopodobnie również przy sprawach "paranormalnych"), praktycznie nie wiemy nic o ich przeszłości. A sam "Upadek Babilonu" uważam za dobre wprowadzenie i... na razie nic więcej, chociaż z chęcią sięgnę po kolejny zeszyt z tej serii. Trudno porównać WEST z innymi seriami wydawanymi obecnie przez Taurus Media, bo każda jest inna. Na razie w skali szkolnej wg. mnie "Upadek Babilonu" zasłużył na 4 może 4,5.

Offline Julek_

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1868 dnia: Maj 31, 2012, 09:30:01 am »
Ja, wpieprzając się między wódkę, a zakąskę, nigdy nie wybaczę Taurusowi, że zrezygnował ze "Zbira". Seria Erica Powella po dziś dzień pozostaje jednym z najlepszych on-goingów, które ukazują się za Wielką Wodą. Ścisła czołówka o kilku lat, szkoda tylko, autorowi przydarzyła się dość długo pisarska przerwa, ale wrócił w naprawdę wielkimw  stylu. Choć rzecz mocno zakorzeniona jest w amerykańskiej pulpie, to przypadnie do gustu każdemu, kto lubie obłędny, bezczelny humor.

Na Kolorowych w każdy wtorek Marcin Zembrzuski pisze o jednym tomie.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2012/05/1044-goon-vol-2-my-murderous-childhood.html

Offline arcz

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 449
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • BICEPS!
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1869 dnia: Maj 31, 2012, 06:42:37 pm »
Ale tutaj nie ma czego nie wybaczać - czytelników tytułu było malutko, to musieli zrezygnować z kolejnych tomów (o czym nie raz była mowa). Ciekawe czy za takie 60-70zł byłbyś gotów kupować kolejne albumy :]

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1870 dnia: Maj 31, 2012, 09:26:34 pm »
Tak czy siak czas najwyższy spróbować ze "Zbirem" jeszcze raz. Rynek i preferencje czytelnicze trochę się zmieniły. Może teraz "Zbir" by zaskoczył tak jak niektóre tytuły frankofońskie... :)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1871 dnia: Maj 31, 2012, 10:58:20 pm »
Ja tez lubilem Zbira, nawet wszedl u mnie do Top10 za rok 2005, o tutaj -> http://www.kzet.pl/2006_01/top10.htm
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Blacksad

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1872 dnia: Czerwiec 01, 2012, 12:01:30 am »
Zbir i Queen & Country. Tak sobie strzelić samobója... Obie serie znakomite, każda inaczej.
Chrzań się, Smirnov

Offline Julek_

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1873 dnia: Czerwiec 01, 2012, 11:32:13 am »
Ale tutaj nie ma czego nie wybaczać - czytelników tytułu było malutko, to musieli zrezygnować z kolejnych tomów (o czym nie raz była mowa). Ciekawe czy za takie 60-70zł byłbyś gotów kupować kolejne albumy :]

To nie pytanie do mnie, tylko do innych. Mam oryginały. I skoro się nie opłaca - to się nie opłaca. Trudno.

Offline graves

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1874 dnia: Lipiec 01, 2012, 12:10:09 pm »
Przeczytałem dzisiaj pierwszy tom W.E.S.T.
To kolejna francuska seria od Taurusa, której "dałem szansę". Nie wczytywałem się przed zakupem tego albumu w żadne recenzje, zwiastuny itd.
Patrząc na okładkę - western :)
Nic bardziej mylnego. Ten komiks nie ma nic wspólnego z "westernem".


Jest to bardzo wciągająca opowieść o spiskach, tajnych stowarzyszeniach i wpływowych ludziach na początku XX wieku w USA - przyprawiona odrobiną wiedzy tajemnej i ponadnaturalnych mocy.
Na całość składa się 6 albumów. Pierwsze dwa dzieją się w roku 1901, kolene dwa w 1902 i ostatnie w 1903.
Graficznie - jest nieźle. Rysunki nie powalają, ale dobrze współgrają z opowiadaną historią.


Polecam. Ja na pewno kupię kolejne tomy.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything