Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1140957 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bele

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1830 dnia: Marzec 27, 2012, 08:21:25 am »
Tak, to ja. Przypomniało mi się, że mam tu konto :smile:

Tak sądziłem, że humorystyczne się nie przyjmują, szkoda. Ale i tak się cieszę, zę wydajecie francuskie, brakowało mi tego. Orbital już nabyty, czeka na chwilę wolnego by go pochłonąć.
h f**k! dinosaurs!

Offline TAURUS MEDIA

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1831 dnia: Marzec 27, 2012, 09:30:54 am »
To ja też skorzystam i spytam :smile:
Czy jest szansa by Taurus dokończyło Mroczne miasta, których pierwszy tom został wydany nakładem Manzoku ?  Z racji tego że został wydany tylko jeden tom, to może jakiś integral ? :smile: I czy w ogóle bierzecie pod uwagę w bliższej lub dalszej przyszłości wydawanie Integrali ?
pozdrawiam i życzę sukcesów.


Szansy na ""Mroczne miasta" z Taurusa raczej nie ma. Przykro mi. Wynika to głównie z tego że Manzoku kupowało prawa na długi okres tzn np. do 2015 roku. Dodatkowo w światku komiksowym jest zwyczaj że prawo do serii jest po stronie wydawcy "pierwotnego" w danym kraju i bez jego zgody ciężko jest przejąć serię.

Integrale? Raczej ciężko. Mamy wybór albo jeden zeszyt co miesiąc albo intergal raz na 3-4 miesiące (niestety zasoby finansowe nie pozwalają na integral co miesiąc lub integral + album normalny). Może kiedyś jak sprzedaż i rynek pozwolą...
TAURUS MEDIA

Offline Bobo

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1832 dnia: Marzec 27, 2012, 10:06:05 am »
A moge szybkie pytanko, czy negocjacje nt przejęcia serii Skorpion od Egmontu idą w dobrym kierunku? Nie ukrywam że czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy tego komiksu. Oczywiście inne serie też namiętnie "połykam" i nie czuję się jeszcze w żadnym stopniu przesycony :) Bardzo dziękuję za komiksy frankofońskie ...
pozdrawiam serdecznie.

Offline TAURUS MEDIA

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1833 dnia: Marzec 27, 2012, 10:11:36 am »
Idą? Raczej czołgają się ale na szczęście w dobry kierunku :)

Również pozdrawiam serdecznie
TAURUS MEDIA

Offline Darkwolf1

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1834 dnia: Marzec 27, 2012, 10:23:15 am »
Dziękuję za szybką odpowiedź :smile:
Szkoda mimo wszystko bo Mroczne Miasta to fajna seria. Ale w związku z tym mam jeszcze jedno pytanko. Takie serie jak Tetfol, Vasco, Ian Kaledine, Marine - wszystkie wydawane na początku lat 90 przez Pegasus. Żadna z tych serii nie została nigdy dokończona.
Czy tu jest taka sama sytuacja jak w przypadku Mrocznych Miast ?

Offline wilk

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1835 dnia: Marzec 27, 2012, 10:44:35 am »
Skoro wydawca czyta temat to apeluję o dodruk 5. tomu "Żywych trupów" i kolejnych wyprzedanych.  Miał być w lutym, a tu już koniec marca i nie ma żadnych informacji na ten temat. Widać, że zapotrzebowanie jest, a i pewnie serial może jakoś podkręcić sprzedaż.

Co do komiksów francuskich to kibicuję wszystkim nowym seriom. Pewnie na zakup WEST też się skuszę. :)

Offline TAURUS MEDIA

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1836 dnia: Marzec 27, 2012, 10:55:35 am »
Też mam duży sentyment do tych serii :smile: ale powrót po 20-tu latach to byłoby bardzo trudne... Znaczna część o ile nie wszystkie wymienione były robione na innych nośnikach ("kliszach") trzeba by materiały do tych komiksów "zdigitalizować" a to już skórka nie warta wyprawki.

Jeżeli już to szybciej wrócilibyśmy do serii "Milczenie i krew" lub "Giacomo C.". W przypadku tych serii wydawca oryginału przerobił materiały bo szykował nowe wydanie w integralu. 

Temat Żywych Trupów. Tak...
Sprzedają się szybciej niż przewidywaliśmy, ale spróbujemy sobie poradzić z tym "problemem".
W maju na KW dodruk 5 tomu (solennie obiecuję), w lipcu tomy 2 i 3, wrzesień/październik tom 6 a przed końcem roku ponowny dodruk tomu 1 (tak, tak już się sprzedał :))
TAURUS MEDIA

Offline Darkwolf1

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1837 dnia: Marzec 27, 2012, 11:12:38 am »
Zawsze mi się marzyło by ktoś te serie dokończył :smile: Ale ok, rozumiem siła wyższa.
A może zdradzicie czy na ten rok macie w planach jeszcze jakieś nowe serie ?

Offline TAURUS MEDIA

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1838 dnia: Marzec 27, 2012, 11:39:31 am »
No dobrze skoro już tak się rozpisałem.

Przewiduję (na razie bez daty) wydanie jeszcze w tym roku serii składającej się z dwóch tomów.
Roboczy tytuł to "Srebrny księżyc nad Providence". Tytuł oryginału "Lune d'argent sur Providence"
tu podsyłam linka:

http://www.bedetheque.com/serie-12316-BD-Lune-d-argent-sur-Providence.html

Dla odmiany jest to Western/Horror:) , autorem jest Eric Herenguel który może się Wam kojarzyć z serią KRAN wydawaną swego czasu przez Amber.
TAURUS MEDIA

Offline donTomaszek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1839 dnia: Marzec 27, 2012, 11:40:32 am »
A co z kontynuacja Nocturno?
Czekam, czekam i doczekac sie nie moge :wink:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline TAURUS MEDIA

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1840 dnia: Marzec 27, 2012, 11:50:21 am »
Na ten tytuł niestety trzeba jeszcze będzie poczekać (przepraszam). Komiks sprzedaje się bardzo powoli (co jest dziwne bo "Trup i sofa" tego samego autora wyprzedał się szybko do zera). Myślę że to jest raczej kwestia przełomu tego i przyszłego roku. :(
TAURUS MEDIA

Offline Darkwolf1

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1841 dnia: Marzec 27, 2012, 11:51:52 am »
Wygląda smakowicie :smile: Nic tylko czekać :smile:

Offline spidey

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1842 dnia: Marzec 27, 2012, 01:23:24 pm »
A czy są jakiekolwiek szansę na Jeremiaha? I czy na rynkach frankofońskich nie ma jakiegoś dobrego hard-sci-fi który byłby w kręgu zainteresowań Taurusa? Czytałem pierwszy tom Orbitala i jak dla mnie zbyt infantylne.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1843 dnia: Marzec 27, 2012, 02:43:57 pm »
O, Hermann by się przydał u nas. Jeremiah to akurat długa seria i przez to pewnie zbyt duże ryzyko, że nie doczekalibyśmy końca, ale np Comanche, Wieże Bois Maury, albo jakieś one-shoty? Milczenie i krew też chętnie przeczytałbym w całości. Ogólnie podoba mi się wybór serii wypuszczonych przez Taurus Media, z dotychczasowych odpuściłem sobie tylko  Jednorożca. Fajnie by było jakby jeszcze coś z amerykańskiego rynku puścili, skoro Żywe trupy tak dobrze się sprzedają, to może jakaś inna seria Kirkmana? No i lipa, że Manzoku poblokowało Koziorożca, Y i Mroczne miasta...

Offline bele

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1844 dnia: Marzec 27, 2012, 04:37:10 pm »
Manzoku i Mandragora poblokowały kilka świetnych serii. :sad:

Ja tam wciaż trzymam kciuki za "Zbira". Może jakieś wydanie zbiorcze? Wiem, że coś tam było w Stanach takiego wydawane.
h f**k! dinosaurs!