trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1141477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 79ers

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4050 dnia: Styczeń 15, 2018, 07:15:08 pm »
Lazarus to najlepsza trwająca seria Taurusa  :smile:

Jak dla mnie Murena oraz Orły Rzymu to te najlepsze i co najważniejsze Taurus dokłada swoją cegiełkę do budowy kolekcji klasyków na rodzimym rynku(Valerian/Luc)

Offline Murazor

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4051 dnia: Styczeń 15, 2018, 07:51:32 pm »
A to nie jest tak, że z Taurusem wszystko jest ok, tylko wydawca zagraniczny nie przysyła materiałów itp? Że problem nie wydawania kolejnych tomów nie lezy po stronie Taurusa?
Wiem, że było tak z Żywymi Trupami, bo Taurus o tym mówił, o innych seriach nie wiadomo, więc zakładam, że to nie to (bo prawdopodobnie Byczek by poinformował).
Wcześniej materiały przysyłano i nagle przestano? Jakiś powód musiał być, skoro wydawca "nie chce" aby Taurus wydawał jego tytuły. Może lepsza oferta od innego polskiego wydawnictwa (NSC i Image bym zrozumiał, bo mają nadzwyczajne stosunki), ale co z Urbanem?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4052 dnia: Styczeń 15, 2018, 08:00:07 pm »
Urban 4 miał premierę 22 czerwca 2017 na rynku frankofońskim. My mamy opóźnienie około pół roku. Ktoś zaznajomiony z cyklem wydawniczym byłby kompetentny stwierdzić, czy to długo w stosunku do pierwotnej premiery?


Na fb Taurusa jest okładka 2 tomu Luc Orienta. Ma się ukazać w kwietniu.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Murazor

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4053 dnia: Styczeń 15, 2018, 08:06:38 pm »
Urban 4 miał premierę 22 czerwca 2017 na rynku frankofońskim. My mamy opóźnienie około pół roku.
Okej, źle zrozumiałem Twój post w wątku Urbana :oops: przepraszam, mój błąd. Zrozumiałem, że to Byczek zapowiedział na czerwiec, a wydaje dopiero teraz. W takim razie, Urban raczej nie ma problemu z opóźnieniem. Wydaje mi się to w miarę normalny termin. I cieszmy się, że jest! ;-)

A po cichu płaczmy za Image :sad:

Offline jeanvanhamme

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4054 dnia: Styczeń 16, 2018, 10:52:33 am »
Ok, dzięki, że wyraziliście swoje zdanie na temat poszczególnych serii. To dobrze, że wam się podobają, mnie niestety nie. Kiedyś Taurus dla mnie był ciekawszy

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4055 dnia: Styczeń 16, 2018, 11:26:36 am »
Kiedyś Taurus dla mnie był ciekawszy
A teraz jest ciekawsze dla mnie ( i pewnie nie tylko)  :smile:

Offline amsterdream

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4056 dnia: Styczeń 16, 2018, 12:24:10 pm »
Ok, dzięki, że wyraziliście swoje zdanie na temat poszczególnych serii. To dobrze, że wam się podobają, mnie niestety nie. Kiedyś Taurus dla mnie był ciekawszy

+1

Taurus to obecnie takie frankofońskie stany dolne do stanów średnich. Zamiast wydawać tyle współczesnych europejskich serii lepiej sięgnęliby po klasykę (tak wiem, jest Luc Orient, ale jakoś akurat ten komiks mi nie podszedł).

Offline gobender

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4057 dnia: Styczeń 16, 2018, 12:25:53 pm »
...i Valerian.


Offline misiokles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4058 dnia: Styczeń 16, 2018, 12:28:27 pm »
Egmont też kiedyś wydawał wuele frankofonów ale przeżuca się na superhero od wielkiej dwójki. Rynek się zmienia, następują przetestowania, szukania nisz itd. Mnie, jako czytelnikowi szaremu, najczęściej zwisa czy dany tytuł wyszedł pod barwami tego wydawnictwa czy innego. Jest na rynku do kupienia - kupuję!

Offline hopsasa

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4059 dnia: Styczeń 16, 2018, 12:52:41 pm »
Minęły już czasy kiedy przegladalem i analizowałem czy kupić prawie wszystko z kategorii komiks w sklepie internetowym. Jest różnorodność i jest wybór tak duży ze latwo przegapić komiksy, które powinno się kupić np. ze Studia Lain, którego dystrybucja była ograniczona a rozpoznawalność marki znikoma. Na pewno wybieramy komiksy  które chcemy czytać a nie wydawnictwo, ale wydawnictwa w Polsce dzięki temu ze nie są bardzo duze umożliwiają jednak łatwiejsza selekcje. Kiedy nie czytałem komiksowych seriali nawet nie rozważałem komiksów z Taurusa. Aktualnie wiem ze seria która oferują jest warta zweryfikowania. Oceniam Taurusa pozytywnie zarówno ze względu na ofertę wydawnictwa jaki i jakość. Zastrzeżenie mogę mieć tylko do czasu oczekiwania na zamknięcie serii, na co wydawnictwo nie ma wpływu, tu już po mojej stronie skierowanie zainteresowanania na serie które zostały zakończone lub przynajmniej są wydawane cyklami.

Offline jeanvanhamme

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4060 dnia: Styczeń 16, 2018, 03:33:24 pm »
No to miło. Choć i tak mam wrażenie, że gdybym napisał, że dzisiejszy Taurus jest ciekawszy od tego sprzed 3-4 lat, to odezwalibyście się z zupełnie innymi przekonaniami :D

Tak to już jest: Nie ma teorii nie do zaprzeczenia.  :cool:

Offline misiokles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4061 dnia: Styczeń 16, 2018, 03:47:32 pm »
Tu mógłbym się z tobą zgodzić - 4 lata temu nie miałem bladego pojęcia o tym, że Taurus wyda Locke & Key. A ta seria okazała się komiksem, której kolejne części kupowałem jak najszybciej bez patrzenia gdzie wyciągnąć jak największy rabat - liczyła się szybkość dorwania egzemplarza jak najszybciej po premierze. Teraz Taurus nie ma nic w swojej ofercie o takiej sile rażenia, emocje przejął Egmont ze Skalpem. Ale nie uważam żeby Taurus specjalnie obniżył loty - po Skalpie żaden komiks mi się nie podoba :)

Offline 79ers

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4062 dnia: Styczeń 18, 2018, 07:02:51 pm »

Offline Klint

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4063 dnia: Styczeń 18, 2018, 07:17:25 pm »
Też cieszy mnie Murena 😀

Offline juras9

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4064 dnia: Styczeń 18, 2018, 07:21:14 pm »
Luc Orient!! Nareszcie zapowiedź drugiego tomu, ale czemu dopiero w kwietniu? Bezapelacyjnie trzeba to przyspieszyć! ;]


« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2018, 07:36:42 pm wysłana przez juras9 »