Autor Wątek: Banda Leśnych Elfów  (Przeczytany 5315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Herudaio

Banda Leśnych Elfów
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 22, 2005, 08:54:25 pm »
Nie chodzi o to że elfy sobie nie dają rady bo sobie dają i to bardzo dobrze ale to co MW podkreślił, jak elf strzela i człowiek strzela to jest różnica, ale jeśli strzelamy do człowieka i do elfa to już nie ma różnicy, po za tym że elf jest 2 * droższy i jest ich mniej w bandzie, więc nawet jeden model stracony pechem (chociażby od skakania) jest dużo większą stratą niż np. taki sam model u ludzi
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Kellergriss

Banda Leśnych Elfów
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 22, 2005, 09:08:06 pm »
Tak to prawda .. strata jednego członka w bandzie z powodu pecha boli.
nie to co gobliny
gt;>>------------->
Elf bez rajtuzów
jest jak
krasnolud bez machiny wojennej
>>>------------->

Offline Mistrz wałków :)

Banda Leśnych Elfów
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 22, 2005, 09:35:31 pm »
A ja bym raczej rzekł że nie finezji lecz zyciowej upierdliwości..
Czym więcej się wykłucisz tym wieksze masz szanse na wygraną!
Niestety aby zagrać elfami trzeba się napier nauczyć "pić, palić i kombinować" (te dwie pierwsze żeczy pozwalaja zapomniec lub odstresować sie po szześliwym strzale np. halfinga :))
Kamil. (miszczu)

Offline Huggy Da Grim

Banda Leśnych Elfów
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 22, 2005, 11:39:30 pm »
Kamil ma rację, pomimo że elfy na moje oko nie pasuja do takiej zapyziałej dziury jak Mordheim, to to jest jedna wielka partyzantka. Zreszta nawet w Battlu jak się gra Woodkami to trza się nakombinować za trzech. Żaden wąskodupiec nie może sobie pozwolić na beztroskie Waaaaagh! bo dostanie się pod choppasa i najpierw dostanie zawału serca jak zobaczy bestię z bliska, a potem zarobi bez łeb. A to boli :D
W mordce jedno co u elfów byłoby nice to taka szybka banda skacząca po dachach i robiąca jeżyki z wroga.
obbos for dinner, gobbos for tea, gobbos when Ya want'em, and Gobbos for ME!

3 Miejsce w Mordkę na Bazyliszku '05

Offline Kellergriss

Banda Leśnych Elfów
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 23, 2005, 08:50:45 am »
Cytat: "Huggy Da Grim"
..elfy na moje oko nie pasuja do takiej zapyziałej dziury jak Mordheim, to to jest jedna wielka partyzantka. Zreszta nawet w Battlu jak się gra Woodkami to trza się nakombinować za trzech....
W mordce jedno co u elfów byłoby nice to taka szybka banda skacząca po dachach i robiąca jeżyki z wroga.


Hmm ... pewnie tak jednak SHADOW WARRIOR to Wysokie Elfy i to właśnie partyzantka z terenów zwanych SHADOWLANDS w najbliższym kontakcie z Naggaroth. Jako że te ziemie są najbardziej zniszczoną (zatapianą, najerzdzaną i podbijaną)  i najmniej przyjazną do życia częścią ULTHUAN to ich obecność w tak "zapyziałej dziurze jak Mordheim" jest usprawiedliowina - oczywiście to moje subiektywne zdanie.
Choć napewno ich głównym celem nie jest zarobek tylko np. ekspedycja w poszukiwaniu jakiegoś magicznego czegoś, badawcza ... lub robienie jeżyków z wroga ;-).

FINEZJA CZY UPIERDLIWOŚĆ ?
Wszystko zależy po której jesteś stronie  :D

pozdrawiam
gt;>>------------->
Elf bez rajtuzów
jest jak
krasnolud bez machiny wojennej
>>>------------->

Offline Mistrz wałków :)

Banda Leśnych Elfów
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 23, 2005, 10:15:39 am »
Cytuj
FINEZJA CZY UPIERDLIWOŚĆ ?
Wszystko zależy po której jesteś stronie  


No tak.. masz racje. Sam kiedyś grałem Hight Elves w battlu.
Kamil. (miszczu)

Offline aithir

Banda Leśnych Elfów
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 19, 2005, 10:47:07 pm »
Osobiście uważam, że koncepcja shadow warriors nie zbyt pasuje do klimatu mordheim. Niemniej jednak jesli dalej pójść tym tropem to np. w WFB armia leśnych elfów nie miałaby prawa spotkać się niemal z nikim z wyjątkiem kilku wybranych armii. A jednak takie bitwy mają miejsce.
Uważam, że elfy w mordheim są potrzebne choćby z tego powodu, że wielu graczy chciałoby nimi pograć. Panowie z Workshopu mogliby pomyśleć o najemnikach elfickich (Elven mercaneries), którzy byliby oparci na elfach zamieszkujących ziemię imperium. Kto grał w RPGowego "młotka" ten wie, że takowych tam niebrakuje. Dałoby to olbrzymie możliwości do wypuszczenia serii unikatowych figurek elfów ubranych na imperialną modłę. Byłby to świeży pomysł i na dodatek wyzwanie do konwersji.

Offline nahar

Banda Leśnych Elfów
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 20, 2005, 08:02:42 pm »
Nawet jeśli przyjmiemy Twój punkt widzenia, to niestety nie ma co licyzć na GW. Oni co jakiś czas wydają jakiś model do Mordhiem. Czaem jest to dobry pomysł (nawet się przekonałem do Elven Maga), czasem nie (tu głównym przykładem jest Dwarf Treasure Hunters).

Masz Elf Rangera, Mage i Aenura. To musi wystarczyć. A co do Shadow Warriors, to pasowali do Mordheim jak każd ainna elficka nacja - czyli średnio. Jak ktoś ma potrzębę grania elfami to zawsze mozna pograć w Lustrię (nieoficjalny ale dobrze przygotowany setting do Mordheim).
paweł

Offline MiSiO

Banda Leśnych Elfów
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 20, 2005, 10:28:39 pm »
Ja w kółko o tym samym.. ale przecież bardzo mile widzana jest "themed" warband... stylizacja np. reiklandu/averlandu na elfią modę [bardziej pasuje Averland z racji tego, że ich gra opiera się bardziej na łukach niż kuszach. Są i pułapki, zwinne halflingi mogące robić za wątłych młodzieńców itp.].

p.s. Większa ilość elfów po prostu nie pasuje do Mordheim jako banda...

Offline aithir

Banda Leśnych Elfów
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 22, 2005, 11:08:20 am »
MiSio:
Ale to będą prawie elfy, a prawie robi wielką różnicę. Jest potrzeba na elfyw  mordheimie to powinno się taką bandę stworzyć. Uważam, że imperialne elfy do tego najbardziej pasują.

Offline nahar

Banda Leśnych Elfów
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 22, 2005, 02:56:14 pm »
Cytuj
Ale to będą prawie elfy, a prawie robi wielką różnicę. Jest potrzeba na elfyw mordheimie to powinno się taką bandę stworzyć. Uważam, że imperialne elfy do tego najbardziej pasują.


Powiem tak - jak sobie wymyśłisz bandę elfów i za zgodą współgraczy będziesz nią grał to super. Jak np grałem Ogrami, Halfasami.

Ale nie ma co liczyć ze Wydawca gry coś z tym zrobi.

A nie bardzo wiem co to są "Imperialne Elfy"???
paweł

Offline MiSiO

Banda Leśnych Elfów
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 22, 2005, 03:04:22 pm »
SG w erracie mówiło, że pomyśli nad elfią bandą... nie wiem jak ma wyglądać elfia banda w śmierdzącym mieście... ale może się przekonam.

SG teraz zajmuje się Necromundą [właśnie wypuścili erratę], więc na Mordheim trochę jeszcze poczekamy.

Offline aithir

Banda Leśnych Elfów
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 04, 2006, 09:53:13 am »
Imperialne elfy to po prostu elfy zamieszkujące ziemie Imperium. Kto grał w WRPG ten wie że takowych nie brakuje. Dlatego uważam że banda elfów powinna być ubrana w imperialne ciuszki a nie być wyciągnięta żywcem z Uthulanu.