Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1140840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline -gościu-

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4125 dnia: Marzec 22, 2018, 04:59:14 pm »
Jak myślisz, dlaczego?

JanT

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4126 dnia: Marzec 22, 2018, 04:59:40 pm »
Bo HC cięższe?  :biggrin:

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4127 dnia: Marzec 22, 2018, 05:05:19 pm »
Ale z tym BS i Lazarusem ma rację. Pozaczynali i olali. Lazarusa bardzo szkoda.
Wierz mi, nie olali. Po prostu nie mają materiałów oryginalnych. Korespondencja wlecze się miesiącami i nie mogą tego przeskoczyć.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline mack3

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4128 dnia: Marzec 22, 2018, 05:16:47 pm »
Lazarus Lazarusem, Taurus jest ciągle tylko 1 TPB do tyłu od oryginałów (czyli tak samo jak Mucha ciągle w przypadku Sagi), ale z BS sprawa robi się nieciekawa - tu jestemy 3 TPB do tyłu, a za kilka dni będziemy 4 TPB do tyłu (wychodzi 7 TPB). W przyszłym miesiącu miną 2 lata od wydania ostatniego TPB przez Taurusa i boję się, że niedługo dojdziemy do takiej sytuacji, że nawet jak kierownictwo w Image się zmieni i dadzą zielone światło to Taurus już tego nie wyda, bo powiedzą, że ci co kupowali już dawno o tytule zapomnieli...  :sad:


Jak to w ogóle jest - wydawnictwa nie kupują licencji na całą serię z góry tylko się przy każdym TPB handryczą?

Offline misiokles

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4129 dnia: Marzec 22, 2018, 05:19:46 pm »
Jak chcą kupować całość to kupują. Jak chcą kupować po jednym - to kupują po jednym. Czasami chcą kupować całość, ale nie mają tyle pieniędzy więc kupują po kawałku.

Offline brzon

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4130 dnia: Marzec 22, 2018, 05:52:41 pm »
Słuchajcie, opcje są 2:
1) zapłacili za kolejny tom (BS i L), ale Baba nie chce przesłać im materiałów;
2) nie zapłacili za kolejny tom, bo Baba chce więcej kasy niż poprzednio, a oni chcą zapłacić dokładnie tyle samo ile poprzednio.


Jeżeli opcja nr 2, to w praktyce możemy pożegnać się z tymi tytułami (casus negocjacji Muchy z Image w sprawie Sex)
Jeśli opcja nr 1, to w takim razie jest to robota dla prawników. W końcu podpisano jakieś umowy... no chyba że nie podpisano, umowa na gębę, kasa do ręki...

Offline radef

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4131 dnia: Marzec 22, 2018, 06:33:35 pm »
Odnośnie Muchy - jak się wydaje na dwa kraje (w porywach trzy) to oczywiście, że dla wydawnictwa amerykańskiego jesteś ważniejszym partnerem.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline mack3

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4132 dnia: Marzec 22, 2018, 10:40:22 pm »
To może Taurus powinien zacząć rozważać chociaż podjęcie próby dogadania się z jakimś innym wydawnictwem, które ma lepsze chody w Image, tak by inne wydawnictwo to pociągnęło (Mucha, Sonia?)... przynajmniej w przypadku BS, bo jak pisałem wczesniej, jeśli chodzi o Lazarusa to na razie są tylko 1 tpb do tyłu (+w przyszłym miesiącu wychodzi 1 spin-off), więc tu nie jest tak źle.


Nie mówię, żeby to robic juz teraz, ale jak w ciągu kilku miesięcy się nie zmieni to i Taurus nic nie ugra, i polscy czytelnicy pozostaną z niczym...

Offline mappy

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4133 dnia: Marzec 22, 2018, 10:53:35 pm »
Spokojnie mogę się zgodzić z Tobą, masz fioła :biggrin:

Z resztą się nie zgadzam, bo to jakieś sterowane czarnowidztwo mające wywołać ferment, a popularnie zwane trollowaniem :wink:
Przecież punkty 1-6 to sama prawda. Reszta subiektywna.

Sam już zacząłem wyjmować z szuflad pozycje kilku tomowe i zastanawiać się czy czekać. Nie tylko od Taurusa.
To, że jesteśmy do tyłu tylko jeden tom lub trzy w przypadku BC to nic nie znaczy. Chodzi tylko o czas wydawania między tomami. Z takim Jeremiahem nie jesteśmy nawet na półmetku. Jesteśmy dopiero w roku 1992 :smile:

Offline -gościu-

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4134 dnia: Marzec 23, 2018, 07:18:55 am »
Otóż to. Jak będzie całość dostępna na rynku, to będzie można zastanowić się nad zakupem, ale póki co, to nie ma sensu.

Offline jeanvanhamme

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4135 dnia: Marzec 23, 2018, 11:09:52 am »
Wiem, że dodałem trochę od siebie, nie wszystkie moje zarzuty noszą znamiona tylko faktów, ale intuicja podpowiada mi, że Taurus jest w gorszej sytuacji niż twierdzi. Może nie leży jeszcze na OIOMie, ale z miesiąca na miesiąc czuje się gorzej.
Mój sceptycyzm doprowadził do sytuacji, że nie otwieram nowych serii Taurusa.

Co do Image, to nie chce mi się wierzyć że zła babka z Image steruje światem. Po prostu zauważyła, że gdyby nie sprzedawała pojedynczych tomów za małe pieniądze Taurusowi, tylko w pakiecie za większy hajs NSC czy Musze, to zarobiłaby więcej. Z kolei Taurus myśli zapewne, że mając wydane już pierwsze tomy BS czy Lazarusa ma przewagę negocjacyjną do następnych. No to się zdziwili. I chytra baba z Image ma w tej sytuacji rację, ona też widzi zwiększoną podaż komiksów w Polsce i chce na tym zarobić.



mkolek81

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4136 dnia: Marzec 23, 2018, 12:00:24 pm »
Dalibyście sobie spokój ze spekulacjami dotyczącymi upadku Taurusa. Przyczyna związania ze zwolnieniem z wydawania komiksów na obecną chwilę wydawnictwa może być całkowicie inna niż wam się wydaje. I tak @jeanvanhamme masz rację Taurus ma pierwszeństwo do Black Science oraz Lazarusa. To że jesteśmy trochę w plecy nie znaczy, że wydawca zrezygnował z ich publikacji, to nie jest tak jak z seria SEX od Muchy, czy Superman/Batman od Egmontu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2018, 12:03:36 pm wysłana przez mkolek81 »

Feldkurat

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4137 dnia: Marzec 23, 2018, 12:32:38 pm »
Mój sceptycyzm doprowadził do sytuacji, że nie otwieram nowych serii Taurusa.

samosprawdzająca się przepowiednia  :lol:

Offline kosmoski

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4138 dnia: Marzec 23, 2018, 01:41:01 pm »
Szczególnie w przypadku Fistaszków

Na każdych targach, gdzie są pytam (od jakichś trzech lat) o tomy wyprzedane i kolejne. I zawsze ta sama odpowiedz - dodruki nie, ale kolejne tomy tak. Na razie jak mówią, tak robią, więc zagrożenia, że nie dociągną serii do końca nie ma (moja wyobraznia go przynajmniej nie widzi).

A o Taurusa bym się tak nie martwił, mają rozsądną politykę wydawniczą, do tego Żywe Trupy i Manara powinni zapewnić bieżącą płynność ;) 

Offline Andy13

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #4139 dnia: Marzec 23, 2018, 01:43:42 pm »
Dalibyście sobie spokój ze spekulacjami dotyczącymi upadku Taurusa.
Przecież główną cechą tego forum są spekulacje :smile:

To że jesteśmy trochę w plecy nie znaczy, że wydawca zrezygnował z ich publikacji, to nie jest tak jak z seria (...) Superman/Batman od Egmontu.
Serio porównujesz Black Science czy Lazarusa, które są zamkniętymi historiami, do Superman/Batman, który jest runem zbierającym kilka oddzielnych historii? W takim wypadku właściwie większość publikowanych serii nie zostało dokończonych.


Ogólnie, z tego co pamiętam, to przy Żywych Trupach też chyba była dłuższa przerwa w wydawaniu kolejnych tomów spowodowana problemami z negocjacjami, ale ostatecznie udało przełamać się impas.