Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1141236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1785 dnia: Styczeń 14, 2012, 03:47:08 pm »
Mam watpliwosci co do wprowadzania dwoch serii frankofonskich na raz. Wiekszosc czytelnikow kupi pewnie jedna z nich, wiec naklad spadnie o polowe. Po co tak konkurowac z samym soba? W dodatku, ta ktora wybierze mniej czytelnikow pewnie zostanie zamknieta...

Na razie kupilem oba pierwsze francuzy z Taurusa (Zabojca i Silver) i jeden z tych dwoch nowych pewnie tez kupie, ale raczej rezygnujac z kontynuacji jednej z tych dwoch juz na rynku. Co za duzo to niezdrowo...

Obie serie Taurusa sa fajne, ale zadne z nich arcydziela. Nie weszly do mojego Top10 za 2011, choc byly blisko.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1786 dnia: Styczeń 14, 2012, 04:03:53 pm »
ja mysle, ze kazdy znajdzie cos dla siebie -- te cztery tytuly to rozne gatunki

Offline Rork

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1787 dnia: Styczeń 14, 2012, 05:07:05 pm »
Sytuacja na rynku jest teraz taka że w każdym miesiącu nie musisz wybierać z 3 komiksów po 100 czy 150 zł tylko za 100 zł możesz kupić wszystko co wyszło. Dlatego wydaje mi się, że Twoja teoria się nie sprawdzi. No chyba, że któraś z tych serii okaże się po prostu kiepska..

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1788 dnia: Styczeń 14, 2012, 05:59:49 pm »
Ja patrze raczej na to pod katem ile komiksow zdolam przeczytac, bo mam na to dosc ograniczony czas, niestety. A kupowac, zeby wstawic na polke to bez sensu, nawet jesli jest taniej niz kiedys.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline weiter

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1789 dnia: Styczeń 16, 2012, 07:05:16 pm »
Taurus na swojej stronie ujawnil planowane terminy wydawania komiksow frankofonskich na ten rok:
Jednorozec 1 - luty
Jednorozec 2 - sierpien
Long John Silver 2 - kwiecien/maj
Long John Silver 3 - listopad
Orbital 1 - styczen
Orbital 2 - wrzesien
Zabojca 2 - styczen/luty
Zabojca 3 - wrzesien

Jak dla mnie, tempo wydawania calkiem dobre biorac pod uwage fakt,
ze komiksy frankofonskie na naszym rynku nie ciesza sie wielka popularnoscia.
W kazdym razie, planuje zakupic wszystkie.


ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1790 dnia: Styczeń 16, 2012, 08:53:33 pm »
Tempo wydawania tych serii bardzo dobre. Mam tylko nadzieję, że Orbital, czy Jednorożec, nie okażą się czymś na poziomie serii z magazynu Fantasy Komiks. Czekam jeszcze na W.E.S.T. Swego czasu była też mowa, że Taurus Media stara się o odkupienie praw do Koziorożca od Manzoku. Skoro wydają teraz tyle nowych serii, to pewnie z Koziorożca nici. Szkoda.

Offline Bobo

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1791 dnia: Styczeń 16, 2012, 09:00:51 pm »
Mówiło się też, że przejmą od Egmontu 'Skorpiona'. W rozpisce niestety nie ma wzmianki, ale mam nadzieję, że sprawa aktualna, bo uwielbiam kreskę Mariniego. A zapowiedzi niezłe: Zabojce i Silvera biorę, pozostałe na pewno pierwszy tom - później się zobaczy.

Offline Rork

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1792 dnia: Styczeń 16, 2012, 09:02:50 pm »
Mam tylko nadzieję, że Orbital, czy Jednorożec, nie okażą się czymś na poziomie serii z magazynu Fantasy Komiks.

Patrząc na przykładowe strony Orbital pomyślałem dokładnie o tym samym...

Swego czasu była też mowa, że Taurus Media stara się o odkupienie praw do Koziorożca od Manzoku. Skoro wydają teraz tyle nowych serii, to pewnie z Koziorożca nici. Szkoda.

Z tego co pamiętam pisał o tym Death. Krzysiek przyznaj się nie pomyliłeś czasami Koziorożca z Jednorożcem..?

Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1793 dnia: Styczeń 16, 2012, 11:12:53 pm »
Z tego co pamiętam pisał o tym Death. Krzysiek przyznaj się nie pomyliłeś czasami Koziorożca z Jednorożcem..?

Nie. Szef wszystkich szefów wydawnictwa Taurus Media mówił o chęci przejęcia serii Andreasa. Mówił też, że będzie ciężko. Widać było ciężko i Manzoku nie sprzedało praw.

Offline TAURUS MEDIA

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1794 dnia: Styczeń 17, 2012, 07:16:35 am »
Witam
 
"szef wszystkich szefów" Taurus Media :) mówił:
 
- o serię Andreasa starają się wydawnictwa z Polski (ale niekoniecznie Taurus)
- rozmowy o przejęciu serii "Skorpion" trwają mamy nadzieję że zakończą się pozytywnie do końca stycznia
- sytuacja z W.E.S.T j.w. (to samo wydawnictwo we Francji)
- "Orbital" jest serią zbudowaną tak jak "Largo" tzn dwa kolejne tomy stanowią zamkniętą całość w tym przypadku misję. Kupujemy prawa do 2 pierwszych tomów a potem zobaczymy :)
- "Long John Silver", "Jednorożec": według wydawców oryginału serie zakończą się na 4 tomie (takie było założenie od początku wydawania serii). Czwarte tomy tych komiksów ukażą się we Francji w tym roku.
- "Zabójca" seria jest zbudowana w taki sposób że 5 kolejnych tomów stanowi zamknięty fabularnie cykl. My kupiliśmy prawa do pierwszego cyklu (tomy 1-5 we Francji)
 
- komiksy frankofońskie w Polsce wcale nie są mało popularne, może o tym świadczyć fakt że dotychczas "Zabójcy 1" sprzedaliśmy 2/3 nakładu a "LJS" połowę (w miesiąc od premiery) Za co Wam serdecznie dziękujemy!
 
pozdrawiam
Taurus Media
TAURUS MEDIA

Offline vision2001

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1795 dnia: Styczeń 17, 2012, 10:17:49 am »
O! I to cieszy :)
Konkretne odpowiedzi od wydawnictwa, bez owijania w bawełnę.
Dodatkowo poklepanie nas (czytelników) po plecach za to, że kupując oferowany produkt doprowadzamy do sytuacji, że wydawnictwo będzie istniało i cyklicznie będą pojawiać się obiecane tytuły.
Dzięki Ci Taurus, że istniejesz!!!
Czekam na "skorpiona" :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline kas1

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1796 dnia: Styczeń 17, 2012, 10:17:59 am »
I to jest konkret. W każdym bądź razie można by pomyśleć nad wprowadzeniem plebiscytu na wydawcę roku.

Offline wilk

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1797 dnia: Styczeń 17, 2012, 12:36:01 pm »

 
- o serię Andreasa starają się wydawnictwa z Polski (ale niekoniecznie Taurus)

Mimo wszystko szkoda. Uwzględniając profile wydawnicze, to jeśli nie Taurus to zostaje tylko Egmont. A nie wierzę, że ten ostatni, jeśli faktycznie przejąłby licencję na tę serię, będzie ją wydawał w formie pojedynczych albumów, tak jak robiło to Manzoku.

Ale tak ogólnie, to Taurus robi dobrą robotę. Oby tylko Orbital i Jednorożec okazały się fajnymi komiksami.

Podobno 6. i 7. tom Żywych trupów zostały wyprzedane. Mam nadzieję, że wydawnictwo zrobi dodruk niebawem.

Offline Jaszcząb

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1798 dnia: Styczeń 17, 2012, 02:16:19 pm »
 
Cytuj
I to jest konkret. W każdym bądź razie można by pomyśleć nad wprowadzeniem plebiscytu na wydawcę roku.
     No ja się dziwię, że Taurus nigdy nie dostał takiej nagrody na MFK, choć od samego początku ma bardzo dobrą, zróżnicowaną ofertę. Może w tym roku?

Offline spidey

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1799 dnia: Styczeń 17, 2012, 04:54:56 pm »
W tym roku to akurat za bardzo zróżnicowanej oferty nie będzie miał.


Podobno 6. i 7. tom Żywych trupów zostały wyprzedane. Mam nadzieję, że wydawnictwo zrobi dodruk niebawem.

Tom 2 też już ma nakład wyczerpany.