trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1141046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Taurus...
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 19, 2005, 06:22:19 pm »
Cytat: "spidey"
Nie przypominam sobie żebym mieszkał w Kazimierzu, interesował się mangą i był 20-letnim licealistą (spójrz w jego profil człowieku !)

A skąd ci się wzięło, że Sand ma 20 lat ( na forum Waka nie ma informacji o wieku w profilu )? On sam twierdzi, iż ma 15 lat, ponadto po jego postach nie bardzo widać żeby interesował się mangą ( kiedyś napisał: mang z zasady nie czytam, "Eden" jest wyjątkiem ).
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Macias

Taurus...
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 19, 2005, 06:23:22 pm »
Cytat: "spidey"
Cytat: "teresa_orlowski"
on się nie podpiera, tylko sprawia wrażenie, że są jedną osobą

Nie przypominam sobie żebym mieszkał w Kazimierzu, interesował się mangą i był 20-letnim licealistą (spójrz w jego profil człowieku !)
Tak wogóle to właśnie pod teresa_orlowski podszywa się jakiś żałosny, stały forumowicz, który boi się pod swoją prawdziwą ksywką wyrazić to co nieraz naprawde o czymś myśli zeby nie schańbić swojego dobrego imienia i ucieka się do takich tanich sztuczek  :roll: . Tak mi sie wydaje.
Detektwy Spidey na tropie-mniejsza ze wiekszosc jego teorii i hipotez trafiala kula w plot, moze tym razem sie uda?
a w profil moge sobie wpisac,ze jestem 16 letnia japonka mieszkajaca w Nagasaki a na imie mam Hichiru Majakomiksa.
mrock-0ja Ciebie o tyle rozumiem,ze tez kupno komiksow to dla mnie ostry "biznesplan" ;)  niemniej w tym temcie nic nie poradzisz-po prostu jedna wielka niewiadoma

Offline hopatika

Taurus...
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 19, 2005, 06:33:55 pm »
Cytat: "turucorp"
Cytat: "mrock"
Cytat: "turucorp"

od ilu lat wiadomo, ze na imprezie pojawiaja sie nowe albumy?
masz caly rok na skladanie kasy, to, ze dowiesz sie miesiac przed impreza albo tydzien nie robi zadnej roznic.

robi różnicę.


ale o ile wczesniej?
wydawcy najczesciej drukuja "na ostatnia chwile" zeby nie zamrazac gotowki, wszystko finalizuje sie miesiac-dwa przed impreza wiec info tego typu puszczone kilka miesiecy wczesniej moze podwazyc wiarygodnosc wydawcy, szczegolnie jesli ma byc to debiut na rynku, jesli cos nie wypali.
zobacz jak np. Egmont musi teraz lawirowac zeby uderzyc na MFK.
ja rozumiem, ze najwygodniej byloby wiedziec rok do przodu, ale przeciez tutaj wydawnictwa potrafia zniknac z dnia na dzien, wiec jak moga zapowiadac cokolwiek z takim wyprzedzeniem?
w przypadku Taurusa wszystko finalizuja zdaje sie w tej chwili, a zatem jakim cudem mieli zapowiadac cokolwiek kilka miesiecy temu, skoro ruszyli w tym miesiacu?

rozumiem to doskonale i wcale nie wymagam znajomości planów na rok do przodu. myślę, że optymalnym terminem, zarówno dla wydawcy, jak i przeciętnego czytelnika jest około dwóch miesięcy przed premierą tytułu. wtedy - patrząc z punktu widzenia czytelnika - masz jasną sytuację i możesz spokojnie zaplanować. gdyby w dodatku wszyscy wydawcy domówili się, żeby mniej więcej w tym samym terminie ogłaszać nowości, to byłoby idealnie. no, ale to sfera marzeń.

druga sprawa to wiarygodność źródeł. myślę, że nie byłoby problemu, gdyby wydawcy raczyli zapowiadać na swoich stronach, co zamierzają. Mandragora spisuje się tu znakomicie. gorzej Egmont, bo jeszcze na początku września wisiały zapowiedzi na lipiec i sierpień. czy Taurus ma już swoją stronę?
w takiej sytuacji to, co ogłaszane jest na oficjalnej stronie wydawcy uznawane jest za, no, oficjalne. wtedy spekulacje ustają albo przynajmniej nie osiagają takich rozmiarów, jak w tym temacie. no, ale to znowu pobożne życzenia.
 :?

Offline spidey

Taurus...
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 19, 2005, 07:15:20 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
A skąd ci się wzięło, że Sand ma 20 lat ( na forum Waka nie ma informacji o wieku w profilu )? On sam twierdzi, iż ma 15 lat, ponadto po jego postach nie bardzo widać żeby interesował się mangą ( kiedyś napisał: mang z zasady nie czytam, "Eden" jest wyjątkiem ).

To był sarkazm. 20 lat to mam właśnie ja a on napisał że jest licealistą i jakoś tak nie przypominam sobie żebym znał jakiegoś 20-letniego licealiste (w tym wieku to jak już coś to raczej się studiuje). A skąd wiem że jest licealistą i interesuje się mangą ? SPÓJRZ W JEGO PROFIL.

Offline freshmaker

Taurus...
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 19, 2005, 09:57:33 pm »
tez lubie zaplanowac wydatki na komiksy, ale z doswiadczenia wiem ze na mkf trzeba brac duzo kasy. tak na prawde to nie mozna sobie do konca planowac wydatkow np na komiksy egmontu, skoro ich cena potrafi podskoczyc o 5-10zl.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline graves

Taurus...
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 20, 2005, 10:53:41 am »
Cytat: "spidey"
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
A skąd ci się wzięło, że Sand ma 20 lat ( na forum Waka nie ma informacji o wieku w profilu )? On sam twierdzi, iż ma 15 lat, ponadto po jego postach nie bardzo widać żeby interesował się mangą ( kiedyś napisał: mang z zasady nie czytam, "Eden" jest wyjątkiem ).

To był sarkazm. 20 lat to mam właśnie ja a on napisał że jest licealistą i jakoś tak nie przypominam sobie żebym znał jakiegoś 20-letniego licealiste (w tym wieku to jak już coś to raczej się studiuje). A skąd wiem że jest licealistą i interesuje się mangą ? SPÓJRZ W JEGO PROFIL.

Więc wszystko jasne.
Teraz proszę wrócić do tematu.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Yaqza

Taurus...
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 21, 2005, 02:39:18 pm »
http://www.aleja-komiksu.pl/fnews.php?news_id=1396

Pam pa ra pam. Zapowiada sie interesująco, Taurus publikuje komiksy, których w ofercie innych wydawnictw szybko byśmy nie znaleźli. Grunt to własny kącik na rynku.
url=http://www.komiks.nast.pl]Aleja Komiksu[/url]

Offline spidey

Taurus...
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 21, 2005, 03:15:44 pm »
A co to wogóle jes ?

Offline Lavamancer

Taurus...
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 21, 2005, 03:20:02 pm »
Cytat: "spidey"
A co to wogóle jes ?

Tu masz sporo informacji.

Offline spidey

Taurus...
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 21, 2005, 03:20:14 pm »
I dlaczego nie działają przykładowe plansze ?  :?

Offline spidey

Taurus...
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 21, 2005, 03:21:05 pm »
Cytat: "Lavamancer"
Cytat: "spidey"
A co to wogóle jes ?

Tu masz sporo informacji.

hahahahah, usmiałem się, serio  ;)

Offline teresa_orlowski

Taurus...
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 21, 2005, 04:22:29 pm »
Cytat: "spidey"
Cytat: "Lavamancer"
Cytat: "spidey"
A co to wogóle jes ?

Tu masz sporo informacji.

hahahahah, usmiałem się, serio  ;)


rozumim, że z własnych niedostatków np. braku placów i niemożności wklikania tytułu w klawiaturę, bo przecież nie z głupoty i lenistwa

oj panie młodszy, oj, oj, oj!

Anonymous

  • Gość
Taurus...
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 21, 2005, 05:01:06 pm »
:shock:
Na razie świetne pozycje, sprawdze je na pewno.
Trzeci tytuł pewnie bedzie perełką, czekam z niecierpliwością na ujawnienie tytułu.
Niesamowicie się podjarałem, mam nadzieje że z takimi komiksami uda się temu wydawnictwu, bo jeśli nie teraz to już chyba nigdy.

Z tym objęciem pierwszego miejsca na rynku wydawniczym to nie żadne przechwałki, widać że naprawde mają takie plany i co najlepsze może im się udać.

Offline Viritim

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 539
  • Total likes: 0
  • My only friend. The End
Taurus...
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 21, 2005, 06:16:30 pm »
Chyba polubię tego byka... ;)

Tu:
http://www.onipress.com/titles/titles.php?id=QAC

Info o serii, dużo plansz, okładek itd
I know your deepest, secret fear...
J.M.

Offline syfon

Taurus...
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 21, 2005, 06:42:31 pm »
O! To się zapowiada b.dobrze, napewno prędziej kupie niż żywe trupy. Teraz mam tylko nadzieję że cena będzie w miare przystępna (128 stron w cz-b. w zależności od papieru spodziewam się 20-25 zł), a kolejne części będą wydowane w miare regularnie.

No i żeby nam się byczek na rynku utrzymał.
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

 

anything