trawa

Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1141240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Taurus...
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 19, 2005, 11:58:26 am »
Daniel Rioche, kilka postów wyżej, jak mniemam.
graves cytował.
o to chodziło?

Offline Rybb

Taurus...
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 19, 2005, 12:07:20 pm »
No i co z tymi planami wydawniczymi ? Jest coś jeszcze ujawnione ?

Offline kingquest

Taurus...
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 19, 2005, 12:08:25 pm »
I ja dołącze się do tej dyskusji.
Chicałbym powiedzieć, że najważniejsze jest to że będziemy mieli nowe ,a mbitne wydawnictwo wydające komiksy z najnajwyzszej półki,
Inna sprawa, że te info o cenach to tylko plotki. Może się sprawdzą- trudno.
Myślę, że kto będzie chciał ten kupi 300. Ja na pewno zrobię to na MFK.
Uważam, że skoro Taurus Media oznaimili, ze będą chcieli stać się wydawcą nr.1 komiksów w Polsce- są świadomi, że naszego rynku nie podbiją komiksami w okolicy stówki. Myślę, że juz wkrótce dowiemy się o cenach i jestem wręcz pewien że nie będą takie odstraszające.
Jestem dobrej myśli w sprawie Taurusa i życzę sobie i wam, aby to wydawnictwo było równie dobre co Egmont w okresie swojej świetności
Serdecznie Pozdrawiam.

Offline turucorp

Taurus...
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 19, 2005, 12:13:37 pm »
Cytat: "xDrugiejSzansy"
Daniel Rioche, kilka postów wyżej, jak mniemam.
graves cytował.
o to chodziło?

a jak ja sie zaloguje jako Frank Miller i napisze, ze bedzie w okladce z drewnianych deseczek to tez sie bedziesz tak "eksajtowal"? 8)

Offline Julek_

Taurus...
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 19, 2005, 12:15:00 pm »
spoko.
turu pytałeś, to Ci przytoczyłem wypowiedz normalnie
poniedziałek to dobry dzień na plo tki i ploteczki.  8)

Offline turucorp

Taurus...
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 19, 2005, 12:17:48 pm »
Cytat: "xDrugiejSzansy"
spoko.
turu pytałeś, to Ci przytoczyłem wypowiedz normalnie
poniedziałek to dobry dzień na plo tki i ploteczki.  8)


no nie ma sprawy, ale jak juz szalec to z rozmachem, tak jak "pelna forma wydania" na forum Wraka 8)

Offline hopatika

Taurus...
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 19, 2005, 12:47:53 pm »
polityka wydawcy wygląda pewnie tak: roześlijmy po forach informację, że wydamy zajebisty, długo oczekiwany komiks po kosmicznej cenie, z gówno wartymi ozdóbkami, niech się ludzie pownerwiają. zaczną gadać, że to kicha, że nie kupią i w ogóle. krótko mówiąc: nastawią się negatywnie. a my tymczasem znienacka wypuścimy ten komiks o połowę tańszy. wtedy wszyscy będą zachwyceni i powiedzą, że to "taki fajny wydawca", że tanio, że super edycja za tę cenę, że na pewno kupia następne itd.

nie, to bez sensu.  :p

Offline mykupyku

Taurus...
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 19, 2005, 12:49:17 pm »
Cytat: "spidey"
Ale jeżeli plotki się potwierdzą to cóż...
Zdzierstwo i tyle  :cry: .
Ciekawe jak oni chcą podbić rynek komiksowy z takimi cenami. Również ciekawe ile zarzyczą sobie za takie cz.-b. Waking Dead  :?:  (65-69zł   :?:  :lol: ).
Z taką polityką cenową to ja im nic dobrego nie wróżę.
Aż człowiekowi robi się przykro że kolejny dobry komiksowy tytuł przechodzi koło nosa  :(  bo ja nie mam najmniejszego zamiaru wydawać takiej kasy na jeden komiks.
A tak wogóle ile stron ma to 300 ?


pogdybajmy, bo to tylko plotki:

jakżem pisał, będą wydawać i kolekcjonerskie perełki drożej i normalne TPB taniej - czytałeś? przeczytaj i potem wróż :)

300 kosztuje w takim (jedynym słusznym dla tego komiksu) wydaniu w USA 30$ (nie okuty) - widzisz tu zdzierstwo jakby nawet kosztowal u nas 90?

a taki essential z mandry kosztuje w usa 15$ a u nas 80 czy 90zł - widzisz róznicę w zdzieraniu?


taurus z załozenia ma być normalnym wydawnictwem, w którym znaja się na tym co dobre, o i tak
opyright by mykupyku

Gilbaert

  • Gość
Taurus...
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 19, 2005, 12:53:01 pm »
myku, do niego (spideya) i tak nic nie trafia.

Offline WeeGee

Taurus...
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 19, 2005, 01:14:53 pm »
Cytat: "turucorp"

a jesli myslisz, ze w jakimkolwiek innym kraju (lacznie z Czechami) kupisz ponizej 90 pln to gratuluje :roll:


Mi możesz pogratulować :D Kupiłam pare lat temu ten tytuł za 30 złotych (oczywiście bez narożników i zapewne od frajera, ale jednak :wink: )...
i już możesz przestać gratulować, bo i tak go szlag trafił jak mi zalało mieszkanie :? :evil:

W każdym razie... gdyby plotki okazały się być faktami to pewnie, znając siebie, i tak zainwestuje w 300 (chociaż muszę przyznać, że bawią mnie te narożniki... w zasadzie wszędzie mnie bawią, doczegokolwiek by nie były dołączone), bo uwielbiam ten komiks i chyba bym sobie nie darowała...
ttp://weegee.digart.pl/

"There is no life I know to compare with pure imagination."

Offline spidey

Taurus...
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 19, 2005, 01:46:49 pm »
Cytat: "Sand na forum WAKA"
Tak dla twojej wiadomości byłem zadowolony jak Egmont wchodził na rynek no i jak Mandragora, jak Taurus również. Tylko powiedz mi do jasnej cholery czy my przeciętni czytelnicy mamy kupywać komiksy nawet te najsłynniejsze za grube pieniądze, wydawać 100 zł na komiks tylko dlatego, że wydawcy zachciało się wypchać go żelastwem z demobilu, a papieru bedzie tam co kot napłakał i po co to komu, czy aż takich kolekcjonerów Polska ma, że muszą być metalowe grzbiety, gdzie każdy komiks bedzie kosztował powyżej 100 zł???
Gdzie się podziewają ci zachwyceni takimi wydaniami kolecjonerzy, gdy ukazują sie dobre komiksy w przyzwoitej cenie, a wszyscy w koło biadolą że sprzedaż jest bardzo niska pytam gdzie?
Ilu Polaków może sobie pozwolić na kupywanie miesięcznie 3 komiksów za 100 zł i jeszcze do tego dodać pozycje innych wydawców, moim zdaniem niewielu. Najwyraźniej kilku panom strasznie sie w głowach poprzekręcało chcą sobie takie małe eldorado w Polsce utworzyć. Zresztą jak Taurus wyda komiksy zapowiadane kiedyś przez Egmont w astronomicznych cenach, to bedzie oznaczało tylko jedno, że Egmont znalazł kolejny sposób, aby jeszcze bardziej wyciągnąc kasę od ludzi tylko pod nowym szyldem. Plotki z tytułami takimi jak From Hell czy Fables dobitnie temu świadczą. W Polsce o kliencie w ogóle się nie myśli liczą się tylko dochody, a przecież ten eksperyment wydawniczy nie trwa kilka miesięcy tylko juz dobre parę lat i wydawcy powinny wyciągnąć wnioski co warto wydać, za jaką cene aby się nieźle sprzedało, a w naszej rzeczywistości widać tylko podwyżki cen i obniżkę jakości wydawanych pozycji. Zaden wydawca niczego sie nie nauczył na własnych czy cudzych błędach. Komiks jest taka formą sztuki, która zawsze powinna byćw Polsce dostępna, jednak przez brak ciekawych rozwiązań i arogancje wielu osób ta forma wyrazu będzie powoli znikać. I wcale tu nie kraczę tylko stwierdzam fakty które widać gołym okiem, Polska to nie kraj bogaczy gdzie ludzi stać na wszystko, ale najwyrazniej niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy, ucierpią na tym wszyscy, ale najbardziej czytelnicy.

Jeszcze a propo poruszanego problemu utajnienia planów wydawniczych. Jest to szczyt debilizmu i głupoty, bo inaczej tego już nazwać nie można. Na niecałe 3 tygodnie przed MFK wszyscy chętni powinni znać oferty wydawnictw, które tam przybędą, z jednej błahej i ważnej przyczyny, nikt nie wozi ze sobą pliku 100 dolarówek i warto przed taką imprezą (i to nie dzień czy dwa przed) poznać ceny albumów, aby na miejscu nie obudzić sie z reką w nocniku że planowany zakup podrożał o stówkę czy dwie. Jednak wydawcy i w tej kwestii wykazują brak dojrzałości i profesjonalizmu. To chyba wszystkie moje żale, więcej nie przewiduje, na razie.

Cytat: "Sand na forum WAKA"
Wiesz nie interesuje mnie porównywanie do innych państw bo jak masz taki zamiar to porównaj naszą gospodarkę z USA, Czechami, Francją, itp. To jest taki sam przyklad jak uczeń wraca z dwóją do domu i tłumaczy matce że prawie wszyscy dostali dwóję, matka odpowiada, że ją wszyscy nie interesują tylko jej własny syn. Mnie analogicznie: inne państwa nie interesuja tylko Polska. Jakbym był Czechem czy Amerykaninem to tam kupywałbym komiksy, a nie tutaj to jasne jak słońce. Przykłady kto, gdzie za ile to możecie sobie mnożyć do nieskończoności. A jak koszty wydania są tak astronomicznie drogie to nich nie wydają, jakoś szczególnie nie czekam na ten komiks. Parafrazując to przypuszczalne wydanie From Hell ma być też tak drogie, bo druk będzie inny niż zwykle? w to akurat nie wierzę. Tyle jeden z tych oburzonych.

Musiałem to tu przytoczyć bo jest to naprawdę TRZEŹWE spojrzenie na zaistniałą sytuacje. Z powyższymi wypowiedziami zgadzam się w 100%. Czy wydawcy zapominają że komiksem interesują się przeważnie ludzie młodzi (np. studenci) którzy NIGDY nie narzekają na nadmiar kaski. Mam jeszcze pytanie: czy niektórzy z was zarabiają po 5 tysiaków miesięcznie  :shock:  :?:  bo po waszych wypowiedziach coraz bardziej zaczyna mi się wydawać ze tak jest. Ja zarabiam marne 750 zł miesiecznie (stacyjka) i muszę jeszcze jakoś z tego wyżyć więc nie mam najmniejszego zamiaru płacić powyżej 40-50 dych za ŻADNE komiksy. Nawet największe hity na które od dawna czekamy.

Offline turucorp

Taurus...
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 19, 2005, 02:03:26 pm »
Cytat: "spidey"
nie mam najmniejszego zamiaru płacić powyżej 40-50 dych za ŻADNE komiksy. Nawet największe hity na które od dawna czekamy.


na tamte argumenty odpowiedzialem na Waku, a Twoja deklaracja niczego nie zmienia :roll:
napisze duzymi literami, moze cos zalapiesz :roll:
-KOSZTA DRUKU SA POROWNYWALNE DO DRUKU W USA CZY GDZIEKOLWIEK INDZIEJ
-NAKLADY SA DUZO MNIEJSZE
-WYDANIA KOLEKCJONERSKIE SA DLA KOLEKCJONEROW I PASJONATOW
-INNEJ FORMY NIEKTORYCH ALBUMOW NIE BEDZIE
-JESLI NIE CHCESZ KUPOWAC PO NASZEMU TO NIKT CIE NIE ZMUSZA
-SPROWADZENIE Z JAKIEGOKOLWIEK INNEGO KRAJU BEDZIE CIE KOSZTOWAC TYLE SAMO (A NAWET WIECEJ)
-NIKT NIE BEDZIE DOKLADAL DO WYDAWANIA ZEBY ZROBIC TOBIE ALBO KOMUKOLWIEK INNEMU DOBRZE

a jak ci sie nie podoba to podziekuj politykom za sprzedanie fabryk papieru amerykanom i dowalenie kosztow druku zamiast szukac zlodzieji wsrod wydawcow, ktorym jeszcze sie chce cokolwiek wydawac :roll:

Offline dasst

Taurus...
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 19, 2005, 02:10:39 pm »
Cytat: "Sand na forum WAKA"
powiedz mi do jasnej cholery czy my przeciętni czytelnicy mamy kupywać komiksy nawet te najsłynniejsze za grube pieniądze, wydawać 100 zł na komiks tylko dlatego, że wydawcy zachciało się wypchać go żelastwem z demobilu, a papieru bedzie tam co kot napłakał


Przecież nikt nikogo do kupowania tego czy innego tytułu nie zmusza.

Cytuj
i po co to komu, czy aż takich kolekcjonerów Polska ma, że muszą być metalowe grzbiety, gdzie każdy komiks bedzie kosztował powyżej 100 zł???
[/b]

Najwidoczniej tak, skoro wydawnictwom udaje się takie komiksy sprzedawać (nakład 2 pierwszych mistrzów Egmontu już wyczerpany).

Cytuj
Gdzie się podziewają ci zachwyceni takimi wydaniami kolecjonerzy, gdy ukazują sie dobre komiksy w przyzwoitej cenie, a wszyscy w koło biadolą że sprzedaż jest bardzo niska pytam gdzie?


[/b]Przepraszam, ale o jakich tytułach konkretnie mówimy?

Cytuj
Ilu Polaków może sobie pozwolić na kupywanie miesięcznie 3 komiksów za 100 zł i jeszcze do tego dodać pozycje innych wydawców, moim zdaniem niewielu.


Toteż nakłady tak wydanych komiksów są niewielkie.

Cytuj
Najwyraźniej kilku panom strasznie sie w głowach poprzekręcało chcą sobie takie małe eldorado w Polsce utworzyć. Zresztą jak Taurus wyda komiksy zapowiadane kiedyś przez Egmont w astronomicznych cenach, to bedzie oznaczało tylko jedno, że Egmont znalazł kolejny sposób, aby jeszcze bardziej wyciągnąc kasę od ludzi tylko pod nowym szyldem. Plotki z tytułami takimi jak From Hell czy Fables dobitnie temu świadczą.


Bełkot. Inaczej nie można tego podsumować.

Cytuj
W Polsce o kliencie w ogóle się nie myśli liczą się tylko dochody


[/b] Tak, to faktycznie straszne, że wydawnictwa chcą zarobić na wydawanych przez siebie komiksach.

Cytuj
, a przecież ten eksperyment wydawniczy nie trwa kilka miesięcy tylko juz dobre parę lat i wydawcy powinny wyciągnąć wnioski co warto wydać, za jaką cene aby się nieźle sprzedało


Egmont wyciągnął wnioski, Taurus najwidoczniej też. Ekskluzywne wydania w małym nakładzie sprzedają się nawet za wysoką cenę.

Cytuj
Komiks jest taka formą sztuki, która zawsze powinna byćw Polsce dostępna, jednak przez brak ciekawych rozwiązań i arogancje wielu osób ta forma wyrazu będzie powoli znikać. I wcale tu nie kraczę tylko stwierdzam fakty które widać gołym okiem.


O jakich "ciekawych rozwiązaniach" tu mowa? O rozdawaniu komiksów za darmo?

Cytuj
A jak koszty wydania są tak astronomicznie drogie to nich nie wydają, jakoś szczególnie nie czekam na ten komiks.


Pocieszne. Soro ktoś nie ma zamiaru wydawać pieniędzy na dany tytuł, to najlepiej żeby osoby które jednak są gotowe go kupić też nie miały takiej okazji.

Cytuj
więc nie mam najmniejszego zamiaru płacić powyżej 40-50 dych za ŻADNE komiksy. Nawet największe hity na które od dawna czekam


Twoje prawo. Tylko nie rozumiem czemu masz pretensje do ludzi, którzy jednak są gotowi odmówić sobie innych przyjemności, a te zaoszczędzone 50 czy 100 złotych wydać na komiks.
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline wilk

Taurus...
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 19, 2005, 02:12:21 pm »
To nie jest trzezwe spojrzenie. Wrecz przeciwnie. To jest komiksowy populizm. ;) Jakbym slyszal takiego komiksowego Giertycha tudziez Leppera. ;) Szczegolnie ten fragment:

Cytuj
Ilu Polaków może sobie pozwolić na kupywanie miesięcznie 3 komiksów za 100 zł i jeszcze do tego dodać pozycje innych wydawców, moim zdaniem niewielu. Najwyraźniej kilku panom strasznie sie w głowach poprzekręcało chcą sobie takie małe eldorado w Polsce utworzyć. Zresztą jak Taurus wyda komiksy zapowiadane kiedyś przez Egmont w astronomicznych cenach, to bedzie oznaczało tylko jedno, że Egmont znalazł kolejny sposób, aby jeszcze bardziej wyciągnąc kasę od ludzi tylko pod nowym szyldem. Plotki z tytułami takimi jak From Hell czy Fables dobitnie temu świadczą. W Polsce o kliencie w ogóle się nie myśli liczą się tylko dochody, a przecież ten eksperyment wydawniczy nie trwa kilka miesięcy tylko juz dobre parę lat i wydawcy powinny wyciągnąć wnioski co warto wydać, za jaką cene aby się nieźle sprzedało, a w naszej rzeczywistości widać tylko podwyżki cen i obniżkę jakości wydawanych pozycji. Zaden wydawca niczego sie nie nauczył na własnych czy cudzych błędach. Komiks jest taka formą sztuki, która zawsze powinna byćw Polsce dostępna, jednak przez brak ciekawych rozwiązań i arogancje wielu osób ta forma wyrazu będzie powoli znikać. I wcale tu nie kraczę tylko stwierdzam fakty które widać gołym okiem, Polska to nie kraj bogaczy gdzie ludzi stać na wszystko, ale najwyrazniej niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy, ucierpią na tym wszyscy, ale najbardziej czytelnicy.

Offline Julek_

Taurus...
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 19, 2005, 02:38:41 pm »
zaraz, zaraz czy tu zostało zasugerowane, bodaj przez snada przytoczonego przez spidey`a, że Egmont wydaje komiksy pod <nakładką> Taurusa?
śmiać się czy płakać?

jak kogoś nie stać to nie kupi, trudno. teżbym chciał mieć diamnetowy kajdan, taki żeby się kręcił co ma 50Cent za fure piniędzy, ale mnie nie stać. też bym chciał mieć wszytskie rękopisy Żelańskiego, ale wiem, że ich nie dostanę - cóż.
kogoś nie stać na komiksy - to ich nie kupi. ale najpierw popsioczy na forum.

 

anything