trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1141220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1815 dnia: Luty 12, 2012, 08:40:37 pm »
Ja przeczytalem dwa tomy Zabojcy i 1 Silvera. Z Orbitelem na razie sie wstrzymalem, ale nie wykluczam.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline weiter

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1816 dnia: Luty 19, 2012, 12:48:38 pm »
Cena Jednorozca powalila mnie na obie lopatki.
44 zl w detalu. :shock:
A wydany miesiac wczesniej Orbital kosztuje "tylko" 36 zeta.
8 zl za twarda okladke?
Jeszcze pare tygodni temu bylem pelen entuzjazmu,
cieszylem sie jak dziecko, ze Taurus zaczyna wydawac komiksy frankofonskie.
Ale dzis....
Ja rezygnuje, po prostu nie stac mnie.


Offline freshmaker

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1817 dnia: Luty 19, 2012, 03:53:09 pm »
w thprgalu za hc 7 pln :)
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline helsing

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1818 dnia: Luty 19, 2012, 06:43:30 pm »
Z tego co pamiętam z rozmowy, twarda oprawa jest wymuszona przez dodatkowe opisy i przypisy do komiksu, które się na niej znajdą. Zamieszczenie tego na miękkiej nie było technicznie możliwe, a dodanie większej ilości stron do komiksu byłoby droższym wyjściem. Szczegółów jak zwykle nie pamiętam.
A i jeszcze w tej rozmowie zapytałem p. Macieja Pietrasika o możliwość  wydanie integrala, w powiększonym formacie, Long John Silver (4 tomy). I nie powiedział nie :smile: Jest szansa jeżeli będzie wystarczająca ilość chętnych :smile: Uwielbiam ten komiks!

Ja tam się nie zrażam wyższą ceną Jednorożca, komiks ponoć jest ciekawy. I tak rezygnuję z Orbitala, który mnie potwornie znudził, choć rysunki są świetne. Nic ciekawego w tej historii nie znalazłem dla siebie.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1819 dnia: Luty 22, 2012, 10:27:30 am »
Cena Jednorozca powalila mnie na obie lopatki.
44 zl w detalu. :shock:

Nie jest tak zle, w promocji 33.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Rork

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1820 dnia: Luty 29, 2012, 08:21:09 pm »
Czytał ktoś Jednorożca? Jakie wrażenia?

Offline Jaszcząb

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1821 dnia: Marzec 01, 2012, 08:15:17 am »
Ja czytałem. Znakomity komiks. W moim odczuciu bije na głowę wszystko
co ukazuje się w magazynie Fantasy Komiks. Bardzo sprawnie wplecione postaci
historyczne w czystą przygodówkę. Do tego świetne smaczki z historii medycyny.
Chyba mój ulubiony komiks frankoński od Taurusa. Przy czym pozostałe też bardzo
mi się podobają. Zdecydowanie czekam na ciąg dalszy.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1822 dnia: Marzec 01, 2012, 07:15:24 pm »
"W moim odczuciu bije na głowę wszystko
co ukazuje się w magazynie Fantasy Komiks."

No jakby tak nie bylo to juz bylby powod do niepokoju. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1823 dnia: Marzec 26, 2012, 08:41:08 pm »

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1824 dnia: Marzec 26, 2012, 10:23:11 pm »
Super. Plansze takie sobie, ale western to western. Czytał ktoś?
Tylko żeby ludzie nie przestraszyli się tylu serii wydawanych na raz, bo będzie Mandragora all over again.

Offline Thiago

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1825 dnia: Marzec 27, 2012, 12:02:34 am »
Taurusie nienawidzę Was  :biggrin:
Co wy robicie z tym malutkim komiksowym Bolandem
A fakt - faktem - co za dużo to niezdrowo chociaż plansze tego Westernu wyglądają przednio!

Offline TAURUS MEDIA

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1826 dnia: Marzec 27, 2012, 07:07:28 am »
Witam
 
Słysząc (nie tylko na tym Forum) obawy Czytelników dotyczące dużej ilości serii rozpoczętych przez nasze wydawnictwo, pragnę w miarę skromnych możliwości ustosunkować się do nich.
 
I tak:
 
1. Wg nas wytworzyła się na polskim rynku pewna luka dotycząca w miarę nowych serii frankofońskich. Pragniemy pokazać że od pewnego czasu w świecie komiksu europejskiego pojawiło się wiele ciekawych serii i nazwisk wartych przybliżeniu polskiemu czytelnikowi a ogólnie rzecz biorąc nieznanych w Polsce. Podobnie rzecz się ma również w Stanach gdzie ilość przedruków komiksów europejskich rośnie z miesiąca na miesiąc.
 
2. Staramy się aby nasza oferta "europejska" była zróżnicowana gatunkowo, mamy tu komiks sensacyjny(Zabójca), awanturniczy(Long John Silver), sci-fi (Orbital), fantasy (Jednorożec). Zróżnicowanie to ma na celu dostosowanie się do Państwa różnych preferencji.
 
3. Doboru naszych serii dokonaliśmy według ścisłych kryteriów:
 
- zróżnicowanie gatunkowe (o czym już napisałem)
 
- wysokie oceny czytelników francuskich - wszystkie nasze obecne i przyszłe serie znajdują się w pierwszej dwudziestce najlepiej ocenianych komiksów frankofońskich.
 
- serie nie powinny być "za długie" (maksymalnie 6 tomów). I tak: Zabójca 1 cykl = 5 tomów, Orbital = cykle 2 tomowe, Long John Silver = seria zamknie się w 4 tomach, Jednorożec = zamknięty cykl 4 tomowy, W.E.S.T = zamknięty cykl 6 tomowy.
 
- seria ma być zaawansowana wydawniczo tzn. powinno ukazać się już co najmnie 3/4 tomów, tak aby w Polsce można było utrzymać większą częstotliwość wydawania niż we Francji (tam średni cykl to 1 - 1,5 roku przerwy pomiędzy tomami)
 
- nie przywiązujemy się do jednego wydawnictwa. Jak widać nasze serie są kupowane w Castermanie, Dupuis, Delcourt i Dargaud.
 
 
4. Cykl wydawniczy poszczególnej serii to 1 tom co 5-6 miesięcy co przy obecnej ilości serii przez nas wydawanych stanowi około 1 tomu na miesiąc (to chyba nie jest dużo). Jak łatwo wyliczyć przy niektórych seriach jest to plan na kilka lat a że skumulowały się pierwsze tomy w krótkim czasie - no cóż kiedyś trzeba było zacząć. Odległość czasowa pomiędzy tomami zapewnia pewne bezpieczeństwo finansowe (jeden tom zarabia na wydanie następnego :))
 
 
No i to by było na tyle gwoli wyjaśnień. Mam tylko nadzieję że wybrane przez nas komiksy przypadną Wam do gustu i w następnych latach będziemy mogli dostarczać kolejnych NOWYCH serii.
TAURUS MEDIA

Offline bele

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1827 dnia: Marzec 27, 2012, 07:27:21 am »
To ja skorzstam z takim pytaniem, bo zawsze mnie to zjada od środka - czy są szanse na serię Spirou? To są osobne (były moze dwa wypadku łączonych tomów) historie. Egmont puscił jeden tom w Świecie Komiksu, a potem juz 20 lat ciszy. A to popularna seria, nowe tomy wciaż powstają. :)
h f**k! dinosaurs!

Offline TAURUS MEDIA

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1828 dnia: Marzec 27, 2012, 07:36:07 am »
Witam Robercie (mam nadzieję że to ty :))
 
Niestety serie humorystyczne mimo wielu prób nie przyjęły się w Polsce (większość fanów szuka serii "dorosłych"). My jak wiesz (chyba?) nie sprzedajemy w Empiku ani w Matrasie co w przypadku serii humorystycznych dla dzieci i młodzieży jest konieczne. Ale może kiedyś...
 
pozdrawiam
M. (Taurus Media)
TAURUS MEDIA

Offline Darkwolf1

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1829 dnia: Marzec 27, 2012, 08:14:15 am »
To ja też skorzystam i spytam :smile:
Czy jest szansa by Taurus dokończyło Mroczne miasta, których pierwszy tom został wydany nakładem Manzoku ?  Z racji tego że został wydany tylko jeden tom, to może jakiś integral ? :smile: I czy w ogóle bierzecie pod uwagę w bliższej lub dalszej przyszłości wydawanie Integrali ?
pozdrawiam i życzę sukcesów.

 

anything