Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1140911 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rork

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1845 dnia: Marzec 27, 2012, 04:50:36 pm »
Może po 2015 coś się wyjaśni? To już nie tak długo :smile:

Offline samurajack

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1846 dnia: Marzec 27, 2012, 05:53:02 pm »
Mi szczególnie szkoda Koziorożca pewnie tez nie ma szans do 2015 :(

Offline hans

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1847 dnia: Marzec 27, 2012, 06:45:20 pm »
Nie rozumiem obaw przed przesyceniem rynku. Jeszcze parę dni temu pojawiały się narzekania, że rynek podupada, ludzie nie mają czytać i rezygnują z hobby, a teraz znowu narzekania na nadmiar. Obecna ilość tytułów na rynku to tylko ułamek tego, co było kilka lat temu.
A tak poza tym podoba mi się kierunek Taurusa - ja biorę "Zabójcę" i "Long John Silver", ale fajnie by było zobaczyć jakieś science-fiction, które nie byłoby infantylne, ale też niekoniecznie "tylko dla dorosłych" (chyba ciężko mi dogodzić ;) ).

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1848 dnia: Marzec 27, 2012, 08:20:11 pm »
Nie rozumiem obaw przed przesyceniem rynku. Jeszcze parę dni temu pojawiały się narzekania, że rynek podupada, ludzie nie mają czytać i rezygnują z hobby, a teraz znowu narzekania na nadmiar. Obecna ilość tytułów na rynku to tylko ułamek tego, co było kilka lat temu.

U mnie taka wątpliwość zrodziła się z tego, że wszystkie te serie rozpoczęte przez Taurusa to ta sama półka. To nie jest tak, że Taurus np. wydał teraz wypasionego integrala, undergroundowy czarno-biały album i dwa komiksy superhero. Wszystkie ich komiksy są dla tego samego odbiorcy. Ja wiem, że różne dania (gatunki), ale przyżądzone w podobny sposób A nie każdy lubi frankofoński mainstream. Ja sam jakoś tak baaaardzo nieufnie do niego podchodzę i żadna z serii nie jest dla mnie musiszmieć (cholernie daleko od musiszmieć nawet), raczej jeślinakoniecmiesiącaostaniesiępare groszytomożeszmieć. Stąd moja obawa. Mam jednak nadzieję, że wszystkie serie sprzedają się przynajmniej dobrze i Taurus zarobi na tym kuuupę kasiory.

Offline hans

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1849 dnia: Marzec 27, 2012, 08:54:17 pm »
U mnie taka wątpliwość zrodziła się z tego, że wszystkie te serie rozpoczęte przez Taurusa to ta sama półka. (...) A nie każdy lubi frankofoński mainstream. Ja sam jakoś tak baaaardzo nieufnie do niego podchodzę i żadna z serii nie jest dla mnie musiszmieć (cholernie daleko od musiszmieć nawet), raczej jeślinakoniecmiesiącaostaniesiępare groszytomożeszmieć. Stąd moja obawa.

Niby tak, no i dla mnie też nie są to musiszmiecie (mimo, że "Zabójca" jest świetny :wink: ), ale czy wychodzą teraz jakieś musiszMietki? :smile: Nie chce mi się zaglądać teraz do zapowiedzi, ale o ile dobrze pamiętam to na przyszły miesiąc interesują mnie tylko "Baśnie" (no dobra jest jeszcze "Lost girls", ale tego nie liczę, bo w kwietniu nie wydam na nie ani złotówki, a poza tym to trochę wyjątkowa sytuacja - ta premiera jest zapowiadana i wyczekiwana od dawien dawna). Przy takim stanie rzeczy nie bałbym się przesycenia rynku ze strony Taurusa.

Offline Rork

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1850 dnia: Marzec 27, 2012, 09:14:16 pm »
Chociaż bardzo okrężnie ale jednak wciąż wracamy do tego, że najbardziej brakuje nam wypasionych integrali :-). Tej luki po Egmoncie jakoś nikt nie chce wypełnić..

Offline helsing

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1851 dnia: Marzec 27, 2012, 09:41:44 pm »
Egmont wydawał integrale to wszyscy narzekali że tak drogimi komiksami nowego czytelnika się nie przyciągnie (a dotychczasowi nie są w stanie tego rynku utrzymać). Taurus poszedł inną drogą, póki co to mu się opłaca i tak trzymać, lepiej wydać te 30zł co miesiąc/dwa niż 100zł raz w roku, poza tym nie trzeba wszystkiego jak leci kupować.
Co do różnorodności. To chyba też nietrafione jest. Jeszcze w zeszłym roku wydawali hiszpańskie komiksy (Torpedo, Kraken), teraz poszli na wschód gdzie większy wybór. Amerykanów nie będą bo pewnie licencje za drogie są. I jak można Long John Silver zwykłym czytadłem nazywać?! Tego nie pojmuję! I wciąż liczę że LJS wyjdzie później w wydaniu zbiorczym, powiększonym formacie :D
W końcu jest mainstream, za którym tak wszyscy tęsknią, a że nie latają w trykotach i nie strzelają promieniami z d**y?! Kogo to obchodzi, skoro dobrze się to czyta (może poza Orbitalem, który faktycznie kiepski jest)? I piszę to ja, który nie przepadał do tej pory za francuzami.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1852 dnia: Marzec 27, 2012, 10:10:25 pm »
To może przy takich oznakach renesansu Taurus Media zdecyduje się wydać do końca serię "Ja, wampir"? Wciąż odkładam lekturę komiksów spółki Trillo/Risso, bo chciałbym zacząć właśnie od tej serii.

Offline misio141

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1853 dnia: Marzec 27, 2012, 10:27:38 pm »
To może przy takich oznakach renesansu Taurus Media zdecyduje się wydać do końca serię "Ja, wampir"? Wciąż odkładam lekturę komiksów spółki Trillo/Risso, bo chciałbym zacząć właśnie od tej serii.
tymbardziej że pierwsze dwa tomy są naprawde super :)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Rork

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1854 dnia: Marzec 27, 2012, 10:32:53 pm »
helsing nie pisz że wszyscy narzekali bo nie wszyscy. Niektórym to odpowiadało bo mieli całość od razu a nie niepewność czy seria zostanie dokończona. Dla przykładu gdyby Taurus wydał od razu Nocturno w jednym tomie kupiłbym go bez wahania a tak nie kupiłem i sam widzisz, że nie tylko ja bo sprzedaż jest marna i wydanie drugiego tomu wciąż wątpliwe. A jaką masz gwarancje, że obecnie wydawane komiksy zostaną dokończone? Jeśli nie będzie dobrej sprzedaży to np taki "infantylny" Orbital zakończy się po pierwszym cyklu. Taurus (przepraszam za to) też ma "doświadczenie" w niedokańczaniu serii chociażby wymieniony wcześniej Ja, wampir... Tak więc nie masz nigdy pewności, że seria chociaż z niewielką ilością tomów zostanie wydana w całości. I tu właśnie wychodzi wyższość integrali nad pojedyńczymi albumami. Mam calość i już nie rozmyślam i nie dręczę się czy poznam daną historię do końca. Tak to przynajmniej widzę.

Offline melee

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1855 dnia: Marzec 27, 2012, 10:37:04 pm »
Ja również z tego samego powodu nie kupiłem Nocturno. I pewnie wielu innych. Niestety tak już jest, że często czekam, aż uprawdopodobni się wydanie kompletu, a wówczas zdarza się, że części numerów już nie ma w sprzedaży.. ;)

Offline Quithe

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1856 dnia: Marzec 28, 2012, 12:20:29 am »
Kupiłem jakiś czas temu Nocturno i od początku zastanawiam się, o co chodzi z tą jedynką. Ma być/jest druga część? (tak, nie chciało mi się sprawdzić :P) A teraz się okazuje, że jest i wstrzymują... W tym trybie wydanie drugiej części powinno podbić sprzedaż pierwszej.
Oferta Taurusa jest dość ciekawa, kilka rzeczy chcę kupić, bo w sumie dopiero gdzieś od roku zacząłem się bardziej zastanawiać nad pozycjami innymi niż amerykańskie i japońskie. Forma jest dla mnie zasadniczo obojętna, byle wyszła całość.

PS. Jeśli nie będzie 2. Nocturno, strzelę focha na wydawcę i nic nie kupię :P

Offline bele

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1857 dnia: Marzec 28, 2012, 07:13:45 am »
No, ja mam Nocturno. Jeszcze nie przeczytane, dopiero wy mi uświadomiliście, że to ma drugą część. Ja się tak zastanawiam, czy skoro komiks na dwie części to czy nie lepiej wydać te dwie część razem? Rozumiem, że w tym przypadku znacznie by to podniosło koszty, bo komiks w kolorze, ale ja - z punktu widzienia czytelnika - wolne zapłacić więcej i mieć kompletną historię w jednym tomie.
h f**k! dinosaurs!

Offline jolan13

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1858 dnia: Marzec 28, 2012, 07:18:28 am »
To może przy takich oznakach renesansu Taurus Media zdecyduje się wydać do końca serię "Ja, wampir"? Wciąż odkładam lekturę komiksów spółki Trillo/Risso, bo chciałbym zacząć właśnie od tej serii.
Podbijam pytanie Dariusza. Czy Taurus planuje wydać pozostałe tomy? Również nie zacząłem czytać tego komiksu, oba tomy grzecznie czekają na półce, aż wyjdzie reszta.

Z zapowiedzi Taurusa biorę wszystko, idealnie trafia to w moje gusta. Odpuścić musiałem tylko Orbitala, no nie da rady wszystkiego kupić.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2012, 07:21:39 am wysłana przez jolan13 »

Offline adro

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #1859 dnia: Marzec 28, 2012, 08:50:20 am »
Taurus w ogole wydaje ostatnio same dobre komiksy. Zaden z franzuzow mnie nie rozczarowal. Do tego ladnie schodza trupki. Ja tesknie za kolejnymi zbiorczymi tomami queen and country.  szkoda, ze nie wypalilo z komiksem strangers in paradise
Co do integrali, to mam wrazenie, ze rynek wpada ze skrajnosci w skrajonosc. Najpierw mielismy wysyp integrali, a teraz w zasadzie w ogole ich nie ma. Czy wydawcy nie moga jakos wyposrodkowac swojego stanowiska wobec integrali i powiedzmy wypuszczac jeden zbiorczy tom raz na 3-4 miechy. Mysle, ze obecny ryneczek jest w stanie wchlonac 3-4 integrale rocznie. Z ogromna checia zobaczylbym takie mroczne miasta w ladnym grubym integralu mmmmm rozmarzylem sie
pzdr
PS Apropos mrocznych miast, to zawsze zastanawialo mnie, jak to jest z nowymi wydawnictwami ala manzoku. czy naprawde tak ciezko jest zrobic jakies badanie rynku albo chociaz wejsc na forum komiksowe przed rozpoczeciem dzialalnosci biznesowej(IMO to jest chyba abecadlo i podstawa przy rozpoczynaniu jakiejs dzialalnosci gospodarczej). Zamiast tego nowe wydawnictwo rusza z dzialalnoscia, wali horrendalne naklady, a pozniej sa problemy i tzw. reka w nocniku. Bez sensu, a potem jeszcze takie wydawnictwo zablokuje ciekawe tytuly na wiele lat ze szkoda dla czytelnikow. czy nie mozna zrobic jakiegos nawet pobieznego rozeznania rynku przed startem dzialalnosci wydawniczej?
PS2 mam wrazenie, ze Timof probuje troszke zastapic egmont w kwestii wydawania grubszych komiksow...






 
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2012, 09:00:41 am wysłana przez adro »
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!